Şimdi Ara

Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
19
Favori
13.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harika çalışmalar iştahı kabarıyor insanın : )
  • berkans kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok şık ve sıcak bir ortam olmuş, Duvar kaplaması ve tv sehpası da ayrıca güzel.. güzel günlerde kullanın iyi seyirler.
  • sevgili dostlar bende projeksiyon almaya karar verdiğimde araştırmalar yaparken forumda mutu07 ve teknika isimli arkadaşların kendi elleriyle yaptıkları ekranları gördüm ve açıkçası çok imrendim. bende yapmalıyım dedim ve yaptım kendi çapımda naçizane. kendim mobilyacı olunca zorda olmadı açıkcası:)

ekranın ölçüleri 205*116 cm oldu.

ekran malzemesi olarak 8mm beyaz bute mdf lam kullandım. etrafına da 5cm lik siyah renk AGT kapak profili döndüm. arkasına 3.5 cmlik mdf den çerçeve döndüm çünkü ekranın arkasına sarı led döndüm. trafo içinde ekran arkasında boşluk oluştu böylece. maliyete gelirsek ledsiz 50, ledli 90 tl oluyor ki bence çok iyi bir fiyat diye düşünüyorum.

ekranı eve sokarken komşum gördü adamın dibi düştü resmen:) kocaman bişi normaldir:)

burası ekranı monte ettiğim duvarım. yatağımın tam karşısı. boş hali.
     Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu

buda ekrandan yapım sırasında ve sonrasında bi kaç resim.

Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu

LG PA70G modeli led projeksiyon kullanıyorum. tavana montajlı.

aradaki farkı görmeniz için ekransız halde iken ışıklı ve ışıksız görüntüler.

burda da ekran montajı sonrası resimler
     Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu
     Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu

• tan90 kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık, güzel günlerde kullanırsınız umarım.. Bu konuyu açarken herzaman söylediğim gibi amacım birilerinin kanını ısıtmaktı :) Bu konuda da başarılı oluyoruz eminim. Zira sizin paylaştığınız fotolardan sonra bizi izleyen ve okuyan meraklı film sevdalılarının cesareti bir kat daha artıcaktır. Çünkü bu yapılanlardan alınan zevk gerçekten bambaşka birşey. Yurt dışında okadar yaygınki insanların evlerindeki butarz ürünleri kendilerinin yapması biz çok geriden takip ediyoruz onları.

Benim naçizane önerim gördüğüm kadarıyla odanızda biraz dekorasyon yapılmalı Öncelikle anladığım kadarıyla odanız gayet müsait. Buyüzden laptopunuzun olduğu masayı ve yanındaki diğer küçük masayı ayrıca masaüstü bilgisayarınızı komple sol taraftaki duvara taşımanız ya da müsait başka biryer var ise oraya taşımanız. Böylece şuanda bilgisayarlarınızın olduğu duvarın önü komple boşalacak bu sayede de projeksiyon perdenizi göz hizanıza yani daha aşağı bir konuma asabileceksiniz. Böylece de odanızdaki sinama atmosferini çok daha iyi yaşayabileceksiniz (şuanda baya bir yukarda duruyor).

Projeksiyon perdenizi nekadar aşağı asmanız gerektiği ise biraz zevke baksa da aslında oturduğunuz konumdan duvara bakın ve göz hizanız perdenin tam ortasında denk gelsin. Belki bir 15-20cm daha yukarı asabilirsiniz perdeyi. Ama çok fazla yükseltmeyin. Perdeyi aşağıya konumlandırdıktan sonra da madem elinizden geliyor güzel bir tv sehpası ya da perdenin sağına soluna bir iki dekoratif bişeyler uydurabilirsiniz :) Benim önerim şimdilik bukadar.

Tekrar iyi seyirler :)

Not: Eminim sizin paylaşımınızdan sonra başka birilerinin de kanı kaynayacak ve onlar da size özenip bu işe soyunacaklardır..

• önerilerinizi mutlaka uygulayacağım. pc masası aşağıda göründüğü gibi sol taraftaki duvara taşınacak. şuan orda olmasının sebebi elektrik hattının ve zamanında döşediğim ses sisteminin tüm kablolarının ordan çıkış yapmış olmam. ama şimdilik böle ilk fırstta pc taşınıyor. orada görülen sağda ki ünite ise ben yatak odamı yaparken büyük bir televizyon alırım diye plan kurmamdan dolayı yaptığım bişi. ama planlar her zman olmuyor. açıkcası olmamasından şuan gayet mennunum:D pcyi taşıdıktan sonra o üniteyi prizlerin olduğu yerin önüne koyacağım ki bağlantılar gizlensin ve ardından ekranı aşağı indireceğim olabildiği kadar.

masanın yeni yeri soldaki duvar olacak.

ve son süzüm böyle bişiler yapmayı düşünen dostlara. arkadaşlar çok keyifli bir olay. herşeyi kendiniz dizayn edip yapıyorsunuz. bir başka eşi yok. herşey size özel. ve dilediğinizce üzerinde oynayabilirsiz. imkanınız varsa bu hazzı tadın dedim. ve soranlara ben yaptım demenin mutluluğu paha biçilemez:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tan90 -- 5 Aralık 2013; 23:32:06 >

• Beyler çok güzel gidiyorsunuz önümüzdeki 3-4 ay içinde sistemi kurmayı düşünüyorum sabırsızlığım artıyor bunları gördükçe.Elinize emeğinize sağlık
  • bende yapmak istiyom ama yapan arkadaslar ilgilenen arkadaslar lütfen burda online oluyorsa mazleme konusunda ne nereden alınır pratık olarak yadım edın ltfen
  • valla düz duvarımdan utandım bunları görünce :) yapan arkadaşların ellerine sağlık istahım kabardı desem yeri :) bütceyi sarstık yeni pj ile ama toplar toplamaz ilk iş bu olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tan90

sevgili dostlar bende projeksiyon almaya karar verdiğimde araştırmalar yaparken forumda mutu07 ve teknika isimli arkadaşların kendi elleriyle yaptıkları ekranları gördüm ve açıkçası çok imrendim. bende yapmalıyım dedim ve yaptım kendi çapımda naçizane. kendim mobilyacı olunca zorda olmadı açıkcası:)

ekran malzemesi olarak 8mm beyaz bute mdf lam kullandım. etrafına da 5cm lik siyah renk AGT kapak profili döndüm. arkasına 3.5 cmlik mdf den çerçeve döndüm çünkü ekranın arkasına sarı led döndüm. trafo içinde ekran arkasında boşluk oluştu böylece. maliyete gelirsek ledsiz 50, ledli 90 tl oluyor ki bence çok iyi bir fiyat diye düşünüyorum.

ekranı eve sokarken komşum gördü adamın dibi düştü resmen:) kocaman bişi normaldir:)

Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu

Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu
     Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu Acer K330 Led Projeksiyon-DIY MDF Projeksiyon Perdesi-Htpc Kurulumu

abi neyaptın sen ya muhtesem olmuş bende istiyorum bilader

• @figu

valla bişi yapmadım:) bütün herşey mevcut piyasayadaki televizyonların gözüme küçük ve pahalı gelmesinden kaynaklandı. sonra mutu07 arkadaşın yaptığını görünce olay budur dedim bende yaptım:) maliyete gelirsek ekran ledsiz 50 ledli 90 liraya mal oldu. tabii bunda kendimin mobilyacı olmam ve ledleri netten uygun fiyata almış olmam gayet ucuza mal etmemi sağladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: figu

quote:

Orijinalden alıntı: tan90

sevgili dostlar bende projeksiyon almaya karar verdiğimde araştırmalar yaparken forumda mutu07 ve teknika isimli arkadaşların kendi elleriyle yaptıkları ekranları gördüm ve açıkçası çok imrendim. bende yapmalıyım dedim ve yaptım kendi çapımda naçizane. kendim mobilyacı olunca zorda olmadı açıkcası:)

abi neyaptın sen ya muhtesem olmuş bende istiyorum bilader

arkadaslar bu arkadas gebzede marangoz ben avrupa yakasındayım yaptıracaklar varsa toplanıp arkadasa yaptıralım bız kendımız bu malzemelerı alıp yapsak pahalı gelır zaten araştırınca anlarsınız ben varım yaptırmaya resımler herseyı ıfade edıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi figu -- 9 Aralık 2013; 0:37:26 >

• arkadaşta kabul ederse güzel fikir aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Guapo

arkadaşta kabul ederse güzel fikir aslında.

arkadas kabul edecek sizde istiyorsanız benimle 2 kişi yaptı bu tür tarz piyasadaki en kaliteli dalite hangi perde olursa olsun tokatlar hem ucuza mal ediyorsun hemde en onemlısı duvarına gore kesilip yapılıyor ama hazır perdeyi duvarına göre hazırlayamazsın sizde kabul edersenız yaptıralım bir kaç kişi daha olsa süper olur ama 2 kişiylede olur siz nerede oturuyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: figu

quote:

Orijinalden alıntı: El Guapo

arkadaşta kabul ederse güzel fikir aslında.

arkadas kabul edecek sizde istiyorsanız benimle 2 kişi yaptı bu tür tarz piyasadaki en kaliteli dalite hangi perde olursa olsun tokatlar hem ucuza mal ediyorsun hemde en onemlısı duvarına gore kesilip yapılıyor ama hazır perdeyi duvarına göre hazırlayamazsın sizde kabul edersenız yaptıralım bir kaç kişi daha olsa süper olur ama 2 kişiylede olur siz nerede oturuyorsunuz

yalnız ben araştırma aşamasındayım hevesinizi kırmak gibi olmasın sakın.projektörüm bile yok henüz.. yanlış yönlendirme yaptıysam kusura bakmayın..projektör alınca mutlaka yaptıracağım tabi..ben de çok yetenekli değilim bu konularda çünkü.

bu arada ben bahçelievlerdeyim..

• yaptırmak isteyen umarım bır kaç kişi cıkar yapacak olan arkadas gebzede oturuyor bu kargoyla olmaz naklıye gerekır 3 5 kişi olursa yaptırırız hem malıyetı ucuz hemde naklıye uygun olur hem dıkkat edın bu el yapımı perdemiz şuan piyasadakı en kalıtelı perdeyı tokatlar uygun fıyata kaliteyi satın alırız daha ne dıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi figu -- 9 Aralık 2013; 16:23:43 >
  • figu F kullanıcısına yanıt
    Gebzedeki arkadaş ne kadara yapıyor bu perdeyi?
  • arkadaşlar merhaba ooztuncer arkadaşın mesajını okuduktan sonra bende bahsettiği pvc foam malzemeden bir perde denemesi yaptım. şimdilik beni idare eder gibi duruyor. yapım aşamalarını fotoğraflamadığım için ve özgün bir çalışma olmadığı için ayrı bir konu açmadım. malzemelerim bir kaç parça dışında mutu07 arkadaşınkilerle aynı burdaki arkadaşlara fikir vermesi ve biraz da teşvik etmek için resimlerini ekliyorum. pvc malzemeyi internetten pvc köpük olarak aratırsanız bulabilirsiniz. 3050x1530 du sanırım plaka ölçüler kargo dahil beyaz olanı 60 tl ye aldım. aslında gri almak istedim ama her yerde bulamadım. bulduklarımda fiyat olarak fazla geldi. üzerine sprey mat gri boya atarım diye düşündüm ancak bir fazla parçada yaptığım denemelerde mat sprey boyanın bile parladığını gördüm. belki akrilik normal boyalarda parlama yapmaz ama tekrar deneme yapmak istemedim. plaka çevresine de siyah tüylü bant çektim. fena durmadı. isteyen olursa projeksiyon yansıtılmamış resimlerini de çekip eklerim.

• miyankizu kullanıcısına yanıt
    elinize sağlık.

ben mdf'den yaptığım için üzerini zımparaladıktan sonra dolgu macunu ile doldurup gri mat boya (nötr gri) atabilmiştim. Beyaz olmasına karşın gayet güzel görünüyor, iyi seyirler dilerim...
  • Teşekkür ederim sizlere de. yalnız sabit perde de izlemek daha keyif veriyomuş bunu farkettim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

Teşekkür ederim sizlere de. yalnız sabit perde de izlemek daha keyif veriyomuş bunu farkettim :)

Elinize sağlık yeni başlıcak arkadaşlara güzel bir örnek vermişsiniz. Sabit çerçeveli perdeler (malzeme ne olursa olsun) tv havasına herzaman daha yakın oluyorlar. Katlanır perdeleri ben birtürlü sevemedim hem dalagalanıyor zamanla hem de tv gibi görünmüyor sanki ofis havası oluyor evde..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.