Şimdi Ara

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
947
Cevap
111
Favori
220.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz son zamanlarda araçların içerisindeki multimedya sistemleri (her nekadar istenen düzeyde olmasa da 300 liralık bir tablet bile 1000 1500 liralara sonradan taktırılan double din teyplerden çok daha fonksiyonel olsalar da) epey gelişme kaydettiler.

Multimedya sistemi denilince de aklımıza hemen aracın ön konsolunda bulunan ekranlar geliyor bildiğimiz gibi. Çoğu firma halen özellikleri minimumda hiç fonksiyonel olmayan küçük ekranlar kullanmaya devam ediyorlar. Özellikle donanımı düşük araçlarda navigasyon zaten bulunmuyor bile. Almaya kaltığımızda ise uçuk rakamlar çıkıyor karşımıza.
     ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

Aldığımızdaysa kendi aracım Citroen C5ten örnek vereyim kullanımı hoş olmayan 300 liralık bir tabletten ağır çalışan telefonla senkronizasyonu iyi olmayan istediğimiz kalitede film müzik izletip dinletmeyen bir multimedya sistemiyle karşılaşıyoruz. Malesef yaygın olarak satılan tüm markalarda bu böyle. Pemium markalar da dahil.

TESLA firmasının S modeliyle çıkan büyük ekran kullanımı tercihi diğer Premium markalara da sıçramış görünüyor son zamanlarda. Neredeyse tüm firmalar anlaşmış gibi kimisi Apple la anlaşıp İos destekli CARPLAY ler yapmaya çalışırken kimisi Android destekli ekranlar kullanmaya başlayacaklar gibi görünüyor. Bu arada da diğer taraftan linux organizasyonları açık kaynak kodlu arayüzler yapmaya başladılar bile aynen Teslada kullanılan ve aracın herşeyini ekrana dokunarak açıp kapatmamıza yarayan arayüzler.
     ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

Görünen o ki yakın gelecekte araçlarımızın içerisinde devasa ekranlar görmeye başlayacağız. Tuşların (klima-teyp v.b.) birçoğu ortadan kalkacak tüm kontroller ekranlara verilecek. Sesli komut gelişmeye başladığı için dokunmamıza bile gerek kalmayacak.

Lafın kısası ben de aracıma multimedya sistemi taktırmaya karar vermişken nekadar ilkel cihazlar olduklarını anlayıp bu double dinlerin ve benzerlerinin ekranlarının bile çözünürlük olarak diplerde olduklarını görüp (androidli double dinlerde iyi olanlar var) neden bir tablet koymuyorum aracıma dedim.

Araştırmaya başladığımda yurt dışında çok popüler bir uygulama olduğunu gördüm. Bu iş Türkiyede de özellikle uzun yola çıkanlar tarafından sıkça tercih edilen bir uygulamaydı. İzlediğim vidyolardan sonra aracıma tablet takmaya karar verdim.

Amacım tüm müziklerimi, kliplerimi, maillerimi, youtube ve diğer sosyal ağ uygulamalarını Torque Pro gibi bir uygulamayla aracın tüm sensörlerini verilerini tabletin büyük ekranından takip edebilmek ve sürekli açık kalan navigasyon (google earth-yandex-sygic-igo) sayesinde kesintisiz yol tarifi alabilmekti. Öncelikle 7 inchlere baktım vazgeçmem çok kısa sürdü çünkü aracımın orjinal ekranı da 7 inchti farklı birşeyler olsun istedim.

Ve 8 inchlik cihazlarla 10 inchlik cihazlar arasında kaldım. Arkadaşlarımın 10 inch çok büyük olur 8 al demelerine rağmen geçen hafta 10.1 inchlik Samsung Galaxy Tab4 tableti satın aldım. Tabletin özelliklerinden sonra bahsederiz. Sadece şunu söyleyebilirim fiyat performans olarak 10 inchlik tabletler arasındaki en mantıklı cihazlardan birisi.

Tableti aracın konsoluna nasıl tutturabilirim diye düşünürken yine bir çok popüler uygulama olduğu gördüm. Bazısı cama yapışan vantuzlu tablet tutucu kullanırken bazısı mıknatıslarla tutturmaya çalışıyor bazısı aracın ön konolunu kesip biçip gömme yaparken bazısı tableti çıkarılıp takılabilir mekanizmalar uyduruyordu.

Bir tanesi ise tam benim aradığım tarzdı. VELCRO yani türkiyedeki ismiyle CIRT-CIRT

Mukavemeti çok yüksek uygulama çok basit. Aracın konsolunda istediğiniz bir bölüme VELCRO bantı yapıştırıyordunuz. Kendinden yapışkanlı olanlar da vardı silikonla yapışanlar da. Ben kendinden yapışkanlı tercih ettim. Sert yüzeyli olan bantı tabletimin arkasına silikonla yapıştırdım. Şu anda nekadar uğraşırsanız uğraşın çıkmıyor. Kenarından bir cisimle kaldırmanız gerekiyor. Yumuşak yüzeyli olanı ise aracımın konsolunda bulunan saklama gözüne monte ettim. Saklama gözünü açıp önden arkasına gelecek şekilde bantı bir tur attırıp kapağı kapattım böylece en sert asılışlarda bile çıkmayacak bir uygulama yapmış oldum.

Tableti istediğim açıda yükseklikte yatay ya da dikey olarak kullanabildiğim Velcro bant piyasadaki en sade en mantıklı en ucuz uygulama şuanda. Yurt dışında çok popüler. Aşağıdaki vidyoları izlediğinizde siz de göreceksiniz. Hiçbir şekilde sallanmıyor araç çukurlara girip çıktığında çıt ses çıkarmıyor kısacası hiçbir dezavantajı yok. Akşam evinize giderken yanınıza alabileceğiniz çocuğunuza verebileceğiniz kendiniz kullanabileceğiniz araç ekranınız sabahında aracınızın ön konsolunda yerini buluyor.

Aracımın teybine Blutoothtan bağladığım tabletim sayesinde (Auxtan da bağlayabilirsiniz)

-Binlerce mp3ümü istediğim gibi çok kolay bir şekilde google playden indirebileceğiniz onlarca uygulama sayesinde farklı arayüzlerde dinleyebiliyorum.
    -Youtubedan indirdiğim HD klipleri sorunsuz ve süper hızlı bir şekilde izleyebiliyorum.
    -Telefonumdan paylaştığım internet sayesinde google Earth ve yandexle sorunsuz navigasyon takibi yapıp netin çekmediği yerlerde Offline Sygic igo gibi uygulamaları kullanabiliyorum.
    -Bir çok uygulama yüklediğim tabletimde canım sıkıldığında oyun oynayıp canım sıkıldığında aracımda maillerimi kontrol ediyor haberlerimi okuyorum.
    -Zaman bulabilirsem alacağım kablosuz (wifi bacup camera) geri görüş kamerası sayesinde park sensörleriyle senkronize çalışan bir kamera sistemim olacak.
    -Aracın içerisindeki büyük ekrana herkesin dikkat kesilmesini gören herkesin özellikle akşam karanlığında gelip bunu nasıl yaptın diye sormasının keyfini sürüyorum.
    -Tabletime yüklediğim uzaktan kamera takip uygulamasıyla internetin olduğu heryerde işyerimdeki güvenlik kameralarını sorunsuz izleyebiliyorum.
    -İnternette süper hızlı birşekilde gezebiliyorum.
    -Galaxy Tab4ün bir özelliği olan root yapılmış diğer tabletlere de uygulanabilen çift ekran (dual screen) özelliği sayesinde ekranın yarısında google earth açıkken diğer yarısında müzik arşivimin içinde gezebiliyor klip açabiliyor youtubeda takılabiliyorum.

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

YENİ FOTOĞRAFLAR EKLENDİ

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

YENİ FOTOĞRAFLAR EKLENDİ (İKİNCİ UYGULAMAM)

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

YENİ FOTOĞRAFLAR EKLENDİ (ÜÇÜNCÜ UYGULAMAM)

YENİ FOTOĞRAFLAR EKLENDİ (DÖRDÜNCÜ UYGULAMAM)

Yaklaşık 1 ay önce uzun zamandır kullandığım ve araç içinde memnun olduğum Samsung Galaxy Tab 4 10.1 inchten Samsung Galaxy Tab S 10.5 inche geçmiş bulunmaktayım.

Tab S i satın almamdaki en büyük sebep Tab4 araç içinde 1280-800 çözünürlüğü belli etmese de evde kullanırken ekran gerçekten kötü görünüyordu özellikle internette gezerken. Araç içinde Klipte diğer programlarda hiçbir sorun yoktu. Tab S ise 2560-1600 çözünürlüğü ve Süperamoled ekranı ile olağanüstü bir ekrana sahip. Özellikle gece yolculuklularında siyahların tam siyah olması araç içerisinin daha az aydınlanmasına ve sürücü ve yolcuların gözlerinin daha az kamaşmasına sebep olmakta.

Tab S evde kullanmak için de süper bir tablet. Daha hızlı daha ince daha kaliteli. Buyüzden araç içinde kullanıp eve götürmek için cırtcırttan daha pratik bir yöntem bulmam gerekiyordu. Daha önceden de fotoğraflarını koyduğum kızak tipi kaydırarak tabletin montajını yapmaya karar verdim. Tabletin üstünde en ufak bir çizik olmayacak silikon benzeri yapıştırıcı madde kullanılmayacak araç içinde en ufak bir çizik olmayacak kızaklar yuvalar pratik bir şekilde sökülüp takılabilecek.

Buyüzden netteki diğer uygulamalara da bakıp sanayinin yolunu tuttum. Bir alüminyum doğramacıya girip yapmak istediğimi anlattım. U profillerden sağ tarafa ve sol tarafa iki adet kesip bu kızak tipi profilleri de aracın ön göğsüne kıskaç gibi gerildiğinde aracın uygun aralıklarına baskı kurup kesinlikle kıpırdamayacak iki adet metal yüzeye kaynaklattım. Ve bu iki metal parçayı kumaşçıdan aldığım siyah yumuşak polar kumaşla tamamen kapladım. Aracı ve tableti çizmesi asla mümkün olmayan iki adet yuva olmuştu elimde. Bunları aracın uygun yerlerine iki saniyede takıp tableti kaydırarak koyduğumda amacıma ulaşmış oldum.

-Tableti üstten bırakıyorsunuz montaj bitiyor. Tableti eve mi götürüceksiniz yukarı doğru 5 cm çekin alın götürün. Sonuna kadar pratik şık görünen bir montaj şekli. Herkese bu yöntemi tavsiye ederim. Aracınızın markasını google a yazıp yanına da proclip yazıp çıkan resimlere bakın. Aracınızda kasılarak tutunan montaj aparatının nereye takılacağını göreceksiniz. Biraz el becerisiyle biraz düşünerek on numara bir aparat yapabilirsiniz.

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)[simage]

Daha bir çok uygulamayı yaratıcılığınıza bağlı bir şekilde yapabileceğiniz tablet uygulamasını herkese öneririm. Maliyet alacağınız tablete bağlı olarak çok çok uygun. Süper sorunsuz süper hızlı kaymak gibi arayüz canlı çözünürlüğü yüksek bir ekran.

Şuanda çok memnun olsam da belki ileriki aşamada tableti hiç çıkarmamaya karar verirsem güzel bir deri işçiliğiyle tableti konsolun bir parçasıymış gibi görünecek şekilde konsola da zarar vermeden araca sabit monte edebilirim. Ama şuan için çok memnunum. Eve götürüp yeni klipler yeni mp3leri sorunsuz atabiliyorum.

Şuanda eskiden kullandığım 2.0 amperlik bir çakmalık şarj aletiyle şarj ediyorum tableti. Sürekli şarjda duruyor. Aşağıdakine benzer bir şarj cihazı almayı düşünüyorum hem amperleri yüksek hem de çıkışları fazla.
    https://www.amazon.com/Anker%C2%AE-Dual-Port-Charger-PowerIQ-Technology/dp/B00D82O68Y/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1408580871&sr=1-2
    https://www.amazon.com/dp/B00LIE9VR0?psc=1

Sonradan yüklediğim ve makro atadığım bir program sayesinde (E-ROBOT) Aracın kontağını açtığınızda şarj olmaya başlıyor cihaz uyanıyor, ekran zaman aşımını kapatıyor, ekran sürekli açık kalıyor, mp3ü açıyor, haritaları açıyor.

Kontağı kapattığımda ise şarj kesiliyor cihaz uykuya giriyor açık programlar kapanıyor. Makro programı sayesinde istediğim bir saatte mesela akşam saatlerinde ekran ışığını belli seviyeye al gündüz saatlerinde maksimum seviyeye getir gibi bir çok komutu otomatik yaptırıyorum. Yine bu programda da sınır yok.

Bunlar da örnek uygulamalar
    En iyi uygulamalardan birisi Porche

Mıknatısla yapılan uygulama

Gömme güzel işçilik

Yine güzel kızaklı bir yapı

VELCRO yüzyılın icadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 16 Şubat 2016; 20:15:05 >

• [simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/855391/6f424aef-6a36-4628-9566-cba3da791c0c.JPG[/simage]

uzuun zaman sonra projem bitti. ben tableti sökülebilir yaptım tavsiyem su eğer arabanız müsaitse kesinlikle kaliteli bi android teyip almak benim arabamın doubledin teyip koyulacak yeri olmadığından böyle bişey yaptm ama çok çok uzun sürdü hala daha bitmiş değil da kısa yol butonları yapıcam bu arada tablet otg y destekli olmalı timur kernel kullanın nexus 7 bu işte iyi
  • Hayırlı olsun.Başarılı bir uygulama yapmışsınız aracınıza çok yakışmış.Tablet olması büyük kolaylık oluyor gerçekten bende uzun zamandır tablet kullanıyorum.NAvigasyon cihazına para verene kadar 200-300 TL fazla verip tablet almak daha mantıklı ben ızgaralara takmıştımhttps://store.donanimhaber.com/fb/d2/47/FBD247FE7CAE18C67D9AA7E114A517A4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 27 Ağustos 2014; 17:15:44 >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sizin uygulamanız da çok güzel olmuş tabletiniz de siyah olsaymış renk uyumu tam olucakmış. Hala kullanıyorsanız 10 liraya satılan tablet kılıfları var deri sadece çerçeveleri kaplayan onlardan kullanabilirsiniz. Tabletin üstündeki gölgeliği de bir döşemeciye yine cüzi bir rakama dikişli deri kaplattınızmı on numara bir görüntü çıkıcaktır ortaya. Auxtan bağlamışssınız sanırım. Gölgelik güzel bir fikir olmuş bu arada güneşin yansımasını da kesiyordur. Güle güle kullanın siz de.
  • Tamam güzel olmuş ama havalandırma kapanmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Teşekkür ederim. Sizin uygulamanız da çok güzel olmuş tabletiniz de siyah olsaymış renk uyumu tam olucakmış. Hala kullanıyorsanız 10 liraya satılan tablet kılıfları var deri sadece çerçeveleri kaplayan onlardan kullanabilirsiniz. Tabletin üstündeki gölgeliği de bir döşemeciye yine cüzi bir rakama dikişli deri kaplattınızmı on numara bir görüntü çıkıcaktır ortaya. Auxtan bağlamışssınız sanırım. Gölgelik güzel bir fikir olmuş bu arada güneşin yansımasını da kesiyordur. Güle güle kullanın siz de.

Teşekkürler.Bende aux dan bağlıyorum.Bu tabletin başka rengi malesef türkiyede yok fazla para harcamak istemedim bunu aldım 400 tl almıştım.Kılıf dediğiniz gibi geldi deneyeceğim.Güneş koruyucu düşünürsenizhttp://www.aliexpress.com/snapshot/6163712982.html dan alabilirsiniz ben buradan aldım.

Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 27 Ağustos 2014; 17:28:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Tamam güzel olmuş ama havalandırma kapanmış..
    Güzel olmu? hocam elinize sa?lyk.
    Navigasyon dur her türlü uygulama için güzel bir ?ey.
    ?unu öneririm müzi?i seven biriyseniz, powerAMP adly programy kurmanyzy öneririm ses kalitesini baya?y artyryyor.
    Bende forumdan ö?renmi?timhttp://forum.donanimhaber.com/m_88924067/mpage_0/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Hayırlı olsun.Başarılı bir uygulama yapmışsınız aracınıza çok yakışmış.Tablet olması büyük kolaylık oluyor gerçekten bende uzun zamandır tablet kullanıyorum.NAvigasyon cihazına para verene kadar 200-300 TL fazla verip tablet almak daha mantıklı ben ızgaralara takmıştımhttps://store.donanimhaber.com/fb/d2/47/FBD247FE7CAE18C67D9AA7E114A517A4.jpg
    güvenli de istediğin zaman al git

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

Teşekkürler.Bende aux dan bağlıyorum.Bu tabletin başka rengi malesef türkiyede yok fazla para harcamak istemedim bunu aldım 400 tl almıştım.Kılıf dediğiniz gibi geldi deneyeceğim.Güneş koruyucu düşünürsenizhttp://www.aliexpress.com/snapshot/6163712982.html dan alabilirsiniz ben buradan aldım.

Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Alıntıları Göster
    Aslında citröen araçlarda, benim aracım berlingo 2013 model aux, usb , bluetooth baglantısı ile müzik dinleyip arama yapabiliyorum hemde aşırı derecede hızlı bir sistemi var. Bana yetiyor bu, hatta aracı aldıgımda bluetooth'dan haberim yoktu sonradan öğrendim

• Benim uygulamada havalandırma kapanmıyor aracın yapısı gereği ama arkadaşımızın uygulamasında orta havalandırmal iptal olmuş kaçınılmaz olarak. Sıkıntı çıkmıyor ama çoğu zaman aracın zaten heryerinde havalandırma ızgarası olduğu için ortadakileri kullanmasanız da oluyor.

Link için teşekkürler yansıma engelleyici güzel bir fikir gerçekten ileride kullanılabilir buna benzer birşey.

Poweramp güzel bir program öneri için teşekkürler ben de ağırlıklı olarak onu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 27 Ağustos 2014; 17:40:53 >
  • quote:

Benim uygulamada havalandırma kapanmıyor aracın yapısı gereği ama arkadaşımızın uygulamasında orta havalandırmal iptal olmuş kaçınılmaz olarak. Sıkıntı çıkmıyor ama çoğu zaman aracın zaten heryerinde havalandırma ızgarası olduğu için ortadakileri kullanmasanız da oluyor.

Link için teşekkürler yansıma engelleyici güzel bir fikir gerçekten ileride kullanılabilir buna benzer birşey.

Poweramp güzel bir program öneri için teşekkürler ben de ağırlıklı olarak onu kullanıyorum.
    YENİ FOTOĞRAFLAR EKLENDİ

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

• Analar ne hunerli yigitler doguruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcank

Analar ne hunerli yigitler doguruyor.

Bu programın ismi nedir ? Bu göstergeleri faal etmek için tableti obd soketine mi,bağladınız ?
  • Hocam cok guzel olmus ellerinize saglik
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Bu programın ismi nedir ? Bu göstergeleri faal etmek için tableti obd soketine mi,bağladınız ?

Torque pro yazılımın adı. Obdii den veri okuyor bluetooth ya da wifi ile

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Torque pro yazılımın adı. Obdii den veri okuyor bluetooth ya da wifi ile

Alıntıları Göster
    8" all diyen bendim ama 12.1" taksaydık keşke..

• Aslında double din to mini usb şeklinde kutular olsa,
    bu kutular araçlarin teyp boşluguna din bağlantısı ile monte edilse,
    isteyen istedigi ozellikteki tableti oraya kolayca taksa,
    tablet hem oradan sarj olsa hem de multimedia cihazi islevi gorse,
    böyle bir cihaz
    ne satar degil mi ?

var mi böyle bir cihaz?
  • Astra g için istiyorum böyle bişey ama konsol pek müsaade etmiyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

Aslında double din to mini usb şeklinde kutular olsa,
    bu kutular araçlarin teyp boşluguna din bağlantısı ile monte edilse,
    isteyen istedigi ozellikteki tableti oraya kolayca taksa,
    tablet hem oradan sarj olsa hem de multimedia cihazi islevi gorse,
    böyle bir cihaz
    ne satar degil mi ?

var mi böyle bir cihaz?
    Teşekkür ederim arkadaşlar..

@flyer_mig
    Hocam programın adı arkadaşımızın da söylediği gibi Torque Pro. Ücretsiz versiyonları var fullü nette bulunabiliyor. Aracın Obd soketine bağladığımız Blutooth ya da Wifi destekli (10-20 dolarlık bir cihaz) Elm cihazıyla aracın üzerindeki neredeyse tüm sensörleri okuyup istediklerinizi takip edebiliyorsunuz.

Gerçekten süper bir program. Aracın tüm hızlanma verilerini basınçlarını yakıt tüketimlerini yol bilgisayarının bizlere sunduğunun en az 10 katı veriyi takip edip kayıt edebiliyorsunuz. Hatta aracınızdaki hataları da okuyabiliyor.

Sadece bu programı kullanmak için insanlar araçlarına tablet bağlıyorlar. Buna benzer bir iki güzel program daha var alternatif.

@Byte101
    Yardım için thanks hacı.. Şimdilik boyut yeterli bir dahakine bakarız artık..

@ABCdiküçgeni
    Söylediğiniz tarz uygulama isteğe göre yapılıyor fiberciler ya da döşemeciler tarafından. Ama standart olarak var mı bilemiyorum. Youtubeda çok fazla mevcut double din yuvalara bu tarz uygulamalar.. Genellikle İpad Mini kullanıyorlar amerikalılar. Baya yaygın. Ama double din yuvalar belli bir standartta olduğu için mesela bendeki gibi 10 inchlik bir tablet oraya olmuyor. Buyüzden universal çerçeveler yapılıyor özel üretim. Bu çerçeveler de 100 liradan falan başlar en fazla.

• quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar..

@flyer_mig
    Hocam programın adı arkadaşımızın da söylediği gibi Torque Pro. Ücretsiz versiyonları var fullü nette bulunabiliyor. Aracın Obd soketine bağladığımız Blutooth ya da Wifi destekli (10-20 dolarlık bir cihaz) Elm cihazıyla aracın üzerindeki neredeyse tüm sensörleri okuyup istediklerinizi takip edebiliyorsunuz.

Gerçekten süper bir program. Aracın tüm hızlanma verilerini basınçlarını yakıt tüketimlerini yol bilgisayarının bizlere sunduğunun en az 10 katı veriyi takip edip kayıt edebiliyorsunuz. Hatta aracınızdaki hataları da okuyabiliyor.

Sadece bu programı kullanmak için insanlar araçlarına tablet bağlıyorlar. Buna benzer bir iki güzel program daha var alternatif.

@Byte101
    Yardım için thanks hacı.. Şimdilik boyut yeterli bir dahakine bakarız artık..

@ABCdiküçgeni
    Söylediğiniz tarz uygulama isteğe göre yapılıyor fiberciler ya da döşemeciler tarafından. Ama standart olarak var mı bilemiyorum. Youtubeda çok fazla mevcut double din yuvalara bu tarz uygulamalar.. Genellikle İpad Mini kullanıyorlar amerikalılar. Baya yaygın. Ama double din yuvalar belli bir standartta olduğu için mesela bendeki gibi 10 inchlik bir tablet oraya olmuyor. Buyüzden universal çerçeveler yapılıyor özel üretim. Bu çerçeveler de 100 liradan falan başlar en fazla.
    hocam elinize sağlık arabaya birşeyler yapmak istiyordum uygulamayı görünce ilk sıraya bu uygulamayı aldım.Araştırmaya başlayalım. volvo s40 a uygulayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

hocam elinize sağlık arabaya birşeyler yapmak istiyordum uygulamayı görünce ilk sıraya bu uygulamayı aldım.Araştırmaya başlayalım. volvo s40 a uygulayacağım

Alıntıları Göster
    @mutu07 teşekkür ederim cevap için
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.