Şimdi Ara

92 tofaş kartal marş basmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
48.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kartal aracın kontağini ceviriyorum ama tık ediyor çalişmiyor. lambalar teyp vs ne varsa çalişiyor ama araba çalişmiyor..

vurduruncada çalişmiyor.yolda kaldı ne yapmalıyım da çalişsin.en azından sanayıye kadar gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Yambol

quote:

Orijinalden alıntı: hazar1907

arkadaşlar kartal aracın kontağini ceviriyorum ama tık ediyor çalişmiyor. lambalar teyp vs ne varsa çalişiyor ama araba çalişmiyor..

vurduruncada çalişmiyor.yolda kaldı ne yapmalıyım da çalişsin.en azından sanayıye kadar gitsin

aküsü zayıftır ya da triger kayışı kopmuş olmasın kontrol edin

akü yeni zaten..lambasıda yeşil yanıyor. triger kayışıda sağlammış babama sordum..

off eski araba işte

• Akkü lambasini kontrol edin, egerki herhangi bir aksilik yok ise MARS MOTORUNDANDIR.

Gecmis olsun.
  • akünün sağlamlılığından eminsenin ya marş motorunda problem olabilir. ya bağlantılarında ( +,-) , selenoidinde veya bobininde sıkıntı olabilir. bir baktırın
  • Marş motoru arızalı olabilir.
  • kardeş bizim eski renoda böyle oluyordu. sinir olurduk. akü bitik derlerdi ama far mar hepsi yanardı. aslında sorunun cevabını sen veriyorsun. eski araba.

benim bu işten anladığım şu. yıllar geçtikçe aracın tesisatı da eskiyor. elektrikçi ustam kabloların zamanla elektrik iletkenliğini kaybetmeye başladığını söylerdi.
  • Benim arabada da her zaman yapmazdı ama bazen tık derdi, marş basmazdı ilk aldığımda. Tekerleri biraz ilerletirdik, sonra marş basardı. Marş motorundan oluyormuş, babam bir parçasını kaynattığını söyledi marş motorunun içinde ama ne olduğunu bilmiyorum. Bu eski arabalar insanı hayattan soğutur, hele ki şu kış günlerinde.
  • Marş motoru arızalı olsa bile araç karburatörlü yani yürüyeninde sorun yoksa vurdurduğun zaman çalışır, motorda bir sorun var bence.
  • marş motoruna çekiçle vur ben öyle yapıyordum
  • Yeni araba al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KubilayA

Benim arabada da her zaman yapmazdı ama bazen tık derdi, marş basmazdı ilk aldığımda. Tekerleri biraz ilerletirdik, sonra marş basardı. Marş motorundan oluyormuş, babam bir parçasını kaynattığını söyledi marş motorunun içinde ama ne olduğunu bilmiyorum. Bu eski arabalar insanı hayattan soğutur, hele ki şu kış günlerinde.

dediğiniz gibi denedik çalişir gibi oldu kaldı sonra..sanırım marş motoru bitmiş..

bi arkadaş çekiçle vur demiş..yazın bir kere çalişmamişti ozaman sopa ile çaliştirmiştik
  • quote:

quote:

Benim arabada da her zaman yapmazdı ama bazen tık derdi, marş basmazdı ilk aldığımda. Tekerleri biraz ilerletirdik, sonra marş basardı. Marş motorundan oluyormuş, babam bir parçasını kaynattığını söyledi marş motorunun içinde ama ne olduğunu bilmiyorum. Bu eski arabalar insanı hayattan soğutur, hele ki şu kış günlerinde.

dediğiniz gibi denedik çalişir gibi oldu kaldı sonra..sanırım marş motoru bitmiş..

bi arkadaş çekiçle vur demiş..yazın bir kere çalişmamişti ozaman sopa ile çaliştirmiştik

Sizinki çalışmadıysa daha büyük bir sorun var galiba. Ben de şimdi eve gelirken fren pedalı bir anda yumuşadı, dibine kadar indi, frenler zor tutuyor. Gece gece sinirim tepeme çıktı, yarın sanayiye gideceğim.

• marş matoru bitmiştir kesin
  • quote:

quote:

quote:

Sizinki çalışmadıysa daha büyük bir sorun var galiba. Ben de şimdi eve gelirken fren pedalı bir anda yumuşadı, dibine kadar indi, frenler zor tutuyor. Gece gece sinirim tepeme çıktı, yarın sanayiye gideceğim.

geçmiş olsun sizede..nerdeyse benle aynı yaşta araçlar oldukları için hep dert çıkaryorlar..

sabah gittim marş motorunun kafaasına bir odun ile vurdum çalişti. bıraktım sanayiye..bakalım nekadar masraf çıkaracak

• Sizin işiniz büyük ihtimal ile elektrikle ilgili bir sorun. Akü yeni dediğinize göre arkadaşların da dediği gibi marş motoru ihtimali yüksek gözüküyor. Marş motorunun kömürü bitmiş olması ve bobinaj arızası ilk akla gelen ihtimal. Oto elektrikçisi kontağı çevirmekle birlikte arızayı büyük ihtimal ile anlayacaktır. Kolay gelsin.
  • sanayide sorun halledildi..marş motorunda otomatik bozulmuş birde başka birşey dendi ama unuttum o da tamir edildi..yardım eden herkese teşekkurler
  • quote:

sanayide sorun halledildi..marş motorunda otomatik bozulmuş birde başka birşey dendi ama unuttum o da tamir edildi..yardım eden herkese teşekkurler

Hadi hayırlı olsun. Benim de fren hortumum patlamış, hortum değişti, frenler ayarlandı, şu an fena değil.
  • Arkadaşlar benim 96 model baba yadıgarı tofaş şahinim var.Bende ki problemi size şöyle özetleyeyim. Aracta lpg-benzin var. Bende de geç çalışma bazen hiç calismama sorunu vardi. Yani marş basıyor ama çalışmıyor. Bende gaz ustasina götürdüm. Gaz beynine bağlı bir hortumu değiştirdi motordanda birkaç birsey yaptı ama anlamadim. Bir havayi mi ne boşaltmiş. Ondan önce yine ayni problem vardı aynı usta bujileri değiştirtmişti. (2 ay içinde 2 kere tüm bujiler değişti) Herneyse arabada bujiler değiştiğinde 5-6 gün gecikmesiz çalıştı sonra yine aynı problem oldu. Sinirli bir sekilde vurdurarak çalıştırdığım arabami aynı ustaya götürdüm. İlk yazdıklarımda belirttiklerimi yapti (gaz beynindeki hortum değişti ve hava alındı vb.) Bu sefer arabam olmuştu. Mutluydum 3 hafta boyunca tek marşta alıyordu. (Soğuk havalarda bile ) sonra ne olduysa oldu marş basmaz oldu. Vurdurdum calismadi akü desen yeşil yanıyor. Başka arabayla akü takviyesi yaptık yine yok. Zor dönüyor ( akü bitmeye yakin ) her ne denediysek olmadı başka arabanın akusunu denedik olmadı benim akü baska aracı soluksuz çalıştırdı. Herneyse usta geldi marş motoru gitmiş. O gün arabayi ustaya emanet ettim (etmez olaydım) 1 km lik sanayiye arabami cektirmis marş motorunu değiştirmiş ve benden 230 TL istedi 200 TL ye anlaştık. Çok sinirlenmistim ustaya. Asıl konu arabam yine aynı oldu. Yani marş motoru degistikten hemen 1 gün sonra geç çalışma hatta benzine aldigim halde. Genellikle akunun bitme aşamasına geldiğinde çalışıyor (benzinde) gazla hiç calistirmiyorum bu aralar yoksa hiç calismiyor. Arkadaslar yardım edin kafam çok karışık ne yapmalıyım. Bugün arabam hiç çalışmadı hatta akümde bitti. Arabam çalışmıyor. Şimdiden çok teşekkür ederim okuyup zaman ayırdığınız için. Yani kisaca değişmeyen yeri kalmadı....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: acaxs

Arkadaşlar benim 96 model baba yadıgarı tofaş şahinim var.Bende ki problemi size şöyle özetleyeyim. Aracta lpg-benzin var. Bende de geç çalışma bazen hiç calismama sorunu vardi. Yani marş basıyor ama çalışmıyor. Bende gaz ustasina götürdüm. Gaz beynine bağlı bir hortumu değiştirdi motordanda birkaç birsey yaptı ama anlamadim. Bir havayi mi ne boşaltmiş. Ondan önce yine ayni problem vardı aynı usta bujileri değiştirtmişti. (2 ay içinde 2 kere tüm bujiler değişti) Herneyse arabada bujiler değiştiğinde 5-6 gün gecikmesiz çalıştı sonra yine aynı problem oldu. Sinirli bir sekilde vurdurarak çalıştırdığım arabami aynı ustaya götürdüm. İlk yazdıklarımda belirttiklerimi yapti (gaz beynindeki hortum değişti ve hava alındı vb.) Bu sefer arabam olmuştu. Mutluydum 3 hafta boyunca tek marşta alıyordu. (Soğuk havalarda bile ) sonra ne olduysa oldu marş basmaz oldu. Vurdurdum calismadi akü desen yeşil yanıyor. Başka arabayla akü takviyesi yaptık yine yok. Zor dönüyor ( akü bitmeye yakin ) her ne denediysek olmadı başka arabanın akusunu denedik olmadı benim akü baska aracı soluksuz çalıştırdı. Herneyse usta geldi marş motoru gitmiş. O gün arabayi ustaya emanet ettim (etmez olaydım) 1 km lik sanayiye arabami cektirmis marş motorunu değiştirmiş ve benden 230 TL istedi 200 TL ye anlaştık. Çok sinirlenmistim ustaya. Asıl konu arabam yine aynı oldu. Yani marş motoru degistikten hemen 1 gün sonra geç çalışma hatta benzine aldigim halde. Genellikle akunun bitme aşamasına geldiğinde çalışıyor (benzinde) gazla hiç calistirmiyorum bu aralar yoksa hiç calismiyor. Arkadaslar yardım edin kafam çok karışık ne yapmalıyım. Bugün arabam hiç çalışmadı hatta akümde bitti. Arabam çalışmıyor. Şimdiden çok teşekkür ederim okuyup zaman ayırdığınız için. Yani kisaca değişmeyen yeri kalmadı....

okurken bile içime fenalıklar geldi. eski araba olunca işte sanayiden çıkılmıyor. parça ucuz olsa bile bir süre sonra bıktırıyor. sonuçta parçası pahalı araçlarla aynı paraya geliyor. ( pahalı olanlar geç bozulduğundan dolayı)

bence değiştirebiliyorsanız değiştirin aracı..

• Mesajiniz için teşekkür ederim. Evet haklisiniz sadece beni biraz idare edebilse çok iyi olacak. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.