Şimdi Ara

80km hız ile ortalama hız bölgesinde ceza yemişim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temmuz ayı sonu, Antalya'dan Ankara'ya giderken Keçiborlu'dan geçişte 70 km ile (%10 hata payıyla 77km) ortalama hız uygulaması yapılan bölgede 80km hız yaptığım için 951TL ceza uygulaması yapılmış.

%10'u da hesaba katsak 3 km nedeniyle ceza yemiş oluyorum.

Bu cezaya itiraz etmem durumunda müspet bir sonuç alma durumum olur mu?

Yoksa bu cezayı kabullenip dosyayı kapayayım mı?

Güncel durumda böyle bir duruma düşen oldu mu? sonuç ne oldu?

• Normalde 3 km farka kadar kalibrasyon nedeniyle iptal edildiğini okuduğumu hatırlıyorum ancak bu hız koridoru. Erken ödeme indirimi tavsiye ederim.
  • tabii canim alti ustu 3 kmh ne olacak?

bir dunya tabelaya ragmen millet basip basip gidiyordu, simdi odeyin pasa pasa.

• marslan1999 kullanıcısına yanıt

oyle bir sey yok. %10 sus degil.

• Ben sanırım aynı yerde 78 le yedim :D

Trafiği katledenleri güzel avlıyorlar.
  • Hız ihlal tespit donanımları muayene yönetmeliği 7. Maddesi hata değerinin yüzde 2 olarak uygulanmasından dolayı iptal edebilirdiniz ancak sizin hız düşük. 110 üstü olsa olurdu. Yüzde iki hata payı 1.4km hız yapar.
  • 349 metre 70 hızla neden gitmediniz. Çok bir mesafe değilmiş.
  • mustafaduran06 kullanıcısına yanıt

Açıkça söylemek gerekirse, hız sınırlarına uyarım, 25 senede yediğim 2. radar cezasıdır bu.

Sanırım bu, bu konuda ne kadar hassas olduğumu gösteriyordur.

3-5 km gözden kaçan bir rakam gibi geliyor o nedenle başlık açtım zaten.

• Avukatınız varsa emsal karar göstersin ceza ödemeyin.

https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/hiz-limiti-cezalari-icin-emsal-karar-ceza-iptal-edildi-639612.html

• Antalya'da, otogardan tıp fakültesine giden yoldan babam da ceza yemişti 79 km/h hız yaptığı için. Bundan 3 sene kadar önceydi.

Uğraşmadık, erken ödeme yapıp geçmiştik o zaman.

• 2 km için ceza yedim, itiraz etmeli gibi düşünceler anlamsız. Disiplinsizliğimizden kaynaklı, bize has bişey. Sınava giderken de 2 dk için alınmama olayı gibi.

Bu töleransın sınırı olmaz. 1 km için dersin o zaman 2 km için de aynı şeyi yapman gerek. İkisinin arasında 1km var çünkü. 2-3-4-5 böyle böyle gider. Bunun durma noktası ne?

1 km de olsa ceza cezadır.

• %3 geçmiş gibi gozukuyor olabilirsiniz ama %13 geçmşsiniz.

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

Öderiz.

• mustafaduran06 kullanıcısına yanıt

Hocam 110 la gidiyorsun diyelim. Hız sınırı bu ya. Bu tabelayı okudun, ettin vs dedin zaten 349 metre gidiyor.

o koridoru 70 le geçmek 17 saniye sürüyor.

yani 70 le geçeceğim diyorsan bir anda 110 la gidiyorken frene basmalısın. Yoksa yersin cezayı.

eurotruck simülatörünü çok oynamış bunu yapan mühendis. Gerçek hayattaki arabaları oradaki gibi tabelayı görünce saniyesinde 70 e düştüğü zannediyor.

konu sahibinde zaten hız sınırına uymuş. Sadece 349 metre olduğu ve zank diye frene asilmadigi için ceza yemiş.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

istanbul'da ki uygulamada tabeladan 500 metre evvel yere eds yazısı yazısı yazılıyor ve yolda kesik kesik çizgiler oluyor, 500 metre içinde hızını düşürmek için sürücülere imkan tanıyorlar, tabela ile birlikte kamera kayda başlıyor

geniş aralıklı çizgiler ve eds yazısı ikaz için

dar aralıklı çizgilerde kayıt başlıyor

bu uyarılar yoksa itiraz edebilirsin

• degobar kullanıcısına yanıt

Hocam ceza 900 lira. Ben onla uğraşsam inan geldisi gittisi emeği yakıtı, stresi o 900 lirayı geçer. Alda kurtula gelir.

şehirlerarası gidiyor musunuz bilmiyorum ancak ben öyle çizgiler vs görmedim hiçbir yerde. Belki dikkat de etmemişimdir.

ancak o bahsedilen noktada bu durumu bilmeyen birinin ceza yememesi imkansız. Artık ortalama hız tabelası görünce kaç olduğuna bakmadan 80 e düşünüyorum. Bazıları küfür ediyordur arkamdan da yapacak birşey yok. Çünkü 110 la gidiyorsanız o tabelayı okuduktan sonra ani fren yapmadıkça ceza yersiniz.

böyle başa böyle tarak.

şehirlerarası yolda genellikle paralı yolu tercih ederim orada böyle bir sıkıntı yok, onun dışında ki yollarda navigasyon olarak sygic kullanıyorum o beni sesli ve görsel olarak uyarıyor bu konuda hiç ceza yemedim.

• hız koridoru olduğu için itiraz edemezsiniz, + zaten size verilen yasal sapma payını da geçmişsiniz.
  • AirSupport kullanıcısına yanıt

Bilmediğim için soruyorum, hız koridoru cezalarına itiraz edilemiyor mu?

Bununla ilgili bir genelge, kararname, yöentmelik vb. mi var acaba?

Ben gordugum kontrollerin hic birisinde oyle zink diye kontrol yoktu. Yani oncesinde bir dunya uyari koyuyorlar bak ortalama hiz olcecegim su kadar sonra ve limitte bu diye.

Ayrica benim bildigim 110dan 70 direk dusus olmaz once 90a duser sonra 70e.

Ben her turlu yolda hiz siniri + %10 olacak sekilde sabitlerim ve bunu kadrana gore degil gpse gore yaparim. ve hatta ancak kaza yapacaksam cikarim ccden. Temmuz sonunda Izmir-Antalya-Dinar-Izmir-Ankara yaptim ceza filan da yemedim frene de asilmadim. Onceden de dedigim gibi o kadar uyariya ragmen millet catir catir basiyordu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.