Şimdi Ara

800bine taksi plakası alınırmı? mantıklımı? ugraşılırmı? cazipmi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
1
Favori
25.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PALERMO ®

kendinizi 800 bin lirayı başka hiçbir şekilde değerlendiremeyecek kadar yeteneksiz birisi olarak görüyorsanız ancak o zaman alınabilir bence.

Aynen katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joseph S.

Ne uğraşıcam taksiciyle vs.
    Gider faize koyarım risk yok alırım paramı yaşarım.
    Ayda 10 bin lira civarı verir sanırım.

800 bine ayda 10 bin imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

quote:

4000 4500 en fazla o kadar parayı bankadan çeksen kredı olarak ayda senden 50 bin alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 10 Eylül 2011; 13:05:25 >
  • quote:

quote:

6-7 olsun taş atıp kol yorulmuyorya, taksiciyle vs uğraşmaktan iyidir bence.
    Kira kaç lira acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Kira kaç lira acaba?

Bence o kadar da alamazsın.
  • beceriksiz adam işi
  • walla maraşta 2 tane halk otobüsü hattı alırsınız hemde otobüsüyle :DDD şehir içi üstüne 1 adet 200mt2 4+1 ev ve birde 3.20 çekersiniz altınıza. doğru çalıştığında otobüsçü akrabamın dediği 1 otobüs 1 kişiye ayda 6000 bırakır diyordu. hadi 5000 olsun iki hat olsa ayda 10 bin. ulan boşuna okumuşum yaw işe bak ya. ikide şöför tutsanız 1 er buçuktan 3000 iki şöföre verirsiniz temiz 7000 kalır size.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kira kaç lira acaba?

Bence o kadar da alamazsın.

800.000 aylık 5100 tl bırakır en az. Çünkü miktar yükseldikçe oranlarda yükseliyor. Adama telefonda %10 verirken bana karşılarında anca %9 verdiler.

• benim anlamadığım verdin 800bin ayda 7 8bin kalsa 1 yılda 100bin 10 yılda kendini amorti ediyor bankaya koyup faizlerini katarsak, sonra kara geçiceksin bu arada net sana kalandan yememen lazım? akıl karı gibi gelmedi...bir taksici yokmu istanbulda çalışan burada söylesin..
  • bir dolmuş plakası istanbul kadıköy taksim bostancı yada şisli bostancı ne kadar haberiniz yok herhalde 2milyon tl gibi fiyatları var sonra bugun 4 5 bin dolar kira ya verenler altlarındaki dukkan 2 milyon dolar

bir kere o kadar para dukkana verdikten sonra o parayı 15 20 senede anca çıkarır sonuçta satsan yine kardasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

benim anlamadığım verdin 800bin ayda 7 8bin kalsa 1 yılda 100bin 10 yılda kendini amorti ediyor bankaya koyup faizlerini katarsak, sonra kara geçiceksin bu arada net sana kalandan yememen lazım? akıl karı gibi gelmedi...bir taksici yokmu istanbulda çalışan burada söylesin..

banka ya koyup faiz almak hiç mantıklı değil bence

ama forumda kredi çekmek 30 bin yerine 50 bin ödemek yada yatırım yerine bankadan faiz almak çok karlı bi işmiş gibi anlatılıyor bankalar haftasonu kapalı diye bankacılar yine aramızda sanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendikendine

walla maraşta 2 tane halk otobüsü hattı alırsınız hemde otobüsüyle :DDD şehir içi üstüne 1 adet 200mt2 4+1 ev ve birde 3.20 çekersiniz altınıza. doğru çalıştığında otobüsçü akrabamın dediği 1 otobüs 1 kişiye ayda 6000 bırakır diyordu. hadi 5000 olsun iki hat olsa ayda 10 bin. ulan boşuna okumuşum yaw işe bak ya. ikide şöför tutsanız 1 er buçuktan 3000 iki şöföre verirsiniz temiz 7000 kalır size.

1500 tl ye hangi enayi yapar o işi istanbulda memur i e t t söförleri akbil hariç 2000 tlden fazla akbil ile bileti olmayan lardan 1.50 kuruş yerine 1.75 adam başaı 25 kuruş ,fazla alıyorlardı şimdi 1.75 yerine 2.00 tl alıyorlar 25 kuruşları günde 100 ile çarp 25 tl ayda en az 1000 tl akbilden 2 2.5 da maaş 3.500 tl en az kazandıkları para

sigorta vs bir de memur oh miss

mecliste söför alınacakmış 2.800 tl net maaş ve memur özel sektör gibi sigorta yaptım deyip primlerini ödemez yada geç başlatmaz yada aylar sonra sigorta yapar gibi durum yok maaşını geç alma durumu yok

• walla ben tekstil mühendisliği mezunuyum 650-700 tl maaş veriyorlar fabrikalar mesai vermezler yol parası vermezler. maraşta derlerse e sınıfı ehliyetimde olsa ben yaparım o işi 1500 e. her şehrin piyasası belli zaten. maraşta akrabam çalışıyordu 3 yıl çalıştı şöför olarak 1200 e. yani öyle gidiyor burada. istanbulun trafiğinde elbetteki 1500 e adam akşama kadar direksiyon sallayamaz. maraşta trafik yok fazla. şimdi o akrabam durakta görevli olarak çalışıyor yine özel halk otobüsünde şimdi daha çok kazanıyom diyor. yaptığı sadece belli bir noktada otobüslerin geçiş dakikalirını kontrol etmek.geç kalanları yatanları belirlemek.akşama kadar toplamda 5 dk geç olursa ertesi gün otobüs bağlanıyor.

k.maraşta ise sivil 1.25 öğrenci 1.15. halk otobüslerinde sayılı biletler satılıyor. onlardan alırsanız 1 tl. 1.05 te abi 5 tl ye ver 5 tane diyorsun. veriyor. 5 kez otobüse binebiliyorsun. e burdada yol ücreti 2 tl olsa heralde burdaki adamda 1500 değilde 2000 e çalışırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendikendine -- 10 Eylül 2011; 14:23:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

benim anlamadığım verdin 800bin ayda 7 8bin kalsa 1 yılda 100bin 10 yılda kendini amorti ediyor bankaya koyup faizlerini katarsak, sonra kara geçiceksin bu arada net sana kalandan yememen lazım? akıl karı gibi gelmedi...bir taksici yokmu istanbulda çalışan burada söylesin..

internetten araştırılırsa görülür. 800 bin tl parayı bir yıllığına bankaya yatırırsanız alacağınız faiz yılda toplam 55-60 bin tl civarıdır. Yıllık enflasyonun %7-8 civarı olduğunu varsayarsak; enflasyondan dolayı 800 bin tl niz yılda 55-60 bin tl değer kaybedecek.

Sonuç olarak; enflasyon farkını düştüğünüz zaman net kazansınız 0 (yazıyla; SIFIR LİRA ) olacak.

Faize yatırmak bence en mantıksızı. Hiç bir şeye aklımız ermiyorsa, en iyisi emlak alıp kiraya vermek daha mantıklı gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burçak -- 10 Eylül 2011; 15:19:23 >

• Taksi işi cacık iş.
  • "Bankaya yatırırım" denmiş.. Bankada para erir gider.. Ayda alacağınız 4.000 lira faizi plakanın aylığına sayın, anapara artışı nerede? Yok.. Yıllarca bize "at bankaya faizini ye" dediler, o zamanlar denileni yapsaydık şu an bankada 10 bin liramız falan olurdu heralde..

"Daire alınca kiracı derdi var" denmiş.. Bunda da kiracı derdi var..
    "kaza yaptım abi, araba bir hafta yattı abi, çıkaramadım abi, ramazanda işler yok abi, yazın iş yok abi, kışın iş yok abi, bıdı bıdı bıdı.. " bir sürü bahane dinlersiniz.. Şahısla uğraşmayıp galeriye vereyim derseniz onlara da ne kadar güven olur Allah bilir.. Oto centerde fırıldak dolu, telefonda bişey soruyosun farklı söylüyorlar, dükkana gidiyosun ağız değiştiriyorlar, adamı ayakta öper çoğu.. Artık oto centerin semtinden bile geçmem..

Ayrıca 4.000 lira net kazanç değildir, her yıl şöförler cemiyeti aidatı var, muhasebesi var, vergisi var, belediyeden yıllık çalışma ruhsatı parası var, şimdi aklıma gelmeyen bi ton masrafı var..

Plakayı kiralayan kişinin de kendine göre masrafları vardır, 5 yılda bir araçlar 500.000 Km'yi devirir ve ölü fiyatına satılıp sıfırı alınır.. Araçlar ölüdür zaten, elle tutulur yanı kalmaz çoğunun..

• paranın tamamına daire yada dükkanlar alır kiraya verirdim. her ay kira getirisi yeter. kim ugrasıcak söforle taksiyle.
  • 800 bine daha farklı yatırımlar yapılabılır.Taksı ısı pıs ıs ne adamlarla muhattap olcaksın hıc gerek yok bence
  • quote:

quote:

quote:

Kira kaç lira acaba?

İşlek bir yerde banka veya süpermarket kiracılılı 800 binTL lik dükkanın dediğin gibi kafadan en az 7 bin TL net kira getirisi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

Taksi işi cacık iş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.