Şimdi Ara

800bine taksi plakası alınırmı? mantıklımı? ugraşılırmı? cazipmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
1
Favori
25.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün bir çok yayın organında istanbulda taksi plakaları 800bin tl dıye haberler vardıı

size sormak istıyorum 800bın tl nız olsa taksi plakası alırmısınız?
    ..... neden?

• Suan almak mantikli degil bence 800 bin tl yi tasinmaz mulke baglamak daha mantikli suanda. Ha eskiden 100 bin lirayken adam 10 tane almis 10 sene sonra olmus 800 bin lira parayi gozunden vurmus buda uzun bir surec tabiki. Suan zaten plakalarin satildigini dusunmuyorum sadece kiralaniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence 800 bın baglamak mantıklı cazıp.... gelmıyor
  • benim bildiğim taksi plakalarını kara para aklamak için kullananlar yüzünden fiyatlar yukarılarda geziyor . haliyle alan memnun satan memnun. önceden ucuzken alınsa daha mantıklı olurdu.
  • 800 bine taksi plakası alınmaz.. Taksi plakası krizde alınır..

Mesela 2000 yılında 240.000 liraydı, 2001 krizinde 90.000 liraya düştü, bu tür zamanları kollamalısınız..

Ha tabi bana sorarsanız bugün kriz olsa ve 300-400 bine verseler yine almam, eski bir taksi sahibi olarak illallah dedik.. Şu an 800 binim olsa 400'üyle gayrimenkul alır, kalanını da altına ve dövize paylaştırarak sepet oluştururdum..
  • 800bin liram olsa inşaat işine girerdim açıkçası.
  • En son düşüneceğim şey olurdu.
  • Al-sat yapıcaksanız alınır. Ancak 800 bin plakaya bağlayıp o plaka ile çalışacaksanız değmez. Kâr oranı düşük bana göre. Ev-Arsa alınır farklı yerlerden daha iyi.
  • Değerlenir o plaka. Şimdi 800.000 olan plaka bir kaç yıl sonra 1.000.000'un üstünde olur.
  • gider 8 tane ev alırım kiraya verip ayda 3 bine paşa paşa yaşarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Al-sat yapıcaksanız alınır. Ancak 800 bin plakaya bağlayıp o plaka ile çalışacaksanız değmez. Kâr oranı düşük bana göre. Ev-Arsa alınır farklı yerlerden daha iyi.

çok iş yapan durak olması lazım benim bildiğim 100-200 .000 tl arasında samsunda.

günde 1000 tl lik iş yapan bi duraksa alınır.mesela çok büyük otellerin taksi durağı falan olması lazım.

bence en temiz i akaryakıt istasyonu almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkadaşlar dün bir çok yayın organında istanbulda taksi plakaları 800bin tl dıye haberler vardıı

..... neden?

Az once hanimla onun kavgasini yaptik bir dukkanim var satip taksi plakasi alimmi dedim o kadar para taksiye yatirilirmi dedi kestirdi atti
    Ama alicam bu arada 600.000 tl buldum ben sade plaka istanbulda
  • Bu plakalar neden bu kadar pahalı peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

En son düşüneceğim şey olurdu.

+ sonsuz.

Gayet büyük bir mebla , 350 bin liralık bir ev alınır yanına 535i çekilir kalan para bankada muhafaza edilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gasoline 777 -- 9 Eylül 2011; 23:07:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Arkadaşlar dün bir çok yayın organında istanbulda taksi plakaları 800bin tl dıye haberler vardıı

..... neden?

Az once hanimla onun kavgasini yaptik bir dukkanim var satip taksi plakasi alimmi dedim o kadar para taksiye yatirilirmi dedi kestirdi atti

arabada kendiniz çalışmazsanız pek kazançlı olacağını sanmıyorum.

150.000 tl lik duraklı taksinin getirisi 1500 tl bile değil.akrabam 2000 tl veriyor kirasına vergisi arızası sigortası vs hepsi sahibine ait.

istanbul piyasasını bilmiyorum .ama sanmıyorum ki 600.000 tl yatırmaya değeceğini.alıp kaça kiraya vereceksiniz .

• hayatta alma ilk çıktığı zaman alınsa mantıklı şimdi şişe şişmiş fiyatlar.ve bu tarz plakalı işle sıkıntılı gider düşer fiyatı falan çok bğyğr zarar edebilirsin.otobüs al daha mantıklı.daha karlı bir iş.
  • ben bugun ankarada eski taksıcı ile konuştum
    eyer şöfere vermeyıp kendısı çalışırsa günlük 150tl den fazla kazanamaz diyor(aylık max 4500tl)

ama çok korktukları bır mevzuyuda söyledi ölümlü kazaya karışmak ve sonunda kan parası ödemek(bir mal sahıbı bırıne çarpıp ölüyor kan parası olarak taksive plakasını satmak zorunda kalmış)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

çekmece tarafıdır muhtemelen.. istanbul içi sarı taksi plakasının 800'den aşağı olması mümkün değil.. Galeriler arası fiyatlar en fazla 1-2 bin oynar..

quote:

ben bugun ankarada eski taksıcı ile konuştum
    eyer şöfere vermeyıp kendısı çalışırsa günlük 150tl den fazla kazanamaz diyor(aylık max 4500tl)

ama çok korktukları bır mevzuyuda söyledi ölümlü kazaya karışmak ve sonunda kan parası ödemek(bir mal sahıbı bırıne çarpıp ölüyor kan parası olarak taksive plakasını satmak zorunda kalmış)

Rahmetli babamın bir tanıdığı da kan parası meselesini yaşamış.. Dediğiniz gibi taksiyi satmışlar..

Kendi çalışan az kazansa bile benim tavsiye edeceğim odur, eğer bir gün taksi sahibi olursanız asla aylık veya günlük şöföre vermeyin.. Azıcık aş ağrısız baş..

• O paraya otobüs hattı almak daha mantıklı gibi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.