L

Binbaşı
22 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar malum büyük bir afet yaşadık.Bölgede gönüllü olduğum için en fazla ihtiyaç olan elektrik sorununu gördüğüm için bir inverter arayışına girdim.Aracımda 60 amper bir akü bulunmakta.


şimdi araç çalışır durumda yani şarz dinamosu çalışır vaziyette max korumalu bir inverterle kaç watt enerji çekebilirim ilk sorum bu dinamo sanırım 13 volt üretiyor ortamalama. Aküde 12 volt


Sürekli aküye yüklenmeden şarz dinamosuyla birlikte ne kadar süre düzenli olarak kaç watt çekeibilirim..


Örneğin bir led ampül belki elektrikli ürünlerin şarzı belki bir 1000 watt bir kırıcı delici çalıştırabilirmiyim.


bu konuda bilgisi tecrübesi olan elektrikçi ve kamp karavan sahibi tecrübeli arkadaşlar varmı

dolap üzerinden rastgeldim ama bir çok böyle olta sallayan mevcut.ilanı kaldırmış yer artvin.Çocuğu olduğu için paraya ihtiyacı oldugunu söyleyen güven vermek için satış ve whatsapp pp aynı aile fotosunu koyan bir kadın 2 tel var karı koca satıyorlar sözde 14 pro 30 bin 11 128 gb 9 bin ikiisini 35 bine veriyor.Fotoları attıktan sonra faturaları istememle vatan bilgisayar faturalarını gönderiyor.ürünleri Sahibinden get üzerinden göndereceiğini söylüyor güven açısından.Bir ileri safha da demek ki sahibinden üzerinden de kargoyu geri almayacak veya içinden parça sökülmüş vs diye sizi mahkemelerde uğraştıracak ben örnek olması açısından faturaları buraya yüklüyorum


sizde bir çok anormallilk bulabilirsiniz.Ayrıca fatura tarihlerindeki fiyatlara baktıgınızda bu ürünler hiç bir zaman bu fiuyat bandında satılmamış.


Kısaca ürün sahibinden param güvendeyle de alınsa bir plan yapılmış.Yem olmayın efendim iyi günler

Sahte faturalı iphone satan dolandırıcı ifşa


Sahte faturalı iphone satan dolandırıcı ifşa

WV fiyat listesine bakıyorum Ticari caddy en boş paketi vergisiz net 289 bin tl..Golf ün en boş paketindeki vergisiz net fiyatı 185 bin tl.


üst pakette de enfull golf vergisiz 279 bin tl iken caddy full paketi 367 bin tl. Golf satış rakamı %80 ötv+,kdv dahil 595 bin iken ticari caddy de %15 ötv olmasına rağmen fiyat 557 bin kampanya ile 501 bin tl


şimdi soruyorum bu anormallik distribütör kurnazlığımıdır. Yani Almanya da da caddy binek araç passat veya golden daha mı pahalı ?


eğer değilse bu soygun değilmidir? orta paket passat bile net 306 bin tl iken ticari bir araç nasıl olurda 367 bin tl olabiliyor

Arkadaşlar bayilerde araç yok motorsiklet bile bazı modellerde yok.Ama bakıyorsun sarı siteye galericiler ve önceden ayirtmis olanlar bayi satış fiyatının üzerinde satış yapıyor.Simdi bu karaborsaciliga giriyor normalde bu İçişleri bakanlığı ne iş yapar illa birilerinin hatırlatması mi gerekiyor bunlara yasaları.kimse serbest piyasa ekonomisinden bahsetmesin.

Mesela kuryecilerin en çok talep ettiği motor şuan bayide yok ama sarı sitelerde 35 binlik pcx 45 TL'ye satan var.yahu bu ticaret değil bildiğin dolandırıcılık.idareciler bunlara kesin ceza yaptırımı uygulamali gel gelelim herkes sarı siteye bahane buluyor..Ne kadar beceriksiz idarecilerimiz eğer yasal mevzuat eksikliği varsa basit bir yap duzenlemeni koy yürürlüğe.

Yazıyı sabırla okumanızı diliyorum.


Önce şuradaki

https://www.instagram.com/reel/CU2AIGVAqEe/?utm_source=ig_web_copy_link


ve şuradaki

https://www.instagram.com/reel/COFs4L0jaCM/?utm_source=ig_web_copy_link


ve şuradaki

https://www.instagram.com/reel/CT4x03GMKE3/?utm_source=ig_web_copy_link


ve şuradaki çocukların ızdıraplarını görelimArkadaşlar sosyal medyaya da veya sokaklardaki stantlarda sıklıkla görüyorsunuz eminim yardım kampanyalarını.Bu cocukların bir çoğuda para toparlanana kadar vefat ediyor.


AveXis / Novartis  firmasının geliştirdiği kusurlu geni hedef alan virüsü içeren bir aşısı var ismi Zolgensma bu ilaç, firma tarafından 2 milyon Eurodan daha fazla bir tutarla satılıyor.zolgensma (viral vektor iceren bir gen tedavisi) avexis tarafindan gelistirildi. hem cocuklarin (yani bebeklerin) hem de ailelerin hayatini kurtaracak bir ilac. ustelik de nadir rastlanan sma hastaliginin kalici tek cozumu gibi gorunuyor, en azindan simdilik.


İlaç Devlet tarafından karşılanmıyor henüz dünya üzerinde sanırım karşılayan bir ülkede yok ama NOVARTİS firması sosyal medya fenomenleri ve çeşitli ünlüler ile acıtasyon kampanyaları düzenleyerek Devlet yönetimlerini köşeye sıkıştırdığı haberlerinini duymuşsunuz.Hatta ingilterede ilacın devlet tarafından karşılanması görüşülüyor.


Ancak ne avexis ne de novartis guvenilir firmalar degiller. zolgensma verilerinde manipulasyon yaptigi icin kaspar kardesler sirketteki en ust duzey arastirma gelistirme pozisyonlarindan 2019 yilinda kovuldular. bu adamlar bilerek ve isteyerek verileri manipule etmekle veya altlarina bu yonde baski yapmakla suclandilar. ilac bu olay ortaya cikmadan az once mayis 2019’da fda tarafindan onaylandı.

Tabiki bu Hayır kurumu değil çeşitli yatırımlar yaparak ilaç geliştiriyor ve bunun karşılığını almak istiyor.Lakin bu vampir firma da bu ilacı insanlık namına geliştirdiği filanda yok.


İlacın %100 başarı sağladığına dair verilerde yok.Buna rağmen firmalarin elinde kalan tek koz da bakanligin kolunu tersten bükmek, halk hareketi yaratip baski kurmak.


NOVARTİS firması dünyanın en büyük ilaç şirketi arasında yer alıyor peki bu firma Türkiyede başka ne şekilde biliniyor ?


isviçre merkezli uluslararası ilaç devi novartis’in ticari avantaj sağlamak amacıyla türkiye’de alp aydın adlı danışmanlık şirketi aracılığıyla 85 milyon dolarlık rüşvet dağıttığı ortaya çıktı.


diken
İlaç devi Novartis'e ağır suçlama: Türkiye'de 85 milyon dolarlık rüşvet dağıtılmış - Diken
https://www.diken.com.tr/ilac-devi-novartise-agir-suclama-turkiyede-85-milyon-dolarlik-rusvet-dagitilmis/

Ayrıca firmanın ahlaksızlığını bir başka şekilde görelim


metin cihantwitter
“2009'da, abd'li bir çift, çocuklarının sma'lı olduğunu ve tedavisi olmadığını öğreniyorlar. onu yaşatmak için bir karar veriyorlar ve vakıf kurarak sonuca en yakın buldukları araştırmayı fonlamaya başlıyorlar. araştırma ohio çocuk hastanesindeki bir doktor tarafından yürütülüyor.”
https://twitter.com/metcihan/status/1345770000850804741?s=21

Kısaca şöyle 2009'da, abd'li bir çift, çocuklarının sma'lı olduğunu ve tedavisi olmadığını öğreniyorlar. onu yaşatmak için bir karar veriyorlar ve vakıf kurarak sonuca en yakın buldukları araştırmayı fonlamaya başlıyorlar. araştırma ohio çocuk hastanesindeki bir doktor tarafından yürütülüyor.Sonra bir ilaç gelilştiriliyor ve AveXis firma tüm haklarıyla beraber bu ilacı satın alıyor kısaca. AveXis daha öncede bağışcılar yardımıyla kar amacı gütmeden geliştirilen bir çok ilaç çalışmasını çeşitli ikna yöntemleriyle el koyuyoyor. Başka ahlkasız firma da Sma aşısı geliştridğini duyuran bu firmayı bünyesine katıyor Novartis. Kısaca olay bu.


Başka olarak Türkiyede bu firmaya haksız rekabetten ötürü "rekabet kurulu, novartis sağlık'a 165,5 milyon tl, roche müstahzarları'na 113,0 milyon tl idari para cezası verdi.


Şimdi arkadaşlar bizler vicdanlı ve biliçli insanlar olarak ne yapabiliriz benim vicdanım çok rahatsız bu durumdan sosyal medyada elimden geldiğince gördüklerime yardım etmeye çalışıyorum sizde öyle yapın ama bu çözüm değil ver 50-100 vicdanımız rahatlasın dersek bu vicdan kusurlu vicdan olur başka ne yapılabilir?


Yukarıda bahse konu ilaç Devlet tarafından karşılanmıyor keşke karşılansa ama devletinde çekinceleri var bu ilaca karşı deneysel oldugunu belirtiyor ve hakkında çıkan haberlerde pekişiyor buna rağmen tek ilaç bu.Ben yinede bu ilacın devlet tarafından karşılanmasını isterim sonuç olarak bizim yapabileceğimiz işlere bakalım


Lütfen ve lütfen hastaye gittiğinizde doktor size ilaç yazdığında yazılan ilacın Novartis ve Avexis değil başka muadilini isteyin alternatifsiz değilse,


Doktorlar ilaç mümessilileri vasıtasıyla arpalandığı için itiraz edebilirler eğer yinede yazıyorsa eczaneden alternatif olanını isteyin emin olun ki var.


Novartis firmasının devletleri kumpasa düşürmek için kurguladığı oyuna biliçli davranın yavuz hırsız misali hırsıza odaklanın devlete tabiki talebini iletin ama bu paylaşımlarda bu vampir şirketide yaptıklarını iletin.


her platformda sosyal medyada şirinlik yapan bu firmaları etiketleyerek paylaşımlar yapın

https://www.instagram.com/novartis/

https://www.instagram.com/novartisturkiye/


özellikle global sayfalarında ingilizce belirtin.


Son olarak devletin eğer yardım edebiyorsun kardeşim denetle bari argumanını her yerde duyuralım. bu kimsenin işine gelmeyen bir durum olduğu için dışarıdan bizlere düşen görev. Az değil 20 milyon Tl den fazla para toplanıyor bir ilaç için malesef bir çoğu toplanamadan çocuklar vefat ediyor.Toplanan paralar için ne olduğu bilmiyorum evet acılı aileye kalabilir ama neden başka çocuğa derman olmasın ? Bu tür kampanyaların tek bir havuzda toplanması gerekirse devlet elinde toplanması ve en acil ihtiyaca göre sıralama yapılması benim dileğim. Gerçi devlete bile güven duyulmayan şu durumda ne yapılabilir başka ne gelir elden bilmiyorum.

Sizler yinede elinizden geldiğince yardımlarınızı yapın arkadaşlar bir avuç çıkarcı kan emici şirket ve yöneticilerin elinde başka elden bişeyde gelmiyor yapabileceklerimiz yukarıda belirttiğim şeylerdir. Her vicdanlı insan eğer maddi imkanı yoksa bu şekilde bu işe el al atalım

Mehmet Ceyhan ve Zafer Kurugöl'ün yeni doğan bebek VE çocuklara sözde yanlışlıkla covit aşısı yaptıklarını!!! ve yanlış yapılan bu aşıların sonuçlarını açıklayacaklarını bildirdiler. HEM YANLIŞLA YAPILIYOR HEMDE ÇETELE TUTULUYOR NASIL İŞSE,


Sayı binlerle ifade ediliyor ve bu ilk değilmiş bir çok aşıyıda bu yolla test ettikleri konuşuluyor


ANNE BABADAN HABERSİZ ve BELKİ DEVLETTENDEN HABERSİZ


BU NASIL ÜLKE BU NASIL ADALET Türkiye Cumhuriyeti 3. sınıf kobay ülkesimi dir? Sağlık bakanlığı nasıl buna göz yumdu yummadıysa bunları neden en ağır şekilde yargılamıyor


2 şarlatan prof makalelerde adı geçecek diye VE NASIL BİR NEMALANMA içindelerse nasıl çocukların hayatıyla kumar oynayabilir anne babadan habersiz


ŞU İŞİ AVRUPA DA BİR ÜLKEDE YAPSALAR GÜN YÜZÜ GÖSTERMEZLER BU NASIL BİR AYMAZLIK NASIL ALÇAKLIK


işte yanlışlıkla yapılan aşıların itirafı !!!

https://www.instagram.com/p/CUKpyGpjog2


Mehmet Ceyhan ve Zafer Kurugöl'ün yeni doğan bebek VE çocuklara sözde yanlışlıkla covit aşısı yaptıklarını!!! ve yanlış yapılan bu aşıların sonuçlarını açıklayacaklarını bildirdiler. HEM YANLIŞLA YAPILIYOR HEMDE ÇETELE TUTULUYOR NASIL İŞSE,


Sayı binlerle ifade ediliyor ve bu ilk değilmiş bir çok aşıyıda bu yolla test ettikleri konuşuluyor


ANNE BABADAN HABERSİZ ve BELKİ DEVLETTENDEN HABERSİZ


BU NASIL ÜLKE BU NASIL ADALET Türkiye Cumhuriyeti 3. sınıf kobay ülkesimi dir? Sağlık bakanlığı nasıl buna göz yumdu yummadıysa bunları neden en ağır şekilde yargılamıyor


2 şarlatan prof makalelerde adı geçecek diye VE NASIL BİR NEMALANMA içindelerse nasıl çocukların hayatıyla kumar oynayabilir anne babadan habersiz

ŞU İŞİ AVRUPA DA BİR ÜLKEDE YAPSALAR GÜN YÜZÜ GÖSTERMEZLER BU NASIL BİR AYMAZLIK NASIL ALÇAKLIK


işte yanlışlıkla yapılan aşıların itirafı !!!Mehmet Ceyhan ve Zafer Kurugöl'ün yeni doğan bebek VE çocuklara sözde yanlışlıkla covit aşısı yaptıklarını!!! ve yanlış yapılan bu aşıların sonuçlarını açıklayacaklarını bildirdiler. HEM YANLIŞLA YAPILIYOR HEMDE ÇETELE TUTULUYOR NASIL İŞSE,


Sayı binlerle ifade ediliyor ve bu ilk değilmiş bir çok aşıyıda bu yolla test ettikleri konuşuluyor


ANNE BABADAN HABERSİZ ve BELKİ DEVLETTENDEN HABERSİZ


BU NASIL ÜLKE BU NASIL ADALET Türkiye Cumhuriyeti 3. sınıf kobay ülkesimi dir? Sağlık bakanlığı nasıl buna göz yumdu yummadıysa bunları neden en ağır şekilde yargılamıyor


2 şarlatan prof makalelerde adı geçecek diye VE NASIL BİR NEMALANMA içindelerse nasıl çocukların hayatıyla kumar oynayabilir anne babadan habersiz

ŞU İŞİ AVRUPA DA BİR ÜLKEDE YAPSALAR GÜN YÜZÜ GÖSTERMEZLER BU NASIL BİR AYMAZLIK NASIL ALÇAKLIK


işte yanlışlıkla yapılan aşıların itirafı !!!


haberler.com
Son Dakika Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün bebeklere korona aşısı yapıldığına ilişkin iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı
https://www.haberler.com/son-dakika-saglik-bakanligi-prof-dr-zafer-14415216-haberi/10 gün önce yine amazonda 3700 e almıştım şuan piyasadaki en düşük fiyat


https://www.amazon.com.tr/dp/B08L757ZVN


Ben iPhone 6s den gectim telefon odaklı değilde android konusjnda kayglarim vardı hala asamasigim alışmam gereken durumlar var lakin foto hız sensörler (özellikle yüz tanıma ve parmak izi ) çok iyi çalışıyor hızlı sarzla 1 saatte doluyor iPhone 16 GB di(bu sebeple) ben eziyet çekmişim bunca zaman onu anladim

Hakkında
Konum: İstanbul,Ümraniye
Forum İmzası:
M kmm
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 1.155
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.428
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 44.932 (Bu ay: 743)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 364 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.