Şimdi Ara

600 bin bütçe ile ne almalıyım? (11.01.2023)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

600 bin bütçe ile ne almalıyım? (11.01.2023)

(En Son Oy Tarihi: 19.1.2023)
Giriş
  • arkadaşlar elime 600 bin civarı para geçti, uzun süredir arabasızım, 6-7 ay sonra ev işine gireceğim. Alacağım aracı o vakit satacağım. O vakte kadar ayağım yerden kesilsin istiyorum. Hem değer kaybı yaşatmayacak, hem de ailem için yeterli gelecek ve sanayiye vs gitmeyecek, satacağım zaman hızlıca değerinde nakde dönüşen bir araç arayışındayım. Bu modeller arasında kaldım. Siz olsanız hangisini alırdınız? yeni önerilere de açığım.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• honda civic 1.6 dizel manuel premium

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sahibinden-tramersiz-kapali-garaj-arabasi-fiyat-dustu-1072038407/detay/

mesela veya

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2018-honda-civic-hatasiz-boyasiz-1037157709/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Thoth -- 11 Ocak 2023; 9:46:34 >

• 1.3 Tce icon clio alınır

• 2018 Corsa kesinlikle almayın, yeni kasası çıktı zaten. 2020 üzeri otomatik Corsa alınır. Eski araçlara o kadar para verme taraftarı değilim.

Km'si düşük temiz görünüyor. Siyah tavanlıları şık olmasına karşın boya atmaları olabiliyor, özellikle reçine vb. şeylerde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-sahibinden-temiz-2020-model-1067841208/detay

• güzel kardeşim 1 hafta önce 540 a manuel megane joy aldım 2020 model. ayağını yerden keser. satmakta sıkıntı yaşamazsın. bence FP olarak iyilerden.

hem de sedan.

• Bence en yeni olani ve otomatik olanları tercih et pişman olmazsın
  • 6-7 ay sonra satıp ev almak için mi araç bakıyosunuz yoksa 6-7 ay sonra bile elimde kalır mı diyosunuz?

İlk seçenekse bu seçenekler arasında en donanımsız en ucuz en düşük motorluyu alıp geçin. Nasıl olsa satacaksınız.
  • yorumlara istinaden az önce Clio yu almaya gittim , ancak arka oturma alanı çok çok ufak geldi. Yani 6 ay da olsa katlanılacak türden değil benim için.

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

yani topraktan inşaata giricem 6 ay sonra bir aksilik olmazsa. parayı altında tutmak yerine araba alayım hem ihtiyacım görülsün diüye düşünüyorum.

• anyhill kullanıcısına yanıt
    Tamamdır o zaman sadece seçenekler arasında kalacaksanız en makul olanı alıp geçin model motor kıyaslama yapmadan. Seçenekler arasında en hızlı sattıran araç en düşük kmli olan araçtır bunuda belirtelim . Diğer kriterlere bakmaya bile gerek yok. Bizim millet km hastası, yüksek kmye hemen aman aman diye sakınır çekinir.
  • Mr Thoth kullanıcısına yanıt

600 bini 1 kuruş geçemiyorum maalesef.

• 2019-2020 model civarı eat8 aluera paket 308 tavsiye ederim.

Bende 2015 model eat6 boş paket var, kardeşimde 2020 model aluera paket var.

Araç donanım olarak cidden çok iyi.

Örnek olarak.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-hatasiz-extrali-1071108471/detay

• III I II III I I kullanıcısına yanıt

güzel araba ama ha deyince satılır mı? satışının uzun süreceğini düşünüyorum şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

güzel araba ama ha deyince satılır mı? satışının uzun süreceğini düşünüyorum şahsen.

Bu ülkede taştan araba bile olsa satılır. Yeterki fiyat uçamamış olsun.

• Clio Touch
  • Egea
  • anyhill kullanıcısına yanıt

teklifte bulunun bence hocam

• megane icon gider bence

• 2015 astra j otomatik hb sport kullanıyorum ve sarı sitede 13600 küsür tane astra ilanından 37 tanesi benim araca ait. eski ilanlar kmleri yüksek ama 500 bin üzerinde fiyatlar. buna bakınca yazdığınız modeller zayıf geldi bana. ikinci el düzgün araç düşürmek kumar ve zor iş ama düşürürsünüz uğraşırsınız beğenirsiniz satmazsınız neden dolu güzel sürüşlü bir model bakmıyorsunuz? yıllardır bende ama bana beğendiremiyorlar mesela dekgelip kullandıklarımı piyasa araçları hep. bmw spor tarzı uçuk şeyler aklımı çeler anca ve ben tek başıma kullanıyorum. insignia astra dolularına bakın yeni ayarında olması gerekmiyor 2015 diyorum param mı yoktu modellemedim? k kasalarda piston kırması sonucu beygir düşürme yazılımı attılar benimkinden düşük beygir oldu(130) yani yenisi her zaman iyi değil. j kasayı 2023 bir daha çıkarsınlar fort knox dahil ziyaret eder ilk ben alırım ama yapmıyor adamlar. eskilerden de kalma seriler kasalar var amaç sürmekse ama 6 ay sonra satma kesinse boş düşük km otomatik reno gibi bir şey alın geçin ama elinizde kalırsa(satmak istemezseniz) sonra demedi kimse demeyin. özetle sportif modellere ve başka markalara da bakın basınca gitsin yani kim pişman olmuş böylesini alarak? bmw ayarında araç kullanacaksınız benzinine falan bakmayacaksınız artık ve parça masrafı yapmayan temizlikte olanlarla yıllık bakım masrafı olmuyor bende yıllardır periyodik bakım hariç. sizin baktıklarınız kompakt hesaplı aile araçları bir zevki olmaz bence.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.