Şimdi Ara

5 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi! VDSL Altyapıdan FTTH Geçiş Sürecim (Güncelleme: Bağlantı Kuruldu!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 2016 yılında taşındığım yeni binada ADSL altyapı olduğunu görünce büyük bir şok yaşamıştım. 8 mbit hızı zar zor sağlayan altyapıyla internete bağlanmaya çalışırken fiber altyapının getirilmesi için denemediğim yöntem kalmamıştı ki 2 yıl sonunda binaya t11 kabin kuruldu ve VDSL altyapıya kavuşmuş olduk. FTTH beklerken buna şükür diyerek buruk sevinç yaşadım ama bu işin peşini bırakmamaya kararlıydım tabii 5 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi! VDSL Altyapıdan FTTH Geçiş Sürecim (Güncelleme: Bağlantı Kuruldu!) 

Bu yıl başında Turk Telekom alt yapı birimine gidip nasıl bir süreç izlemem gerektiğini sorduğumda dilekçe vermem gerektiğini ve onaylanırsa altyapının getirileceğini söylediler. Bende dilekçeyi hazırladım ve 46 kişilik siteden 30'a yakın kişinin imzasını dilekçeye ek yaparak Şubat ayında TT altyapı birimine verdim. Mart sonunda başvurunun ne aşamada olduğunu sorduğumda projenin çizildiğini ve onay beklendiğini söylediler. Artık haziran ayında tekrar sormaya giderim diye düşünürken bugün evden çıktığımda kapının önünde türk telekom görevlilerinin geldiğini gördüm. Binaya fiber hat çekileceğini ve gpon dönüşümünün yapılacağını söylediklerinde epey şaşırdım. Bugün binaya fiber kablo çekildi ve gelen görevli birkaç gün içinde farklı bir ekibin gelerek dolap takacağını ve altyapıyı aktifleştireceğini söyledi. Bakalım galiba sürecin sonuna yaklaştık. Benim gibi bekleyen arkadaşlar varsa mutlaka imzalı dilekçelerini hazırlayarak bulundukları yerdeki altyapı birimine ulaştırsınlar. Süreçte önemli bilgiler veren @XpressMusic34hocama da çok teşekkür ediyorum.

12 Nisan 2022: Binaya fiber kablo çekildi.

5 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi! VDSL Altyapıdan FTTH Geçiş Sürecim (Güncelleme: Bağlantı Kuruldu!)

27 Nisan 2022: Binaya kutu konuldu.

29 Nisan 2022: Altyapı aktifleştirildi.

Turknet'te fibere geçiş için talep oluşturdum.

4 Mayıs 2022: Turk Telekom ekipleri geldi ve bağlantıyı gerçekleştirdi.

Adettendir birde hız testi paylaşayım :)

Böylece fiber getirme mücadelem sona ermiş oldu darısı bekleyen tüm arkadaşlarıma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgrbz -- 4 Mayıs 2022; 15:58:49 >

• Öncelikle teşekkürler ancak halt yemek, nankörlük? Üslubunuzu düzeltin lütfen.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçmişte başına neler geldiği hepimizin malumu olan Türk Telekom adlı firmaya minnet borcu yoktur. 2022 yılında hala fiber getirsin diye uğraşmamız başlı başına ofsayt bir durumken fiber getirdi diye minnet mi duyacağız firmaya? Firma sevicisi bu kafalar olduğu sürece zaten gelişme bekleyen bizler hayalciyiz. Firma Allah rızası için getiriyor sanki altyapıyı birde Türk Telekom'a geçip iki kat fazla fatura ödeyeceğim öyle mi? Türk telekom buna izin veriyorsa insanlar bu hakkı kullanmakta özgürdür başkasına da laf söyleme hakkı düşmez. Bu kafa yapısıyla hayatta başarılar diliyorum ve blokluyorum.

• Benimde 1 hafta oldu kablolar çekildi ama bina içi kutu daha konmadı. Konuyu her aşamada güncellerseniz bizim için de iyi olur.

• Hayırlı olsun. Bina içi fiber kabloyu kim çekiyor acaba? Türk Telekom mu yoksa bina sakinleri mi? Bizim de 2 yıllık binada VDSL var. Bina yöneticisi Türk Telekom'a gittiğinde dairelere fiber kablo çekilmediği için fiber gelemeyeceği söylenmiş. Bu konuda bilginiz var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • techturch T kullanıcısına yanıt

Türk Telekom çekiyor hocam. Benim bildiğim özel kablo çekimi olmuyor belki yönetici yanlış anlamıştır konuyu.

• Hocam estağfurullah rica ederim :) Fotoğraflar bekleriz hocam fiberiniz ile ilgili. :)

• hayırlı olsun öncelikle. gözünüz aydın. 5 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi! VDSL Altyapıdan FTTH Geçiş Sürecim (Güncelleme: Bağlantı Kuruldu!) 

• Site eski mi yeni mi? Bir de illa site mi olması lazım fiber döşenmesi için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

hocam 6 yıllık bina. site olmasının avantajı kişi sayısı çok olduğu için talep sayısı da fazla oluyor. talep çok gelin getirin diyebiliyoruz.

• bugün itibariyle binaya kutu konuldu. takan arkadaş biz bağlantıyı yaptıktan sonra görünür kısa sürede aktif ederler dedi. bakalım ne zamana görünecek altyapıda.

• @Transskek

@23xZeuSx23

@23xZeuSx23

@Ilkay1244

@BahtsızSüvari

iyi günler biz yeni eve taşındık internet kutusu kapıya geldi. ancak ptt ye gidip birdaha başvuru yapmamıza rağmen ev internetini bağlayan olmadı. ne yapmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 27 Nisan 2022; 15:7:44 >
  • Hocam bu konu benim acayip gözümü korkuttu.

Türk Telekom VDSL var binamızda ve 75 mbps paketleri kaldırıyor.

Binamızın bitişiğine yan tarafında yeni bina yapıldı arada sokak bile yok sadece bir duvar var kısacık o da binaları ayırmak için

ve yeni yapılan binada 2 yıldır fiber internet var ve sadece 5 metre var bizim binamız ve yeni yapılan bina arasında.

Şimdi başvuru yapsam 10 yıla falan o fiber gelir herhalde değil mi?

• mgrbz M kullanıcısına yanıt

Aynı cevap Aralık 2021'de bize de denilmişti. Hala daha aktif değil. Umarım sizin işlemleriniz hızlı ilerler.

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Hocam bugün altyapıyı kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi sonuç çıktı. Bu aktif edildiği anlamına mı geliyor? Türk Telekom'un sitesinden de sorguladığımda FİBERNET yazıyor.

• grikurtccc G kullanıcısına yanıt

hocam bence dilekçe ile bir an önce başvurunuzu yapın. dilekçenizde bu durumu da belirtin.

Hayırlı olsun hocam altyapınız aktif edilmiş. Başvuru yapabilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Altyapı sorgulama sayfalarında çıkıyorsa geçiş için başvurularınızı yapabilirsiniz hocam.

• vdsl üzerinden türknet kullanıyorum şu an hocam, turknet'in altyapı sorgulamasında vdsl çıkıyor hala. nedendir ki?

Diğer altyapı sorgulama sayfalarının hepsinde fiber olarak gözüküyor mu?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Halloldu hocam bugün aktif edildi galiba her sayfada fiber olarak görünüyor artık teşekkür ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Rica ederim :)) Hayırlı uğurlu olsun. Modem/ont fotoğrafını bekleriz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.