Şimdi Ara

4k-8k Uydu anten kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Uydu sinyalleri dijital mi taşınıyor , analog mu?

  Bitrate kaynaklı kısıtlama mümkün mü?


  Yıllardır her yerde kullanıla RG6 uydu kablosu 4k yayınlar için yeterlimidir?


  Uydu kablosu seçerken dikkat edilmesi gereken bir olay var mı?
 • fiyatı ucuz olması önemli onun dışında hepsi aynı

 • 4k yayın var da kablosumu kaldı

 • Yıllardır Türkiye de HD çanak, lnb satılır şimdi de 4K kablo mu gelmiş.

  Yayın dijitaldir ya vardır ya yoktur. Kaliteli kablolar veri kaybını aza indirir fakat görüntü kalitesi üzerine etkisi yoktur.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • En dandik kablo bile 8 k yayın açar sorunsuz şekilde. Aradaki fark güneşe yağmura dayanıklı olmasıdır. Kötü kablo 2 yıl dayanır normal kablo 5-7 yıl iyi kablo 10-20 yıl.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 8K yayın mı var ?

 • İnanmayın çanakların kabloların üzerinde 4k 8k yazdığına . Bütün kablolar aynı işi yapar sadece aralarında kalite farkı vardır

 • Merkezi sistemde yani uydu santralinin bitrate'e etkisi var mı
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batturay -- 13 Ağustos 2022; 19:49:15 >
 • Anten, LNB ve kablonun 4K-8K ile alakası...


  - Anten çapı büyüdükçe toplanan sinyal artar. Bunun 4K-8K izleyip izlememekle doğrudan bir ilişkisi yok. 4K kanalın sinyali çok zayıfsa, 120-150 cm gibisinden büyük anten kullanırsınız, tek bağı bu. TRT4K ve Hotbird uydusundakiler için böyle bir şey gerekmiyor.


  - LNB, belli band'lardan gelen dataları alır, C-band, Ka-band, Ku-band gibi... Ku-band LNB'ler kullanıyoruz, HD'ler de 4K'lar da Ku'dan iletiliyor çok büyük çoğunlukla.


  - Kablo, LNB'nin aldığı dataları alıcıya iletir. RG6U6 kablolar %100 bakırdır. Bakır çok hızlı iletkendir. Bu yüzden RG6U6 tavsiye edilir.


  - Kablonun girdiği uydu alıcısı, 2 ana bileşenden oluşur: 1-Tuner/demodülatör çipi, 2-İşlemcinin olduğu çip (SoC)... Kablodan gelen data paketleri tuner çipinde çözülür, demodüle edilir. 4K kanalların çoğu DVB-S2 modülasyonuna sahiptir. Hazırdaki demodülatörler bu modülasyon için sınırsız sembol oranı desteği sunar (45000'den düşük bir sembol oranı desteği "sınırlı" destektir). O yüzden bu konuda sıkıntı yaşamazsınız. Bütün olay işlemci çipinde biter. İşlemci 4K çözünürlükte HEVC kodlamayı çözüyor mu çözmüyor mu? Çözüyorsa ona 4K uydu alıcısı denir zaten.

 • lnb, kablo , çanak bunların hd si 4k sı 8k sı olmaz. Lnb universal zaten standartı, kablo ise en dandik kabloda çalışır en iyiside. Aradaki fark biri 10 mt re dekayıp yaşatmaz sinyalde diğeri 100 mt rede. Biri 10 yıl dayanır diğeri ilk yaz parçalanır.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.