Şimdi Ara

Uydu Kablosu ile Cat6 kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki tane hat çekeceğim ama cat6 utp kablosu uydu anteni kablosundan etkilenir mi bilmiyorum. İkisi aynı kablo kanalından gidecek.

• Ben kablolu yayın, telefon ve Cat6 UTP yi tek kanaldan çektirmiştim. Herhangi bir sorun da yaşamadım.

• Yüksek voltajlı elektrik hattı geçmediği sürece bir problem olmaz. Kısacası aynı kanaldan geçirebilirsin hepsini.

• Sağolun. Cat6 utp kablo aldım. Kanalın başından biraz giriyor ama sonra devam etmiyor. Başka kanaldan aynı kabloyu yanyana geçirmişler. Ben nerede yanlış yapıyorum.
  • igneli kullanıcısına yanıt

Kabloyu öylece iterek geçiremezsiniz. Önden plastik susta salıp diğer uçtan çıkardıktan sonra ucuna çekeceğiniz kabloyu bağlayıp geri çekerek geçirebilirsiniz. Bir diğer yol ise şu an tesisatın içindeki kablonun ucuna hem anten hem de cat6 kabloyu bağlayarak çekmek. Ancak bu işler tek kişilik bir iş diyemeyiz. Biri kabloyu bir uçtan çekerken, başka biri de diğer uçtan kabloyu iteklemesi gerekir.

Tabii ki de bunları yapabilmek için kablo kanalında tüm bu kablolar için yeterince yer olması gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeronics -- 20 Mart 2021; 16:39:44 >
  • aeronics kullanıcısına yanıt

İki kişi denedik ama olmadı. Elektrikci çağırdım yine olmadı. Kablo kanalı küçük. Uydu kablosunu küçültmem gerekecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.