Şimdi Ara

3599 TL - Acer Swift 3 SF314-41-R46C AMD RYZEN5-3500 8GB Ram 256 GB SSD 14'' FHD (Teknosa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
10
Favori
16.126
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.teknosa.com/acer-swift-3-sf31441r46c-amd-ryzen53500-8gb-ram-256-gb-ssd-14-fhd-ekran-w10-notebook-p-125035536?gclid=Cj0KCQjw84XtBRDWARIsAAU1aM3T1ZWw9DXi7_5bfRT0nrglYIy4YnCtnrDDzn325yY1_k4QfhZZaIgaAh4fEALw_wcB

EDİT: FİYAT 2999'DAN 3599'A ÇIKTI

CİHAZI ALAN ARKADAŞLARIN BİLGİ PAYLAŞIMI YAPTIĞI KULLANICI ANA KONUSU LİNKİ:
    https://forum.donanimhaber.com/acer-swift-3-sf314-41-r46c-ana-konu--140965794

Fiyat cidden çok iyi. Biten fırsatlar konusuna yazdığımı buraya yapıştırıyorum:

Normalde Amazon indirimlerini bekliyodum ama şuan fiyat 2999'a düştü ve dayanamadım yapıştırdım

Daha önce 3 kere 15 inç 8250u & MX150 versiyonunu alıp iade etmiştim (Amazon 2 kere kutusu açılmış, kurulumu yapılmış ürün gönderdi çünkü). Bu fiyata hafif (1.5 kg), metal kasa, çift ram slotlu AMD 3500U işlemcili, IPS ekran başka laptop yok. Açıkcası performansını çok merak ediyorum. Umarım hiçbir RAM slotu soldered değildir de 8+8 yapabilirim. AMD'nin mobil APU işlemcilerinin çift RAM slotsuz çok düşük performans verdiği söyleniyor. (Çift RAM'li cihazın oyunlarda %20'ye yakın performansının daha yüksek olduğu söyleniyor) Ayrıca redditte farklı marka ve kapasitedeki RAM'lerin aynı anda kullanılmasının da problem yarattığını duydum.

Harici ekran kartlı versiyonu da aynı fiyattan satışta ancak o laptopta tek RAM slotu var ve rengi cidden kötü (Gidip teşhir ürününü inceledim, fotolarda görünenden çok daha koyu bir mavi. Parlament mavisi diyebileceğimiz bir renkte). O yüzden bu cihazın fiyatının düşmesini bekliyordum.

Ben genel olarak web tabanlı programlama, biraz photoshop, arada bir video editing, belki biraz da kafa dağıtmalık oyun oynamak için alıyorum. En merak ettiğim şey bu işlemcilerin video editing performansı. Laptop bi gelsin, izlenimlerimi paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SchzophreniC -- 27 Kasım 2019; 10:43:35 >

• Üründe tek ram slotu var bilginiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasgs

Üründe tek ram slotu var bilginiz olsun
    Websitesindeki bilgi R46C versiyonu için değil, genel bir bilgi.
    Önceki konuda Acer'a mail atıp geridönüş alan arkadaşlar var.
    4gb ram soldered + 4gb ram diğer slotta toplam 8gb olarak geliyormuş.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140767768
  • Takipteydim tesekkurler :)
    3599 TL - Acer Swift 3 SF314-41-R46C AMD RYZEN5-3500 8GB Ram 256 GB SSD 14'' FHD (Teknosa)

• İŞTE BİZE BÖYLE FIRSATLARLA GELİN

14" metal kasa IPS ekran

15 inç TN ekran plastik kasalı 2.5 kg çöpleri görmekten bıktık

Bir de Freedos'lu koyup daha ucuza verseler mükemmel olacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haksancan -- 25 Kasım 2019; 12:33:22 >
  • Black friday de daha da düşerse napcan😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba konuyu görünce aklım karıştı açıkçası :)
    lenovo-ideapad-s145-15api-amd-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd
    bu cihazı 2.999tl den aldım ama acer gözüme daha güzel geldi

+metal ve ufak kasa olması ışıklı klavye artıları.
    -düşük ssd ve eski işlemci eksi yönleri
    sizin fikriniz nedir iade edip acer mı alsam ?
  • https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_swift-3-sf315-52g-i5-8250u-4gb-256gb-ssd-mx150-2gb-vga-15-6-fhd-w10-ultrabook-1187089.html

Hocam bu üründe var mediamarkt'ta bu daha iyi değil mi ? (İşlemcisi , ekran kartı vs) ancak ram 4gb sadece
  • Her şey çok güzel de 2133 mhz ram grafik biriminin performansının daha iyi olmasını engeller. Neden 3000 mhz ram koymaz ki şu üreticiler Ryzen işlemcili laptoplara?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    - daha pahalı
    - ekranı 14 değil 15"
    - i5 8250u ryzen 3500u'dan daha iyi değil
    - rami daha az
    - 500 lira daha pahalı

daha iyi olan yönü ekran kartı o da oyun oynuyorsan.
  • Maximum bellek 12gb yazmışlar. Acaba 4 + 4 olarak mı geliyor. Çok ilginç. Vel hasıl bende i5 + mx150 olanı var. Ekran ve kasa şahane.

• Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Ryzen mobil işlemcilerde en fazla 2400mhz destekleniyor. 3000 ram taksalar bile o hızda çalışmaz.

Bu dediğim Intel işlemciler için de geçerli. 9. nesile kadar en fazla 2666mhz hızda çalışıyor o da eğer ddr4 ram ise (lpddr değil). Daha bu yeni çıkan 10. nesil işlemciler 3200mhz desteklemeye başladı.
  • incubus İ kullanıcısına yanıt
    Orada yazan çok önemli değil. 4+4 olarak geliyorsa 4+16 olarak 20 gb desteklemesi lazım. Ryzen mobil 32 gb'a kadar destekliyor çünkü
  • Ekran kartı nedir bu laptop'un ? bulamadım
  • haksancan H kullanıcısına yanıt
    4 lerden bir tanesinin soldered olduğundan şüpheleniyorum. Ayrıca anakart dizaynına göre 16gb desteklemeyebilir.

Geçtim siparişi , konuyu açan arkadaşa da teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ukko

Ekran kartı nedir bu laptop'un ? bulamadım
    Vega 8

• Ekran kartı oyun oynayacaklar için pek yeterli değil bence,tek eksisi o ancak bu küçük bir eksiklik değil.
  • i3 olanı kullanma fırsatım olmuştu gerçekten çok güzel cihaz o zaman bile 3200 tl ye almıştık düşünen arkadaşlar için harika fırsat
    Bunu bilmiyordum. Ryzen mobil işlemciler demek ki farklıymış. Yine de maliyet bazında aralarında çok az fark keşke 2400 olsaymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.