Şimdi Ara

35 yaşında web tasarım+php öğrenmek imkansızmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
5.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 35 yaşında biriyim..Şu anda bilgisayara günlük 3-4 saat girebiliyorum..Amacım Web Tasarım ve buna baglı php ya da asp ...

Biraz html bilgim var..php ve asp ye ise sadece göz aşinalığım bulunmakta..
    Sadece kitaplardan çalışarak bu işi kavrayabilirmiyim sizce...Eh günde 3-4 saatte pc başında oldugumu varsayarsak...Sizce 35 inden sonra bu işle ilgilenmem mantık dışımı olur..Çünkü bilgisayar başında durmayı ve pc ile ilgilenmeyi çok seviyorum..

Yorumlarınız benim icin klavuz niteliğinde olacaktır..saygılarımla..

• /m,.7t8utjc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 16:14:52 >
  • 35 yaş çok geç yaş bir değil sanki 60 yaşındaymış gibi konuşmuşsun, eğer kafan yoğun değilse, iyi odaklanabilirsen, matematik zekan iyiyse zaman ayırabilirsen bence çok rahat öğrenirsin...

Amacın, bu işten para kazanmaksa o biraz zor olabilir, onun için farklılık yaratman lazım yoksa artık herkes web sitesi yapıyor...
  • 35 niye gec olsunki insanlar bişe öğrenmek için kendine yaş sınırı koymamalı .
  • imkansız diye bişiyoktur abicim
    bence hevesliysen yoğun bi işin yoksa neden olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

35 yaş çok geç yaş bir değil sanki 60 yaşındaymış gibi konuşmuşsun, eğer kafan yoğun değilse, iyi odaklanabilirsen, matematik zekan iyiyse zaman ayırabilirsen bence çok rahat öğrenirsin...

Amacın, bu işten para kazanmaksa o biraz zor olabilir, onun için farklılık yaratman lazım yoksa artık herkes web sitesi yapıyor...

matematik diyorsunuzda benim kafam burada takılı kaldı web tasarım matematiğin hangi konusundan faydalanır ?
  • Staj yaparken (Yazilim Sirketinde) 36 yasinda bir abi vardi, adam cevre muhendisiydi 3 yil once sikilip bilgisayara yoneliyor, 2-3 yilda ASP.NET/C#/Javascript uzmani olmustu, sirketteki en baba elemandi, tum otomasyon programlarindan sorumluydu.

Kisaca azime ve ogrenme kabiliyetine bagli bisey.
  • İstedikten sonra öğrenebilirsin, yaşlanınca program yazamam , bana kimse iş vermez mantığı nasıl oluştu, bunu kim ortaya çıkarttı , ben de anlayamıyorum.
  • günlük 3-4 saatle biraz zor olur. çok daha fazla vakit ayırmak gerekli.

yaşla pek ilgisi yok. her yaşın farklı avantajları var.
  • Bu yaşta öğrenemezsin. Bu kadar basit değil bu dilller. En iyisi pazarlama yap. Scriptler hakkında bilgi edin ve bunları satan kişilerden 200 tl 300 tl artık neyse alarak. Kendine müşteri bulup 600 tl den sat. Emek harca haket böylesi daha mantıklı olur senin için.
  • İşin temeli istemek.Eğer isterseniz ve ders çalışır gibi düzenli bir şekilde çalışıp , bol bol alıştırma yaparsanız öğrenirsiniz.
    Anladığım kadarıyla web programlama istiyorsunuz.Az html bilgim var demişsiniz.Size tavsiyem html'i ve css'i iyice öğrenmeniz daha sonra php'ye geçersiniz.Zaten html ve css büyük birşey değil öğrenmesi kolay sizi zaman zaman teorik bilgiden sıkıp, bırakmanıza neden olabilecek dil php...
  • İdeal başlangıç yaşının 20 civarı olduğunu düşünsem de imkansız diye bir şey -özellikle de söz konusu bilgisayarsa- yoktur.
    Kolay gelsin kodlama hayatınızda.
  • başlangıç seviyesinde öğrenirsin ama bu olaya yıllarını vermiş adamlar kadar olacağını sanmıyorum ki zatn pek de gerek yok. insanlar hazır kodlar yapmak için birbirleriyle yarışa giriyorlar. rahatça güzel websiteleri hazırlayabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: r3dros

quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

35 yaş çok geç yaş bir değil sanki 60 yaşındaymış gibi konuşmuşsun, eğer kafan yoğun değilse, iyi odaklanabilirsen, matematik zekan iyiyse zaman ayırabilirsen bence çok rahat öğrenirsin...

matematik diyorsunuzda benim kafam burada takılı kaldı web tasarım matematiğin hangi konusundan faydalanır ?

web tasarım için php de gereklidir ki phpdeki algoritmalarda sıkça rastlanmaktadır matematiğe. döngüler falan da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tony Stark -- 13 Kasım 2012; 21:41:59 >

• Matematik derken, matematik zeka diye bir şey var, matematik zekası iyi olan insanlar programlama konusunda daha başarılı olabilir, daha kolay öğrenir. Onu kastettim. Web tasarımı artık, 2 resim koy, 2button ekle değil, işin içinde programlama da mevcut, dinamik web siteleri yapmak isteniyorsa, php, asp, java gibi dilleri kullanmak gerekecek.

Ben bir programcı veya web tasarımcısı değilim. Ama C64 zamanından beri bilgisayar ve programlama konusunda meraklı ve ilgiliyim. C64 ile basic programları yazardım ortaokul zamanları... Sonraları 286 lar çıkmıştı, o zaman da basic e devam ettim ufak tefek programlar yazardık, birazda cobol ve pascal a bulaşmıştım o zamanlar ama sonraları bıraktık değişti herşey aslında daha kolaylaştı programlama visual basic, c# vs gibi dillerle...

Bu işte en önemli nokta, iyi odaklanabilmek ve zaman ayırabilmek.
  • Amac onemli amator olarakmi yapacaksin bu isten ekmekmi yemek istiyorsun her yasta herseyi ogrenirsin ama bununla ne yapacagin daha onemli bende zamaninda cok sey ogrenmek icin caba sarfettim ama dogrusu bir hedef dogrultusunda hareket etmen olur hedef yoksa baslaman ile birakman bir olur. birde programcilik ozel bir zeka ister her insan yapamaz ayni gitar calmaya yetenegin olmasi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 31 yaşındayım php öğrenmeye başlayalı 2 hafta oldu ben biraz hızlı ilerledim access veri tabanları ile haşır neşir olduğumdandır sanırım bazı mantıklar hemen hemen aynı data base bilgi girmek okumak gibi günde 14 saat php ile çalışıyorum yeni bir şeyler yapıp bozuyorum ve sanırım ilerleme kaydetmeye başladım biz 30 / 40 yaş arası insanların bu iş bu yaşa kadar öğrenmemiş olmasının bence tek sebebi bilgisayar teknolojilerine ve internete çok geç ulaşmı olmamız ilk internet deneyimimi 1997 de 56kbs hızla yapmıştım bu hızı görmeyen bir çok insan vardır burada eminim sonrasında zaten hızla gelişti internet 256mbs ilk adsl baglantı hızımdı ve canavar gibi diyordum :D şimdilerde kaynak çok gençler daha çabuk öğrene bilyorlar videolu derler olsaydı bizim zamanımızda eminim bizlerde iyi bir yazılımcı olabilirdik her şey zamana bağlıdır senden benden 5 10 yaş küçük olan arkadaşların öğrenme yapısı bizlerden daha çabuk olacağı tartışılmaz bir gerçek

• vay be konu 8 sene önce açılmış

• peki abimiz şu anda web tasarımı yapıyormudur.

• Hayır yeterli zamanı ayıramayınca başarısız oldum. 1 yıl kadar ugrastım olmadı .. Demekki benlik degilmiş :))

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt

Hayattan bile emekli olmuş olabilir :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.