Şimdi Ara

edu.tr uzantılı mail adresi alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
70.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim onun için konuyu nereye açacağımı bilemedim lütfen yanlış yerde ise düzeltin beni neyse ben konuma geçeyim. Ben edu.tr uzantılı bir mail almak istiyorum ancak üniversite öğrencisi değilim ve nasıl yapılması gerektiğini de bilmiorum çok acill arkadaşlar lütfen yardımcı olun...

• Yapay Zekanın Yanıtı

edu.tr Uzatımına Sahip E-posta Adresi Nasıl Alınır?

.edu.tr uzantısı, Türkiye'deki eğitim kurumlarına özel bir e-posta uzantısıdır. Bu uzantıya sahip bir e-posta adresi, akademik amaçlarla iletişim kurmak ve üniversite kaynaklarına erişmek için kullanılabilir.

Kimler edu.tr Mail Adresi Alabilir?

Sadece Türkiye'deki akredite üniversitelerin öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli edu.tr uzantılı e-posta adresi alabilir.

Edu.tr Mail Adresi Nasıl Açılır?

Üniversitenize bağlı olarak edu.tr e-posta adresinizi açma prosedürü değişebilir. Genellikle aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir:

• Üniversitenizin bilgi işlem merkezine veya kayıt ofisine başvurun.
    • Öğrenci numaranız veya üniversite kimlik numaranız gibi kimlik bilgilerinizi sağlayın.
    • E-posta hesabınız için istediğiniz kullanıcı adını ve şifreyi seçin.

Edu.tr Mail Satın Alınabilir mi?

Hayır, edu.tr uzantılı e-posta adresleri satın alınamaz. Bu adresler yalnızca eğitim kurumlarına bağlı kişilere verilir.

Edu Mail Adresinin Avantajları

Bir edu.tr e-posta adresine sahip olmanın birçok avantajı vardır:

• Akademik iletişim için kullanılır.
    • Üniversite kaynaklarına ve hizmetlerine erişim sağlar.
    • Öğrenci indirimleri ve fırsatları için kullanılır.
    • Profesyonel görünüm sunar.

Eğer Türkiye'deki bir üniversiteye kayıtlıysanız, bir edu.tr e-posta adresi almak için bugün üniversitenizin bilgi işlem merkezine veya kayıt ofisine başvurun.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronican72

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim onun için konuyu nereye açacağımı bilemedim lütfen yanlış yerde ise düzeltin beni neyse ben konuma geçeyim. Ben edu.tr uzantılı bir mail almak istiyorum ancak üniversite öğrencisi değilim ve nasıl yapılması gerektiğini de bilmiorum çok acill arkadaşlar lütfen yardımcı olun...

örneğin 123@abc.edu.tr şeklinde bir mail adresin olduğunda bu mail server ı çalıştıran bir abc sunucusu olması gerekmekte,üniversiteler kendi mail serverlerını kullanıyor ve bildiğim kadarıyla edu uzantısınıda devlet aracılığıyla temin ediyolar,yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar tam emin değilim bildiğim kadarıyla yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frcst -- 25 Mart 2012; 21:09:30 >
  • mevcut bir edu sunucusu üzerinden alıcaksan o üniversitenin öğrencisi olmadan alamazsın
  • inci sözlük'e üye olmaya çalışan bir liseli misin?
  • bence kız arkadaşı için üye olmak istiyor:)))
  • Ben İnci Sözlüğe Üye OLacağım Benimde İhtiyacım Var Acaba Yokmu Yedekte edu.tr uzantılı maili Olan :D

• quote:

Orijinalden alıntı: osgn

inci sözlük'e üye olmaya çalışan bir liseli misin?

liseli olduğum doğru son sınıfım ama 2 sene hazırlık okudum ayrıca inci sözlük gibi seviyesiz bir siteye üye olmak çok saçma annesine küfür edilmesinden hoşlanılmıyosa tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZarakiKenpachii

quote:

liseli olduğum doğru son sınıfım ama 2 sene hazırlık okudum ayrıca inci sözlük gibi seviyesiz bir siteye üye olmak çok saçma annesine küfür edilmesinden hoşlanılmıyosa tabi

bu kadar savunmana gerek yoktu kardeş bulabilirsen edu.tr uzantılı adres gel üye ol yahu ne olacak sanki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bl0ck

quote:

Orijinalden alıntı: ZarakiKenpachii

quote:

bu kadar savunmana gerek yoktu kardeş bulabilirsen edu.tr uzantılı adres gel üye ol yahu ne olacak sanki :)

hahhaha pardon haklısın özür dilerim
  • simtescilden edu.xx uzantılı hosting aldım ordan kendime bi mail aldım =) microsoftun öğrencilere ücretsiz olan bütün imkanlarından faydalandım sonrada süresi doldu ödemedim parasını kapandı kapansın işim bitti zaten =)

Düzenleme : edu.tr değil, edu sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferit34 -- 25 Mayıs 2018; 19:43:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferit34

simtescilden edu.tr uzantılı hosting aldım ordan kendime bi mail aldım =) microsoftun öğrencilere ücretsiz olan bütün imkanlarından faydalandım sonrada süresi doldu ödemedim parasını kapandı kapansın işim bitti zaten =)

Hortlatmış gibi olacağım ama biraz açabilir miyiz? edu tr almak belgeye tabi. Nasıl oldu?
  • Hocam gidin ingilizce hocanıza (ilkokulda dyned mailim edu idi yanlış hatırlıyorsam affola) hocam bna dyned hesabı açabilirmisiniz de sonrası sen de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyapman

quote:

Orijinalden alıntı: ferit34

simtescilden edu.tr uzantılı hosting aldım ordan kendime bi mail aldım =) microsoftun öğrencilere ücretsiz olan bütün imkanlarından faydalandım sonrada süresi doldu ödemedim parasını kapandı kapansın işim bitti zaten =)

Hortlatmış gibi olacağım ama biraz açabilir miyiz? edu tr almak belgeye tabi. Nasıl oldu?

Alıntıları Göster
    Hahaha çok pardon hocam, edu tr değildi o tabi ki =) afedersin.

• açıköğretime yazdır kendini :)
    bedava Lisanslr için edu mail isteniyor. (jetbrain vs) bazen sırf bu yüzden açık öğretim kaydı yaptırasaım geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.