Şimdi Ara

Bilişim(Yazılım) Üzerine Kitaplar. GÜNCELLENECEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuyu keşfettiğimde bilişim ve kitaplar ile ilgili yorum göremediğim üzere bu konuyu açma gereği hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 16 Ekim 2022; 18:42:40 >

• C# Üzerine Tavsiye Ettiğim Kitaplar

Eğer ben bir programlama dilini görsel zekamı kullanarak daha iyi anlayabilirim diyorsanız bu kitap tam size göre.

Diyorsanız ki eğer ben C# a başlangıç yapmak istiyorum. Beğenirsem ilerletirim beğenmezsem bırakırım veyahut java biliyorum c# ın temel kavramlarını da öğreneyim diyorsanız bu kitap tam size göre

Uygulamalı olarak öğrenebilirim ve Illustrated C# gibi görsel olarak daha iyi öğrenirim ve OOP nedir ne değildir bunu yaşamak istiyorum diyorsanız bu kitabı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 16 Ekim 2022; 18:22:1 >

• Diyorsanız ki ben design pattern öğreneceğim diyorsanız bu konu ile ilgili ilk kitabı öneririm.

ama diyorsanız ki ben bazı programlama dillerine göre öğrenmek istiyorum ben de size şu kitapları öneririm.

• Python Üzerine Tavsiye Ettiğim Kitaplar

Üniversitede programlama dersi kaynağını bu kitabı baz almıştık ben de AA düşürmüştüm. Vefa göstererek bu kitabı ele almak istiyorum. Bu kitap Python ile programlama kariyerine devam edecekler için harika bir başucu bir kaynak üstelik Python a başlamak için de bire bir. Her konunun sonunda alıştırmalar mevcut ve bu alıştırmaları kendiniz çözerseniz Python gurusu olma garantisi veriyorum.(Garanti veren birisi de değilim.) Bu kitaba B A Y I L M I Ş T I M.

Starting out with Python kitabından sonra bu kitabı tavsiye ederim. Ne var ne yoksa öğretiyor ister istemez Python 2.x sürümü hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Tek dezavantajı bana biraz göz yorucu ve bu kitaptan Python a başlanmaması gerekir. Başladıktan hemen sonra sizi Python dan soğutacak bir kitap.

Diyorsanız ki ben Python u çözdüm şimdi ise sadece klavyelerin oynaşmasını istiyorum diyorsanız işte bu kitap tam size göre. Güzel alıştırmalar mevcut.

• Veri Bilimi Üzerine Tavsiye Ettiğim Kitaplar

Zamanında veri bilimi(data science) ile uğraşırken bu kitap önüme çıkmıştı ben de merak edip okumuştum. Öyle matematiksel işlemler falan yok, kodlamalar falan da yok. Var olan şey data science başladığınız yolculukta karşınıza neler çıkacak nasıl aksiyomlar alacaksınız neler bilmek gerekiyor diye öğütler alacağınız bir kitap. Data science yolculuğuna bu kitaptan başlamanızı öneriyorum. Hani derler ya önce bir işe başlamadan önce oryantasyon sürecine girecek falan işte bu kitapta oryantasyon sürecine başlayın derim.

Veri Bilimi hakkında bilgi sahibi oldunuz ve fark etmiş olmalısınız ki matematik veri biliminin temelidir ve o temel hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum derseniz bu kitap tam size göre.

Matematik herşeydir buyük ihtimalle kavradınız bunu ve veri bilimin yapıtaşı da olasılık ve istatistiktir bunu da anlamış olmalısınız. İşte bu kitap sizin ihtiyacınızı karşılayacak bir kitaptır ve öğrenilmesi de kolaydır. Açıklayıcı ve göz yormayan bir anlatımı vardır. Bu kitapta yarı yolu bırakırsanız veri bilimi olup olmama konusundaki planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekir derim.(Benim bırakma sebebim başka şeylerdi.)

Evet şimdi ise bunu programlama dili çıktısı nedir bunu anlamaya ve data science de python ve r ağırlıklı olduğunu kavradınız ve python bunun neresinde diyorsanız bu kitaba başlamadan önce önceki yorumlarda python kitabına bakmanızı öneririm. Benim öğrenme stilim bir konuya başlamadan önce temeli nedir onu görmek olduğundan bu kitaba başlamadan önce starting out with python kitabına bakmanızı ve oradaki alıştırmaları çözmenizi tavsiye ederim.

Veri Biliminde lineer cebir kullanacaksınız ve bunu basit bir şekilde kullanmak istiyorum diyorsanız bu kitabı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 16 Ekim 2022; 19:2:13 >

• Bilgisayar Bilimi Üzerine Tavsiye Vereceğim Kitaplar

Şimdi kafanızda bilgisayar bilimine nereden başlamalıyım veya algoritmaymış bilgisayar matematiği imiş bunlar neymiş diye merak ediyorsanız bu kitap bu merakınızı giderecek bir kitap. Yazılım mühendisi veya bilgisayar mühendisine başlamak isteyen bir adaysanız bu kitabı öğrenmeden başlamayın. Sizi korkutmayacak ve sizi boşluğa düşürmeyecek acaba ben buraya nerden düştüm dedirtmeyecek bir kitaptır.

Matematiksiz anlat bu bilgisayar bilimi nedir(matematiksiz olmaz da neyseBilişim(Yazılım) Üzerine Kitaplar. GÜNCELLENECEK ) denirse bu kitaba başlayın derim.

Acaba global arenada bilgisayar bilimi nedir ne değildir diye öğrenmek istiyorsanız bu kitaba başlayın derim.

Programlamanın temeli matematiktir ama hangi matematik diyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.