Şimdi Ara

3008 Allure E/P & Sportage 1.6 Crdi Prestige Kararsizligi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Donanim olarak 3008 cok onde.
    Ama SUV havasi kesinlikle Sportageda var. 3008'de o havayı alamadim. Fiyatlati biribirine cok yakin.

Bu arabalara o paralar verilir mi diyenlere; 148 K 500L yine 140 K civari Egea Hatchback veya 137 K civarına Fiat 500 hem de sunrooflu tavsiye edilir...

Tesekkurler...

Not: Baska arac secenegi sunulmazsa sevinirim. Ozellikle qq, duster ve duster on gorunumlu tigu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir tarafta tam otomatik EAT6 diğer tarafta çift kavramalı DCT. Bu bile seçim yapmak için yeterli benim açımdan.
    Yeni 3008ler 1.5BlueHDI EAT8 ile geliyor yalnız bunu da göz önünde bulundurmak lazım. İleride tercih edilecekler bunlar olacak.

CRDI motor şehiriçinde obur davranıyor benzinli gibi tüketiyor.

Benim tercihim 3008 olurdu. Kırmızısı çok tatlı duruyor.
  • Valla hocam ben sizin yerinizde olsam dizel otomatik 4x4 Tucson Elite paket alırdım. O fiyat skalasında en mantıklı o geliyor bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım önemliyse 3008 değilse Sportage. Ben 3008 alırdım GT line olacak ama.

• tam suv havası değilde yarı mpv yarı suv havası olsa da benim tercihim 3008 olur kesinlikle.

Çok yakışıklı bir kere kesinlikle bir daha baktırıyor. Eat 6 şanzıman ve hdi motor konfor ve tasarrufu birleştiriyor.

Gt line içi çok karanlık geliyor boğuyor beni elegance pack gayet yeterli bir donanım.

• Bende benzer bi' ikilemde kalıp 3008 aldım 4 ay önce ve çok memnunum aracımdan.
    İki aracın donanım olarak birbirinden bariz farkları var.
    Bence ikisi ile de test sürüşü yapın hangisinde kendinizi daha iyi hissederseniz onda karar verin.
    Hayırlı olsun
  • StByErdeM kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz. 4x4 secenegi avantaj. Ama Makyajli tosun hic şık gelmedi bize. Icini oldurmusler arabanin.
    Tesekkurler...

• bozak07 kullanıcısına yanıt
    Gt-line mezar gibi geldi bize. Tam otomatik olmasi cok dogru bir tercihe yonlendirebilir.

• Ben olsam da Hyundai Tucson tercih ederdim.
  • Hocam mesele öncelikle sizin beğenmeniz tabi ki. Ben Kia Sportage'ın tasarımını çok kötü buluyorum. Eciş bücüş bir tipi var. SUV havası derken kastınızı tam anlamadım ama 3008 çok sevilen ve önerilen bir araç. iyice araştırın derim.
  • DumSperoSpero kullanıcısına yanıt
    Ikisiyle de test surusu yapildi. Bu hafta son bir kez daha yapmayi dusunuyoruz.
    3008 biraz daha dar geldi bize. Spo daha ferah gibi daha bir SUV havasi verdi. 3008 tam otomatik ve cok donanimli. Gayet de şık. Eski bir sportage sahibi olarak belki gonlum ona kayiyor ama 3008 gercekten cok basarili.
    Gule gule kullanin aracinizi

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Gercekten ucubeydi ama makyajla bayagi toparlandi.
    SUV havasi; iste nasil bir sey...yillarca yuksek araba surup spi, ix35 veya qq gibi sonra hatchbac veya sedana gevince onu cok iyi anliyorsunuz. Aslinda suvcuk diyelim. Iste bu havayi sportage verdi, 3008 biraz daha mpv gibi kaliyor...

• Ben Sportage'ı tercih ederdim.

Ayrıca tüm modeller içinde, en az arıza çıkartan araçtır.
  • Kalabalık bir aile değilseniz ve arkada oturacak Kişiler çok uzun değilse bence 3008 in arka kısmının dar olması pek önemli değil. Kokpit mükemmel. Araç alım sırasında hiç aklımıza gelmeyen bir araçtı 3008. Öncelikli olarak tiguan, rav4, xtrail, crv gibi araçlara bakıldı. Bunlardan özellikle araca oturduğunuzda bizi en çok 3008 hayran bıraktı. bırakın gt line donanımı bizde allure donanım var hiç şu da olsaydı iyi olurdu dediğim bir özellik bulamadım. Allure donanım çok çok yeterli. Özelllikle jantları mükemmel ve iç döşeme rengini bej alın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir tarafta tam otomatik EAT6 diğer tarafta çift kavramalı DCT. Bu bile seçim yapmak için yeterli benim açımdan.
    Yeni 3008ler 1.5BlueHDI EAT8 ile geliyor yalnız bunu da göz önünde bulundurmak lazım. İleride tercih edilecekler bunlar olacak.

CRDI motor şehiriçinde obur davranıyor benzinli gibi tüketiyor.

Benim tercihim 3008 olurdu. Kırmızısı çok tatlı duruyor.
  • Sportage prestige donanımıda gayet yeterli.

Sıfır olması, daha yeni bir araç olması ve de suv geçmişinden dolayı benim tercihim sportage olırdu.

• Otomatik düşünülüyorsa 3008, manuel olur denirse hangisi daha ekonomik geliyorsa o.

• Kantar 3008'e dogru kayiyor gibi...

• Sportage daha heybetli

• Heybetli birşey arıyorsanız Kuga'ya bakın derim.

Bu ikisinden seçimim kesinlikle 3008 olurdu.

3008 tam bir SUV gibi görünüyor, MPV ile benzer bir görünüşü falan yok.
  • 3008'i epey takip edip test sürüşü yapmış biri olarak iç mekan, donanım ve görsellik olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Yalıtım olarak sınıfına göre fena değil. Eat6 şanzıman güven veriyor ancak 120 hp dizel motorun performansı vasat. Bu aracı alacaksanız benzinli GT Line almanızı öneririm.

Alma fikrimin değişmesine neden olan nedenler ise iç mekanda kullanılan malzemeler görsel olarak çok güzel olmasına rağmen çok dayanıksız olması. Forumda takip ettiğim kadarıyla çocuk ayağını dayadı şöförün koltuğunun arkası yerinden çıktı, şu düştü bu çıktı 5 defa servise gittim gibi sorunlar yaşanıyor. Direksiyon titremesi vs. gibi mekanik sorunları da var bir araç almadan önce kronik sorunlarını iyi araştırın derim.

O zaman gidip Sportage alayım diye düşünmenizi istemem ne zaman yolda kalacağı belli olmayan çift kavrama hiçbir şanzımanı da önermem. Almayı düşündüğünüz çift kavramaya ait şikayetleri okursanız aracının şanzımanı bozulunca çok ters yerlerde ve zamanlarda yolda kalanlarla dolu olduğunu görebilirsiniz. Ekstra bir öneri istemediğinize göre Allah kolaylık versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 5 Mart 2019; 23:14:0 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.