Şimdi Ara

25000 civarı D yada C sınıfı japon araç tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Belli bir süre artan yakıt ve vergi fiyatları neticesiyle araç kullanımına ara vermiştim. 4 aylık aranın sonunda dayanamayıp tekrardan sahalara dönmüş durumdayım İflah olmaz bir japoncuyum (Almera, Auris) 25000 lira civarında 99-2003 aralığında d sınıfı öncelikli yada c sınıfı araç tavsiyelerine ihtiyacım var. Kafamda her zaman Mitsubushi Carisma vardı, açıkçası bu aracın 2001 civarı 1.8 GDI Elegance modellerine hastayım ancak temizini bulmak artık na mümkün görünüyor, bunun yanında Mazda 626, 323, Nissan Primera, biraz daha düşük model Toyota Avensis ve Honda Accord gibi modellere de bakıyorum. Kilometresi daha yüksek olsa da bunu almalısın, bakımını yaparsan üzmez ya da piyasa da parçası en bol ve ucuz olan araç tercihi bu olur gibi öncelikli tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Avensis diyorum başka da bişey demiyorum temiz bulun alınuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Avensis'in eski kasası gerçekten harika duruyor. 1.6 motor o kasayı kaldırmıyor tepkileri var. Biraz daha bütçeyi arttırarak temiz bir avensis bulabilmek gerekiyor.
  • Mitsubishi Lancer baktınız mı?
  • zQrba kullanıcısına yanıt
    Lancer'ların köpekbalığı kasası hoşuma gidiyor ama benim bütçeyi çok aşıyor, eski kasalarını tip olarak pek beğenemiyorum.
  • Mazda 929 RoyalClass
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Efsane

Sırf haftasonu gezintisine çıkmak için bile alınacak bir araç, ama günlük kullanım bu araca hakaret olur
  • Carisma'nın 1.6 Otomatik Avance Sunroof hatta ve hatta az bulunan deri koltuklu modellerinden biri denk gelse fena olmaz bence :)
  • mazda 626 olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda 626'ya yoğunlaşmış durumdayım.
    Ek olarak Nissan Maxima hakkında da çok güzel tavsiyeler alıyorum.
  • AntikaHesap A kullanıcısına yanıt
    Avance Modeli de oldukça dolu, ancak araştırmalarıma göre GDI olan modeller daha temiz çıkıyor.
  • Ben 2002 Hyundai Accent kullandim bir süre rahat arabaydı. Aile için arka koltuk mesafesi çok yok ama ön tarafı coupe araba gibiydi . Boy 1.90 ve rahat oturabiliyordum.

5 senede hiç masraf çıkarmadı yağı suyu hariç. 4 cam otomatik ABS filan vardı. Hava yastığı var miydi hatirlamiyorum.

20-22 TL ediyor galiba şu anda. Ben 18.000e satmistim.

1.3 86 bg iyi gidiyordu . LPG yoktu bendekinde. Tavsiye ederim arabayı. Görüntüsü de hoş bir araç.

1 sene boyunca 2001 Nissan Primera kullandım. Araba tank gibiydi. Bana güven veriyordu. Fakat
    Herşeyi pahalıydı. Hyundai çok daha ucuz parçaları olan araç ve ustalar anlıyor Hyundai den.

Primera nin temizi 25-30 ediyor. Size fazla gelebilir. 2. El araç için butceniz 25 ise 22-23 Luk bir araç bakın.

Birde 1998 Corolla vardı babamda 10 sene önce. Tek hatırladığım her yerde altı sürüyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çakıltaşı__1 -- 26 Haziran 2018; 22:47:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cvoor

Avance Modeli de oldukça dolu, ancak araştırmalarıma göre GDI olan modeller daha temiz çıkıyor.
    Söylediğiniz doğru bir tespit fakat motor parçaları oldukça pahalıdır GDI modellerin. Ancak o yıllarda üretilmiş direkt enjeksiyonlu bir motor için gerçekten çok ileri seviye teknolojiye sahiptir.

Tüp takılamaması veya takıldığında uyum sağlayamaması en büyük problemi. Elegance paket ise çok nadir bulunan bir paket, sahipleri kıymet biliyor sanırım :)
  • Accentler fiyat performans araçları, geçmişte era ve getz kullanmışlığım var. İkinci el piyasalarıda fena değil, Türkiye’de tutuldu, ancak temizini bulmak oldukça zor. Nissan Almera aracım vardı, primera’da kullandım, az çok fiyat bilgim var, Nissan parçaları kalite/fiyat oranlamasına baktığımızda oldukça uzun ömürlü ve verimlidirler. Temizini bulup, iyi bir exper sonrası bu aracı almak gerekir diye düşünüyorum

• AntikaHesap A kullanıcısına yanıt
    Tüp olmasa da olur, ayrıca kullanıcıları sakin kullanımda çok yakmadığından bahsediyorlar. Parçalarının nadir ve yüksek fiyatlı olduğunu bende duymuştum, bakımlı bir motora sahip olanını bulmak gerekiyor gene, yüksek km’dan ziyade motorların zamanında bakımlarının yapılmış olduğundan emin olabilmenin en iyi yolu otomobil konusunda titiz ve bakımından anlayan birisinden almak oluyor genelde.Bu gözler 450binde olup saat gibi çalışan, performansı yüzde 90 olan motorda, 20bini devirmemiş, hararet yaptırılmış, sekman kaynatmış motorda gördü Motorlardan az çok anlarım, tanıdığım iyi ustada vardır

• Subaru impreza ilacınız gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok arkadaşlar, uygun fiyata temiz japon ve dolu araç kalmamış artık, km'si biraz düşük diye 25-30 yıllık araçlara 2004-2006 mazda 3 fiyatı çekenlerle dolmuş ortalık.

Hyundai sonata'yı nasıl bilirsiniz?
  • CaptainTeeemo kullanıcısına yanıt
    Hocam, ne kadar impreza gördüysem, çoğu ergen irisi ellerde harap olmuş vaziyetteydi
    Temizini bulmak zor gibi.
  • 20 yaşındaki bir otomobilin 5.000 Amerikan Doları'na zar zor bulunabildiği tek ülkede yaşıyoruz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.