Şimdi Ara

2070 Superden 5700xtye geçiş ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba sistemim imzamda yazıyor güncel bioslarla youtubeda izlediğim karşılaştırma videolarında 2070superin 5700xt ile fps farkının max 2-3e kadar düştüğünü gördüm ben almadan önce oyun incelemelerine baktığımda 2070 ile kafa kafaya 2070 super ile 10-15 fps fark olduğu için super satın almıştım ama şuan kazıklanmış gibi hissediyorum,tamam serin ve herhangi bi yazılımsal hatasız çalışıyor ona lafım yok ama sistemi kurarken ve daha sonrasındada Sapphire 5700xt nitro+ Special Edition gönlümdeki kart idi sizce 2070 superden Sapphire 5700xt nitro+ geçilirmi ? Yazılımsal hatalar ne durumda kullananların yorumları benim için daha önde teşekkürler.

2070 Superden 5700xtye geçiş ?

• yapma böyle bir şey bak keyfine oyna oyunlarını uzun bi süre üzmez rtx 2070 super

rx 5700xt oyununa göre şerbet veren bir kart, eğer yapımcı vulkan temelli bir optimizasyon yaparsa amd kartlar parlayabiliyor

ama elindeki kart gelecek için daha iyi

rx 5700xtde olmayıp 2070 superde olan bazı kritik şeyler

- tam dx12 ultimate desteği
    - variable rate shading desteği (ekstra fps olarak dönecektir yeni oyunlarda)
    - mesh shading desteği (ekstra fps)
    - dlss 2.0 (görülüyor ki mevcut gpuların güçleri hedeflenen çözünürlükler için çok yeterli gelmiyor, bu da ana performans optimizasyonu olarak bu çözümün etrafında dolaşacak birçok oyunun olacağına işaret ediyor)
    - ray tracing (bu o kadar mühim değil, bu 2000 serisi kartlar hiçbir zaman ray tracingde çok iyi olmayacaklar ama öyle ya da böyle, mevcut)
    - özelleştirilmiş tensör çekirdekleri ile birçok farklı mevcut ve gelecek için potansiyel kullanım alanı

srf vrs, mesh shading ve dx12 ultimate bile bu değişimi yapmamanız için yeterli sebepler
  • hocam geçip napacaksin anlamadım kartı iade mi edeceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    satacağım hocam 2inci elde daha sonrada 5700xtyi alacağım aklımdaki plan o yönde,5700xt nitro en baştan beri aklımdaydı ama 2070 superi indirimde görünce kaçırmayayım daha performanslı diye aldım ama güncellemelerle 2070 superi yakalamış 5700xtler.

2070 Superden 5700xtye geçiş ?2070 Superden 5700xtye geçiş ?

• yapma böyle bir şey bak keyfine oyna oyunlarını uzun bi süre üzmez rtx 2070 super

rx 5700xt oyununa göre şerbet veren bir kart, eğer yapımcı vulkan temelli bir optimizasyon yaparsa amd kartlar parlayabiliyor

ama elindeki kart gelecek için daha iyi

rx 5700xtde olmayıp 2070 superde olan bazı kritik şeyler

- tam dx12 ultimate desteği
    - variable rate shading desteği (ekstra fps olarak dönecektir yeni oyunlarda)
    - mesh shading desteği (ekstra fps)
    - dlss 2.0 (görülüyor ki mevcut gpuların güçleri hedeflenen çözünürlükler için çok yeterli gelmiyor, bu da ana performans optimizasyonu olarak bu çözümün etrafında dolaşacak birçok oyunun olacağına işaret ediyor)
    - ray tracing (bu o kadar mühim değil, bu 2000 serisi kartlar hiçbir zaman ray tracingde çok iyi olmayacaklar ama öyle ya da böyle, mevcut)
    - özelleştirilmiş tensör çekirdekleri ile birçok farklı mevcut ve gelecek için potansiyel kullanım alanı

srf vrs, mesh shading ve dx12 ultimate bile bu değişimi yapmamanız için yeterli sebepler

• Hocam mis gibi 2070 super var. Yapma dayan arkana ne gerek var?

Ben 5700xt kullanan ve sorun yaşamayan biri olarak söylüyorum gereksiz yaptığın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • djoguzhan55 kullanıcısına yanıt
    hocam çok pişman olursun yapma etme. boş yere riske girip siyah ekran, oyundan atma ile vs uğraşmaya gerek yok DİYE düşünüyorum.

• Forumda senin ekran kartının sıfırını 4.250'ye satan var oda al-satçı kârını koymuş halde https://forum.donanimhaber.com/sifir-asus-dual-rtx2070s-8g-evo-rtx-2070-super-4250tl-kargo-dahil--143612510
    Sen 4000'e sattın diyelim 3000'e de 5700xt aldın dersek çok saçma değil tabiki yapılan iş ama yeni seri ekran kartlarının çıkmasına çok zaman kalmamışken (2-4 ay arasında çıkarlar tahminim) 2070superi satıp idareten birşey alıp parayı sonraki seriye gömmen daha mantıklı olur bence.
    6700xt şimdikinden kötü olmaz doğal olarak, çokta uçuk bir fiyatı olmaz herhalde. Yada RTX 3070.
    Bunlar hep kumar şuan, çıkış tarihleride, fiyatlarıda. Bakarsın bir ay sonra aynı fiyattan çıkar keşke satsaydım dersin, yada 6 ay sonra daha pahalı çıkar iyiki satmamışım dersin.
    Elindekiyle devam etme, satıp daha ucuz bir modele geçme, satıp sonraki seriyi bekleme seçeneklerin var, sen karar vereceksin. Ama ne karar verirsen ver ileride pişman olup "ben böyle yapmayacaktım işte bana bu aklı verenin ..." diye kimsenin kulaklarını çınlatma daha sonra.

• Yazık size ya :D
  • Kesinlikle mantıksız. Nvidia ekran kartı Mercedes ise AMD Volkswagen kalır.
  • Hatta biraz daha paran varsa onuda çöpe at iyice rahatlarsın.

• kasa icin lincleyenler olur sanmistim ama kimse linclememis

• 5700xt nitro+ kullanıyorum şu ana kadar hiçbir driver da hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yine de 2070 superden 5700xt ye geçmezdim.

• Değmez, driver hataları halen var. Enchanced sync vb. o özelliklerin herhangi birini açınca pc çöküyor, ekran kartının fanlarını manuele alırsan çöküyor, undervolt yaparsan çöküyor. Dümdüz geldiği gibi kullanırsan sorun yok sadece fps kartı. Ben elimden çıkarıp 2070 supere geçmeye bakıyorum.
  • Pişman Olma olasılığın Yüzde 90

• Pişmanlık yükleniyor...
    Lütfen bekleyiniz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bakın kasam ne kadar güzel konusu olmuş bu, fotoğraflar da çok alakasız zaten konuyla Zaten elinde 2070s olan kişi onu satıp 5700xt almaz o da ayrı olay
  • Parasal olarak kâr sağlayacaksanız kesinlikle geçin 5700xt ye ama kar sağlamadan alacaksanız bence gerek yok geçmeye. Ben 1 yıldır 5700 xt kullanıyorum aşırı derecede memnunum karttan. Kartı tavsiye ediyormuyum sonuna kadar.Hiçbir sorunda yaşamadım ama dediğim gibi kâr sağlanacaksa değişmek mantıklı olur.Amd yeni nesilde baya ilerleme kaydetti yazılımsal olarak ta donanımsal olarak ta. İmage sharpening gibi radeon anti lag gibi faydalı yazılım ayarları mevcut. Ama illaki içinizde kaldı ise ve kâr sağlamadan değişecekseniz kartı bence yeni çıkacak rdna2 leri bekleyin o kartların ben uygun fiyatlı çıkacağını düşünüyorum çünkü rekabet hala var Nvidia ile ve bence bayağı güçlü gelecekler yeni kartlar rekabetten kaynaklı olarak,çok çok 2070s i satıp üzerine biraz para koyarak(gerek bile kalmayabilir) yeni rdna2 kartları almak daha mantıklı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Bakın kasam ne kadar güzel konusu olmuş bu, fotoğraflar da çok alakasız zaten konuyla Zaten elinde 2070s olan kişi onu satıp 5700xt almaz o da ayrı olay
    Aynen sonuna kadar katilmaktayim sana arkadaş artislik peşinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir59 -- 16 Temmuz 2020; 10:22:37 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.