Şimdi Ara

Gtx 1070Ti'dan RTX 2060'a geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Geçtiğimiz haftasonu itopya'daki RTX 2060 indirimden faydalanıp 5000TL'ye Gigabyte RTX 2060 D6 6GB satın aldım. Halihazırda Evga Gtx 1070Ti kullanıyorum. RTX 2060'ı satın almamın nedeni sadece DLSS, Ray Tracing aradığım bir özellik değil. Özellikle RDR ve COD MW gibi oyunlarda TAA'nın yarattığı bulanıklıktan çok rahatsız oluyorum DLSS ile bunun önlendiğini gözlemledim. 1070Tİ ve 2060 arasında FPS anlamında pek bir fark olmadığını biliyorum hatta VRAM olarak 2060 daha geride fakat 1080p kullandığım için 6GB yeterli diye düşünüyorum. Dediğim gibi 5000 TL'ye 2060'ı satın aldım sizce elimdeki 1070Ti'i kaça satabilirsem bu aradaki farkı vermeye değer? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Queloon -- 16 Ağustos 2022; 18:51:39 >

• 1070 ti ortalama 4 k ve 4.4 k arasına gidebilir. Fakat fiyatlar piyasaya göre ve marka model , soğutma, garanti durumu ( veya ne zaman alınmış olduğu ) , kartın ne durumda olduğu gibi durumlara göre 300 - 500 TL değişkilik gösterebilir.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

En kötü ihtimal 4.000'e satıldığı taktirde 1000TL harcayıp RTX 2060'a geçmek mantıklı mı sizce?

• Queloon kullanıcısına yanıt

Dlss ye geçildiği için memnun gibisiniz, o kadar fark makul gibi bnce. 4000 nin az daha da üstüne giderse daha da iyi olur.

Kafaya çok takılcak bir durum yok farklar için , dlss den de faydalanıyorsunuz artık zaten, hayırlı olsun.

Ben RTX 2060 satın aldım ama kutusunu açmadım iade hakkım bulunuyor. Hala düşünüyorum DLSS'i arkadaşım aracılığıyla deneyimledim. Eğer bu konuda para vermeye gerek yok, bu kadarcık upgrade ve dlss için değmez tarzında yorumlar gelirse ona göre bir yol izleyeceğim.

Dlss sizn için oynadığınız oyunlarda da destekleniyorsa değer . O birazda kişiye kalmış. He şöyle yorumlar fikirler gelebilir, eldeki kart önceden satılıp elden çıkarılıp üstüne biraz daha eklenip

daha güçlü bir çipset karta geçilse daha iyi olurdu gibi şeyler.

Mesela bütçeye göre 3060 ti - 3070 - 3070 ti gibi... tabi işlemcinin de ne olduğu psunun falanda ne olduğu önemli burda.

• Açıkçası 1070Ti performansı yeterli benim için 1080p oyun oynadığım için. Dlss 2.3'ün FPS artışı ve oyunu netleştirmesi çok hoşuma gitti. Sırf bunun için DLSS açabileceğim en ucuz kartı almak istedim.

İşte dediğim bu açıkcası, kişinin kendi fikri ve isteği alınan ürünün onun için yeterliliği ... Önemli olan bu.

İlginiz için teşekkürler.

5-.5.5 K ya sıfır rtx 2060 alınıyorsa , 5 yıllık heran ne yapacağı belli olmayan 1070 ti 2.5k dan fazla vermem. DLSS ve RTX'den yoksun, garanti yok.

• Bncede öyle ama piyasası baktmda öyle idi 1080 Ler 5 k civarı
  • Zaten ben de rtx2060'a 5k vermem diyordum ama 5k ucuz bile sayilir suanki piyasa icin. Hep boyle boyle gidiyor 1070ti da bu paralari etmez ama piyasa bu sonucta

bütçe uygunsa kayda değer bir fark için en azından 2060s alabilirseniz güzel olur. 1080 ile 2060 hemen hemen aynı ayar denilebilir dlss açınca 2060 geçer ama 1080 de güzel bir karttır iki kartta mevcut bizde. 2060s olursa oldukça memnun edecektir onuda kullandım çünkü gerçekten başarılı iyi bir işlemci ile kullandığınızı varsayarak söylüyorum. 1070ti den 2060 a geçmek kuru bir geçiş olabilir yakın kartlar. illaki dlss olan oyunlar için alınacaksa alınabilir ama kayda değer bir fark olmayacak

• Afacan Dennis kullanıcısına yanıt

dlss 2060 ı 1080 ti bile yapar. dlssiz dx11 de 1080 2060dan bir tık 2060 da dx12 de 1080den bir tık iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Queloon

En kötü ihtimal 4.000'e satıldığı taktirde 1000TL harcayıp RTX 2060'a geçmek mantıklı mı sizce?

Oynadığın oyunlarda dlss varsa mantıklı, sadece kartı yenilemek açısından da mantıklı. gelir durumunu bilmiyorum 1000 tl dışarda 10 tane yemek parası. Dürüm yersen 20 tane yemek parası.

1080p'de görüntüyü netleştirmesi yanıltmasın, görüntü stabilitesi düşüyor ve harekete geçtiğinizde bulanıklılık daha belirgin oluyor. Görüntü önemliyse custom res veya Dldsr ile Dlss kullanmak daha iyi.

• Bu soruna birçok yerde çözüm yolu bulamadım. Delirtti. Buraya da yazıyorum

MSI GTX 1060 Gaming X ekran kartı, Ryzen 3600 islemci DDR4 3600 MHz bellek ve Ultragear Mp60G 75 Hz DP1.4 HDMI2.0 monitòr kullanıyorum. Sorum ve baş belası sorunum şöyle.

Oyunları acıp oynadîğimda oyuniçi görüntüde bir gariplik var. Şòyle ki normalde oyun oynarken filmsi sinema izler gibi bir duruş görüntü olur hani TV de film izler gibi. Fakat tüm kurduğum oyunlarda düz direkt bir görunüm var. Daha açık anlatayım. 480p 720p veya 1080p bir video izlersiniz YouTube'da; bir de 720p 60 1080p 60'e çekersiniz görüntu bir anda farklîlasir. Işte benim yaşadiğim sorun oyunları oynarken bu 60 değerin verdiği bir görünüm var. Ne keyfi alabiliyorum ne bu konuyu çòzebilmiş değilim. Eski PC imde 4850 kart var aynı monitöre HDMI'dan bağladim mesela NFS Run Crysis 2 açıyorum sorun yok böyle hani filmsi görünüm var tıpki sinema izler gibi. Fakat GTX 1060'ın olduğu yeni PC de açiyorum Crysis 3 Nfspayback Crysis 2, Crysis 2 Remastered, Spiderman Remastered vs farkli. Fakat NFS Run da sorun yok. Crysis 2 ve 3 de mesela düz salt bir görüntü var. Kablo da degiştim orijinal de kullandım. Acaba yeni kartlar mi böyle. Artık çildirtti beni bu durum. Cok insana sordum anlaşılmaz kaldı. DDU yla sürücüleri kaldırdim temiz kurulum yapdım maalesef yine aynı. Tazeleme oranlarını 75hz den 60 ve 59 hz a çekdim . Yine olmadı. Sizce bunun sebebi nedir ?

• Sorunu çôzdüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.