Şimdi Ara

2018 VW POLO SUV T-CROSS (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Volkswagen Polo temel alınarak geliştirilmiş ancak boyutları daha büyük. Bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı'nda görüntülenen T-Cross konseptinden de esinlenen üretim versiyonu tam boy bir ön panjur, yan pencere grafikleri ve daha geniş tekerlek bombeleri ile daha güçlü bir görünüm sergileyecek. Bu görünüm T-Cross’un büyük kardeşi tarafından da paylaşılacak. Model Golf’ü temel alacak, iki yıl önce Cenevre’de tanıtılan T-Roc konseptinden de izler taşıyacak. Her iki SUV model de Volkswagen’in Tiguan ve Touareg modellerinin altında konumlanacak. T-Cross ve T-Roc’un gireceği kompakt SUV piyasası dünyanın en hızlı büyüyen segmenti.

Polo ile pek çok parçasını ve MQB platformu paylaşacağı için, üretim versiyonu T-Cross bu modelin motorlarını da bünyesine katabilir. İlk motor seçeneği muhtemelen T-Cross konseptinin motoru olacak.

Konseptte turboşarjlı, 1.0 litre, üç silindirli 110 hp motor kullanılmıştı. Önden çekişli sürüş sisteme sahip otomobilde yedi kademe çift debriyaj vites bulunuyordu. Üretim versiyonunda bu giriş seviyesi motorun yanı sıra bir ya da iki tane turboşarjlı, dört silindirli motor sunulması bekleniyor.

Konsept 10.3 saniyede sıfırdan saatte 100 km’ye ulaşıyordu ve maksimum hızı ise saatte 180 kilometreydi. Yakıt tüketimi 5 l/100 km, CO2 emisyonu ise 115 g/km. Benzer ekonomi odaklı performans üretim versiyonunun motorlarından da bekleniyor. Sadece en üst donanım seviyesi olacak Polo GTI benzeri versiyon bundan farklı olabilir.

Standart hali ile, SUV önden çekişli olacak ancak dört çekişli versiyonlar da sunulacak.

Volkswagen üretim versiyonunun geliştirme süreci konusunda ağzı sıkı davranıyor ancak son gelen casus fotoğraflar oldukça ileri bir evreye geçildiğini kanıtlıyor. Model, Audi Q2’ye rakip olarak 2018’de piyasaya çıkacak.

• Crossover araçlar gösteriş için alınıyor gibi gözükse de aslında ülkemiz için çok mantıklılar.
    Yollarımızın kalitesi belli.
    Uzun yollar neyse de şehir içi yollarımız ay yüzeyi gibi.
    Yol tutuş ve yakıt açısından, otomobillere göre dezavantajları olmasına rağmen genişlik ve yükseklik gibi avantajları da var.
    Eğer fiyat olarak Polo'dan çok yüksek olmayacaksa tercih edilebilir.
    Ancak Golf'ün suv versiyonu Tiguan, Passat fiyatına ülkemize geldi.
    Aynı şekilde Polo'nun suv versiyonu, Golf fiyatına gelecektir.
    Hatta 3-5 bin daha yüksek bile olabilir.
    Yani dizel otomatik versiyonuna 110 bin fiyat çekerlerse hiç şaşırmayın.
  • İç hacmi geniş (Polo'nun aks mesafesi 9 cm artacak), yerden yüksek, kompakt boyutlarda bir SUV modeli geliyor.

Üstelik markası da Volkswagen.

Türk tüketicisi bunu beğendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reserfe
  • Başyapıt olacağı kesin

• Desene en az 80 liradan başlar

• Captur bu ülkede bu kadar çok satıyorsa bu araç da satar

• Tutar

• Türkiye gibi yolların bozuk olduğu bir ülkede tutması beklenecek bir araç.
    Özellikle bazı şehirlerde belediye çalışması nedeniyle yollar berbat.

• Qashqai'nin tahtını sallayacaktır. (Aynı sınıf olmadıklarının farkındayım, satış sayıları olarak söylüyorum.)
  • Türkiye'de piyasayı dağıtır, ileride B-SUV denince akla bu araç gelecek..

• 500X kadar güzel olacağını sanmıyorum ama Türkiye de satış olarak 100 e katlar herhâlde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crossover araçlar gösteriş için alınıyor gibi gözükse de aslında ülkemiz için çok mantıklılar.
    Yollarımızın kalitesi belli.
    Uzun yollar neyse de şehir içi yollarımız ay yüzeyi gibi.
    Yol tutuş ve yakıt açısından, otomobillere göre dezavantajları olmasına rağmen genişlik ve yükseklik gibi avantajları da var.
    Eğer fiyat olarak Polo'dan çok yüksek olmayacaksa tercih edilebilir.
    Ancak Golf'ün suv versiyonu Tiguan, Passat fiyatına ülkemize geldi.
    Aynı şekilde Polo'nun suv versiyonu, Golf fiyatına gelecektir.
    Hatta 3-5 bin daha yüksek bile olabilir.
    Yani dizel otomatik versiyonuna 110 bin fiyat çekerlerse hiç şaşırmayın.

• Bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018' e daha çok var, fiyat tahmini yapmaya pek gerek yok bu günden. otomobil üreticileri varolan modelleri her yeni kasada büyüttükçe, alttan ürün gamına model ekler oldular. bu t-cross polo ya da ismi herneyse muhtemelen 3 kasa önceki golf' un sunduğu iç hacmin bir benzerini sunacak gibi.
    ayrıca bu segmentteki başarıya göre, daha Q2' yi yeni tanıtan Audi' den de 3-4 sene içerisinde bir Q1 bekleyebiliriz herhalde. Seat' tan Ateca dışında 2 suv ve Skoda' nın Kodiaq' ı da henüz yoldalar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 20 Ağustos 2016; 22:46:23 >
  • TR gelmez.

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    güldürdün
  • Hocam ibiza suvda gelecek.ortalık fena karışacak vag piyasayı dağıtma peşinde

• TDI DSG olacak mı ?

• Bu araçtan alan yok mu?

• dhamat D kullanıcısına yanıt

2000 km kadar kullandım.

A sınıfı, yerden yüksek Hindistan arabası gibi bir şey. Tasarım, konfor, yol tutuş, kalite hiç bir şey yok. Tek iyi yanı multimedya ünitesi.

Bu sınıf bakıyorsanız ya rakiplere yönelin illa vw olacaksa da makyajlı troc alın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.