D

Yüzbaşı
12 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 3)
Gönderileri
"biz cumhuriyet halk partisi olarak "genel sağlık sigortası" denilen işsiz evlat vergisinden yaklaşık 7 milyon mağdurun 9 milyar lirayı aşan borçlanmalarının silineceğini de seçim beyannamemizde belirtmiştik. 1 kasım seçimlerinden önce mevcut iktidar da bunun ne denli büyük bir hata olduğunu 7 hazirandan sonuçlarından anlamış olacak ki cumhuriyet halk partisinden isabetli feyzalarak 1 kasım seçimlerinden önce bizzat başbakan bu genel sağlık sigortası borçlarının silineceğini vadetmiştir. sayın davutoğlu'nun seçimlerden önce üsküdar'da bir kafede bir grup üniversite öğrencisiyle buluşmasında gss'den ötürü biriken borçların silineceğine dair kullandığı ifadeler aynen şöyle: 'borç sıkıntısı içinde strese girmeyin sevgili gençler. 1 kasımdan sonra ilk işimiz bütün o borçları silmek olacak.'

oysa bu, 5510 sayılı kanun'un 67'nci maddesinde yapılan değişikliklerden anlıyoruz ki bu mağdur gençlerin gss prim borçları tam olarak silinmiyor. lise veya üniversiteyi bitirenlerin gss giderlerinin sadece iki yıl süreyle devlet desteğiyle ödenmesi kararlaştırılıyor. bu borçlar silinmediği gibi, asgari ücrete gelen zamlarla beraber, ocak ayı itibarıyla yüzde 30 oranında zamlanmış bir şekilde artmaya devam ediyor. buna göre, geçen yıl ayda 50 lira borçlandırılanlar 65 lira, 152 lira borçlandırılanlar 197 lira, 305 lira ödeyenler ise 395 lira ödemek zorundalar. gelir testi yaptırmayan veya yaptırsa bile ödeyemeyen vatandaşları, yıllarca faydalanmadıkları sağlık hizmetlerinden ötürü borçlandırmanın nasıl bir mantığın ürünü olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz.

bir devlet düşünün ki istihdamını sağlayamadığı vatandaşlarını, zaten yük olmak zorunda kaldıkları ailelerinin gelir düzeyine göre borçlandırıp bu sürede faydalandırmadığı sağlık hizmetlerinin parasını ödetmek için 'ne yap ne et, ailenin maddi durumuna göre bana şu kadar para bul, getir.' diyebiliyor. işsiz kalan vatandaşın, sığındığı ailesine ikinci kez mahcup olmasından başka bir anlam ifade etmeyen böyle bir uygulama acilen zorunlu olmaktan çıkarılmalıdır. devletimiz, milyonlarca suriyeli mülteciye uyguladığı gibi, insan hakkı olan sağlık hizmetini kendi halkına da ücretsiz sunmalıdır."

Videosu :
https://m.youtube.com/watch?v=u1PP4B1egeM
Mhp li eski Keban belediye başkanın oğlu Alparslan ÇELİK isimli şahıs Türkmendağı bölgesinde çete kurarak karışıklık çıkarmaktadır. Bu kişi ile babası gurur duymaktaymış.
Ayrıca düşürülen rus uçağındaki pilotu bunlar öldürmüş. Videosu var. Mobil olmasam koyardım. Rusya da bu kişinin peşindeymiş.

Bu adamın o bölgeye gitmesi ilgili bir haber :

http://m.gazetevatan.com/News/Article?ID=656839


Yazıklar olsun. Terörizm her yerde.
Seçim çalışmaları yapan Ahmet Davutoğlu satış yaptığı kişilere para üstü vermedi. Komik bir video. Ama satış yaptığı kişiler kendi ekibi galiba.

Adamlar eğleniyor.

Kamululara Özel
Kırmızı Akıl Küpü

Her Yöne 500 DK
Her Yöne 1000 SMS
2GB internet
29tl
+1 TL'ye Vodafonelularla sınırsız konuşma
Kamululara Özel
Mavi Akıl Küpü

Her Yöne 750 DK
Her Yöne 1000 SMS
4GB internet

39 tl
+1 TL'ye Vodafonelularla sınırsız konuşma

Yeni gelenlere bu şekilde iki tane kamu kampanyası var.Vodafone geçenler için en ideal bunlar gibi.Siz ne dersiniz?

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/vodafonea-yeni-gelenlere-ozel-kamu-akil-kupu-kampanyasi.php#tab1

bu tariflerde devretme özelliği de varmış. :
http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/AkilKupuKamuTarifeler.php
Avea'nın Adelet Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışanlarına özel tarifeleri de var.

Özellike Herşey dahil Kamu Prestij Tarifesi ile 'Ayda 39 TL’ye her yöne 1200 DK, her yöne 2000 SMS, 5 GB cepten internet ve grup içi sınırsız konuşma' veriyor.Referans özellikleri EGM tarifesi ile benzer.

Yararlanmak isteyenler olabilir.

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/KamuPrestijTarifesi
Hakkında
Konum: Malatya, Merkez
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 847
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.403
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 10.135 (Bu ay: 5)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.311 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.