Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
948
Cevap
24
Favori
105.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 49 uj651v model bir tv kullanıyorum. 2-3 gün önce ekranın orta altında renk farkı oluşmaya başladı. Özellikle beyaz bir görüntü varsa bariz bir şekilde o bölge maviye çok daha yakın bir renk gösteriyor. Işık sızması dedikleri olay bu sanırım. Fotoğraf çektiğimde tam olarak belli olmuyor.

Böyle bir durum yaşayan bir arkadaş var mı? Olduysa servis garanti dahilinde mi işlem yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weirdorbic -- 30 Nisan 2019; 19:2:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar galiba 55uj651v ile aranıza katılıcam,

Bu tv işinde yeniyim 5-6 sene önce samsung 55f8000 almıştım o dönem araştırıp baya memnunum senelerdir aslında. Şimdi bi arkadaşım 651v satıcak bende elimdekini satıp üstüne biraz koyup alıyım diyorum. Ama burda pek iyi konusulmamıs sanki tv hakkında.

Rgb-Rgbw baya konuşulmuş renkler siyahları beğenmeyenler çoğunlukta.

Bendeki tv den sonra nasıl olur acaba 4k çok farkedermi? renkler konusunda doğallık çokmu bozulur net görelim diye renklerdenmi oluruz ?

forumda samsung kullanan arkadaşlarda yeni modellerden şikayetçi 200Hz miş f8000 falan, kısacası 2binlira civarı fark vermeye değermi sizce.

Edit: yanlış soru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzunal -- 22 Mayıs 2019; 19:28:11 >
  • yeniceri87 kullanıcısına yanıt
    LG nin resmi cevabı sonrası yazmıştım bu mesajı. Her marka kendi standartlarını oluşturup yayınlıyor. yayınlıyor fakat ne yazıkki iki marka arasındaki anlaşmazlık vs.. gibi bir dönüş yaptılar bana.
  • LG49UJ651 kullanıyorum 2 yıl oldu bir defa yıldırım atması sonucu anakart değişti.başka bi sorun yoktu.taki ben yabancı bir forumdan 05.90.01.sürümlü yazılımı yükleyene kadar.bu yazılımı yüklendikten sonra TV Netflix te takılmaya hatta donmaya başladı.başka yazılımda kabul etmiyordu.arıza kaydı açtım servis geldi.ama ne servis TV hakkında hiçbir bilgisi olmayan biri.tvnin arkasını söktü wi-fi kartını çıkartıp temizledi geri taktı.tabiki sonuç değimedi.en sonunda TV yi alıp gitti 1 hafta oldu ses seda yok.dün aradım ne oldu diye merkeze yazı yazdık cevap bekliyoruz dediler.bizde onları bekliyoruz bakalım.
    Yani şunu diyeceğim bilir bilmez yazılım falan atmayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garanti bitti, sıkıntı başladı.

Ekranın sağ tarafında bariz bir şekilde karartı oluşmaya başladı. Solda da çok az var ama belli belirsiz. Fotoğrafını çektim ama atamıyorum buraya nedense.

Aynı sorunu yaşayan var mı?

• 43UJ630v model

• kakakaladze kullanıcısına yanıt
    Bir üsteki mesajımda da durumu anlatmıştım.tvde kilitlenme sorunu var.netflix yada tarayıcıda biraz dolaşınca TV siyah ekran oluyor 2 defa kapatıp açmadan düzelmiyor.
    Servis geldi götürdü tam 17 gün beklettiler ve cuma günü tamam deyip getirip kurdu.tesadüf getirdiklerinde elektirik yoktu bakamadım.
    Bu arada TV servisteyken telefonla atandım.ve TV de başka bir arıza daha olduğu söylendi LED ışıklarda morarma varmış onuda yapalım dediler.tamam dedik.17 gün sonra TV geldi ama inanın hiçbir işlem yapılmamış.sadece fabrika ayarlarına alınıp TV yollanmış.şimdi tekrar tamir talebi oluşturdum bakalım ne olacak.
    LG pişmanlık mış onu anladım.

• Allah belanı versin lg sony ses sistemimi ve philips kablosuz kulakligimi farklı marka olduğu için çalıştırmıyor uj630 v modelini almak gibi bir hata yaptım. renault bir lg iki bir daha alırsam aklımı s......

• 55uj630v model tvmi ekranda yatay cizgiler ve mor lekeler olusmasi nedeniyle servise verdim. 2. Haftanin sonunda tv onarilmis olarak geri getirildi ayarlari falanda sifirlamamislar.
    Anladigim kadariyla servise sorunun gorsellerini ve vidyolarini iletmek sorunun giderilebilmesi icin onemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 13 Ekim 2019; 21:10:43 >
  • arkadaşlar kanal sıralamasını,numaralar atlamadan nasıl yapabilirim. dün akşam uğraştım bulamadım. 1 yok,13-14-15 yok bu şekilde numaralar atlayarak kanalları kaydetmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takozmehmet

Bir üsteki mesajımda da durumu anlatmıştım.tvde kilitlenme sorunu var.netflix yada tarayıcıda biraz dolaşınca TV siyah ekran oluyor 2 defa kapatıp açmadan düzelmiyor.
    Servis geldi götürdü tam 17 gün beklettiler ve cuma günü tamam deyip getirip kurdu.tesadüf getirdiklerinde elektirik yoktu bakamadım.
    Bu arada TV servisteyken telefonla atandım.ve TV de başka bir arıza daha olduğu söylendi LED ışıklarda morarma varmış onuda yapalım dediler.tamam dedik.17 gün sonra TV geldi ama inanın hiçbir işlem yapılmamış.sadece fabrika ayarlarına alınıp TV yollanmış.şimdi tekrar tamir talebi oluşturdum bakalım ne olacak.
    LG pişmanlık mış onu anladım.
    İşte o yüzden bende Samsung aldım hocam geçmiş olsun.

• Yeni yazılım gelmiş TV ye

• takozmehmet kullanıcısına yanıt
    Ne gibi değişiklikler var?

• Son gelen yazılımla gelen yenilikleri farkeden var mı arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni yazılımla neler değişti acaba?

2 ay kadar önce 1 yıllık 43uj651 televizyonda sol üst köşede morarma oldu. Servis geldi ve LED’ler değişmeli dedi. 2 gün içinde LED’ler değişti ve teslim edildi. Görüntü önceye göre daha iyi oldu. Ama genel karanlık hali devam ediyor. Va panelli tv almadığım için pişmanım

• Spingbeng S kullanıcısına yanıt
    Değişen hiçbir şey görmedim.

• 2bucuk yıldır 43uj630v modelini kullanıyorum. Geçen sene sinyal algılamadi garantiye vermiştim düzelttiler. Şimdi de sinyal yok ve tv nin sağ üst köşesinde kısa devre hatası veriyor.

Garanti bitti bu sorunu çözmek için tahmini ne kadar ücret alacaklar çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: superstarr1907

2bucuk yıldır 43uj630v modelini kullanıyorum. Geçen sene sinyal algılamadi garantiye vermiştim düzelttiler. Şimdi de sinyal yok ve tv nin sağ üst köşesinde kısa devre hatası veriyor.

Garanti bitti bu sorunu çözmek için tahmini ne kadar ücret alacaklar çok merak ediyorum
    Hocam yetkili servis ile görüşün yardımcı olur tahminen 100 tl civarı tutar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam yetkili servis ile görüşün yardımcı olur tahminen 100 tl civarı tutar.

Alıntıları Göster
    Yetkili servis geldi 50tl servis ücreti aldılar.

Lnb sorunlu onu düzeltmek için 350tl

Led de bozulmuş sizin, ekranınız mavi olmuş. Onu düzeltmek için 700tl
    Toplamda 1050tl dediler.

Led ı yaptirmazsaniz da olur ancak tv kararir zamanla ve siyah ekran olur,illaki bozulma yapacak bu tv yakın zamanda dediler.

Kararimi verdim ve Servisi gönderdim. Tv elimde şuan.

Sonuçta lnb sorunlu. Harici bi uydu alıcısı alıp tv bozulana kadar devam mı etsem?
    Sizin düşünceniz ne olurdu bu durumda. Bildiğin soyguncular.

• quote:

Orijinalden alıntı: superstarr1907

Yetkili servis geldi 50tl servis ücreti aldılar.

Lnb sorunlu onu düzeltmek için 350tl

Led de bozulmuş sizin, ekranınız mavi olmuş. Onu düzeltmek için 700tl
    Toplamda 1050tl dediler.

Led ı yaptirmazsaniz da olur ancak tv kararir zamanla ve siyah ekran olur,illaki bozulma yapacak bu tv yakın zamanda dediler.

Kararimi verdim ve Servisi gönderdim. Tv elimde şuan.

Sonuçta lnb sorunlu. Harici bi uydu alıcısı alıp tv bozulana kadar devam mı etsem?
    Sizin düşünceniz ne olurdu bu durumda. Bildiğin soyguncular.

Alıntıları Göster
    Hocam osaman özel servis bakın fiyat alın yuksek fiyat bence

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.