Yarbay
17 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Hayatımda ilk defa birşeye araştırmadan atladım ve pişman oldum.
Türk telekomdan bıktığım için Türknet'e 07.03.2018 tarihinde başvurdum henüz hattım bağlanmadı gerçi bunu çok önemsemiyorum şimdilik, asıl sıkıntım 07.03.2018 tarihinde parasını ödediğim modemin hala gelmemiş olması ve müşteri hizmetlerinin aynı cevapları verip durması keşke modemimi gidip kendim alsaydım. Adamlar hattı verseler modem VDSL desteklemediğinden sıkıntı yaşyacağım.

21.03.2018
Ufak bir güncelleme
Şuan sadece merakımdan dolayı müşteri hizmetleriniz ile görüştüm ve yine saçma sapan bir bilgi aldım başvuru evraklarımda eksik varmış.

İşin komik tarafı şu bir kaç gün önce modem için aradığımda öğrendimki kimlik fotokopim okunaksızmış (online işlemlerden indirip bakabiliyorum gayette okunaklıydı.) bundan dolayı fotograflarını çekip paylaşmam gerekiyormuş, yaptımda şimdi evrakta eksik olduğunu öğreniyorum arkadaşım dalgamı geçiyorsunuz ? Ben müşteri hizmetlerini aramasam bunlardan haberim olmayacak birde online işlemlerde hiç bir işlem yapmamıza gerek yok diye ibare düşüyorsunuz. Bu evraklar size geldiğinde kontrol etmiyor musunuz ? SMS mail ve online işlemler üzerinden gördüğüm kadarıyla ediyorsunuz böyle bir aşamanız var ee şimdi mi yalnışlık buluyorsunuz.

Bu süreç tamamiyle sadece hizmet almamı geciktirmek için yapılıyormuş gibi geliyor artık...

22.03.2018
Evet güncel olarak dün modemim gelmiş deneme amaçlı mevcut kurup denedim sıkıntı yok, kimlik fotokopisinide tekrar whatsapp'tan gönderdim şuan sadece hattımın açılması kaldı

23.03.2018
Evet, kimliğimin tarihiyle ilgili sıkıntı olduğundan ehliyetimin görsellerini whatsapp hattından paylaştım (Müşteri hizmetleri ehliyetinde olacağı hakkında onay verdi)

Şuan itibariyle internet geçiş başvurum red edilmiş. Nedenini müşteri hizmetlerindeki arkadaş bilmiyormuş, detay hakkında destek ekibinin beni aramasını bekliyorum.

26.03.2018
Hafta sonu internet hattımın taşıma işlemi gerçekleştirildi ve tanımlı hız 16mbit olarak görülüyordu, bu gün bu hızı 35mbit'e çıkardılar ve modem kullanıcı adı şifremi paylaştılar sonuç olarak artık internet bağlantım var ve ilgi hızı kayıpsız alabiliyorum.

Son kalan sorunum ev telefonundan bana aramalar geliyor ancak ben arama yapamıyorum. Konuyla ilgili destek kaydı oluşturdum.
Merhaba arkadaşlar,

Bu ay sonunda sıvı soğutmaya geçeceğim için bilgisayarı parçalamam gerekecek bu arada aramadığım halde uygun fiyata bir arkadaşımdan i7 2600k buldum ancak çokta kararsız kaldım şimdi bilgisayarı parçalamışken alıp takabilirim ancak almaz isem sistemi topladıktan sonra bir daha böyle bir değişim yapmayı düşünmem.
Ay sonunda i7 2600k'yı sizce alsam mı performans olarak ne kadarlık bir getirisi olabilir ki?
Merhabalar,

Konu hakkında her hangi bir tecrübem olmadığından ve kafam karıştığından dolayı sizlerin değerli fikirlerini almak istedim.
i5 2500K işlemci ile birlikte Asrock Z77 Ext6 anakarta ve kasa olarakta Cooler Master Haf X sahibim.

Bu bileşenlere almayı düşündüğüm soğutucular ise aşağıdakilerden biri ancak hangisi benim kasama uyumlu olur ve hangisi daha iyidir açıkçası anlayamadım.
Sanırım HAF X'e sadece 240mm olan radyatör takabiliyorum 280mm olanlar uymuyor

http://www.amazon.com/Corsair-Extreme-Performance-Liquid-Cooler/dp/B019EXSSBG?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER
http://www.amazon.com/Corsair-Hydro-H110i-GTX-Cooling/dp/B010NS1LVA/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1462976219&sr=1-1&keywords=Corsair+Hydro+Series+H110i+GTX+Cooling
http://www.amazon.com/Corsair-Extreme-Performance-Liquid-Cooling/dp/B019955W7C/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1462976219&sr=1-3&keywords=Corsair+Hydro+Series+H110i+GTX+Cooling

Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartımı coil whine nedeni ile servise göndermiştim ve anladığım kadarıyla şuanda servis ürünü yenisi ile değiştirebilmem için değişim kuponu gibi birşey verecek bu kuponla farklı bir kart almamda mümkünmüş.

Şimdi aklıma takılan şu direk gidip MSI R9 390 mı alsam tekrar yoksa ufak bir fark ödeyip 150TL kadar GTX 970 mi alsam ?
970 alın derseniz ek olarak şunlar aklıma takılıyor MSI soğutma performansından çok memnundum bundan dolayı 970'ide MSI olarak düşündüm ancak backplate yok, ZOTAC'ta backplate var ancak soğutma performansı nasıl ? Ayrıca R9 390'da 60C olmadan fanlar çalışmıyordu bu iki 970'te de aynı durum var mı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx970-gaming-4g-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?srt=PU#ozellikler
http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx970-amp!-extreme-core-edition-gddr5-4gb-256bit-nvidia-dx12-ekran-karti.html?srt=PU#genel-bakis
Merhaba,

Kullandığım seasonci x-1050 bozulduğundan bu gece hemen bir güç kaynağı almayı düşünüyorum, normalde power butonuna bastığımda güç kaynağı şalter atması gibi bir ses verip sisteme açardı ancak şuan power tuşuna ne kadar bassamda sistem açılmıyor ancak güç kaynağındaki 0-1 switchini kapatıp açarsam sistemi açıyor.
Güç kaynağıda önemli bir parça olduğundan uğraşmadan değiştirmeye karar verdim.

Güç kaynağı 1000W + gold sertifikalı olduğu müddetçe farklı tekliflerede açığım ancak şimdilik aşağıdaki listede en çok kafama yatan Corsair Rmx ile HP Astro Seasonic'e karşı şuan bi antipatim oluştu
Not: 1000W sistemim için fazla farkındayım ancak hem zorlanmamıp uzun ömürlü kalması açısından hemde ileriye dönük bir yükseltmede güç kaynağını düşünmem için böyle bir tercih yapıyorum

Tekrar seasonic x-1050
http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=98736

Sanırım RMx RM'nin güncellenmiş hali her ihtimale karşı listeye ekledim.

Corsair RMx1000
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7552

Corsair RM1000
http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-rm-serisi-80plus-gold-1000w-full-moduler-guc-kaynagi.html?srt=PU

High Power ASTRO GD 1200W
http://www.hepsiburada.com/high-power-astro-gd-serisi-1200w-80-gold-tam-moduler-power-supply-hpj-1200gd-f14c-p-BD304877
Merhabalar,

i5 2500K stok hızlarda R9 390'a darboğaz yapar mı ? GTA 5 için işlemcimi stok hızlardan 4.2 hızına çıkardım sanki FPS'de bir artış oldu.Aynı şekilde benzer bir artış AC Syndicate'de var

Eğer darboğaz yapıyor ise işlemciyi dahada zorlamalımıyım 4.2'den 4.5'e örneğin

Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,

GTA 5'te işlemcim 280X'e darboğaz yapıyor gibi hissettiğimden veya işlemcim GTA 5'te zorlanıyor gibi geldiğinden ufaktan bi hız aşırtiyim dedim.
Çarpanı 42 yapıp voltajı 1.210 yaptım ve prime95 ile 20 dakika test ettim üstüne birazda GTA 5 oynadım her hangi bi sorun olmadı. En son hız aşırtmamı c2d e7400'e 4 5 sene kadar önce yaptığımdan kopmuşum biraz olaydan

Ek olarak sanki voltajı 1,200 yapsamda sorun olmayacakmış gibi geliyor hatta voltajı düşürmeden çarpanı 43 veya 44 yapsamda sıkıntı yaşatmayacak gibi geliyor.
Sistemim imzadaki gibi açıkçası güç kaynağından biraz tedirgin olduğumdan sizlerinde yorumunu almak istedim sizce böyle kullanıyım mı veya sağlıklı sonuçlar almak için hangi test program ile ne kadar bir sürede yapayım ? Yoksa gerek yok default kullan mı dersiniz
(Güç kaynağımı yaklaşık 3 sene e7400+9600gt ile 3 senedirde şuanki sistemimle kullanıyorum)

Bu arada ekran görüntüsünde fanın maksimum 2xxx rpm'de döndü dediğine bakmayın 1450 rpm'mi geçmiyor.

https://store.donanimhaber.com/5f/08/74/5f0874d20c748f2e2726147b878cd8d1.jpg
Merhaba arkadaşlar,

Dün ASUS R9 280X aldım ve PSU tarafını açıkcası pek düşünmedim yeterli geleceğini düşündüğümden ancak şimdi kafama takıldı biraz araştırma yaptım ancak yine arada kaldım ve biraz daha emin olmak adına konu açıp yorumlarınızı alma gereği duydum. Yorumunuz nedir acaba şuan yada ilerde sorun yaşar mıyım CPU'ya ve GPU'ya o/c yapma imkanım var mıdır ?

Teşekkürler
Merhaba,

Bir kaç ay önce aldığım PS3 supersilm'de 1 hafta kadar önce god of war3 onamaya başladım.
Ancak savepoint'lerde oyun bazen takılıyor ve görüntü ses lagları oluşuyor neyse bunlara aldırmadan baya bir ilerledim Helios'u öldürmeden önce bir yerde kuşların gelmesi ve onlara atlayarak orayı geçmem gerek ancak bu kuşlar bildiğiniz yoklar :) Oyunun gameplay'ini izledim yaptığım eksik birşey olabilir mi diye ancak her hangi eksik birşey yok sadece olması gereken kuşlar yok.

Sorunun CD'den olabileceğini düşünüp yeni bir god of war 3 aldım bendekinden tek farkı platinium olmasıydı. Bu kezde ps3 superslim platinum'u hiç bir şekilde çalıştırmıyor oyunu açmaya çalıştığımda kilitlenip kalıyor.
Bu gow 3 platinum'u başka superslimde denedim sonuç aynı ancak ps3 slim'de denediğimde sorunsuz çalıştı. Bunlar hakkında fikri bilgisi olup bana yardım edebilecek birileri varmı veya yönlendirebilecek ?

Teşekkürler
Ne kadar ilgi çekeceğini bilmiyorum, fakat içimden marka ve ekipman tartışmasının yaşanmayacağı, sadece fotoğraf ve paylaşımlar üzerine konuşulacağı konuların hasretini çok yaşıyorum.
Maalesef forumlarda insanlar marka savaşlarının; istemeden de olsa, elçileri olabiliyor. Diğer yandan fotoğrafçılık ufuklarımızı genişletmede en etkili yöntemin tecrübeleri paylaşarak, görerek olacağı kanaatindeyim. Forumların da paylaşım adına eşsiz platformlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle bu konuyu açmış bulunmaktayım.

Sokak Fotoğrafçılığının tanımı, kişilere göre değişebilmektedir. Dolayısı ile çeşitli tanımlamalar ve alt dallara da sahiptir.
Genel olabilecek bir tanımlama yapmak gerekir ise; bence, ana konusu insan ve insanın kamuya açık, sosyal alanlardaki hayatını, bu alanlar ile bilirkte, insanoğlunun yaşantısını hem tarihsel, hem sosyolojik bakımdan belgelemek olan, çok komplikle felsefi ve sanatsal anlatımlar içerebileceği gibi, çok basit ve ya sadece belgeleme, anı kayıt etme gibi çıktıları olabilen, sonsuz bir kompozisyon ve sahne zenginliğine sahip fotoğraf dalıdır.

Paylaşalım ve fotoğraftan keyif almamız dileği ile...

Bu başlık altında, sokak ve sokaktaki hayatı fotoğraflamayı seven bütün amatör, profesyonellerin eserlerini paylaşmaları adına açmak istedim.

Paylaşımların ve konunun kalitesinin belli bir seviyede kalması adına faydalı olabileceğini düşündüğüm kuralları da özet olarak aşağıda paylaşmak istiyorum:

1. Ekipmanın bir önemi yok, konunun konseptini bozmayacak (yukarıda mavi punto ile genel bir tanımlama yapmaya çalıştım) kalitedeki bütün sokak fotoğrafları paylaşılabilir

2. Beğendiğiniz ve başka fotoğrafçılara ait eserlerin paylaşımı da mümkün, tek koşul eser sahibinin isminin bu paylaşımda mutlaka belirtilmesi (Kendi eseriniz ise isim belirtmeye gerek yok)

3. Eser paylaşan arkadaşlar yapıcı olan bütün eleştirileri göze alarak paylaşım yapacak, eleştiren arkadaşlar sadece yapıcı eleştiriler yapacak

4. Her post ile sadece 1 tane fotoğraf paylaşılabilir. ( Bu maddenin amacı, bizleri paylaşım yapacağımız fotoğraflardan özenle seçim yapmaya itmesi )

:) Hayırlısı ile ilk paylaşımı da yapıyorum:

Hakkında
Forum İmzası:
XH1|Xpro2 Graphite|16mm/1.4|23mm/2 G|35mm/2| | Flickr

HP Omen 880 Desktop Asus Artpro Monitor | Custom Desktop:ASRock Z77 Extreme6 Intel CI7 2600K Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz MSI GTX 1080 GAMING X Corsair H100i v2 Sandisk Extreme SSD SEAGATE ST2000DM003 Corsair RM1000i Cooler Master HAF X Philips 274E5 Creative SoundBlaster Z | MSI GE60 0ND Upgrade: Samsung 850 Evo Kingston V300 | WD Mycloud 2TB | Logitech G700S

Edifier S550 | Logitech Z906 | Samsung DA-F760 | Sennheiser Momentum 2.0 Wireless | Shure SE215 | Bang Olufsen E8
Forum İkinci El İmzası:
XH1 1.4/16 2.0/35 1.2/56 2.8/16-55 2.8/50-140 | Flickr

HP Omen 880 Desktop Asus Artpro Monitor | Custom Desktop:ASRock Z77 Extreme6 Intel CI7 2600K Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz MSI GTX 1080 GAMING X Corsair H100i v2 Sandisk Extreme SSD SEAGATE ST2000DM003 Corsair RM1000i Cooler Master HAF X Philips 274E5 Creative SoundBlaster Z | MSI GE60 0ND Upgrade: Samsung 850 Evo Kingston V300 | WD Mycloud 2TB | Logitech G700S

Edifier S550 | Logitech Z906 | Samsung DA-F760 | Sennheiser Momentum 2.0 Wireless | Shure SE215 | Bang Olufsen E8
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
FATAL1TY
Otomobil
Chevrolet
Mobil cihaz
Apple
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Turkcell
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
PSP
Oyun Platformu
PC
TV
Panasonic
TV
Samsung
TV
LG
TV
TV
Ses Sistemi
Samsung Lambalı Dock Station
Ses Sistemi
Edifier S550
Ses Sistemi
Logitech Z-906
Notebook
MSI
Notebook
Samsung
PSN ID
PSP 3004
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
İşlemci
Intel
Anakart
ASRock
Sabit Disk
Seagate
Sabit Disk
SanDisk
Sabit Disk
Samsung
Sabit Disk
Kingston
Ekran Kartı
MSI
Ekran Kartı
Asus
Modem
Airties
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.130
İkinci El Bölümü Mesajları: 56
Konularının görüntülenme sayısı: 261.047 (Bu ay: 644)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 281 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.