Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 630v ayarlari nasil kullanilmali iyi bir goruntu kalitesi ve akicilik icin ayar tavsiyesi olan varsa memnun olurum tesekkurler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkkese iyiakşamlar. bir sorunum vardı yardımcı olan olursa sevimirim. 43UJ651V Televizyonumuz arada sırada ekranda durup duruken sanal kılevye çıkıyor exıt tuşuyla kayboluyor hemen tekrar çıkıyor. birtürlü çözemedim. fabrika ayarına geri döndüm 1 hafta sonra tekrar çıkıyor. yazılım en son sürüm . lütfen yardımcı olan varsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_tasatar

herkkese iyiakşamlar. bir sorunum vardı yardımcı olan olursa sevimirim. 43UJ651V Televizyonumuz arada sırada ekranda durup duruken sanal kılevye çıkıyor exıt tuşuyla kayboluyor hemen tekrar çıkıyor. birtürlü çözemedim. fabrika ayarına geri döndüm 1 hafta sonra tekrar çıkıyor. yazılım en son sürüm . lütfen yardımcı olan varsa çok sevinirim.
    Hocam kumanda sağlam mı? Onda herhangi bir sıvı değmesi yere düşme gibi şeyler oldu mu? Belki bir tuş takılı kalıyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok kumandadan değil hocam sorunun kaynağını buldum ama çözümünü bulamadım. sorun şu: tv wifi ile internete bağlı biliyorsunuzdur bazı kanallarda sağ alt köşede mesela kanal 7 de (kanal 7 de ne var kırmızı tuşa bas) çıkıror trtlerde trt+ çıkıyor fox tv de (foxta ne var )diye uyarı çıkıyor. bu özelikli kanallarda sanal klavye otomatik çıkıyor ve exıt bassam dahi kaybolup tekrar açılıyor. bunu ayarlar bölümünden kanallar ve o bölümde HbbTV seçeneği var onu pasif yani kapatırsam bu sorun kalkıyor ama o kanallarda sağ alt köşedeki uyarılar tabikide çıkmıyor. bu durum yazılımsal olduğu belli. son sürüm yüklü fabrika ayarına döndüm 1 hafta sonra yine aynı sorun oluyor...bilmiyorum ne yapmak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_tasatar

yok kumandadan değil hocam sorunun kaynağını buldum ama çözümünü bulamadım. sorun şu: tv wifi ile internete bağlı biliyorsunuzdur bazı kanallarda sağ alt köşede mesela kanal 7 de (kanal 7 de ne var kırmızı tuşa bas) çıkıror trtlerde trt+ çıkıyor fox tv de (foxta ne var )diye uyarı çıkıyor. bu özelikli kanallarda sanal klavye otomatik çıkıyor ve exıt bassam dahi kaybolup tekrar açılıyor. bunu ayarlar bölümünden kanallar ve o bölümde HbbTV seçeneği var onu pasif yani kapatırsam bu sorun kalkıyor ama o kanallarda sağ alt köşedeki uyarılar tabikide çıkmıyor. bu durum yazılımsal olduğu belli. son sürüm yüklü fabrika ayarına döndüm 1 hafta sonra yine aynı sorun oluyor...bilmiyorum ne yapmak gerek
    Sorunu anladım hocam ama cevabı nasıl olur bilmiyorum belki de kullanmadığın zamanlarda WiFi ağını kapalı tutsan sorun çözülür veya müşteri hizmetlerini arayıp onlara bir sor. Çözüm bulsunlar

• Arkadaşlar merhaba. 2017 Ekim ayında n11araciligu ile 49uj 651v modelini aldım.3 ay önce LNB yandığı için televizyonun kartı değişti. Şimdi aynı sorunu gene verdi .servisi aradım gelecekler.bu televizyonda böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Böyle bir durumda değişim veya iade talep edebilir miyim? Ekimde garantisi bitecek . Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bekir33

Arkadaşlar merhaba. 2017 Ekim ayında n11araciligu ile 49uj 651v modelini aldım.3 ay önce LNB yandığı için televizyonun kartı değişti. Şimdi aynı sorunu gene verdi .servisi aradım gelecekler.bu televizyonda böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Böyle bir durumda değişim veya iade talep edebilir miyim? Ekimde garantisi bitecek . Yardımcı olursanız sevinirim
    3 kez aynı sorun olursa değişim veya iade yapıyor hocam yetkili servis bilginiz olsun.siz servis gelsin tekrardan değişim yapsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06kanka06

3 kez aynı sorun olursa değişim veya iade yapıyor hocam yetkili servis bilginiz olsun.siz servis gelsin tekrardan değişim yapsın

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam.Bugün servis geldi.onlarda sizin dediğiniz gibi dedi. Bakalım nasıl olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: bekir33

Teşekkürler hocam.Bugün servis geldi.onlarda sizin dediğiniz gibi dedi. Bakalım nasıl olacak

Alıntıları Göster
    Hayırlısı inşllah bundan sonra sorun olmadan kullanırsınız hocam iyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_911

Hocam şikayet ettim. Cevap bekliyorum. Sizden isteğim şikayeti daha çok paylaşın ki insanlar bilinçlensin. Ona göre karar verip en uygun ve sağlam televizyonu alsınlar.

Kısaca ben yandım eller yanmasın! https://www.sikayetvar.com/lg/lg-markasinin-ve-televizyonun-arkasinda-durmuyor
    Bugün LG den haber geldi. Tv değişim talebim reddedilmiş. Tv de panel arızası varmış panel değiştirip geri göndereceklermiş. Televizyonun garantisinin bitmesine 6 ay kaldı. İnşallah düzgün bir şekilde tamir olur gelir de bir daha problem yaşamam. Çünkü garanti bittiği an arıza verirse çok masraflı olur. Benim de bu aralar maddi durumum hiç iyi değil. Duanızı ve iyi dileklerinizi eksik etmeyin

Son olarak televizyon alacak arkadaşlar iyi araştırsın (ve bana göre kesinlikle LG almasın!!!)

• https://urun.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/nordica-kablosuz-mouse-akilli-kumanda-417068509

43uj651 kullanıyorum. Linkteki ürün bim de 27 tl ye satılıyordu. Bu fiyat olunca alıp denemek istedim. Ürün gerçekten kaliteli ve tuşları tanımladıktan sonra her şey çalışıyor. Tavsiye ederim. Air mouse özelliği de var.

• 43uj651 kullanıyorum. Netflixte hdr yayınlar karanlık görünüyor. Hdr yi kapatabiliyor muyuz? Normalde canlı, standart gibi görüntü seçenekleri çıkıyor. Ama hdr yayınlarda hdr canlı, hdr standart çıkıyor. Hdr yi kapatmak istiyorum.

Edit: hem LG yi hem netflix i aradım. İkisinde de kapatma yokmuş. Hdr yayın olunca otomatik açılıyor. Belki ilerleyen zamanda netflixte kapatmak için seçim sunarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 25 Şubat 2019; 20:53:33 >
  • TRT uygulamasında "AĞ BAĞLANTISINI KONTROL EDİN(-105)" hatası alıyorum sizlerde de bu şekilde mi yoksa benim bağlantıdan mı kaynaklanıyor? Teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar. Uj701v modelini kullanıyorum.
    Sorunum bazı kanal numaraları yok. Yani kanallar 10 12 13 15 diye gidiyor. Kumandadan direk o kanalı tuşlayınca yine yok. Kanal ayarlarında da gözükmüyor. Tv yi sıfırladım yine aynı sorun var arkadaşlar varmıdır bunun bir çözümü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Far2Cry

Merhaba arkadaşlar. Uj701v modelini kullanıyorum.
    Sorunum bazı kanal numaraları yok. Yani kanallar 10 12 13 15 diye gidiyor. Kumandadan direk o kanalı tuşlayınca yine yok. Kanal ayarlarında da gözükmüyor. Tv yi sıfırladım yine aynı sorun var arkadaşlar varmıdır bunun bir çözümü?
    Çözümü yok.TKGS denen uydudan kaynaklı o.
  • Cihazınızı resetleyin tekrardan tkgs üzerinden yeniden kurun disecg ayarlarını yapmayı unutmayın..

• RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    banasatin.com B kullanıcısına yanıt
    Cıhazı resetledim. Kanalların yerlerini değiştiricem. Kanal ayarlarına girip tek tek seçiyorum toplu olarak taşımak için. Neyse birkaç tane kanal seçtikten sonra taşımaya fırsat vermeden birşey oluyor o seçtiklerim hemen iptal oluyor bu devamlı böyle okadar seçtiklerim kanalları taşıyamadan liste kendi kendi güncelleniyormu noluyor anlamadım iptal oluyor. Bu olay olurken en sondaki 700. ci kanallar en başa geliyor. Tabi bunları yaparken kanalları sayı sırasına göre filtreliyorum. Sorun nedir anlayamadım.

@RavenoLL @banasatin.com

• quote:

Orijinalden alıntı: alparslanbedirhan35

Sırasıyla,

Tüm ayarlar

Kanallar

Kanal tarama ve Ayarlar

Otomatik Ayarlama

Uydu- İleri

Türksat (TKGS) İleri

Çalışma Şeklini Belirle (ESNEK) burada Esnek seçeneğini seçtikten sonra TAMAMLANDI

deyin ve,

sonra gidip kanalların yerini değiştirebilirsin.

Alıntıları Göster
    yaklaşık 9 ay sonunda kanalları sıralayabildim gerçekten sağol hocam. keşke bi de kanal silme seçeneği olsaydı
  • Arkadaşlar merhaba,
    Servis Menüsüne nasıl girilebiliyor? Bende akıllı olmayan normal kumandası var.
    Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_911

Bugün LG den haber geldi. Tv değişim talebim reddedilmiş. Tv de panel arızası varmış panel değiştirip geri göndereceklermiş. Televizyonun garantisinin bitmesine 6 ay kaldı. İnşallah düzgün bir şekilde tamir olur gelir de bir daha problem yaşamam. Çünkü garanti bittiği an arıza verirse çok masraflı olur. Benim de bu aralar maddi durumum hiç iyi değil. Duanızı ve iyi dileklerinizi eksik etmeyin

Son olarak televizyon alacak arkadaşlar iyi araştırsın (ve bana göre kesinlikle LG almasın!!!)

Alıntıları Göster
    LG UJ651V aldım 2017 Haziran ayında, benden birkaç ay sonra arkadaşım UJ630V aldı. Önce arkadaşın televizyonunda mavileşme meydana geldi, Aralık 2018ˆde de benim televizyonda aynı sorun oluştu. Arkadaşın televizyonu parça bulunamadığı için başka modelle değiştirildi. Benin televizyonum ise yapılıp geldi. Mart 2019’da benim UJ651V de bu kez ekran kararmaya başladı.
    Şuanda LG’yi tüketici haklarına şikayete hazırlanıyorum. Sebep ise ürünün 20 işgünü içerisinde onarılıp tarafıma teslim edilmemesi, LG cumartesileri saymayıp 19 gün dese de Alo175 tüketici hakları ve danıştığım tanıdık bir avukat haklı olduğumu söylüyor. Bakalım sonuç ne çıkacak.

LG pişmanlıktır.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.