Şimdi Ara

2016 Yeni Mitsubishi L200 Aracımile ilgili Yorum ve SORU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
14.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar nacizane yeni aracım Mitsubishi L200 marka aracıma bende kendimce ufak tefek bir şeyler yaptım sizlerle paylaşmak istedim ve birde l200 kullanan yada bilen arkadaşlardan bir kaç sorum olacak.

Öncelikle ben daha önce hiç bu tarz bir araç kullanmamıştım bir önceki aracımı duysanız ne alaka diye şaşarsınız :) bu nedenle sanırım bu aracı biraz agresif kullanıyorum küçük araba modundayım hala yetkili servis ve bir kaç dostum ilk bakım sonrasında yakıtın hatırı sayılır derecede düşeceğini söylüyor bu doğrumu? şuan tam dolu bir depo ile normal kullanımda 500 550 km gidiyorum.

Bir diğer sorum ise resimlerde gördüğünüz üzere normal ebatın çok üstünde bir lastik taktım orijinal 17 jantları çıkardım 16 inc replika bir jant taktım yeni lastikleride bu janta göre aldım ancak sorun şu ki balans sorunu yaşıyorum lastik büyük olduğu için aracın üstünde balans ayarı yapılamıyor sökülüp makineye takılıyor sıfır yapılıyor ancak 2 gün sonra kontrol ettiğimizde aynı olduğu gibi bozuluyor alanında çok meşhur uzman bir kaç balanscı gitmeme rağmen böyle 90 100 gibi direksiyon titremeye başlıyor.

Araç model: 2016 L200 Blizzard 2.5 Motor Otomatik Dizel

Yakıt Tüketimi: Şehir içi normal kullanım 13 Litre, Şehir dışı düz yol 90 100 arası 9 litre henüz altını hiç görmedim gaza severek dokunsam bile :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaLminSSaH -- 30 Aralık 2016; 11:7:12 >

• Replika bir Jant taktım demişsiniz. Sorunun kaynağı bu olabilir.
  • Fokus, egea, sümbül bunu beğenmedi.
  • Replika janta balans ayrı yapılamaz güvenliğiniz için böyle jantlar kullanmayın ayrıca hayırlı olsun aracınız biraz modifikasyon yapmışsınız ama biraz ucuz apaçi işi gibi olmuş sanki aksesuarlar tamamıyla keni görüşüm yakıt ortalamanızı da paylaşırmısınız
  • Araba yılan olmuş yalnız.Hatırladığım kadarıyla E250 Coupe'niz vardı,ondan buna geçmek nasıl bir his?

Ben 3.20'den Dobloya geçince afallayan bir insanım da
  • Kac motor,manuel vites ve yakit tuketimi nasil ?

Replika jantlari geri iade edin,cikma jant alip takmak daha mantikli.Bu dediginiz jantlar yanilmiyorsam cakma çin mali telefonlar gibi oluyor.
  • İşyerim de bana tahsis edilmiş 2016 model L200 kullanıyorum, 7000 km de. Yazın şehir için de 7-8 litre tüketimi var, şu an 9 litre civarına çıktı tüketim. Aracı çok sakin kullanıyorum, ama bu boyutta 2400 cc Motor hacmi ve 186 Bg bir araç için tüketim gayet makul.
  • 2 tondan daha ağır bir araç için 9 litre dizel bence olması gereken. Şehir içi agresif kullanımda resmen içer mazotu. Benimde alasım var pickup ama hem yakıtı, hem vergisi hemde arka makas olması sebebiyle vazgeçiyorum her seferinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Araba yılan olmuş yalnız.Hatırladığım kadarıyla E250 Coupe'niz vardı,ondan buna geçmek nasıl bir his?

E250 Cabrio vardı :) wallahi üstad ilk başlarda kabullenmek biraz zor oluyor nasıl anlatsam böyle beton zemine çarpmış gibi oluyorsun ama sonra araç kabiliyetlerini sana göstermeye başlayınca benimsiyorsun arabayı artık cabrio coupe yaşımı geçtiğimi düşünüyorum bide yavaş yavaş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mand1ra_Hekimi

Replika janta balans ayrı yapılamaz güvenliğiniz için böyle jantlar kullanmayın ayrıca hayırlı olsun aracınız biraz modifikasyon yapmışsınız ama biraz ucuz apaçi işi gibi olmuş sanki aksesuarlar tamamıyla keni görüşüm yakıt ortalamanızı da paylaşırmısınız

Merhaba hayatımda daha önce replika jant almamıştım bir arkadaşımın tavsiyesi ile görüntüsünü çok beğenmiştim biraz araştırdım aynı modelin her hangi bir markasını bulamadım bende en kötü ne olabilir ki kışın kullanır yazın çıkarırım diye düşündüm kışlık lastikler ile kışlık jant olarak kalır dedim. Bunun dışında araca her hangi bir modifikasyon söz konusu değil jant tepe çıtaları ve arka bagaj kapağı diğer herşey orijinal bagaj kapağı piyasada yetkili servis dahil görüp görebileceğinin en iyisidir hocam :)

• 2016 Yeni Mitsubishi L200 Aracımile ilgili Yorum ve SORU

hocam arabayla baytarlık hizmeti mi yapıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

hocam arabayla baytarlık hizmeti mi yapıyorsunuz.

:) hayır evcil hayvanım hastalanmıştı uzun saatler onu orada beklerken sıkılıp çekmiştim.
  • Hayırlı olsun bende F30 320i den Amarok 3.0 v6 ya geçtim alakasız geçişler yapan insanlar kervanına katıldım

Sormak istediğim BF All Terrain jant lastik ebat nedir ? kaça mal ettiniz bende almayı düşünüyorum birde kuru asfaltta bu lastik için yüksek hızlarda yorumlarınız neler ? Teşekkürler.
  • aracınız hayırlı olsun, tank gibidir bu araçlar. jantı orjinaline döndürseniz daha iyi olacak. balansı tutturamadıktan sonra görüntü ne işe yarıyacak.
  • Blizzardda 2.5 değil 2.4 motor var. Mitsubishide sürüş tarzı etkili ama o araçta maksimum 1 litre daha aşağı düşer yakıt. Çünkü motor şanzıman buna müsaade ediyor ancak bir de lastik yanağı aşırı kalın gelmiş o yüzden yüksek hızda stabilite olmaz 17" daha iyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Araba yılan olmuş yalnız.Hatırladığım kadarıyla E250 Coupe'niz vardı,ondan buna geçmek nasıl bir his?

E250 Cabrio vardı :) wallahi üstad ilk başlarda kabullenmek biraz zor oluyor nasıl anlatsam böyle beton zemine çarpmış gibi oluyorsun ama sonra araç kabiliyetlerini sana göstermeye başlayınca benimsiyorsun arabayı artık cabrio coupe yaşımı geçtiğimi düşünüyorum bide yavaş yavaş :)

Benimsediyseniz hayırlı olsun o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araç çok güzel,jantlar yakışmış fakat replika olması sıkıntı olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vergisi kaç hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Hayırlı olsun bende F30 320i den Amarok 3.0 v6 ya geçtim alakasız geçişler yapan insanlar kervanına katıldım

Sormak istediğim BF All Terrain jant lastik ebat nedir ? kaça mal ettiniz bende almayı düşünüyorum birde kuru asfaltta bu lastik için yüksek hızlarda yorumlarınız neler ? Teşekkürler.

Öncelikle kesinlikle jantını değiştirme bunu kesin diyorum çok pişman olursun üstündeki janta uygun alabileceğin en büyük ebat BF All terrain almanı öneririm benim lastikler orijinal janta aşırı büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ie36

vergisi kaç hocam

6 aylık 2070 lira falan ödüyordum ancak bu yeni kanun ile emin değilim ama 6 aylık 2160 oldu sanırım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.