Şimdi Ara

2016 KPSS ÖNLİSANS (ANA BAŞLIK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
3
Favori
5.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Mümkün olduğunca sayfayı aktif tutmaya çalışalım.

Bu sene ilk defa önlisanstan kpss'ye giricem çokta mevzuatı bilmiyorum açıkçası buradan birbirimizi bilgilendiririz.
    Ne yazık ki puanlar yüksek, kadrolar tatmin edici değil. Gerekirse whatsapp grubu kuralım kpss'ye kadar ayrılmayalım hem şimdi hem tercih zamanı birbirimize ihtiyacımız var.

Bu sene hepimiz atanacağız yılmak yok :)

Elektronik teknikeri meslektaşlarım da vardır umarım aramızda. Konuyla ilgili arkadaşlar burada toplanalım

• Selamun aleykum bişey soracağım bu sene konular değişmiş sayısal ve sözel mantık üzerine mi yogunlasılmıs anlamadım bilgisi olan geniş anlatabilecek varmı boş yere matematik 20 den fazla konusuna calısmayalım kafa allak bullak oluyor https://img.donanimhaber.com/upfiles/1645161/60350260-523a-4764-86e8-94d9becaff10.png
  • B06zKurT kullanıcısına yanıt
    Bunun hakkında bir bilgim yok. Yine de genel olarak hepsine çalışmakta fayda var. Bilen arkadaşlar çıkar belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan6894

Bunun hakkında bir bilgim yok. Yine de genel olarak hepsine çalışmakta fayda var. Bilen arkadaşlar çıkar belki.
    Güncel bilgi ve döküman paylaşımı için kurmuş olduğum whatsapp grubuna katılabilirsiniz arkadaşlar, ben de Ortaöğretimden gireceğim Allah yardımcımız olsun.
  • Onlisans duzeyinden gircem sinava.
    Haftaya calismaya basliyorum.
    Gec mi kaldim ki?
  • hangi yayınevini onerirsiniz arkadaslar? set alacam. benim icin sıkıntı olan genel kultur kismi. guncel sorularin calisma kitabı var mi? hic bilgim yok. yardumci olursaniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gece25

Onlisans duzeyinden gircem sinava.
    Gec mi kaldim ki?

Dershanem bu hafta başlıyor önümüzde 6 ay var bence gayet yeterli bir süre geç kaldığınızı düşünmüyorum :)

quote:

Orijinalden alıntı: Ozan CK

hangi yayınevini onerirsiniz arkadaslar? set alacam. benim icin sıkıntı olan genel kultur kismi. guncel sorularin calisma kitabı var mi? hic bilgim yok. yardumci olursaniz sevinirim.

Hocam bu konuda her kafadan bir ses çıkıyor, size anlaşılır gelen yayınevi bana zor geliyor. Dershaneye başladığımda arkadaşlarla fikir alışverişi yapıp ona göre almayı planlıyorum bende.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gece25

Onlisans duzeyinden gircem sinava.
    Gec mi kaldim ki?

Dershanem bu hafta başlıyor önümüzde 6 ay var bence gayet yeterli bir süre geç kaldığınızı düşünmüyorum :)

quote:

Orijinalden alıntı: Ozan CK

hangi yayınevini onerirsiniz arkadaslar? set alacam. benim icin sıkıntı olan genel kultur kismi. guncel sorularin calisma kitabı var mi? hic bilgim yok. yardumci olursaniz sevinirim.

Hocam bu konuda her kafadan bir ses çıkıyor, size anlaşılır gelen yayınevi bana zor geliyor. Dershaneye başladığımda arkadaşlarla fikir alışverişi yapıp ona göre almayı planlıyorum bende.

anladim. ben dershaneye gitmeyeceğim. kendim calisacagim evde. benim sikinti kismi genel kultur. o alanda one cikan yayınlar nedir? ozellikle guncel bilgilerde.

• whatsapp grubu var 120 kişilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-812378C58

whatsapp grubu var 120 kişilik
    bu arada başlayın arkadaşlar şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-812378C58

bu arada başlayın arkadaşlar şimdiden

Alıntıları Göster
    tarihte ramazan yetgin videoları ve tarihin pusulası tavsiye ederim birde bu notlar var

http://www.ramazanyetgin.com/wp-content/uploads/2016/04/Tarih-Video-Not-Defteri-2016.pdf
    http://www.ramazanyetgin.com/engin-eraydin-cografya-video-ders-defteri-2016-indir/

• quote:

Orijinalden alıntı: birvarmışbiryokmuş

tarihte ramazan yetgin videoları ve tarihin pusulası tavsiye ederim birde bu notlar var

http://www.ramazanyetgin.com/wp-content/uploads/2016/04/Tarih-Video-Not-Defteri-2016.pdf
    http://www.ramazanyetgin.com/engin-eraydin-cografya-video-ders-defteri-2016-indir/

sagol kardes güzel paylasımlar

• quote:

Orijinalden alıntı: B06zKurT

quote:

Orijinalden alıntı: birvarmışbiryokmuş

sagol kardes güzel paylasımlar

Alıntıları Göster
    Evet arkadaşlar şimdi kaynaklara gelecek olursak;
    - Ramazan Yetgin'in tarih ve coğrafya kitapları üstüne tarihin pusulasını almaya karar verdim.

Bunun haricinde farklı tercihleri olan varsa onları da sunalım burada.

• quote:

Evet arkadaşlar şimdi kaynaklara gelecek olursak;
    - Ramazan Yetgin'in tarih ve coğrafya kitapları üstüne tarihin pusulasını almaya karar verdim.

Bunun haricinde farklı tercihleri olan varsa onları da sunalım burada.

Alıntıları Göster
    ben lojistik mezunuyum ptt için bende girmeyi düşünüyorum tabi sayısalım zayıf.Gerçi 70 68 gibi bir puan alsam atanırım diye düşünüyorum ama Evde tek başıma çalışacağım ve bana kaynak kitap önelerileri lazım.Bu konuda yardımcı olacak arkadaş arıyorum.

• quote:

Herkese merhabalar. Mümkün olduğunca sayfayı aktif tutmaya çalışalım.

Bu sene ilk defa önlisanstan kpss'ye giricem çokta mevzuatı bilmiyorum açıkçası buradan birbirimizi bilgilendiririz.
    Ne yazık ki puanlar yüksek, kadrolar tatmin edici değil. Gerekirse whatsapp grubu kuralım kpss'ye kadar ayrılmayalım hem şimdi hem tercih zamanı birbirimize ihtiyacımız var.

Bu sene hepimiz atanacağız yılmak yok :)

Elektronik teknikeri meslektaşlarım da vardır umarım aramızda. Konuyla ilgili arkadaşlar burada toplanalım

kardeşim bende elektrik teknikeriyim bu sene ilk defa girecem atamalar taban kaç puan elektronik veya elektirkten bilgin varmı.

• reisssss kullanıcısına yanıt
    2014 puanları taşralar haricinde minimum 85 ve üzerinde kalıyor ne yazık ki. Taşra ise merkezden farklı değil gibi 82-83 gibi puanlarla kapatıyor hocam.
    Teknikerler memlekette görülmüyor duyulmuyor resmen. Bir olup birlik olup ortaya koyamıyoruz kendimizi. Hal böyle olunca ne kadro ne atama.
  • orhan6894 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi elktronik- elektrik 82- 84 gibi kapatıyor.Ayrıca merkezi atama dışında kurumlar açıktan alıyor ama onda da devletin 100 tane teknik eleman ihtiyacı varsa 90ı teknisyen yani lise mezunu alıyor.Yani çok iyi bi ilan görüyosun aynen benim bölümün lise mezununu alıyor başuvuru yapamıyorsun en son alınan diplomaya bakıldığından başvuramıyorsun bile.Halbuki tekniker birisi aynı zamanda teknisyendir elimizde lise diplomasıda var arkadaş niye başvuramıyoruz.Nasıl olsa açıktan alımlarda sonuç mülakata bağlı olduğu için ya ikisininde ilanları ortak olmalı hak eden girmeli ya da ayrı tutulacaksa eşit sayıda alınmalı.Bir kuruma 1-2 tane mühendis alınıyor teknik elemanda lise mezunundan karşılanıyor önlisans teknikerlerde resmen arafta kalıyor.Başvurabilsek alınmamak hiç önemli değil başka ilanlara bakarsın ama kıyamet kadar teknik eleman ilanı görüp başvuramamak çok kötü oluyor.Bu tür teknikerlk bölümlerine yeni başlamayı düşünenlere kesinlikle başlamayın yakmayın kendinizi diyorum ya lise mezunu olarak kalın ya da illaki bi önlisans okuyum diyorsanız gidin muhasebe, bilgisayar,pazarlama gibi bişey okuyun daha hayırlı olur.Şahsen şuan benim amacım bu sene kpss 80i geçip 3001den atanıp aöf den işletmeyi tamamlayıp üstümdeki tekniker damgasını silmek

• Bir internet kullanıcısı B kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size hocam. Merkezi atama haricinde açıktan alımlarda lise diploması da olsa fayda etmiyor ki kafamda ki algı açıktan atama demek torpil demek oluyor.
    Önlisans okunacaksa sağlık bölümleri tercih eder çayımı yudumlardım inanın şimdiki aklımla.
    3001 kodu önlisans genel alım kodu mu oluyor hocam ?
  • orhan6894 kullanıcısına yanıt
    3001 yüksekokullarının herhangi bir bölümünden mezun olmak bu kodun ataması daha çok ayrıca 77 lerde atama olabiliyor ama şoför e ehliyetli falan kadrolar oluyor.Yoksa yine normal sınırı 85dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir internet kullanıcısı -- 23 Mayıs 2016; 12:53:25 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.