Şimdi Ara

Kpss'ye çalışmak için yeterli zaman var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
18.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar KPSS' ye 4,5 aya yakın zaman var yeter mi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso0707 -- 13 Mayıs 2010; 12:42:04 >

• tavisyesi veya fikri olan yokmu arkadaşlar
  • Zaman konusu tamamen kişiye bağlı bir durumdur.Yani şimdi sizin günlük çalışma saatleriniz filan bilinmediği için tam net bişey söylemek imkansız.Örneğin ben kendimi anlatayım şöyle ki ben ygs ye çalıştım bu yıl ve önlisanstan kpssyede gireceğim.Ygs de matematik ve türkçe kpss ile aynı durumda hatta belki matematik kısmı biraz daha teferruatlı.Matematik ve türkçeyi ygsde hallettim geriye coğrafya, tarih ve vatandaşlık kaldı.Şuanda coğrafya çalışıyorum ve liseden de bilgilerin taze olmasında ötürü coğrafya konusunda pek açığım yok.Fakat tarih konusunda ciddi anlamda açık var ve yazarak çalışmak icap ediyor.Ben coğrafya çalışmaya 10 gün önce başladım ve kalan 4 aylık zamanda coğrafya ve tarihi kapatabileceğimi düşünüyorum.Sizde kendinize bu şekilde özeleştiri yapmak suretiyle , kalan 4 ayda ne yapabilirim sorusuna cevap bulabilirsiniz..
  • bencede kişiye göre değişir.
    sistemli ve düzenli çalışırsan yeterli tabi branşın da önemli tercih olayında çok etkiliyor normal puanlada gidiyorsun;)
    kolay gelsin
  • Ben sadece 40 gün çalışarak lisansa hazırlanacağım.Okul+aöf'den vakit kalmıyor.
  • 3 defa girmiş bir yarı bilirkişi olarak;1 ay bile fazla derim sana o zalak sınav için yazık ediyolar gençliğe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lfliliberty

bencede kişiye göre değişir.
    sistemli ve düzenli çalışırsan yeterli tabi branşın da önemli tercih olayında çok etkiliyor normal puanlada gidiyorsun;)
    kolay gelsin

2 yıllık bilg. programlama mezunuyum

konular hakkında bilgim ise çok az.

günde ortalama 5 saat kadar zaman ayırmayı düşünüyorum

sizce zaman harcamaya değer mi ?
  • gerçekten doğru aöf ve diğer işlerden fırsat olmuyor..
    günde 5 saat çok fazla bence
    dershaneye gidiyor millet yaz tatilinde 1ay öyle giriyor
    biraz çalışıp gireceğim yazıcam köyün biyerini nasılsa
    allah yardımcımız olsun
  • Benim işten AÖF'e vakit kalmıyor, finaller geldi çattı, şimdi de aöf ve işten kpss'ye vakit kalmayacak..

Gerçi 2 sene önce bir günlük çalışmayla girip 85 aldıydım, yetenek bence çok kolay arkadaşlar, 70/75 idi benim..

Ama genel kültür, yani tarih, coğrafya çalışmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Benim işten AÖF'e vakit kalmıyor, finaller geldi çattı, şimdi de aöf ve işten kpss'ye vakit kalmayacak..

Gerçi 2 sene önce bir günlük çalışmayla girip 85 aldıydım, yetenek bence çok kolay arkadaşlar, 70/75 idi benim..

Ama genel kültür, yani tarih, coğrafya çalışmam lazım.

ooo iyimiş bir günlük çalışmayla 85 alınıyorsa

son 3 gün kendimi eve kapatsam 95 garanti...
  • Bende DVD set almayı düşünüyorum arkadaşlar ön lisans mezunuyum düşüncelerinz neler ?

Bölüm : Bilgisayar Tek. ve Programlama
  • Önlisans KPSS'ye gireceklere tavsiyem 2.5 ay sadece konuya çalışmanız. Vatandaşlık ve tarihe de bunun 1-1.5 ayını ayırın çünkü konular çok detaylı. Türkçe 1 haftada biter. Coğrafya da 1-2 hafta sürer. Matematik de seviyenize göre size kalmış.

Daha sonra deneme çözmeye başlayın, ben de temmuzdaki sınava martta çalışmaya başladım. Vatandaşlık ve tarih başlarda zor gelse de test çözdükçe netlerimi çoğalttım. Eylüle kadar bu tempoyla yetişir tahminimce
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.