Şimdi Ara

2016'da Araba ÖTV+KDV+MTV'sinden 43.9 Milyar TL Para Alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
1.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016'da Araba ÖTV+KDV+MTV'sinden 43.9 Milyar TL Para Alındı

Niye üretim yapsınlar ki bu paralar kazanılırken?

• Abi bu devir gercekten boyle gitmez gidemez artik. Biseyler yapmamiz lazim bu ulkenin vatandasi olarak. Ben artik ak parti hukumetini iktidarda gormek istemiyorum. Bu kadar vergiye dayali halki somuren bir yonetim olamaz. Devlet zengin gibi gorunuyor ama halk fakir. Biz neden onca borcun kredinin altina giriyoruz kiytirik bir b segment arac icin.

Soyle haberleri gordukce artik cildirma noktasina geliyorum. Birseylerin yapilmasi lazim artik
    25 senedir çalışan bi insan bi Renault megane hayal eder mi.. Bi honda civic hayal eder mi, bi skoda hayal eder mi..

Normal bi insan porsche, maserati falan hayal eder değil mi..

Ömürümüz çalışmakla geçiyor.. En basit aile otomobilini alacak para bulamıyoruz..

Bildiğin "120 bin liram olsa da ful bi megane dizel çeksem altıma" diye hayaller kurarak yatıyoruz..

120 bin lira be abicim. Böyle zulüm olur mu ya.. Megane ulan bu.. Civic ulan bu.. Skoda ulan bu..

Bu kadar zor olabilir mi ya..

Öbür tarafta "anayasada laiklik ilkesi kalkmalı, daha İslami bi anayasa olmalı" diyen meclis başkanının altına da dünyanın en pahalı aracını çekecek kadar da güçlü bir ülkeyiz..

O arabanın üretildiği ülkenin meclis başkanının altında maybach var mı acaba..

Büyük zulüm var ya.
  • bizim elimize havadan gelen para ne kadar tatlıysa devlete gelen havadan para da o kadar tatlı. Sıkıntı şu ki bizim elimize havadan para gelmiyor ama devlet söke söke alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bedavaya mi italyada magazalar kapaniyor first ladyler icin? odiceksiniz soke soke aliralr yoksa. ne ? itirazin mi var? sus fetocu,.
  • Bir sey yapacagim da demiyorum yapmayacagim da demiyorum

Yap yap biz aliskiniz ses cikarmiyoruz devam

• Helali hakki hos olsun, eskiden vergi toplaniyor birde kacak sokulup ulkemi zarara ugrayiyolardi. Allah bu ulkeye zeval vermesin. Seviliyosun reis

• 6 sıfırı atmaları en çok bunlara yaradı. Millet olarak ekonomiyle çok ilgili olduğumuz için 43,9 Katrilyon demek yuh çüş dedirtebilirdi.Şimdiyse rakamlar basit görünüyor herkese
  • Yol felan yaptıklarına gore cari açık felan hikaye o halde

• Padişahım çok yaşa

• Yetmez ama ivit

• Haram olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam -ceğim -cağım gibi eklere sahip cümleler kuruyor. Bu ülkenin ekonomisi kimsenin babasının çiftliği değil. Ağbal'ın da. Pişkinliğin bu kadarı .

Git 43 milyarlık kaynak bul vergileri otomobilde sıfırla yiyorsa. Utanmadan övünülecek yan arıyor yüksek vergi seviyesine geldik diye. Bunu başarı sayacak kadar rezalet bir anlayış söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Ağustos 2017; 23:53:24 >
  • Cok degilmis be,10 milyar euro. Bir ucak gemisi bile alamiyorsun :)

• Birde vergi kaçıranlardan alsalar olur 50 milyar, temiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bu devir gercekten boyle gitmez gidemez artik. Biseyler yapmamiz lazim bu ulkenin vatandasi olarak. Ben artik ak parti hukumetini iktidarda gormek istemiyorum. Bu kadar vergiye dayali halki somuren bir yonetim olamaz. Devlet zengin gibi gorunuyor ama halk fakir. Biz neden onca borcun kredinin altina giriyoruz kiytirik bir b segment arac icin.

Soyle haberleri gordukce artik cildirma noktasina geliyorum. Birseylerin yapilmasi lazim artik

• 25 senedir çalışan bi insan bi Renault megane hayal eder mi.. Bi honda civic hayal eder mi, bi skoda hayal eder mi..

Normal bi insan porsche, maserati falan hayal eder değil mi..

Ömürümüz çalışmakla geçiyor.. En basit aile otomobilini alacak para bulamıyoruz..

Bildiğin "120 bin liram olsa da ful bi megane dizel çeksem altıma" diye hayaller kurarak yatıyoruz..

120 bin lira be abicim. Böyle zulüm olur mu ya.. Megane ulan bu.. Civic ulan bu.. Skoda ulan bu..

Bu kadar zor olabilir mi ya..

Öbür tarafta "anayasada laiklik ilkesi kalkmalı, daha İslami bi anayasa olmalı" diyen meclis başkanının altına da dünyanın en pahalı aracını çekecek kadar da güçlü bir ülkeyiz..

O arabanın üretildiği ülkenin meclis başkanının altında maybach var mı acaba..

Büyük zulüm var ya.

• Ben kendi payıma düşen kısmını haram ediyorum.

• benden yana helal olsun,
    gerekirse daha da fazla alınsın ama dürüstçe, gereken yerlere harcansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 8 Ağustos 2017; 15:13:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

Helali hakki hos olsun, eskiden vergi toplaniyor birde kacak sokulup ulkemi zarara ugrayiyolardi. Allah bu ulkeye zeval vermesin. Seviliyosun reis

seversen sevilirsin diye devam eden bi laf vardı, müstehak yani..
  • Suriyelilere harcansin hocam aynen. Nedir ki ya 15 bin € olan arabaya 80 bin tl veririz biz. Yeter ki suriyelilere harcansin. Benim ve ailemin vergileri ile diyanete alinan maybach haram zehir zikkim olsun. Can veremesin hicbiri. Sürünerek aci icinde can versinler. Bu kadar doluyum işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gran Turismo 7 -- 8 Ağustos 2017; 15:31:46 >
  • "Yeni Bir Devlet Kuruyoruz."

Dedi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.