Binbaşı
10 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 106 (Bu ay: 0)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/18/b1/e2/18b1e21ae16a22402e0a9bc6aa016794.png&t=0&width=480&text=1


Ya arkadaşlar kart babamın olduğu için ve babam yanımda olmadığı için mh arayamıyorum. Size bir danışayım dedim. Ben genelde limiti sıfırlayacak şekilde borcu kapatıyordum kartın ama bu ay limit full boş olmasına rağmen babama sürekli mesaj geliyormuş.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8b/40/45/8b4045275d86445508e5f6251828185c.png&t=0&width=480&text=1Bu da hesap özetihttps://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/71/9c/9e/719c9ee205ec9a76f5a1d3bdeaf1c710.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b8/94/28/b89428308fb1344d7d74eabf24cecbac.jpeg&t=0&width=480&text=1

Laptop dell 5110. anakarta düzgünce taktım fakan windows kurulumu yaparken de görmüyor, bilgisayar açılırken de

“pxe-m0f: exititing pxe rom.

reboot and select proper boot device” hatası veriyor.

Ssd çalışıyor, dvd sürücüsü yerine taktığımda gördü, dosya aktarımı da yaptım. Ama bu laptoplarda dvd kısmından boot olmadığı için hdd yerine takmıştım. Acaba temassızlık mı oldu. Şimdi söküp yine bakacağım. Yoksa başka bi eksiklik mi var.

Bu konularda acemiyim. 96 model corolla gli araç aldım 10 ay önce. Aldığımda bakımını yaptırmıştım, yağını koydurmuştum. 10 ayda 15 bin km yol yaptım. Bakımını yaptırmak sürekli aklımdaydı fakat bir türlü fırsat bulamamıştım, eringeçlikten erteleme hastalığı var biraz bende.


Neyse en sonunda sanayiye gittim, adam aracın alttan yağ tıpasını açtı, taş çatlasa 1 litre yağ aktı. Rengide baya kömür gibi olmuş.


Bu durum araca çok zarar vermiş midir? Şuan gidişinde vs hiç bir sorun yok. Aracı aldığımdaki gibi. Ama pistonlara falan zarar etmiş midir şüpheleniyorum.


Bir de aracın 15 bin km’de 3 litreye yakın yağ eksiltmesi normal mi? Motor bölümünde yağ lekeleri oluşmuş.

Arkadaşlar telefonu sıfırlayıp yeni bir icloud hesabı alarak telefonun kurulumunu yaptım. Ardından appstore’dan bir kaç app kurdum. Sonra bir anda appstore’a bağlanamamaya başladı.

Telefona tam format atamıyorum çünkü hesabımın şifresini doğrulamamı istiyor, şiftemi girdiğimde sunucuya bağlanamadığı için hata verip kalıyor. Yeni bir icloud hesabı yarat dediğimde yine sunucuya bağlanamıyor diyor. Wifi ile bağlandım, hücresel ile denedim ama yok hiç bir şekilde sonuç alamadım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/17/af/4e/17af4e2cf3ef18c3e020733d6b622341.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar 7 ay önce şuanki daireme taşındım. Taşındığımın 2.günü üst katım banyo suyunu bir açtı, aman Allah'ım, ben yatak odamda uyurken ayağa fırladım. Resmen şarıl şurul benim tepeme akıyor su. Havalandırma içerden. Tabi su borusu da yatak odasının duvarından geçiyor. Basınç yüksek galiba. Öyle bir ses oluşuyor ki yatak odasında sinirden kafamı duvarlara vuruyorum. Evi de satın aldık. Kira değil. Resmen psikolojim bozuldu. Uyumaya gitmeye korkar oldum. Komşuya durumu söyledim ama pek sallamadılar. Gece bir güzel duşlarını alıyorlar, banyonun kapıları pat küt hepsi benim odamın içerisinde, üzerine saç kurutma falan....


Ya beyler çocuk odasında yatmayı düşündüm ama çocuk odasına da ebeveyn banyosu yapmışlar, havalandırma banyo ile ortak. Yine bu sesleri duyuyorum. Artık yatağı salona koymayı düşündüm. Yalnız salon duvarı da oturma odası ile birleşik, üst katın oturma odası sesleri, tv sesi vs. geliyor. Resmen evde uyku bize haram. Müteahhitin Allah belasını versin, bir şey demiyorum.


Evet arkadaşlar nasıl bir psikolojide olduğumu anlamışsınızdır. Yukardakine uzun bir mesaj attık. Mesajın içeriği "Siz anlayışlı kişilersiniz, durumumuz böyle böyle, duvara vurduğunuz traş bıçağı sesine kadar odamızda yankılanıyor. Biraz anlayış bekliyoruz."


Şimdi arkadaşlar adamlar en üst katta. Kendileri bu durumu yaşamıyor. Yani ne olup bittiğinden haberleri yok. Biz de ne kadar ses geldiğini anlasınlar diye bu şekilde yazdık.


Bu mesajı attıktan sonra üst kattaki kadın 2 gün boyunca kapıları pencereleri çarparak kapattı. Gece 2'de kapı çarpmasına uyandık. En son gece 12'de çocuğu koridorda koşup tepinmeye başladı. 3-4 dk sürdü bu. Artık nevrim döndü. Bağırmaya başladım. Kapıları yumrukladım. Kocası evde olsa yukarı çıkacaktım ama kocası yoktu. Sesimi duyunca kesti sesi. Ertesi gün yani bu sabah çıktım yukarı adamla konuşmaya.


Adam ısrarla şunu söyledi "Siz benim banyo saatimi kendinize göre ayarlamaya çalışıyorsunuz. Ben hep geceleri banyo yaparım. Benim cinsel hayatım var. Benim çocuğum var. Uyumasını bekliyoruz mecbur. Bu benim suçum değil. Müteahhitin suçu. Siz hiç mi apartmanda yaşamadınız. Böyle şeyler olur. Ben kendimi size göre ayarlayamam. Yaptığınız edepsizlik. Traş bıçağına kadar yazmışsınız"


Diyeceksiniz ki adam haklı. Evet adam dediklerinde haklı ama ben adama ne seks yapma dedim, ne gece duş alamazsın dedim. Israrla dedim ki "abi binanın durumu bu, altlı üstlü komşuyuz. Ben seni duyuyorum, sen beni duyuyorsun. Apartmanda yaşamanın adabı bu değil midir, birbirimizi idare edip anlayışlı olmamız gerekmiyor mu? Ben sizden sadece elinizden geldiğince dikkat etmenizi istiyorum. Hepsi bu."


Adam ısrarla sen karışamazsın dedi ve anlaşamadık beyler.


Ayrıca ikimiz de yalıtım yaptırmaya gönüllüyüz. Ama 2 sene sonra diyor adam. Bir de bu su ses yalıtım ile halledilebilir mi emin değilim.


Ha bu arada adam karısının yaptıklarından habersizmiş. Karısı söylememiş yaptıklarını. Karın 2 gündür bunları bunları yapıyor diye de söyledim. Ha öyle mi, ben konuşurum falan deyip geçiştirdi.


Evet arkadaşlar adamın haklı olduğu konular var ama hiç bir şekilde taviz vermiyor. Ben biraz anlayış bekliyorum.


Gözlemlediğim kadarıyla cahiller "Apartmandaysanız benim gürültümü çekeceksiniz" modunda.

Aklı başındakiler ise "Apartmanda isek komşularımızı elimizden geldiğince rahatsız etmeden yaşamaya çalışmalıyız" diye düşünüyor. Ben şahsen gece 12'den sonra mecbur kalmadıkça banyoyu kullanmıyorum. 7 ayda bir kaç kez ancak kullanmışımdır. Sadece sizi anlıyorum, dikkat edeceğim demesini bekliyordum ama demedi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Forumlardan araştırdığım kadarı ile çok kullanıcının başına gelmiş.

Ekran kartının driverını bilgisayarıma kurmaya çalıştığımda, setup belli bir seviye ilerleyince ekran tamamen donuyor. Kapatıp açtığımda görüntü gelmeden ekran yine donup kalıyor. Ya bir şekilde driverı kaldırmam gerekiyor, ya da format atmam gerekiyor görüntünün gelmesi için. Sizce sorun nedir? Ekran kartımı tamir mi ettirmem gerekiyor?

Eve yeni taşındık. Alt kat pideci. Bir gün bi baktım kanepelerin üzeri, halıların üzeri siyah küçük tane tane kurum pisliği. Dokunduğun an simsiyah boyuyor her yeri. Yaz günü pencere açamıyorum. Açtığım gibi her yere saçılıyor kurum. Evin her odasından giriyor istisnasız. 1 kez gidip pidecinin kendisine söyledim, 2 kez de yöneticiye söyledim. Hala geliyor kurum. Böyle bir şey yaşayan oldu mu?Arkadaşlar aracın marş her zaman alıyordu ama bazen 3-5 sn geç alıyordu ve değişik ses geliyordu. Listeden sadece marş, dinamo ile ilgili parça isimlerine ve işçiliğe bakın. Kendisi yakın bir akrabam. 96 corolla 1.6 aracım. Tüm bakımlarını yaptırmamda yardımcı oldu sağolsun. Ama kendi işçiliğinden geçirdi gibi hissettim. Siz ne diyorsunuz?


Edit: arabaya yapılanların hepsiyle akraba özel ilgilendi. Hepsinin pazarlığını kendi yaptı.

Baskı balata 500(aisin kt100ve) - işçilik 300
Triger 150(gates) - işçilik 200
Bu 500ün içerisinde usta fren balatalarını, krank keçesini, kasnak bilyasını(ne bilmiyorum) da değiştirdi. A dan z ye baktı arabaya.
Diğer ücretler yukarda yazıyor zaten.
Merhabalar. Digitürk yayınını türksattan alıyordum, çanağı eutelsata geçirdim. Fakat konum itibariyle antenin sağ tarafında %15lik bir kısmını bina duvarı kapatıyor. Lnb cihazım da baya eski. Digitürk kolay kurulumla kanalları arattım. Çoğunu buldum kanalların fakat yayın gidip gelebiliyor.
Sinyal seviyesi 70
Sinyal kalitesi 32

Sizce ne yapmam lazım? Anteni takacak çatı harici başka yerim yok. O da çok zahmetli olacak. Anteni sat finder ile ayarladım. Sanırım alabileciğim en yüksek sinyale ayarladım. LNB yi yenisiyle dğiştirsem işe yarar mı acaba?


Easy Flash Utility sanırım bios güncelleme yazılımı. Hazır bura açılmışken biosu da güncelleyeyim dedim. Sürüm 315e güncelledim biosu. Ama bios menüsüne giremiyorum. F2 F8 vs her tuşu denedim ama bios menüsüne hiç giremeden easy flash utility açılıyor.

Hakkında
Konum: Antalya
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
TOYOTA 96 GLİ
Mobil cihaz
IPHONE 6S
Operatör
TÜRK TELEKOM
ISS
TÜRK.NET 100 MBIT
Oyun Platformu
PS4 PRO
Takım
BEŞİKTAŞ
TV
SONY BRAVIA 42"W805B
Notebook
ACER E1-572G
PSN ID
centerback92
Kombi
DD NITROMIX
Beyaz Eşya
SIEMENS
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 1.760
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.770
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 250.331 (Bu ay: 3.829)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.414 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.