Şimdi Ara

2015 Mercedes C63 AMG (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
6.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Mercedesi tanıyosa ve biliyo olsan mercedes dizel motor üretemiyo hikayesini uyduruyor olmazdın. Sadece binek otomobil değil Mercedesin ticarideki başarısıda kusursuzdur.

Lafı fazla uzatmanın mantıgı yok. Trafige çıkıp çıkmamasıda mesele değil. Sonuçta verile 0-100 degerinden 5 saniye daha yavaş verilen yakıt tüketim verilerinde 6 litre fazla yakmayacak. Şuan 2015 yılı için audi ve bmw iki atak yaptı. Ülkemize en uygun ve yakıt tüketimi performans bu üçlüyü birleştirelim ve rakibi belirleyelim.

Bugün 2000 cc bmw ile 2000cc audi motorunu kıyas ederseniz bırakın 240ps ligi bir kenara 177 lik bile olsa neredeyse bmw 2000cc dizel performansını veriyor. Gelecek diye bahsedilen motor 2030 un motoru değil. Bu yılın motoru ve iddalı bir motor. Bu yıl BMW 190+hp olarak cıkarttı yakıtta neredeyse iyileşme yok. Audi ise durdu durdu vurdu. Neredeyse bmw 2000 dizelini katlayacak bir teknoloji ve yakıt tüketimi daha iyi. Performansıda cabası. Yani 2015 yılının 2000cc dizel motoru için kral vw grubudur.

2000cc benzinli motorlarda da Audi daha iyi. Hızlanma verileri çok iyi olmasına ragmen 1 litre fazla yakıyor.

BMW nasıl iyi motor üretiyor da bizim haberimiz olmuyor ben anlamadım. Dizelde benzinlide Audi önde. Fiyat politikası olarak Audi daha makul fiyatlar izliyor. Şanzıman desek yılların şanzımanı ve gerçekten çok iyi. Genişlik sessizlik konfor desek gene 3 ile a4 ü kıyaslarsak a4 önde. Ve bu motor a5 a6 gibi bir araca oturursa o zaman durum daha vakim olacaktır. Artık yılın yalanını söylerler satış danışmanları xdrive quattrodan iyi diye satış yapmaya çalışırlar.

Önce ZF Şanzımanı bmw yapmıyor diye ağladın kek muhabbetleri falan, bmw sana sattığı aracında şanzımanın en güzelini koyuyor mu koymuyor mu ? Senin mercedesin de sana koysun ama koymuyor değil mi? belkide koyuyordur da sen farkına varmamışsındır.

Bmw neden kötülemeye çalışıyorsun ki ? Firmalar mücadele içinde bak wv ne güzel motorlar üretmiş audi güzel işler yapmış niyeee? Hepsi pazar payını arttırmak istiyor buda biz kullanıcılara yarıyor. sende gel burda benim ki daha büyük bmw firmamı şanzıman bile üretmiyor alma o zaman bmw arkadaş.

• quote:

Hacim olarak kıyaslama yapıyoruz.

Audi

2.0 TDİ 240PS 0-100 = 6 Saniye
    BMW 320D 184 PS 0-100 = 7.4

Yakıt tüketimden audi daha başarılı.

Audi

2.0 TFSİ 265 PS - 2.0 TSİ 280 PS
    320 İ 184 PS

Sonuç: Audi.

Hacimden ziyada en yakın araç dediğiniz gibi 328 i audi ondan daha iyi hızlanma verileri sunuyor.

Nerede şu bmw nin mükemmel motorları aktarmaları

240 bg lik audi gördün mü de yakıt tüketimi hakkında yorum yapabiliyorsun pokemon
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIITheExorcismIII

quote:

Hacim olarak kıyaslama yapıyoruz.

Audi

2.0 TDİ 240PS 0-100 = 6 Saniye
    BMW 320D 184 PS 0-100 = 7.4

Yakıt tüketimden audi daha başarılı.

Audi

2.0 TFSİ 265 PS - 2.0 TSİ 280 PS
    320 İ 184 PS

Sonuç: Audi.

Hacimden ziyada en yakın araç dediğiniz gibi 328 i audi ondan daha iyi hızlanma verileri sunuyor.

Nerede şu bmw nin mükemmel motorları aktarmaları

240 bg lik audi gördün mü de yakıt tüketimi hakkında yorum yapabiliyorsun pokemon

Resmi teknik verilerinde var balbazar

• MB-CLS kullanıcısına yanıt
    Boş konuşmakta üstüne yok, kendin bile inanmıyorsundur yazdıklarına.
    Kuru gürültüsün başka bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hiz sinirlamasinin amaci ornegin "daha yuksek hiza cikabilir ama guvenligi yetersiz" gibi bir durum mu

• 0-100 olayı çok önemli değil bence 100-200 daha önemlidir çok arabayı terletir bu araç. Araba gayet hoş tablet hariç, 3 serisinden daha şık ve güzel. Birbirinin aynı iç mekanı olan bmw gibi değil en azından, 1 seriside kabataslak aynı 6 seriside hatta x5 de bile. Vw bile daha iyi bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 24 Eylül 2014; 8:48:52 >
  • Vay arkadas ne desek eksi aliyoruz.

Belediye toplasin artik fanboylari

• quote:

Orijinalden alıntı: Intrepid

oha tablet c63de de mi var

O ne ki yeni CLS gelsin bombayı görün siz
  • Şu konuya gelip s.dik yarışı yaptırmak için Bmw'yi ortaya koyuyorsunuz.
    M3 sahibi nihayetinde benim arabam daha hızlı diyebiliyor mu C63'ten.Esnekmiş napıcak sahibi pistte dans mı edicek hergün..
    İkisi de benzer gibi görünse de farklı amaç arabaları.Birisi safkan güç arabası diğeri daha çok keyife yönelik.
  • Hazır kekle güne gelmekten bahseden birinin fanboy olduğu markanın motorunu Renault'tan alması.
    Araca gelecek olursak tablet hariç güzel bir araba.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: Intrepid

oha tablet c63de de mi var

O ne ki yeni CLS gelsin bombayı görün siz

mb kullanıcıları çok memnun herhalde her yeni çıkan modele koyuyorlar

• tasarımdaki kırmızı çizgiler çok iyi
  • 4 çeker olmayan hızlı araba mantıgını ben çözemiyorum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

burada merso fanlarına gün doğmuş oldu,431hp m3 geçip ortalığı yıkarlar, bi de bunlar karıştırmaz inşallah forumu

bu forumda cok fazla merco fanına denk gelmedim ama bmw icin aynı şeyi söyleyemem vw den fazla fan ı var ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 24 Eylül 2014; 13:53:29 >
  • Piyangodan para çıkmadıkça alamayacağım bir araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

1.4 tsi motorun nesi sorunlu ? Şimdide pejo üretimi olan thp ile mi vw geçme peşindesiniz. Gene kendi ürettiğiniz bir motor değil. Bu yüzden 1.6 1.4 tsi dan iyi değil iyi bile olsa savunma hakkına sahip değilsiniz.

Biz burada hacim güç ilişkisini degerlendirdik tamiri vs. değil. Bu hususta baktıgımız zaman gene en iyi motoru vw sunuyor servis agı bol parçası bol fiyatları makul 1.4 tsi 180 hp :)

Bahsettiğiniz üç araç içerisinde yakıt olarak en iyisi 520 d dir. Yakıt konusunda kimseye bir itirazımız yok. Fakat audinini yeni motorunun bmw nin 2000cc motorunu yerle bir edecektir. 2000cc motoru yıllardır geliştire geliştire bu yıl sadece 5 hp koyabildiniz. Buda motor konusunda pek iyi olmadıgızı gösterecektir. Bu motorun 177lik halinide biliyoruz suanki halinizde gelecekti halide acıklandı. Ahım şahım bir geliştirme bir ekonomi gelişmesi yok.

Firmaların geliştirdikleri ürünleri saymaya kalkarsak eger Mercedes'in açık ara önde olacagı aşikar. BMW mutfak robotu üretirken mercedes seri üretim komp. motor üretiyordu.

Mercedesi bir kenara itecek olursak bugün kıyaslamadığınız çok altta gördüğünüz yeni passata 240 hp lik 2.0 tdi motor geldi. Ve passat malzeme kalitesi iç mekan konfor gibi konularda 3 serisinin önünde.

bmw mükemmel bir firma değil bunu öyle anlamak isteyen sizlersiniz. Klima tuşları silinen, direksiyonları titreyen ve yıllardır çözüm bulunamayan hatta bunun için müşteriler servise ugradıgı zaman dalga geçer gibi balans yapıp gönderen bir firma bunuda bir kenara itersek paslanan koltuklarınız vs vs vs.

Mercedes ile rekabet etmek için önce bmw nin kalite nedir ögrenmesi gerekir. Bugün 3 serisi rakiplerinden oldukca geridedir. 2000 cc dizel motoru dışında bir espirisi yok. Onuda yeni gelen 2.0 tdi silecektir zaten. Bugün 3 serisini en basit bir örnek vw yakın olsun diye söylüyorum a4 ile kıyaslarsanız her konuda geride kaldıgını görebilirsiniz.

Bu her segmentte böyle bugün para bende en iyisini istiyorum diyen bir müşteriye bile 7 kasayı verdiğiniz zaman S classtaki başarı yok. Tüm bunları geçip üst düzey marka içerisinde süpersport diye adlandırabileceğimiz araçlar içinde bile bir başarınız yok.

Bu yıldan itibaren bmw ve audi ciddi manada yarışmalı kazanan finalde Mercedes'le ringe çıkar

Yeni Passat DSG Şanzıman ile 0-100 = 6.0 saniye
    Yakıt Tüketimi: 5.3 litre
    2.0 TDİ 240PS motora sahip.

Bence bmw vw den ders almalı.

1.4 TSI 180hp'lik versiyon sorunlu, 140'lık versiyon için değil yorumum. ''pejo'' diye yazdığın firma Mercedes'den iyi dizel motor üretiyor. Ortak motor projeleri olunca ''küstüm oynamıyorum'' moduna girmeye gerek yok, 1.6 170hp ED diye lanse edilen motor'un %70'lik kısmı BMW teknolojisidir.

VW'nin mi parçası bol ve fiyatı makul? Sanırım hiç VW yetkili servislerine gitmediniz.

''Audi'nin yeni motoru yerle bir edecek'' Hani nerede? Kaldı ki 520d'nin kullandığı motor 5-6 yıllık bir teknoloji, 5 serisi yani F10 kasa mevcut motoruyla beraber en geç 2 yıl içinde üretimden kalkacak, yeni teknoloji gelecek. Ortada bir motor yokken yerle bir edildiğini görmedim hiç...

BMW oldukça mükemmel bir otomobil ve motosiklet üreten firmadır, bunu senin kabul etmemiş olman önemli değil.

BMW'nin mazisi çok güçlü, bunu anlatacak kadar boş zamanım yok. Mercedes kompresör motor üretirken, BMW'de 6 silindir motordan 20 yıl önce 320hp güç elde ediyordu, ne bu yani sidik mi yarıştırıyoruz anlamadım? Mercedes'de 50 sene önce martı kanat çıkarıyordu, rakibi yoktu, ee ne oldu sidik yarışımız bitti mi? Bitsin mutlu ol hadi, martı kanat diyorum bak, BMW'de yoktu tamam... :)

3 serisi yani F30 mevcut kasa, kalite olarak Passat-Mondeo-SuperB-A4 gibi araçlardan üstündür. Bizzat F30 ve Passat sahibi olan biri olarak bunu çok net yazarım. Passat, F30 kasadan malzeme olarak kalitelidir diyen birisi, ezbere yorum yapıyordur. Passat'ın malzeme kalitesi Mondeo'dan bile kötü bazı bölümlerde. Passat abartıldığı kadar iyi bir araba değil, az yakıyor diye sesimi çıkarmıyorum orası ayrı, kendi altımda ki arabamın yalancısıyım, sen ''uzay üretimi'' Passat'a biniyorsan bir şey demem söz.

''Yeni gelecek A4 2.0TDI, F30 320d'yi silecektir'' önce bir gelsin, bakalım ne yapacak? Ezbere yorumlardan hoşlanmıyorum.

BMW 7 serisi ile Mercedes S ne alaka? Konuda bu araçların adı geçmedi, geldin polemik yaratıyorsun. Hoş cevap verelim; BMW 7 serisi, Mercedes S'den geridedir. Mercedes S zaten segmentinin söz sahibi aracıdır, bunun aksini kimse söylemez.

''Bu yıldan itibaren bmw ve audi ciddi manada yarışmalı kazanan finalde Mercedes'le ringe çıkar''

Audi hiç bir zaman, BMW ve Mercedes'e rakip olabilecek potansiyele sahip bir marka değil. İki markanın yancılığını yapıyor daha çok. Audi'nin BMW'yi genel anlamda, teknolojiler olsun vs... olsun geçebilmesi zor. Audi'nin tek tutunduğu dal LED far teknolojisiydi, BMW gitti lazer far üretti mesela İ8 ile satışa sundu, özelliklerini biliyorsundur, üstüne daha iyi bir far sistemi teknolojisi yok.

2.0TDI'lik yeni Passat'ın verileri iyi ancak henüz test etmedik, önce gelsin altımıza bakalım. BMW şuan mevcut 2.0 dizel motorunu 4 yıla yakındır kullanıyor, yani eski teknoloji. Bu arada BMW'yi sadece Türkiye'de satılan motorlardan ibaret görüyor gibisin.

M550xd gibi bir araç var, bilmem bilir misin?

0-100 * 4.7 saniye

3000cc motor, 381hp, 740nm tork, ortalama 5.8 yakıt tüketimi, bu motor da 2.5 yıllık bir teknoloji, Audi buna yakın bir motoru daha yeni çıkardı. Mercedes'de zatne böyle bir motorun örneği yok. Ancak Mercedes kötü bir firma değildir tabi ki, senin mantığının sorularına göre cevap vermek gerekirse.

Ama bir şey fark ettim, sen araba örneği veriyorsun mesela; ''Rx-8'' diyorsun, bende sana daha iyisi var; ''428i'' diyorum, cevap veremiyorsun ve hemen atak yapıp, henüz trafiğe çıkmamış ''Passat 2.0TDI, A4 2.0TDI'' diyorsun.

Anladık BMW'yi sevmiyorsun ama sevmediğin için kötülemen sadece seni ilgilendiren bir sorun. Mesela ben VW'yi sevmem ama gidip Passat aldım, en mantıklı seçim o idi parasına göre.

şu hiç sahibi olmadığı markalara '' audi hiçbir zaman bmw ve mercedes e rakip olamayacak '' demiyormu bu forum ahalisi bi tarafımla gülüyorum hiç a4 ve 3 serisine arka arkaya bindinizmi ve kullandınızmı acaba

• Rakip olur veya olamaz ama hangi kategoride?

Öncelikle şunu kabul etmek gerek; Audi, BMW ve Mercedes kadar "bağımsız" bir marka değil.

Örnek vermek gerekirse; F20 1 Serisi, F30 3 Serisi ile aynı platformu kullanıyor. A3 ise A4 yerine Octavia ve Leon ile platform paylaşıyor.

İşte bunun adı "maliyet kaygısı"dır. Aynı grup içerisinde statü olarak daha düşük markalar varsa, bütün AR-GE'ni bu markalarda da kullanılacak şekilde yapman gerekir. Seat ve Audi arasında bulunacak her türlü orta yol da kalite anlamında Audi'nin aleyhine olacaktır.

Bu yüzden Audi'nin bağımsız bir marka olması halinde çok daha iyi bir konuma erişeceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Performans iyi ama ses gitmiş. M3-M4-M5 ile aynı kaderi paylaşmış. Ne kötü...

v8 Motora sahip yinede
  • Arkadaşlar boş tartışıyorsunuz bence ..audide mercedes ve bmw de çok güzel markalar ve özellikle rs amg s m serileri ayrı ayrı güzel bakın m3 ve m 4 ü canlı canlı gördüm çok çok hoş araçlar yeni c63 amg yide göreceğim oda bakın ne güzel bir araç bence tablet hariç kusur yok..bunları evo topgear autocar dergilerinde keyifle okuyup youtubede videolarını izleyeceğim..
    Şahsen ben m3 sedan seviyorum en yeni kasada..illa herşey 0-100 veya 0-200 veya yakıt tüketimi değil..arkadaşlar his dediğimiz keyif dediğimiz bir olay var kimisi 3.0 motor twinpower m3 ü beğenir kimisi ise c63 amg yi..bunlar tarz keyif his meselesi..

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam adam yüzlerce bin lira verip Mercedes CLS almış. Şimdi adamın moralini bozmaya gerek yok. Yarın Bmw alınır en iyisi o olur öbür gün Audi...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.