Şimdi Ara

2010 F1 ARAÇLARI F10 MGP-W01; MP4-25; R30; C29 ;VJM03, RB6; VR-01F1; STR-5; FW32 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
0
Favori
10.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Stradale

97 den beri izliyorsan madem ferrari lehine bazı skandallara da şahit olmuşsundur, geri alınan puanları verilmesiyle sucu mahir in şampiyon oluşu, McLaren'in kaç kere haksız yere ceza alması şimdi tam hatırlamıyorum ama böyle şeyleri çok hatırlıyorum

@Stradale

sana en büyük miyop gözlüklerden bir tane alıp okumanı tavsiye ederim!.
    ben ve diğer arkadaşlar burada macca ya herhangi haksızlık yapmaya çalışmıyoruz. ve de macca ya yapılan haklar ve haksızlıklarla ilgimiz yok!! yani anlayacağınız saf saf FIA macca şunu yapmış hiç umurumda değil.değersiz yani. konumuzla ilgisi yok kardeşim alooo kızıyorum bak!!

@HyperioИ
    değerli insan? macca hakkında bu topikte desteksiz, yalan dolan!!! ithamlarda bulunduuğumu düşünüyorsanız hepinizden özür dilerim.
    eğer yalan, dolan desteksiz değilse ya da göstermeden kötülemek gibi bir intibada yaratamışsam özür dilerim.
    dürüst isek yine özür dilerim.

burada ki çoğu insan niyetimi ve yaklaşımımı çok iyi anlıyordu.ama heyhat sizin kullandığınız sazan, salak, saçma lafları aynen size iade ediyorum.buna sonuna kadar layık olduğunuzu bu mesajın yazıldığı dakika itibariyle tastamına bu kalıplarda insanlar olduğunuza kanaat getirdim.kusura bakılmasın gerçek olarak bunu gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

Yahu adamı çileden çıkartırsınız illa. Benim lafı söylediğim kişi ile aramda olan bişey niye sazan türünün sık rastlanan özelliğini illa göstermek zorundasın ki ?
    Bırak ta o cevaplasın ayırca o kişiyle aramda geçen bi konuşmada kendisi bile doğru düzgün bi cevap vermişken sana ne oluyor ?! Niye illa atlama ihtiyacı hissediyorsun.

Yani fikrimi söyleyip çıkıp gideyim diyorum ama yok illa saçma salak anlamsız bi laf atıcaksınız .

anlama zorluğu mu çekiyorsun?ben cantan ile konuştuğunuz konu hakkında yorum yaptım mı?araya girip laf sokuşturdum mu?benim sorunum alıntı yaptığım cümle ile. gelip burda durduk yere gerginlik çıkar ki gariptir bugüne kadar bu konuya mesaj attığınıda görmüş değilim,sonrada bu konuya bi daha yazmayacağım falan. ister yaz ister yazma,kimse peşinden koşmaz buraya sürekli mesaj at diye.
    zaten cantan'ın macca kelimesine gösterdiğin gereksiz tepkiden kendinin ne kadar sazan olduğunu belli ettin,o yüzden kendinden başka kimseyi sazanlıkla suçlama...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanctus Diavolos
    quote:

Yahu adamı çileden çıkartırsınız illa. Benim lafı söylediğim kişi ile aramda olan bişey niye sazan türünün sık rastlanan özelliğini illa göstermek zorundasın ki ?
    Bırak ta o cevaplasın ayırca o kişiyle aramda geçen bi konuşmada kendisi bile doğru düzgün bi cevap vermişken sana ne oluyor ?! Niye illa atlama ihtiyacı hissediyorsun.

Yani fikrimi söyleyip çıkıp gideyim diyorum ama yok illa saçma salak anlamsız bi laf atıcaksınız .

anlama zorluğu mu çekiyorsun?ben cantan ile konuştuğunuz konu hakkında yorum yaptım mı?araya girip laf sokuşturdum mu?benim sorunum alıntı yaptığım cümle ile. gelip burda durduk yere gerginlik çıkar ki gariptir bugüne kadar bu konuya mesaj attığınıda görmüş değilim,sonrada bu konuya bi daha yazmayacağım falan. ister yaz ister yazma,kimse peşinden koşmaz buraya sürekli mesaj at diye.
    zaten cantan'ın macca kelimesine gösterdiğin gereksiz tepkiden kendinin ne kadar sazan olduğunu belli ettin,o yüzden kendinden başka kimseyi sazanlıkla suçlama...

Dostum sende harbiden bi problem var. Yada o kokune kadar taktigin at gozluklerinden olsa gerek daha kimin kime ne dedigini goremiyorsun . Ben degildim arkadas macca dedigi icin tepki veren .. Boyle bakmadan etmden laf atmaya kasarsan tabi boyle olur . Onemli olan bahane hemen yapistir lafi .. Ama bi cikarsan o gozlukleri goruceksin farki zaten ..

• quote:

Dostum sende harbiden bi problem var. Yada o kokune kadar taktigin at gozluklerinden olsa gerek daha kimin kime ne dedigini goremiyorsun . Ben degildim arkadas macca dedigi icin tepki veren .. Boyle bakmadan etmden laf atmaya kasarsan tabi boyle olur . Onemli olan bahane hemen yapistir lafi .. Ama bi cikarsan o gozlukleri goruceksin farki zaten ..

evet mesajları karıştırmışım,bu konuda sen haklısın. ama karıştırma sebebim senin iki kişinin tartışmasına ortadan dalıp sazanlık yapmış olman. konuştukça batıyorsun,devam et sazanlık yapmaya. ama istemezsen devam etme,daha öncede dediğim gibi kimse sana yalvarmayacak sazanlık yapmaya devam et diye

• quote:

quote:

evet mesajları karıştırmışım,bu konuda sen haklısın. ama karıştırma sebebim senin iki kişinin tartışmasına ortadan dalıp sazanlık yapmış olman. konuştukça batıyorsun,devam et sazanlık yapmaya. ama istemezsen devam etme,daha öncede dediğim gibi kimse sana yalvarmayacak sazanlık yapmaya devam et diye

Tabi canım. Ama benim sazanlık yapıp yapmamam ne değiştirecek ki ? .. Sonuçta senin taktığın o gözlükler çıkmyacak gözünden.

• şu at gözlüğü lafıda çoluk çocuğun elinde oyuncak oldu. köşeye sıkışınca "sen at gözlüğüyle bakıyorsun vs vs"
    hadi hadi sazanlık yapabileceğin bi sürü konu var,birazda oralara yaz. diğer konuda gördüğüm kadarıyla pek meraklısın muhabbete ortadan dalmaya...
  • quote:

şu at gözlüğü lafıda çoluk çocuğun elinde oyuncak oldu. köşeye sıkışınca "sen at gözlüğüyle bakıyorsun vs vs"
    hadi hadi sazanlık yapabileceğin bi sürü konu var,birazda oralara yaz. diğer konuda gördüğüm kadarıyla pek meraklısın muhabbete ortadan dalmaya...

Şu "çoluk çocuk" lafı da ağızlara pelesenk oldu. Diyecek laf bulamayınca hemen çoluk çocuk diyip kendini daha büyük falan görme çabaları.. Iç dünya'da yaşanan bazı ezikliklerin eseri olması muhtemel..
  • bıurbırınızı nıye kırıyorusunuz?
  • quote:

Tabi canım. Ama benim sazanlık yapıp yapmamam ne değiştirecek ki ? .. Sonuçta senin taktığın o gözlükler çıkmyacak gözünden.

evet neden biribirinizi kırıyorsunuz?
    işin aslı @hyper
    taktığın at gözlükleri gözünden çıkmayacak demekle hem karşında hiç şans vermemek ve olaylara ve durumlara kör bir şekilde önyargılı olduğunu gösterir.üstelik sanal ortam. bence biraz daha rasyonel ve olgun olabilirsin. esas ben sizin gibi dar bakışlı macca taraftarlarından usandım.hele hele yıllardır bilinen macca terimini bilmemen!
    tifosi gibi bir şey çünkü.hani bir şeyler biliyordun?hani forumu, bu topiği ya da herhangi biryerde yazılanları gerçekten kavrayıp okudun ve empati kurdunuz? hani ben 1997 den beri izleyip öğrenemediğimi dü
    şünmene
    sebep oldu ama heyhat emin ol şu anda gerçekten negatif durumdasın.o yüzden kaybettiğin sözümona tartışmayı uzatmamalısın.

• quote:

Şu "çoluk çocuk" lafı da ağızlara pelesenk oldu. Diyecek laf bulamayınca hemen çoluk çocuk diyip kendini daha büyük falan görme çabaları.. Iç dünya'da yaşanan bazı ezikliklerin eseri olması muhtemel..

senin o mesajına verecek cevabım vardıda sen başkalarının yazdığı şeyleri anlamaya çabalamadığın ve at gözlüğü diyerek kestirip attığın için cevap vermeyi gereksiz gördüm.

benden büyük olabilirsin,benden küçükte olabilirsin şu durumda benim için ikiside farketmiyor. zira hem bu konuda benimle ve Cantan'la hemde diğer konuda Challenger ile girdiğin tartışma ile gözümde bi çocuk izlenimi yarattın. at gözlüğü lafına bu kadar takılmış olman pekiştirdi bu izlenimi. dikkat et sana çocuksun demiyorum,çocuk izlenimi yarattın diyorum. biraz gayret edip karşındaki kişinin ne söylediğini anlamaya çalışırsan ve anlarsan hemen arkasından da kendi verdiğin cevaplara bakarsan ve tabiki kendini eleştirme yeteneğine sahipsen o zaman yaklaşımının ne kadar çocukça olduğunu anlarsın.
    çocukların olaylara nasıl yaklaşır biliyor musun?ortaya attığı veya savunduğu düşünceyi,hiçbir temele dayandırmaksızın,hiçbir mantığa sığdırmaksınız sadece varolan durumu göz önüne alarak hatta göz önüne almayarak,at gözlüğünü geçtim gözü kapalı bi şekilde aktarırlar. senin suçladığın şekilde bende en azından at gözlüğü var,senin gözlüğede ihtiyacın yok çünkü gözlerin kapalı...
    bu konuda dahada cevap vermek istemiyorum tabiki senin bu mesaja cevap hakkın var ve uzatmak istersen daha çok uzatabilirim,benim için problem değil...

• quote:

McLaren araca inovatif yeni bir parça mı ekleyecek?

Alman Auto Motor und Sport dergisi, arka kanat tasarımına ilişkin tartışmaların muhatabı olan McLaren'ın bu hafta sonunda Lewis Hamilton ve Jenson Button'ın aracına yeni bir inovatif parça ekleyebileceğine dikkat çekti.
     2010 F1 ARAÇLARI F10 MGP-W01; MP4-25; R30; C29 ;VJM03, RB6; VR-01F1; STR-5; FW32

Barselona testleri sırasında çekilen fotoğraflarda, pilotların kasklarının önünde, monokok yapının üst tarafının sol tarafında küçük bir hava giriş deliği görülüyor.

Dergi bu resme dayanarak, Button ve Hamilton'ın araçlarında, sol dizlerini kullanarak hava akışını engelleme veya hava akışına imkan sağlama olağına sahip olabileceğini öne sürüyor.

TurkiyeF1.com
    http://www.turkiyef1.com/haber/20684

yok yok bu yıl bırılerı bızımle fena ugrasacak galıba.

• bence öyle hemen bir karar çıkmaz, sezon ortası gelir mclaren arayı açmış ise hemen bu konular tekrar açılır

ama başarısız bir sezon yaşarsak zaten uğraşmalarını gerektiricek birşey olmaz

mosley'e söverken john todd geldi bakalım neler olucak

ama ben şahsen öyle abartılı bir performans beklemiyorum, zirveye oynarız ancak ferrarinin ya da redbullun gerisinde olabiliriz
  • ben şahsen macca'nın sahark sırtıyla arka kanadı birleştirmesinin uzun düzlüklerde avantaj sağlayacağını düşünüyorum.sbebi ise vibrasyonu azaltıp arka kanadın bastırma kuvvetinin yerini daha istikrarlı bastırma downforce'a bırakması. zaten verimlidir de arka kanat titredikce downforce kayıp olacağına inanıyorum.azıcık tersane, atölyelerde çalıştıysanız ve kafamızı çalıştırısak hemen kavrarız olayı.
    birde
    Derginin dediğine göre sözkonusu avantaj sağlayabilir.arkadaşlar hemen kompleks yapmayın.adı üstünde inovatif felan filan.bari siz yapmayın.Ferrari yasaklar öncesi burun altından yukarı hava kanalı yaptı idi. güzel ve süper bir çözümdü de.şimdi mi düşünemiyor? yani 2007 sezon başında R.Dennis bas bas Ferari hileli derken yok herkes Ferrari düşmanı felan filan mı sanmadık.
    macca nın durumunda kimse bilmiyor mu kuralları nasıl yorumlayacağını? yani macca nın kafası çalışıyor ama
    uyanıklıkta ediyorlar.ufak detay der geçerler belki. yalnız Yusuf hitay'ın görüşüde doğru değil desem yalan olmaz.takım başarılı değilse bu detaylar sorun olmaktan çıkar.başarılıysa sorun.
    ez cümle resim içinde delik az buz ufak delik değil.hava oradan girip kabinden çıkar gider ki akışı kolaylatır.kimse bilmiyor mu sürtünmeyi nasıla azaltırım diye. valla hile hurda dedin mi aklıma
     2010 F1 ARAÇLARI F10 MGP-W01; MP4-25; R30; C29 ;VJM03, RB6; VR-01F1; STR-5; FW32

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan
    valla hile hurda dedin mi aklıma

hey allahım sen sabır ver
  • quote:

quote:

evet neden biribirinizi kırıyorsunuz?
    işin aslı @hyper
    taktığın at gözlükleri gözünden çıkmayacak demekle hem karşında hiç şans vermemek ve olaylara ve durumlara kör bir şekilde önyargılı olduğunu gösterir.üstelik sanal ortam. bence biraz daha rasyonel ve olgun olabilirsin. esas ben sizin gibi dar bakışlı macca taraftarlarından usandım.hele hele yıllardır bilinen macca terimini bilmemen!
    tifosi gibi bir şey çünkü.hani bir şeyler biliyordun?hani forumu, bu topiği ya da herhangi biryerde yazılanları gerçekten kavrayıp okudun ve empati kurdunuz? hani ben 1997 den beri izleyip öğrenemediğimi dü
    şünmene
    sebep oldu ama heyhat emin ol şu anda gerçekten negatif durumdasın.o yüzden kaybettiğin sözümona tartışmayı uzatmamalısın.

Hey allahım sen sabır ver..

quote:

quote:

senin o mesajına verecek cevabım vardıda sen başkalarının yazdığı şeyleri anlamaya çabalamadığın ve at gözlüğü diyerek kestirip attığın için cevap vermeyi gereksiz gördüm.

benden büyük olabilirsin,benden küçükte olabilirsin şu durumda benim için ikiside farketmiyor. zira hem bu konuda benimle ve Cantan'la hemde diğer konuda Challenger ile girdiğin tartışma ile gözümde bi çocuk izlenimi yarattın. at gözlüğü lafına bu kadar takılmış olman pekiştirdi bu izlenimi. dikkat et sana çocuksun demiyorum,çocuk izlenimi yarattın diyorum. biraz gayret edip karşındaki kişinin ne söylediğini anlamaya çalışırsan ve anlarsan hemen arkasından da kendi verdiğin cevaplara bakarsan ve tabiki kendini eleştirme yeteneğine sahipsen o zaman yaklaşımının ne kadar çocukça olduğunu anlarsın.
    çocukların olaylara nasıl yaklaşır biliyor musun?ortaya attığı veya savunduğu düşünceyi,hiçbir temele dayandırmaksızın,hiçbir mantığa sığdırmaksınız sadece varolan durumu göz önüne alarak hatta göz önüne almayarak,at gözlüğünü geçtim gözü kapalı bi şekilde aktarırlar. senin suçladığın şekilde bende en azından at gözlüğü var,senin gözlüğede ihtiyacın yok çünkü gözlerin kapalı...
    bu konuda dahada cevap vermek istemiyorum tabiki senin bu mesaja cevap hakkın var ve uzatmak istersen daha çok uzatabilirim,benim için problem değil...

Kimse sana yalvarmaz zaten aman cevap ver diye. Sen kimsin ki senin yorumlarına kalalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperioИ -- 11 Mart 2010; 19:29:49 >

• McLaren'in aracına onay verilmiş arkadaşlar. Yapılan incelemeler sonucu herhangi bi sorun olmadığı ve aracın yasal olduğu belirtilmiş.

Bu arada F1.com sitesi yenilenmiş bilmeyenlere duyurayım. Yeni site görsel bakımdan çok güzel olmuş. Ayrıca direk hava raporunun da yarış bilgilerinde verilmesi ayrı güzel bi detay olmuş bence.
  • C.Whiting macca ya onay vermiş. : P sürpriz olmadı niyeyse. onay verilmese FIA düşmanlığı, macca kayırılıyor denir. incelense kompleks ya var ya
    bu ingilizleri anlamam mümkün değil.
  • quote:

C.Whiting macca ya onay vermiş. : P sürpriz olmadı niyeyse. onay verilmese FIA düşmanlığı, macca kayırılıyor denir. incelense kompleks ya var ya
    bu ingilizleri anlamam mümkün değil.

Zaten itiraz edenler bile illegal olmadığını düşünüyorlardı. Kimse kesin illegal demiyordu anladığım kadarıyla ama nasıldı ? Nasıl yaptı bu sistemi McLaren ? Ne kullandı da bi etki yaratacak diye merak ettiler. Sonuçta legal olan ve işe yarayan sistemi ne yapacaksın ? Tabiki kopyalayacaksın. Olabildiğince çabuk. Nasıl geçen sene çift katmanlı difüzöre onay verildi herkes başladı yapmaya bu da onun gibi. Gerçi onun kadar bi etki yapmasını beklemiyorum ama yinede bi kazancı var.

Bu arada bu sistemi kullanabilmek için monokok yapısında bi değişikliğe gidilmesi gerekiyormuş ama bu monokok yapısını da sezon içinde değiştirmek yasak. Bu yüzden diğer takımlar alternatif yollar arayacaklar heralde. Bu da bize bayağı zaman kazandırır umarım. Nasıl ferrari jant'a yaptığı sistemle attı golü McLaren'de son anda bişeyler ekledi.

• quote:

Zaten itiraz edenler bile illegal olmadığını düşünüyorlardı. Kimse kesin illegal demiyordu anladığım kadarıyla ama nasıldı ? Nasıl yaptı bu sistemi McLaren ? Ne kullandı da bi etki yaratacak diye merak ettiler. Sonuçta legal olan ve işe yarayan sistemi ne yapacaksın ? Tabiki kopyalayacaksın. Olabildiğince çabuk. Nasıl geçen sene çift katmanlı difüzöre onay verildi herkes başladı yapmaya bu da onun gibi. Gerçi onun kadar bi etki yapmasını beklemiyorum ama yinede bi kazancı var.

anladığın kadarla bende düşünsem o zaman da derim ki herkes illegal diyordu.bilemedikleri şeye kesin legal ve illegal demelerini bekleyemeyiz.jant somunu ile macca da değişiklik çok dengeli bir değişiklik değil bence.
    ezcümle hareketli aksam yasak. pilot hareket ediyormuş.macca cephesinden gelen haberlerden biri önce pilot serinleyecekmiş. yağmur suyu kaçar mı? kimse Ferrari'nin somununa macca nın yaptığı uyanıklık??? kadar tepkili olmadı. e mecbur işe yarıyorsa akıllı olmak lazım kopyalanacak. nasıl ki Reno'nun hediyesi, geçen yılın köpekbalığı süzgeçli redbull'un arka kanat ile işleyip sağolsun macca nında daha da katkısıyla araçların görüntüsünü bozdular. öyle olacak.

Renault FIA'nın McLaren kararını eleştirdi
    Renault, McLaren'ın hava tahliye borusu kullandığı arka kanat tasarımının FIA tarafından onaylanmasına tepki gösterdi.

FIA dün Bahreyn'deki incelemenin ardından, pilotun ayak hareketiyle kokpitteki bir slottan boru vasıtasıyla arka kanada hava gönderilmesini sağlayan karmaşık tasarıma yeşil ışık yakmıştı.

Sözkonusu konsepte bugüne kadar en büyük eleştiriyi getiren Red Bull Racing olmasına rağmen, asıl büyük tepki Renault'dan geldi.

Renault İdari Direktörü Bob Bell, BBC'ye yaptığı açıklamada, "McLaren'ın kanat tasarımının tamamen illegal olduğu temel olarak gayet açık. Sanki at arabası sürüyorlar, bu kuralların ve düzenlemelerin ruhuna aykırı bir durum" yorumunda bulundu.
    Bell, "Bacak hareketiyle yarış başlattılar. Bu herkese çok paraya malolacak. Federasyonun bu tür şeylere karşı daha güçlü olması gerekir" dedi.

Bell, "Hepimizin para tasarrufu yapmaya çalıştığımız bu alanda bu gerçekten gülünç. Bu sadece saçmalık. Bu tür kararlarla federasoynun daha sorumlu davranması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

TurkiyeF1.com

• ferraride orta bölümle kanadı birleştirmiş

boru döşeme çalışmalarına başlamışlar anlaşılan
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.