Şimdi Ara

2010 F1 ARAÇLARI F10 MGP-W01; MP4-25; R30; C29 ;VJM03, RB6; VR-01F1; STR-5; FW32 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
0
Favori
10.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @cantan bu vıdeo ya ne dıyeceksın pekı?
    http://www.turkiyef1.com/video/1234/Ferrari-McLaren-aracini-g%C3%B6zetliyor--Arsiv.html
    2003 sezonu malezya gp .ferrarı mp4 17d yı rontlarken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 3 Mart 2010; 12:37:42 >
  • Ferrari F2002'den ne kopyalamış bu maccacılar diye bakıyordur. ki 2003 de yarışan da Ferrari F2002 hehehe
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

@cantan bu vıdeo ya ne dıyeceksın pekı?
    http://www.turkiyef1.com/video/1234/Ferrari-McLaren-aracini-g%C3%B6zetliyor--Arsiv.html
    2003 sezonu malezya gp .ferrarı mp4 17d yı rontlarken

ahaha etten duvar örmüşler, bu dahada komikmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan
    Ferrari F2002'den ne kopyalamış bu maccacılar diye bakıyordur. ki 2003 de yarışan da Ferrari F2002 hehehe

zaten o vıdeo da da adrıan newey mclaren calısanlarına rıca ettı.ferrarı redbull dan baska neler esınlenmıs ona bı bakın dıye

• esinlenmeye laf yok biliosun. @Hakan sen maccacısın.red bull diil. esas redbull 2009 da dikiz aynalarını Ferrari den kolpaladı onu da ekliyeyim. çift omurgayıda red bull toyota dan. Toyota görüyorum da şimdi eski resimlerde içim cız etti nedense... ne severdim ne umrumdaydı ama cız etti. eh 1 tane Ferrari eleman bakıyor.elinde fotograf mak. yok. tek başına meraklanmış. şimdi arkadaşlar 1000 sayfalık F2007 dökümanları Macca nın elinde iken oturup yeniden düşünmeli mi deme mi bekliyorsunuz? yani Macca bu olauyda canla başla savunuyorsunuz saygı duyuyorum ama en azından bir kere macca nın bu tutumununda hatalı olduğunu, en azından Ferrari ye haber verebileceklerinide ekleyebilirsiniz vesair felan. yok. yani bakmak bile bu kadar rahatsız ederken casusluk skandalında tifosilerin macca ya -en azından bu forumda- yaklaşımı fair-play kapsamında idi. aman ha macca ya kötü bi lafım yok.

• quote:

esinlenmeye laf yok biliosun. @Hakan sen maccacısın.red bull diil. esas redbull 2009 da dikiz aynalarını Ferrari den kolpaladı onu da ekliyeyim. çift omurgayıda red bull toyota dan. Toyota görüyorum da şimdi eski resimlerde içim cız etti nedense... ne severdim ne umrumdaydı ama cız etti. eh 1 tane Ferrari eleman bakıyor.elinde fotograf mak. yok. tek başına meraklanmış. şimdi arkadaşlar 1000 sayfalık F2007 dökümanları Macca nın elinde iken oturup yeniden düşünmeli mi deme mi bekliyorsunuz? yani Macca bu olauyda canla başla savunuyorsunuz saygı duyuyorum ama en azından bir kere macca nın bu tutumununda hatalı olduğunu, en azından Ferrari ye haber verebileceklerinide ekleyebilirsiniz vesair felan. yok. yani bakmak bile bu kadar rahatsız ederken casusluk skandalında tifosilerin macca ya -en azından bu forumda- yaklaşımı fair-play kapsamında idi. aman ha macca ya kötü bi lafım yok.
    bunun cevabını sıze bırcok kez verdım.dahada cevap yazmıyacam
    ben gecen yorumlarda bırsey demıstım hatırlıyormusun?

her konuyu olayı veya yorumu donup dolastırıp 2007 sezonuna getırıyorsun dıye

neyse dogru dıyorsun.orada ferrarı elemanı sahsı davranıp gelmıs.ustelık o sezonm mclaren-ferrarı garajları yanyana bıle degıl.ferrarı elemanı aradakı wıllıams garajını bıle gecıp sıralama turlarında muhtemelen bır gun sonrakı yarısta kullanılıcak mp4 17d nın yanına oylesıne gelmıs .yanı masum

ama yukarıda mclaren elemanıu fotograf makınaları ıle tasaroım calmaya calısmıs.ustelık olay ne test nede sıralama veya yarıs.basıt bır pıt-stop denemesı.kullanılan otomobılın yarıslarda kullanılacagı da suphelı.keza takımlar bu tıp antremanlarda otomobıllerını kullnamazlar.hatta motoru olduguna da suphe ıle yaklasıyorum.ama olsun ne sebeple olursa olsun bır mclaren calısanı. ferrarı nın 82 sezonundakı otomobılıne bıle oyle bakması art nıyetlı davranıs olur,cunkı ferrarı ululardan da ulu

okuz altında buzak aramak ısteyene bahane cok

• est. canım olur mu öyle şey. 2007 sezonuna dolaylı olarak değinsemde casusluk skandalı yüzünden macca ya laf atmadım.atmam da.ama macca yı savunanlardan hiç hatalıdır vs. şey duymadığımı belirtiriyordum.fanatiklere kızıyom sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166
    .ama olsun ne sebeple olursa olsun bır mclaren calısanı. ferrarı nın 82 sezonundakı otomobılıne bıle oyle bakması art nıyetlı davranıs olur,cunkı ferrarı ululardan da ulu

ululardan ulu ha. yok öle bişi. 82 sezonu mu? ilginç aneokdot.

2010 F1 ARAÇLARI F10 MGP-W01; MP4-25; R30; C29 ;VJM03, RB6; VR-01F1; STR-5; FW32
    ''
    FIA, McLaren'ın arka kanadını inceliyor.
    FIA,
    McLaren'ın yeni aracı MP5-25'in arka kanadının kurallara uygun olup olmadığını inceliyor.

''
    source;turkiyef1
    ..............................................................................................................................

arka kanadın altında uyarı ışığının yandığı yerde bir slot var.ortada ki dingil çıkıntısı.oraya bir düzenek kurmuş bu macca. düzenek kurmadı aslında. analadığım çıkıntıya kavis verip minik bir difüzör benzeri bir şeyi yapmış.drag etkisini azaltma için sanırım. yasal değilse ufak-büyük kim olursa olsun törpülensin.
    bir de bir yorum okudum çok güldüm.katılmasam da ama eklemeden duramadım.
    ''
    5
    hile hurda deyince nedense aklıma mclaren geliyor.
    ''

• fia bi tek bize çalışır zaten

ters bir karar verirse hiç şaşırmam

kendimi beşiktaş taraftarı gibi hissetmeye başladım artık
  • mclaren ıse tasarımın legal oldugunu soylemekte.
    bakalım egerkı ıllegal ıse boynumuzu buker ve yenı arka kanat tasarımına baslarız.muhgtemelen bu ılk 2-3 yarısta bızım alehımöıze ısler.

sorun degıl.bu tasarım yaklasık bır aydır ortada ama gel gorkı yarıslara bır hafta kala ıtırazlar baslıyor.

suclu burada kım?

ayrıca emınım arka kanat legal ıse en basta redbull ve ferrarı kopya cekecektır

ekleme:@the catan ın dedıgı gıbı ferrarı kopya cekmez,ferrarı bu durunmda "amerıka yı yenıden kesfetmeye gerek yok" der

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 4 Mart 2010; 18:47:13 >
  • haklısın hakan. yalandan kim ölmüş. yalanı sevmem yalan ben söyleyen değilsem hehehehe
    macc a tasarımı bence legal. F2007 'in tabanına itiraz eden afacan R.Dennis amcanıza, Ferrari'nin tasarım legal dediğinde FIA legal kararı verdi. macca da lego diyorsa legodur.sorun olmaz. peh Hakan Macca nın arka kanat tasarımı araklama değilde nedir? köpekbalığı sırtını Ferrari çok önce ve şimdi tekrar test edip ne menem şeydir diye kontrol etmedi mi? amerika yı keşfe gerek yok.

• quote:

haklısın hakan. yalandan kim ölmüş. yalanı sevmem yalan ben söyleyen değilsem hehehehe
    macc a tasarımı bence legal. F2007 'in tabanına itiraz eden afacan R.Dennis amcanıza, Ferrari'nin tasarım legal dediğinde FIA legal kararı verdi. macca da lego diyorsa legodur.sorun olmaz. peh Hakan Macca nın arka kanat tasarımı araklama değilde nedir? köpekbalığı sırtını Ferrari çok önce ve şimdi tekrar test edip ne menem şeydir diye kontrol etmedi mi? amerika yı keşfe gerek yok.

at gözlükleri yine sahnede

görende ferrarinin tasarımcısı mucit falan sanıcak, herşeyi ferrarimi var ediyor yahu

• hey ya benim atgözlüklerim şahane. sizden çok daha iyi farkındayım.
  • arkadaşlar
    altını çizeyim ki
    aerodinami hakkında düşüncelerinm sadece gözlem ve takipten ibarettir.sadece araçlarda ki değişikliklere dikkat çekerek F1 takip etmek. bunun dışında eğer rahatsız ettiysem affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 5 Mart 2010; 22:50:00 >
  • son olarak Hispania racing ya da nam-ı diğer Campos Meta...
     2010 F1 ARAÇLARI F10 MGP-W01; MP4-25; R30; C29 ;VJM03, RB6; VR-01F1; STR-5; FW32

kütük gibi araç. üzerinde ki ispanya renkleri mavi, sarı beyaz geçen yıl ki Brawn'ın turkuaz çizgi kavisini çağrıştırdı.
    lakin acaip kıl kaptığım bir pilot cahdhok ne işi var.yarma. yani yemin ederim GP2 takımlarının karizması yeni takımlardan yeğdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 5 Mart 2010; 16:34:00 >

• artık gecıcı olarak servıs dısıyım
  • Hispania nın aracını İtalyan Dallara tasarladı. Dallara özellikle 90 ların başında Formula 1 de Scuderia Italia takımına şase üretiyordu. Hispania için tasarladığı bu araçta beni aynen 90 ların ilk yarısına götürdü. Araç arkadaşların yakıştırması gibi kütüğü değil, tam aksine benim zihnimdeki "gerçek F1" otomobillerini çağrıhatırlatıyor. Günümüz, özellikle 2000 sonrası F1 araçları bir yarış otomobilinden çok uzaktan kumandalı plastik oyuncaklara benziyorlar. Yarış otomobili, görünce insanı korkusundan 5 adım geri çekmeli bana göre:) Hele ki 80 lerdeki Turbo çağının canavar otomobilleri...Ahhh ah... yetişemedik Turbo çağına ki gerçek yarış otomobillerini izleyebilelim...:(

Bu arada bir not eklemek istiyorum. Hipania nın aracının süspansiyon kolları günümüz diğer F1 otomobilleri gibi karbonfiber değil. Tıpkı 90 ların ilk yarısına kadarki otomobiller gibi Çelik... Bu Hispania nın ne derece maddi sıkıntılar ile sezona başladığının açık kanıtı. Bu araç test yapamamasından dolayı ve maddi yetersizlik yüzünden mekanik eksikliklerden ötürü çok ama çok yavaş kalacaktır. Şaseyi her ne kadar Dallara gibi işinin uzmanı bir üreticide yapmış olsa, görüntü olarak son derece nostaljik ve canayakında dursa bu otomobil malesef sürünecek.

Dallara nın ürettiği Scuderia Italia otomobillerine bir örnek:
    Emmanuele Pirro
    Scuderia Italia Dallara 191

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedStar -- 5 Mart 2010; 22:06:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RedStar

Araç arkadaşların yakıştırması gibi kütüğü değil, tam aksine benim zihnimdeki "gerçek F1" otomobillerini çağrıhatırlatıyor.

tamamda sana gerçek F1 otomobilini çağrıştırıyor diye başkasına göre kütüğü çağrıştıramaz mı?
  • ben mercedes gp den bı farkını goremedım.ana hatları ıtıbarı ıle.

bırde hocam ıstırak edın bolume.olmuyor boyle
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.