Şimdi Ara

2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yarın satın almaya gidecem 2 tane amd mi yoksa 1 tane nvidia mı ne dersiniz?

• 2 tane amd ama amacınızın ne olduğu da önemli.
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    oyun amaçlı
  • Ti derim hem güç tuketimi hem yer sikintisi yaratmaz.
  • Hiç gerek yok.Hatta Ti modeline de gerek yok.

Asus GTX780 DC2 al.Her oyunu ultra oynatiyor.

Elinde bir adet kart olsa ikinciyi alabilmen icin bir neden dogabilir ama ilk alirken CF almak mantikli olmaz.

PSU ve islemci nedir?
  • tgunver kullanıcısına yanıt
    Kullanacaginiz cozunurluk ne? Eger 1080p 60 hz oynicaksaniz 2 secenek de gereksiz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrys3535

Kullanacaginiz cozunurluk ne? Eger 1080p 60 hz oynicaksaniz 2 secenek de gereksiz bence
    11221-12-40g: bu kart 280X oluyor.
    280X CF yerine 780 Ti alırdım şahsen. 280X CF, hızlı, ama tek GPU rahatlığı ve düşük ısı yayımından vazgeçirecek kadar hızlı değil.

Öte yandan, 780 Ti'a yetecek bütçe varsa, 2 tane 290'a yetecek bütçe de vardır. Özel modellerden 2 tane 290 alıp, sağlam kasa soğutmasıyla desteklersen, çok performanslı olur.

780 Ti alacağım dersen, Gigabyte'ın Windforce modellerini alma. Önemli bir kısmında, oyunlarda genelde denk gelmese de, default hızda ram stabilite problemi var. Ayrıca, GHz edition'ların bir kısmının GPU'su da stabil değil. Çok şikayetçi var. (1200+ gibi çok yüksek hızlarda geldiği için, bazı GPU'lar bu hızda stabil olmuyor).
    Tabii alıp şansını deneyebilirsin. 3DMark 11'in özel Deep Sea demosunu, extreme ayarda birkaç kere tekrarlatırsın. Artifact yapmazsa muhtemelen stabildir. Yaparsa hemen iade edersin.

Yurtdışından alacaksan, 780 Ti için tavsiye edeceğim başarılı modeller: EVGA Classified, EVGA Superclocked ACX, Galaxy HoF, Palit Jetstream, PNY XLR8.
    Classified ve HoF, özel PCB'li öküzümsü modeller. Su soğutmaya yönelik tasarımlar.
    Jetstream ve XLR8, en iyi soğutmaya sahip kartlar. Normal kullanıcı için ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 23 Ağustos 2014; 2:45:09 >

• Clanox kullanıcısına yanıt
    kasa 922 haf yeden bol bisey yok )
  • pcnin özellikleri imzada yazıyor elimdeki asus 7970i satıp yeni kart almak istioyurm 7970 bulunmuyor piyasada cf için ayrıca r9ların yeni gpu ları tahiti xtl içinde yeni kart almak mantıklı
  • monitor için ayrı bir konu açacam ama asus IPS düşünüyorum 144mhz 2k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgunver -- 23 Ağustos 2014; 2:41:45 >
  • yurt dışında yaşıyorum. 780 ti benchmark skoru 8000e yakın gayet basarılı toxıc cok gerısınde kalıyor doğrudur ancak 2 tane taktığın zaman 780i geçiyor ve yaklaşık 11bin seviyesine çıkıyor. 780 bir kartı 2 tane toxic karttan daha pahalı ve ısı konusunda bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. 3 fanlı sesı yuı,ksek deselerde sesle de bir problemim yok. aynı model iki kartın cf sıkıntısı yarattıgınıda duymadım. bu bakımdan ıkı karta daha az para vermek daha mantıklı gelıyor bana. aslında param olsa bıraz 2 780 alırım dusunmeden ama bu kadar para harcayıp duruyorum ev alırıdm kendıme
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgunver

yurt dışında yaşıyorum. 780 ti benchmark skoru 8000e yakın gayet basarılı toxıc cok gerısınde kalıyor doğrudur ancak 2 tane taktığın zaman 780i geçiyor ve yaklaşık 11bin seviyesine çıkıyor. 780 bir kartı 2 tane toxic karttan daha pahalı ve ısı konusunda bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. 3 fanlı sesı yuı,ksek deselerde sesle de bir problemim yok. aynı model iki kartın cf sıkıntısı yarattıgınıda duymadım. bu bakımdan ıkı karta daha az para vermek daha mantıklı gelıyor bana. aslında param olsa bıraz 2 780 alırım dusunmeden ama bu kadar para harcayıp duruyorum ev alırıdm kendıme
    Sen bilirsin o zaman hocam. 280X CF de tabii başarılı olacaktır. Ama imkan varsa 290 CF zorlanır. Performans farkı dışında, Hawaii GPU'su, CF konusunda daha verimli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Castle Bravo

Sen bilirsin o zaman hocam. 280X CF de tabii başarılı olacaktır. Ama imkan varsa 290 CF zorlanır. Performans farkı dışında, Hawaii GPU'su, CF konusunda daha verimli.

Alıntıları Göster
    HER ZAMAN TEK GPU.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAZZED -- 23 Ağustos 2014; 3:05:43 >
  • tgunver kullanıcısına yanıt
    Bence acele etme yeni nvidia gpu serisinin en iyisi alırsın pek cf olayına girme bence yapcaksanda 6 gb gtx780 cf at
  • evet aslında dogru soyluyosun madem harcıyoruz 200 dolar ekstra harcayalım tam olsun
  • neye göre bu yargı? benchmark testleri cf oc lerde cok fark yaratıyor edindiğim bilgilere göre. yani bildiğin birşey varsa anlat lütfen
  • qaanx kullanıcısına yanıt
    keske para olsa o kadarda yapsak =) eşim kafamın etini yer 6gb 780 SLI yapsam manyak mısın die ))
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgunver

keske para olsa o kadarda yapsak =) eşim kafamın etini yer 6gb 780 SLI yapsam manyak mısın die ))
    en basit olarak çoğu oyun cf desteklemiyor
     2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi?
  • Oyunun illa CF destekli olmasına gerek yok. Sen CF'yi devreye soktuktan sonra oyun senin ekran kartını tek kart gibi görüp o şekilde de kullanabilir. Piyasadaki oyunların çoğu CF destekliyor.
  • 280x cf de 780 ti den daha performanslı ancak , bazı oyunlar crossfire yada sli için yazılımsal olarak destekli değil , örnek olarak tomb raider 1 kart ile 100fps alıyorsanız 4 kart ile 370fps alıyorsunuz ortalama , ama bazı oyunlar var ki 2 ekran kartı ile aldığınız performans %40 larda kalıyor , ayrıca shuttering denilen anlık takılmalar sli yada cf sistemlerde olabiliyor buda tamamen sizin şansınıza kalmış olup olmaması , yani hem çok para vermeyeyim hemde çok yüksek performans alayım diyen 280x gibi 2 kart ile cf yapabilir , 780 ti ilede cf yapan var tabi para çoksa sonu yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.