Şimdi Ara

2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
2.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elinde 7970 varsa r9 280x ile cf oluyor burda yapmışlar

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/63551-will-crossfire-r9-280x-hd-7970-scaling-tested.html
  • ti al gitsin.
  • yan kapakta küçük fan var ben sonradan aldım giriş için aşşada büyük bitane çıkış için altta bir küçük üstte 1 büyük vardı yan kapağa çıkış yaptım bi ane daha birde giriş mi yapayım yani yan kapağa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

11221-12-40g: bu kart 280X oluyor.
    280X CF yerine 780 Ti alırdım şahsen. 280X CF, hızlı, ama tek GPU rahatlığı ve düşük ısı yayımından vazgeçirecek kadar hızlı değil.

Öte yandan, 780 Ti'a yetecek bütçe varsa, 2 tane 290'a yetecek bütçe de vardır. Özel modellerden 2 tane 290 alıp, sağlam kasa soğutmasıyla desteklersen, çok performanslı olur.

780 Ti alacağım dersen, Gigabyte'ın Windforce modellerini alma. Önemli bir kısmında, oyunlarda genelde denk gelmese de, default hızda ram stabilite problemi var. Ayrıca, GHz edition'ların bir kısmının GPU'su da stabil değil. Çok şikayetçi var. (1200+ gibi çok yüksek hızlarda geldiği için, bazı GPU'lar bu hızda stabil olmuyor).
    Tabii alıp şansını deneyebilirsin. 3DMark 11'in özel Deep Sea demosunu, extreme ayarda birkaç kere tekrarlatırsın. Artifact yapmazsa muhtemelen stabildir. Yaparsa hemen iade edersin.

Yurtdışından alacaksan, 780 Ti için tavsiye edeceğim başarılı modeller: EVGA Classified, EVGA Superclocked ACX, Galaxy HoF, Palit Jetstream, PNY XLR8.
    Classified ve HoF, özel PCB'li öküzümsü modeller. Su soğutmaya yönelik tasarımlar.
    Jetstream ve XLR8, en iyi soğutmaya sahip kartlar. Normal kullanıcı için ideal.

Hocam bende yeni ekran kartı alacağım sizce evga classified gtx 780 mi yoksa asus dcu2 gtx 780 mi , evgaya bu fiyat farkını vermeye degermi sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    valla ilginçtir burda da windforce modelini ısrarla öneriyorlar rusyada yani. ama belkide kimse almıyo diye kakalamaya çalışıyorlardır haha
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    yani tek ti benchmark 290x ile aynı neredeyse ama 2 tane oldu mu rengi değişiyor işin. zaten o muydu bumuydu diyene kadar yeni ekran kartı geliyo bu sefer hadi yeni mi olsa eskimi olsa diosun onu derken nvidia yeni kart çıkarıyor teknoolojiye yetişilmez bişeyde karar kılınca değiştirmeyecen bence
  • kingarthasilker kullanıcısına yanıt
    evet yapılıyor ama para harcadıgına degmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgunver

valla ilginçtir burda da windforce modelini ısrarla öneriyorlar rusyada yani. ama belkide kimse almıyo diye kakalamaya çalışıyorlardır haha

GTX 780 Windforce'ta ram problemi yok. Ti modeline özgü

Fan olarak, yan kapağa giriş için 2 tane güçlü fan çok faydalı olur. Özellikle altta, ekran kartlarının arasına üfleyecek olan önemli.
    Ayrıca, SSD - kartlar arasına güçlü bir fan daha takılmalı. Ön panel fanlarından gelen havayı kartlara aktarsın.
    Altta da giriş fanı olsun, ama çok yüksek devire gerek yok. Toz çekebilir.

Egzoz olarak, arka ve üst fanlar yeterli.

@Dr. Donanım

Eğer yüksek voltaj denemesi - soğutucu değişimi falan yapmayacaksanız, Classified'a fark ödemenize gerek yok.

ASUS DCU2 güzel, ama TR servisi hakkında olumsuz şeyler duyuyoruz.

Taksitteki vade farkı önemli değilse, Nova'dan 780 Windforce almanızı öneririm:http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9101
    Türkiye servisi gayet iyidir. Soğutma da başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Ağustos 2014; 2:23:26 >
  • eyvallah saolasın güzel bir bilgi oldu benim için tatil dönüşü bir fan daha takarım yankapağa
  •  2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi?

2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi?

2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi?

• Hocam 290x cfx e hiç gerek yok ne yaptınız siz Bende 290 vaporx trix var güncel oyunların hiçbirinde bir sıkıntı çekmeden oynuyorum . 2. karta gerek bile duymuyorum . Ama illa kafaya koyduysanız crossfire ı 290x yerine 290 larla yapın . Vereceğiniz fiyat farkına değmeyecektir 290x ler . Ayrıca amd yeni serisini çıkarıcak elinizdeki kartla idare edip yeni çıkanlardan almanızı tavsiye ederim . Hayırlı olsun şimdiden
  • RaiNFallDown kullanıcısına yanıt
    yeni seri ile ilgili bir makale var mı bildiğin bende okuyayım
  • yeni serilerin çıkmasına 2 aydan az kalmışken şuanki kartlarla croosfire yada slı yapmak anca kazık yemek olur
  • Legend3017 kullanıcısına yanıt
    yani indirim olur muhtemelen güzelce peki yeni nesil ne olacak nerden bulacam makale inceleme falan yok mu kimsenin bildiği
  • tgunver kullanıcısına yanıt
    internette bir çok bilgi var yeni seriyle ilgili

örn :http://wccftech.com/amd-pirate-islands-r9-300-series-bermuda-fiji-treasure-islands-xtx/

Kasım gibi çıkması bekleniyor. Bence beklemekte fayda var . Ama tabiki karar senin .
    teşekkür ederim şimdi hatırladım okumuştum bu makaleyi. bf4 ultrada oynatıyor zaten fifa 15 gelecek onuda oynatır benim gariban asus hd 7970 düz versiyon. o halde bekleyelim bakalım. ancak 290x serisinin ayarında 390x geleck gibi gözüküyor 7ghz memeory olduğuna göre fiyatı aşşağı yukarı 2000 lira falan olur burda da işte 1500 lira falan olur. yani eğer tek kart kullanmak mantıklı ise beklenebilir. ancak yeni nesil oyunlar daha çok cf destekli olacakları için beklemek sadece indirim açısından mantıklı gibi gözüküyor ne dersin ?
    yani şimdi amd istediği kadar gpu ismini değişsin yok tahiti yok bermuda yok hawai sonuçta fark eden memory gpu clock nm işte çözünürlük memory bus texture cart curt her zaman için. bu pencereden bakacak olursak 500-700 liralık fark vermek yeni karta cok saçma geliyor bana. yani memeory 7000ghz olmasaında 5000ghz olsun. 290x ile 390x arasında 5fpsden fazla fark olacağını tahmin etmiyorum ki her şekilde zaten o güce karşılık verebilecek bir monitor olmadığı surece ne yaprasan yap
  •  2 tane sapphire vapor tri-x oc versiyon mu (11221-12-40g) yoksa 1 tane gtx 780 ti ghz mi?

yani şunun 2000liradan aşağı bir fiyat olma ihtimali imkansız
  • Dostum alabileceğin en güçlü tek gpu lu kartı almak en mantıklısı . Sana yeni seriyi almak mantıklı gelmiyor ama 2 tane 290x cf yapmak mantıklımı geliyor ? Kaldıki bir çok oyunda getirisi olmayacak çift gpu nun sana . Ayrıca güç tüketimi cabası .
    aslında doğru bi bakıma %30-%40 daha performans ekliyor cf. yani 2 kart olunca 2 kat hız vermiyor. bana iki kartın mantıklı gelmesinin sebebi para. şimdi tek kart alıcam 390x 2000lira misal. 2 tane 290x te 2000lira olacak yine misal. aynı parayı vereceksem neden yüzde 30 daha yüksek performans almayayım diye düşünüyorum yani tamamen nakit olarak. yoksa dediğin doğru.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.