Şimdi Ara

2. El Referans Sistemi Kullanımı ile İlgili Bilgi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
18
Favori
103.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Alınık
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eskiden dükkana eklenmiş ve satılmıştır olarak işaretlenen ilanlarınızda, "referans iste" isminde bir buton gelicek ve tek seferlik eski işlemleriniz için referans isteğinde bulunabileceksiniz.

+böyle bir sorum var örnek son ilanım :http://forum.donanimhaber.com/m_29780075/tm.htm

tek ilanda 7-8 bazen birbirinden farklı 9- 10ürün ekliyorum örnek vga ilanlarımda ve farklı farklı kişilere satılıyor ozaman durum nasıl olcak ? yoksa her bir ürün için ilan açıp dükkana ilan eklemek çok zor +böyle bir hakkımız yok. ayrı ayrı ilan açma aynı kategoride, buna çözüm varmı?

• GUZEL OLMUS yav bu eskiler amma panik ben referans bile yazmadim alişveriş yaptiklarimi benim referansim uyelik tairihim
    hayırlı olsun forumda ne kadar cok ilan acarsan rutbrn yukseliyor zaten satmasına gerek yok ama bu sistemde artık satmadan yada almadan rutbe alamiyorsunki 2 elde rutbe olayının kaldırılması taraftarıyım
  • sanırım yenı bı uygulama oldugu ıcın bazı sorunlar oluyor,aldıgım urunlere yorum yıldız vs ekleyıp gonderdıgım zaman hataya dusuyor ve aynı sekılde banada referans yazan arkadaslardan gonderıyoruz ama hataya dusuyor seklınde mesajlar aldım,problemsız yapabılmek ıcın bazen ust uste bellı aralıklarla denemek gerekıyor...
  • Referans iste butonu sonradan dükkana eklenen ilanlarda ne zaman geliyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 7 Mart 2009; 13:26:03 >
  • yorum yap diye yollamissak fakat yorum yapilmamissa tekrar gonder butonu koyabilirmisiniz acaba
    tesekkurler
  • Arkadaşlar yorum yazan arkadaşlarımızın yorumları gözükmüyor
    Bir arkadaşım yorum yazmış gözükmüyor.Diğer arkadaşım yorum
    için mesaj geldi ama yorum yaz butonunun çıkmadığını söylüyor
    bu durumda ne yapmamız lazım ?
  • sadece sattıklarımızmı bize referans bölümüne mesaj yazabiliyor yani dükkana eklediklerimiz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HercuL

sadece sattıklarımızmı bize referans bölümüne mesaj yazabiliyor yani dükkana eklediklerimiz ?

Amaç bu ama bu şekilde bile alışveriş yaptığımız arkadaşlarımız
    yorum yazamıyorlar nedense ? cevap bekliyorum yetkililerden
    hala cevap alamadım !
  • aslında ikinci el kategori altına reklam gibi olacak ama darkhardware daki gibi alışveriş önerileri/tecrübeler diye alt forum açılsa böyle alışverişle ilgili her türlü iyi veya kötü şey oraya yazılsa...hem böylelikle bir sorun veya iyi bir durum olduğunda kimsenin ilanı aşağı düşmez hem de herkes iyi veya kötü anılarını oraya yazar millet te bilgilenir..
  • sattıgım hiçbir ürünün ilanını süper arama motorundan bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: şoray uzun yolda

sattıgım hiçbir ürünün ilanını süper arama motorundan bulamadım.

Arama yerini boş bırak kim tarafından kısmına nickini yaz ve özel forum seç yani ikinci elde arama yap değil de ikinci el bilg paraç ekran kartını seç mesela olabildiğince özel ol tek tek tara hepsini Bu iyiliğimi de unutma Çok kasıp düşünürsen bir şekilde çalıştırabiliyorsun motoru.

• Orjinalden alıntı: theshiver

Merhaba,

Bu tür durumlar için bir kaç farklı olasılık mevcut. Bunlar;

Eski bir ilan dükkana eklenmeden satış yapıldı:
    - Bu durumda ilanınızı bulup "Dükkana Ekle" diyerek dükkanınıza ekleyip sattığınız kişi ile iletişime geçmelisiniz.

Eski bir ilan dükkana eklendi fakat "Satıldı" olarak işaretlenmedi
    - Bu durumda ilanınızı "Satıldı" olarak değiştirip alıcı ile irtibata geçmelinizi.

Eski bir ilan dükkana eklendi ve "Satıldı" olarak gösterildi.
    - Bu durum için çalışmalarımız devam ediyor. Eski ilanlarınız bu durumda ise referans olarak eklemek için bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Hak verirsiniz ki eski satışlarınız için yeni ilan açmak forum'da inanılmaz bir başlık kirliliğine sebep olacaktır ve diğer ilanların görüntülenmelerini etkileyecektir. Bu yüzden eski satışlarınız için yeni ilan açmamanız gerekmekte. Bu tür ilanlar silinecektir.

İyi forumlar.

eski ilanımı dükkana ekle gibi bir buton veya ona benzer bişey bulamıyorum? veya bu konu ile alakalı bir sss bölümü? yardımcı olurmusunuz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertay_a -- 8 Mart 2009; 17:53:11 >

• Kendinize profilinizden dükkan oluşturduysanız 2.el de ilan actıktan sonra profilinizde resimdeki yerden dükkanınıza ekleyebilirsiniz.

2. El Referans Sistemi Kullanımı ile İlgili Bilgi
  • quote:

Orjinalden alıntı: vincee

Kendinize profilinizden dükkan oluşturduysanız 2.el de ilan actıktan sonra profilinizde resimdeki yerden dükkanınıza ekleyebilirsiniz.

2. El Referans Sistemi Kullanımı ile İlgili Bilgi

çok teşekkür ederim vincee hallettim.
  • Bir ilan üzerinde çok çeşit ürün farklı farklı kişilere satılıyor. Peki bu durumlarda satıldı konumunu geçtiğimizde tek kişi koyabiliyoruz diğerleri için tek tek ilan açıp satıldı diye ekleyecekmiyiz ki gerçi bu durum 24 saat ihlali oluyor. Bu durumda ne yapacağız?
    Tek tek ürün alıp satmak da satış durumu kolay. Şuan 3 ekran kartı satıyorum tek ilanda her biri için ayrı ayrı mı açayım öyle bişey olsa 24 saat ihlalinden banlanıyoruz ? Bu durumu da düşündünüz mü ? Buna bir çözüm yolunuz varsa açıklamanızı bekliyorum
  • kesinlikle çok güzel bir uygulama,emeği gecenlerden Allah razı olsun
  • süper olmus... eski satışlar imzada kalıcak ama olsun ...
  • Önceki satışlarımdan bir ilanı satıldı olarak değiştirdim ama referans istemi gitmemiş neden diye sorun bakalım sattığım kişinin uzaklaştırılmış zamanına denk gelmiş ve PM alamadığından gitmemiş.
    İlanı dükkandan kovdum ve geri aldım satılmıştır olarak değiştireyim dedim ama bir hata oluştu yazısı çıktı.Yani ne olacak bu durumda.
  • quote:

aslında ikinci el kategori altına reklam gibi olacak ama darkhardware daki gibi alışveriş önerileri/tecrübeler diye alt forum açılsa böyle alışverişle ilgili her türlü iyi veya kötü şey oraya yazılsa...hem böylelikle bir sorun veya iyi bir durum olduğunda kimsenin ilanı aşağı düşmez hem de herkes iyi veya kötü anılarını oraya yazar millet te bilgilenir..
    +1

ayrıca dükkanı olmayan ürün satan arkadaşlarda var

dükkan açmak gibi zorunluk hissedecekler

birde eski ve çok satış yapan üyelere haksızlık olacak "yeni üyerilerin referansı var eskilerin yok"

sistem güzel, başarılı, üzerinde düşünülmüş fakat geç kalınmış uygulama olarak görüyorum

yerine oturması uzun zaman alacak bu tabiki eski üyeler için böyle

• sistem güzel fakat birçok arkadaşın dediği gibi eski satıcılar için kötü olmuş
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.