Şimdi Ara

2. El Referans Sistemi Kullanımı ile İlgili Bilgi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
18
Favori
103.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Alınık
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim öğrenmek istediğim bir ilanımda 10 parça ürün var 10 ayrı kişiye sattım diyelim, ilan durumu>satılmıştır>nick girdiğim zaman o ilana başka nick girebiliyor muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknymz -- 6 Mart 2009; 0:24:10 >
  • Sanırım şimdilik olmuyor yukarıda bir arkadaş yazmış yeni gördüm

2. El satış bölümünde 24 saat kuralı biraz uzun bence,bu süreninde azaltılması gerekli 12 saat gibi,bunun dışında mutlaka 2. elde bilgisayar parçaları kısmı şu şekilde düzenlenmeli;

1.Anakart -intel uyumlu - amd uyumlu (gerekirse soket tipine göre ayrılmalı)
    2.cpu - intel - amd (soket tipine göre ayrılabilir)
    3.Ram -ddr - ddr2 -ddr3 -sdram
    4.Ekran kartı -pcix> - ati - nvidia - agp> -ati -nvdia
    5.ses kartı
    6.Speaker
    7.Power supply
    8.Monitör -lcd -crt
    9.HDD -sata -Ide
    10.kasa
    11.mouse/klavye
    12.Modem
    13.PC sistemler
    14.diğer

bu şekilde bir düzünleme ile ilan açma süresi dahada kısaltılmış olur ve her parça kendi dalında daha rahat sergilenir,forum üyeleri daha rahat bulur istediklerini.

• inşallah dolandırıcılık olaylarının önüne geçer bu sistem.
    satıcının 3 bölümde incelenmesi de ayrı bi güzellik olmuş,yönetime teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SCORPION07

dukkanda tek tek urunlere ilan acip satildikca yorum almak gerekecek , bence biraz zor olay bu.

Ben tek ilanda (ayni baslik altinda) belki 5-6 tane urun satisi yapiyorum, icinden biri satilinca digerlerini silip tekrardan yeni bir ilan acmam gerekecek simdi, neyse yinede tesekkurler bu sistem icin.
    (EN AZINDAN BIR GIRISIM BİR CALISMA VAR ORTADA)

+1.264.344 Bir milyon ikiyüzatmışdörtbin üçyüzkırkdört)
  • Bu gelişmeyi olumlu buluyorum; fakat bir endişem bulunmakta.

DH giderek büyüyor, daha çok reklam alıyor, üye sayısı da artıyor.
    Gittigidiyor gibi sitelere gerek kalmadan, buradan rahatlıkla alım satım yapılabiliyor. (Kötü niyetli kişileri bunun dışında tutuyorum)
    Buradaki ikinci el işlemleri için DH her hangi bir komisyon almıyor, genel kurallar dışında ilanlara karışmıyor. İstediğimiz gibi ilan hazırlayıp bunu 24 saatte bir, güncelleyebiliyoruz.

Umuyorum ki, site sahipleri bu büyümenin ardından ikinci el bölümüne GG benzeri bir uygulama getirmeyi düşünmüyorlardır.
    Dolandırıcıların faaliyetleri sonucunda, site sakinlerinin Donanım Haber'e gereksiz bir biçimde yüklenmesi de yönetimi bir takım köklü değişiklikler almaya zorlayabilir ya da sebep olabilir.

Üyeler sitenin eksiklerini dile getirdikleri kadar, memnun kaldıkları yanları da dile getirmeliler diye düşünüyorum.
    Başarılarınızın devamını dilerim.

• ilanlarını silmiş üyeler için eski referans için üye ismi yazılıp karşı taraftan referasn ve yorum istenebilen bir sistem olmalı 1 aylık bir süre için eski referansları kurtarmaya yarayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacoban -- 6 Mart 2009; 10:01:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafacoban

ilanlarını silmiş üyeler için eski referans için üye ismi yazılıp karşı taraftan referasn ve yorum istenebilen bir sistem olmalı 1 aylık bir süre için eski referansları kurtarmaya yarayabilir

böyle bişey olursa kötüye kullanılır bence.Referans doldurmak için arkadaşlar aralarında birbirini referans diye ekleyebilirler alışverişleri olmasa bile. Gerçi arkadaş arkadaşın referansıdır demişler :D
  • Ben hizmet satisi yapiyorum.Ornegin tamir,yazilim yukleme vs tarzda hizmetler veriyorum.
    Forumda sabit ilanim var.Bu ilana istinaden islem yapiyorum.Her yaptigim islemde yeni bir konumu acmam gerekecek?
    ben genelde bu ilanlari guncelleme yoluna gidiyordum.
    Eger yeni mesaj acacaksak her islemden sonra ciddi bir db yogunlugu yasanir forumda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DreamSs

quote:

ilanlarını silmiş üyeler için eski referans için üye ismi yazılıp karşı taraftan referasn ve yorum istenebilen bir sistem olmalı 1 aylık bir süre için eski referansları kurtarmaya yarayabilir

böyle bişey olursa kötüye kullanılır bence.Referans doldurmak için arkadaşlar aralarında birbirini referans diye ekleyebilirler alışverişleri olmasa bile. Gerçi arkadaş arkadaşın referansıdır demişler :D

şimdi kimse tanımadığına referans olmaz ben yüzbaşıyken tanımadığım er e neden referasn olayimki
    zaten 1 ay bir süre içinde olacak bu eskiler için
    kim bir binbaşının bir sahtekarlığını görmüşki.

• quote:

Orjinalden alıntı: blckhm

gönder butonu gözükmeme sorunu için scrollbar eklenmiştir.

aksaklık için özür dileriz

merhaba bana referans yorumu yapmasina ragmen satis yaptiklarim hala 0 gozukuyor
    hic birisi gecerli olmamis ve tekrar yollayamiyorumda
    bir ilgilenebilirmisiniz acaba
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: DreamSs

quote:

şimdi kimse tanımadığına referans olmaz ben yüzbaşıyken tanımadığım er e neden referasn olayimki
    zaten 1 ay bir süre içinde olacak bu eskiler için
    kim bir binbaşının bir sahtekarlığını görmüşki.

söylemeyi unuttuğum arkadaşı olan arkadaşını ekler yada kötü niyetli olan yeni üyelikler açıp onları ekler. sonuçta listeye baktığında her referansı tek tek kontrol etmez kimse.Yani bu bir aylık sürede çoğu kişi fazladan referans eklicektir.Ne olur sonuçta bir seferlik birini kandırır banlanır.Bazılarıda haksız olarak referanslarını şişirir.pek mantıklı gelmedi bir ay serbest bırakma.
    Binbaşı yüzbaşı ucunda para oldumu maduriyeti gidermeye yanaşmıyor kimse.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29572163/tm.htm onlarca referansı var adamın ama yediğim kazıkla kaldım yani.

• Bu sistem yeni alişverişlerde uygulanmalı. 2 sene evvelki satıştan benden yorum isteniyor. Satış nasıl geçti , sorun yaşandı mı hatırlamıyorum. kaldı ki kimden ne aldım onu bile hatırlamıyorum. aldıgım ürün elimde bile değil. ben de 4 senedir burdan alişveriş yapıyorum nasıl tesbit edeceğim kimden ne aldım sattım. Mantıksız olmuş geriye dönük uygulanması.
  • daha önceden satışı gerçekleşen ilanlar sanki yeniden satışa çıkmış gibi ilan açılıyor,böyle giderse gerçek satış ilanlarını bulmak zorlaşacak ve forum keşmekeşe dönecek.buna çözüm bulunması lazım,herkes referans derdine takmış durumda,güven isteyen kişiye eski satışlarınızı gösterin

sanki reputation sistemi gibi herkes buna odaklanmış durumda

şimdi ben 2 ay içinde yaptığım tüm satışları sanki yeni satıyormuş gibi ilan açsam 30 tane ilan açmam lazım,herkes böyle yaparsa ne olacak bu forumun hali,tabii ki keşmekeş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tamer_10

daha önceden satışı gerçekleşen ilanlar sanki yeniden satışa çıkmış gibi ilan açılıyor,böyle giderse gerçek satış ilanlarını bulmak zorlaşacak ve forum keşmekeşe dönecek.buna çözüm bulunması lazım,herkes referans derdine takmış durumda,güven isteyen kişiye eski satışlarınızı gösterin

sanki reputation sistemi gibi herkes buna odaklanmış durumda

şimdi ben 2 ay içinde yaptığım tüm satışları sanki yeni satıyormuş gibi ilan açsam 30 tane ilan açmam lazım,herkes böyle yaparsa ne olacak bu forumun hali,tabii ki keşmekeş...

• Evet, orda bir yanlış anlama olmuş;
    ilan tarihini güncellemeye, yeniden ilan açmaya gerek yok,

önceki ilan bulunacak, dükkana eklenecek ve durumu "satılmıştır" yapılacak bu kadar.
  • artık son alışverişleri böyle yapacaz eskileri silmiştim veya konuyu satıldı diye yönetici arkadaşlara sildirmiştim tşk ediyorum bu sistem için
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpeedTwelve

Evet, orda bir yanlış anlama olmuş;
    ilan tarihini güncellemeye, yeniden ilan açmaya gerek yok,

önceki ilan bulunacak, dükkana eklenecek ve durumu "satılmıştır" yapılacak bu kadar.

bende bunu yapıyorum ne yapalım artık
  • Çok güzel bir uygulama.Tebrikler.
  • valla ben listeyi 2006dan sonra tutmaya başladım ozaman başladı galiba refaransın varmı vs olayları bir admin hepsini eklerse sevinirim tek tek nasıl uğraşcam
    liste şudur

@-ece-@Hiper @ozyoldas @ataruz @mkoyuncu @bahadır_bado @$idikli @FATALIST @flava @centerland @erginates @R@ @Public_Enemy @economyst @h2o @esenlik @hhg @sermet_eren @hirO @g_guleryuz @mrrain @ serkanzencefil @rommedahll @eko75 @alobar @bayteo @eren @can2004 @bibioy01 @dargmen @Cihan.Yılmaz @Turgut @darknessbug @brtana @AbsoluteZero @kryeck @altwo @amddma @byramo @aliss @viperc @hovercraft @seso81 @sugarcocuk1 @stat@ @cliorsi@ stevensons @ZEPHYR@ okko@ DATADOT@ @meryüzlü shaddack @Technics@ bitkinjön @tosunermc @snairs @Jacktripper @bytepire @Lepotan @adil07 @goofy17 @signomis @siradan @eagle_eagle @necropotance @19 @CoRaSpIRIN @ikista @madlive @pkart @S. YıLDıZ @sentanoo @RockmaN @ilidan @korci @GobliN @CyberKnigh @vaypcnet @qzwxec @darkreign @nastayashiTR @ikiekmekbisamsun @_vitaly_cl @orkemay @eppro @tiCCky @sQuDoomer @serper @örümcek3511 @halit61 @ercanwins @NEGA @o2lisu @m134 @{PeGaSuS} @icarus777 @tolgacem @leonist74 @2n4...4Life @ibrahimstar @menem @kalpin @Ceyhun @skystar37 @Yoshımıtsu @*BlaCkEaGLe* @eMir32 @codalp @7he mcRp @vgulgec @Bugattı @cafesnet @cemguls @hamidesim @counseL @pinkcrow7 @ferhatugur @mertoni @Technos @bibibi90 @Canimasyon @Umit__Sen @cigabyte2 @msamy @disstortion-EP @cesar_ @RitueL @Mene @okanharman @soldier_x @josiah @biricikömer @cakalll @krmz38 @hapymyday @A ®h Pozitif @dsendil @losingrip @IeVeN @resfect @RevidaL enmisafir @boztuna @_Azza_ @FoRaSTeRo @Cose Turche @eixs @erkan44 @IIBelieveMeII @SayGili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 7 Mart 2009; 1:23:44 >

• atakan81
    takascı
    hatttor
    kopfnussmann
    Hasanyilmazaga
    malkocoglu
    djfat83
    kriz_369
    fleischman
    spillaround
    CoMiSeR
    The_Black
    fatih_fatih
    muhacir
    Pcdunyasi
    pegasuske
    burak_bt

yasinsahin
    wiltord_ua
    Agent_WD40
    cengiz_1983
    kendinibil
    Noxco
    ukarinca
    demircibu
    cicitto

Bende 2006dan beri burdayım fakat bu uygulma nasıl işler bilmiyorum referanslarım bunlar Bir admin bunları eklerse çok sevinirim yoksa tek tek kim uğraşcak burhan abi haklı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.