Şimdi Ara

1995 Yılı Otomobil Satış Verileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
3
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerlinin prim yaptığı yılların sonlarına doğru
    Vw 1994 yılında 5 adet sattığının tarihidir

1995 Yılı Otomobil Satış Verileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otobilge -- 19 Mart 2017; 18:47:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• luks merakı yokmus o zamanlar ınsanlar sadeymıs
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    O zamanki arabalar sarf olarak şimdikinden çok pahalıydı.Bunu bilen koç rezil arabaları mercedes fiyatına millete sattı.

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    luks meraki yok muymus yoksa millette para mi yokmus?
    o yillarda cok iyi hatirliyorum ticareti ve sattiginiz mali bile yerine koyamiyordunuz enflasyon yuzunden.
    simdi millet 3 kurus dolar artsa yaygara kopariyor.
  • para yoktu ki kimsede
  • Keşke o zamanlarda olsak.Ne güzel saygı var sevgi var.Makas atan yok,drift atan yok.Ne rahat vallaha insanlar güvenle gidiyordu.
  • Yerli üretim ne çok otomobil varmış o yıllarda vay be, şimdi piyasada bu kadar çeşitli yerli üretim otomobil yok.

• Vw ile nissan satislarini arttirabilmis. Broadway'in bile satis oranlari yerlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

o yillarda cok iyi hatirliyorum ticareti ve sattiginiz mali bile yerine koyamiyordunuz enflasyon yuzunden.

O zaman bu kadar hırsızlık dolandırıcılık yoktu. Esnaf bırbırınden alısverıs eder bırbırne guvenır borc yazdırırdı. Şimdi git bakıym 1 tane ekmek alabılıyormusun deftere yazdırıp.. Ulkeyı satıp herseyı ozellestırıp enflasyonu tek haneye ındırmeyı herkes yapar. Milli gelir bılmem kac bın dolarlara cıkıp vatandasın cebıne giren ve 4 mılyon kısının işsiz kalmasını da acıklarsan sevınırım. Hadi bize asgarı ucretle calısan nasıl sıfır alacak bır acıklayıver hepımız bilelim. Eskıden enflasyon varken durum daha ıyıymıs en azından ınsanlar bagımsızmıs onu anladım. Şimdi herkes borc batagında hacızlık durumda . Yuvalar yıkılyor herkes hapse gırıyor hırsızlık dolandırıcılık rekor kırıyor cezaevlerınd eyer yok 80 tane sabıkası olan adamlar dısarıda. Bu konuları da tartısabılırız tabı yerse

• 94 krizinin etkisi nasıl da belli.
  • 94 ten 95 e cakılmış satışlar sebep neydi acep?

• O zamanlar kredi kullanımı bu kadar yaygın değildi, şimdi millet kazanmadığı parayı harcıyor, yıllarını bir arabaya bir eve bağlıyorlar.

• arkaadaşlar 96-2001 yılları arasında satış rakamları elinde olan var buraya atsa çokmdaha iyi olur
  • Para yokmuş o zaman kimsede. Peh

Yedi eminler araç dolu tıka basa. Millet borçla alıyor hava atıcam diye. Kredi çek, şak diye altına çek arabayı. Ee ödeme geldi mi tık yok. Yazık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 94 yazında vergi indirimi olmuştu

Bu nedenle araç almak isteyen indirimden faydalanıp almıştı. Bizimde ilk aracımız temmuz 94 çıkışlı beyaz şahinci. Söförlüğü onda öğrendim. Aracı zor bulmuştuk. Fabrika yok satıyordu.

• Avrupa araçlarla yerliler arasında uçurum yoktu bir şahin 10 bin dolar civarı diye hatırlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

94 ten 95 e cakılmış satışlar sebep neydi acep?

Meşhur 1994 ekonomik krizi sebebinden ötürü.

''Ocak 1994’te döviz kuru 19.000 TL/$ Merkez Bankası rezervleri 7 milyar dolar iken Nisan 1994’te döviz kuru 38.000 TL/$’a çıkarken, uluslar arası rezervler 3 milyar dolara düştü.''
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

O zaman bu kadar hırsızlık dolandırıcılık yoktu. Esnaf bırbırınden alısverıs eder bırbırne guvenır borc yazdırırdı. Şimdi git bakıym 1 tane ekmek alabılıyormusun deftere yazdırıp.. Ulkeyı satıp herseyı ozellestırıp enflasyonu tek haneye ındırmeyı herkes yapar. Milli gelir bılmem kac bın dolarlara cıkıp vatandasın cebıne giren ve 4 mılyon kısının işsiz kalmasını da acıklarsan sevınırım. Hadi bize asgarı ucretle calısan nasıl sıfır alacak bır acıklayıver hepımız bilelim. Eskıden enflasyon varken durum daha ıyıymıs en azından ınsanlar bagımsızmıs onu anladım. Şimdi herkes borc batagında hacızlık durumda . Yuvalar yıkılyor herkes hapse gırıyor hırsızlık dolandırıcılık rekor kırıyor cezaevlerınd eyer yok 80 tane sabıkası olan adamlar dısarıda. Bu konuları da tartısabılırız tabı yerse

Bunlarla da bıtmez arkadaslar daha cok sey derım yanı. O zman lar esnaf en az 3-4 cocuk bakmıs, evı var arabası var varsın enflasyon %150 olsun ama su ankı durumu anlattım. Madem Allaha havale edecez bırakalım ulkeyı de Allaha havale edelım kımseyı yonetıme secmeyelım bu kadar basıttır yanı

• işim gereği insanların icralık dosyalarını sorguluyorum. okadar çok borç batağında adam varki anlatamam. adamın 30 tane icralık dosyası var artık yazarken elim yoruluyor yazamıyorum. dolar 3 kuruş yükselince millet yaygara koparıyormuş.. yav he böyle devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

94 yazında vergi indirimi olmuştu

Bu nedenle araç almak isteyen indirimden faydalanıp almıştı. Bizimde ilk aracımız temmuz 94 çıkışlı beyaz şahinci. Söförlüğü onda öğrendim. Aracı zor bulmuştuk. Fabrika yok satıyordu.

Ben 95 dogumluyum. Bizimkilerde ilk ithal araba 94'te italyan 1100 motor fiat uno almislar. Sonra kuzenimin dugununde 98 model passat, 2001 de bora diye gitmis. Hep yerli otomobillere binmis bizimkiler de. Ozamanlar daha guzelmis tabi.

Zincir marketler yokmus, babam gelir rami toptancilar carsisindan pazarlik yapar mal alirmis. Kamyon bulur yukletir tekirdaga gonderirmis. Tekirdagda toptanci gibi calisirmis dukkanimiz. Babam bir yandan okur bir yandan mal gonderirmis istanbuldan.

Ben kucukken de hep boyleydi. Tabi metro market acilmisti. 2001 model borada on yolcu koltugunun ayak kisminda bosluk birakmayacak kadar doldururduk babamla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.