Şimdi Ara

nissan 1.2 DIG-T motorlarda YAĞ yakma kronik mi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam; nissan qashqai 1.2 benzinli - otomatik 2. el olarak 90 bin civarlarına bulunabiliyor; biraz da SUV hevesim var; LPG ye de pek bulaşmak istemiyorum...
    Ama 1.2 turbo benzinli motorlarda yağ yakma sorunu varmış;bu kronik bir sıkıntı mı? yoksa nadiren mi oluyor emin olamadım...

şu anki aracım 1.6 atmosferik + CVT otomatik FB7 kasa civic..çok şükür çok memnunum...

dertsiz başıma dert mi alırım?

yoksa alternatif olarak kia -sportage lara mı yönelsem?

• Siz sorun ben söyleyeyim :) (Kullanıcı)
    1.) Bende yağ yakmıyor. Gram eksilmiyor. Yine ilk serilerde bir kaç kişiden bu tip sorun işittim.
    2.) CVT vites 2014 yılı olan ilk üretimlerde sanırım montaj esnasında yapılan bir hata ile sorun çıkarmış sonradan Nissan'ın yayınladığı bültende 'Sorunu tespit ettik ve yok ettik açıklaması yapıldı'. 2015 sonundan itibaren bozulan bir CVT duymadım. 10 binlerce dizel benzinli CVT QQ var. 15bin kişilik sosyal medya grubunda her gün DSG konusu gibi konu açılması lazım ancak sorun bildiren yok.
    3.) Yakıt tüketimi şehir dışı 5.5-6 lt Şehir içi 8lt İstanbul.
    Aşağısı kişisel yorum.
    4)Arabayı değiştirmeye gerek var mı? Nakit para bu devirde lazım değil mi? Emtia alın daha iyi bence. Hiç bir araca para bağlamaya gerek yok gibi.
  • Herkes yerini alsın kan akacak birazdan
  • Memnunsan değiştirme
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

Memnunsan değiştirme
    şöyle ki 1.6 atmosferik+ otomatik + benzinli ; şehir içine çokça yakıyor(11 -12 litre)...O yönden memnum değilim.

Daha az yakan Geniş-yüksek tavanlı bir araç; [1 bebek+ 1 çocuk var] daha rahat ettirir; 1.2 turbo daha az yakar diyerekten araştırdım.
  • Yağ tüketimi konusunda başrol oyuncularından biri yağın kendisidir.

Ben olsam Xtrail 2.0Dizel ya da Rexton tam otomatik bakardim.

Konu nissansa asil soru yağdan ziyade xtronic bozulur mu olmaliydi sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 4 Ekim 2018; 9:46:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Yağ tüketimi konusunda başrol oyuncularından biri yağın kendisidir.

Ben olsam Xtrail 2.0Dizel ya da Rexton tam otomatik bakardim.

Konu nissansa asil soru yağdan ziyade xtronic bozulur mu olmaliydi sanirim
    aslında CRV - 2000 benzinli 2008 - 2011 arası çok güzel ama temizleri 100 bin bandına gelmiş; LPG siz kullanım hiç mümkün değil...

fiyatları biraz daha makul olsa iyi bir kit taktırılıp 40 -50 bin km doya doya binmeyi isterdim.
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    Rexton fena değil. Forester olabilir. Koleos var Xtrail'in Renault Fransiz kardeşi. Bunlara da bakabilirsiniz.
  • Siz sorun ben söyleyeyim :) (Kullanıcı)
    1.) Bende yağ yakmıyor. Gram eksilmiyor. Yine ilk serilerde bir kaç kişiden bu tip sorun işittim.
    2.) CVT vites 2014 yılı olan ilk üretimlerde sanırım montaj esnasında yapılan bir hata ile sorun çıkarmış sonradan Nissan'ın yayınladığı bültende 'Sorunu tespit ettik ve yok ettik açıklaması yapıldı'. 2015 sonundan itibaren bozulan bir CVT duymadım. 10 binlerce dizel benzinli CVT QQ var. 15bin kişilik sosyal medya grubunda her gün DSG konusu gibi konu açılması lazım ancak sorun bildiren yok.
    3.) Yakıt tüketimi şehir dışı 5.5-6 lt Şehir içi 8lt İstanbul.
    Aşağısı kişisel yorum.
    4)Arabayı değiştirmeye gerek var mı? Nakit para bu devirde lazım değil mi? Emtia alın daha iyi bence. Hiç bir araca para bağlamaya gerek yok gibi.
  • Konuyu hortlattim ama
    nissan 1.2 DIG-T motorlarda YAĞ yakma kronik mi??

Bakim haziran ayinda yapildi 5500 km yapildi yag bu halde ne kadar eklemem lazim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.