Şimdi Ara

16.59 Mbit hızı geçemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar teknik destek için aradım 75 gözüküyor dediler modemim tplink arıza kaydı oluşturdular.

Hızlı kurulumdan adsl_turknet seçtirdiler kurulum yaptım ama hiç bir şekilde 16mbit geçemiyorum.

Başına gelen yardımcı olabilecek var mı?

edit: Sabit olarak 16.59 alıyorum arkadaşlar 16.40 ile 16.59 arası değişiyor. ya bi sınır var yada modemde bir sorun sanırım yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Njosnavelin -- 21 Mayıs 2017; 19:25:57 >

• modemden hat değerlerini alabilirmiyiz vede adsl ayar kısmının
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknisyen007

modemden hat değerlerini alabilirmiyiz vede adsl ayar kısmının

nasıl verebilirim acaba onu ? bilmiyorumda
  • quote:

modemden hat değerlerini alabilirmiyiz vede adsl ayar kısmının

16.59 Mbit hızı geçemiyorum.

bahsettiğiniz eğer bu ise bu şekilde gözüküyor. ama mh bana 75 alabileceğimi söylüyor arıza kaydı oluşturdu neden bu şekilde acaba
  • Njosnavelin kullanıcısına yanıt
    Eğer hattınıza VDSL bağlattıysanız modemi adsl şeklinde değil vdsl şeklinde ayarlamalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamroamer

Eğer hattınıza VDSL bağlattıysanız modemi adsl şeklinde değil vdsl şeklinde ayarlamalısınız

Hizli kurulum ekraninda vdsl turknet yok sadece adsl_turknet var mh bana herkesin bu sekilde kurdugunu iletti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Njosnavelin kullanıcısına yanıt
    O zaman bilemiyorum, ben de VDSL bağlattım ama daha VDSL modemi almadım o yüzden kendi deneyimimi de paylaşamayacağım. Okuyan diğer arkadaşlar yardımcı olur belki
  • 75 mbiti ancak VDSL2 ile alabilirsin. Sana ADSL2+ sinyali vermişler. Oda maximum 24 mbit destekler. Alt yapın gayet iyi 100 mbiti zorlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -M-K-

75 mbiti ancak VDSL2 ile alabilirsin. Sana ADSL2+ sinyali vermişler. Oda maximum 24 mbit destekler. Alt yapın gayet iyi 100 mbiti zorlarsın.

Nasıl bir adım izlemeliyim şuanda ? Modemim W9970
  • quote:

Orijinalden alıntı: Njosnavelin

quote:

75 mbiti ancak VDSL2 ile alabilirsin. Sana ADSL2+ sinyali vermişler. Oda maximum 24 mbit destekler. Alt yapın gayet iyi 100 mbiti zorlarsın.

75 mbit için çağrı merkezine baskı yapıcaksın.hattını vdsl2 yapıcaklar.peşini bırakma
  • quote:

quote:

quote:

75 mbit için çağrı merkezine baskı yapıcaksın.hattını vdsl2 yapıcaklar.peşini bırakma

hattıma zaten 75 mbit verdiklerini söylediler bana. verdik ama 16 gözüküyor diyip kayıt açtılar beklemeniz gerekiyo 2 gün falan dediler. Zaten ben internet için anlaşırken 75 olarak anlaştım vermek zorundalar. şuan tek sorun onların bana adsl2 vermesi mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

hattıma zaten 75 mbit verdiklerini söylediler bana. verdik ama 16 gözüküyor diyip kayıt açtılar beklemeniz gerekiyo 2 gün falan dediler. Zaten ben internet için anlaşırken 75 olarak anlaştım vermek zorundalar. şuan tek sorun onların bana adsl2 vermesi mi

evet. şu an size adsl veriyolar.2 gün bekleyin bakalım ama peşini bırakmayın işin.bunlara kalırsa vermezler

• Türknet online işlemlerde paketiniz nasıl gözüküyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında benim tarifem de 75 Mbps olduğu halde bende şu an ADSL modem olmasından dolayı modemde aldığım hız 16 Mbps görünüyor. Onlar da size zaten 75 Mbps demişler, sizin modeminiz VDSL yerine ADSL olmasın?
  • 24Mbps ADSL vermişler. VDSL'e geçirmeleri lazım şuan siz genişband profilini VDSL'e alsanız dahi sinyal gelemeyecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kullanmış olduğum modem VDSL2 desteklemektedir. Modemi resetleyip tekrar kurulum yapman gerekiyor. Hızlı kurulum ekranında Türknet ADSL mevcuttur sen DİĞER seçerek kuruluma devam etmelisin. Şuan ki alabildiğin ADSL deki en yüksek hız gözükmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 23 Mayıs 2017; 17:42:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunus YLcnk

Hocam kullanmış olduğum modem VDSL2 desteklemektedir. Modemi resetleyip tekrar kurulum yapman gerekiyor. Hızlı kurulum ekranında Türknet ADSL mevcuttur sen DİĞER seçerek kuruluma devam etmelisin. Şuan ki alabildiğin ADSL deki en yüksek hız gözükmektedir.

Diğer seçerek kurduğumda internetim hiç olmuyor hocam. Yapmam gereken özel bir seçenek mi var?
  • quote:

quote:

Hocam kullanmış olduğum modem VDSL2 desteklemektedir. Modemi resetleyip tekrar kurulum yapman gerekiyor. Hızlı kurulum ekranında Türknet ADSL mevcuttur sen DİĞER seçerek kuruluma devam etmelisin. Şuan ki alabildiğin ADSL deki en yüksek hız gözükmektedir.

Diğer seçerek kurduğumda internetim hiç olmuyor hocam. Yapmam gereken özel bir seçenek mi var?

ADSL tanımlamışlar türkneti arayarak arıza kaydı bırakmalısın.
  • quote:

quote:

quote:

Vdsl tanımladıklarını ve 75 olarak gözüktüğünü söylüyorlar. Ne yapmam gerekiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vdsl tanımladıklarını ve 75 olarak gözüktüğünü söylüyorlar. Ne yapmam gerekiyor

Hocam hattın adsl tanımlanmış. Diğer olarak kurulum yaptığında vdsl olarak tanımlar ve ip alırdı. VDSL kurulum yapıyorum ama bağlantı alamıyorum dersen yardımcı olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 24 Mayıs 2017; 18:56:10 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.