Şimdi Ara

16 - 2012 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
1
Favori
5.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Official name: Formula 1 Korean Grand Prix
    Course: Korea International Circuit 5.621[1] km (3.493 mi)
    Distance: 55 laps, 309.155 km (192.100 mi)
    Fastest lap: Sebastian Vettel - RBR - 1:39.605 on lap 55 (2011)

Fri 12 October 2012
    Practice 1 04:00 - 05:30
    Practice 2 08:00 - 09:30

Sat 13 October 2012
    Practice 3 05:00 - 06:00
    Qualifying 08:00

Sun 14 October 2012
    Race 09:00

16 - 2012 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !3!ack -- 8 Ekim 2012; 17:10:36 >

• Vettel kazanır, şampiyonluğa iyice yaklaşır.
  • OPPA GANGNAM STYLE
  • Özellikle yarışın 2. ve 3. sektörlerinde zaten hızlı olması beklenen RedBull'un son DDRS güncellemesi ile düzlük hızında da önemli gelişme sağladığı görülüyor. Bu durumda ilk sektörde de çok iddialı olacaklar.

Bütün bunların ışığında ben bu hafta sonunun da RedBull'ların hegamonyasında geçeceğini tahmin ediyorum.
  • Twitter'da Metin Mete'nin dediğine göre, RBR bu yıl 2 kez yaşadığı alternatör sorununun ikisini de uzun düzlükler yüzünden yaşamış...

Bu yüzden, F1'deki en uzun düzlüğe (1.3 km) sahip Kore pistinde de kalabilir deniliyor...

Ama bu kez de kalırsa Redbull Racing, Renault'u ne yapar bilemiyorum
  • Red Bull yine hızlı olacaktır.Ancak en azından yarış temposu olarak Ferrari ve Mc Laren de çok geride olmaz diye düşünüyorum.Lotus yine yavaş kalacaktır bu üç takıma göre.Umarım keyifli yarış olur.
  • şu ganggam mıdır ne dir style kadar gıcık olduğum bir şey yok. adama ters. oynayanda adam değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

şu ganggam mıdır ne dir style kadar gıcık olduğum bir şey yok. adama ters. oynayanda adam değildir.

Daha da kötüsü var ve yine maalesef bizde.
    Atilla Taş, Gangnam Style'ın müziğinin üzerine türkçe sözler yazmış ve adını ''YamYam Style'' koymuş.
    Utanç kaynağı...

Bu arada ilk iki antreman sonuçlandı.
    2. antremanlarda klasmanın en üstünde RedBull'ları görüyoruz. Hemen hemen aynı dereceyi yaptılar.
    Onları sırasıyla Alonso-Button-Schumi- Massa Rosberg ve hamilton izliyorlar.

Vettel çok az farkla bugünün en hızlısı oldu ancak hiç bir sektörde lider değil.
    1. sektörde Mercedes'ler en hızlı oldular.
    2. sektörde Button en iyi dereceyi yaptı. Redbullar Onu az farkla takip ettiler.
    3. sektörde RedBullar çok iyiler. Webber bu sektörün en hızlısı oldu.

Ferrari'lerin ikisi de fena görünmüyorlar. Ön sıralar için mücadele edecekler.
    Yine de pole için Vettel ve Webber'den birisinin alacağını öngörebiliriz.
    İlk antremanların en hızlı ismi Hamilton, geçtiğimiz hafta yaptığı ayar tutturamama hatasını bu haftaya taşımazsa RedBull'ları tek zorlayacak isim olur.

• @odyle,
    aynı fikirdeyim.
  • Bu haftasonu sıkı bir Alo-Vet mücadelesi bekliyorum. Sabahki sıralamalar keyifli geçecek.
  • Siralamalar öncesi son antremanlar da sona erdi.
    Webber'in supersoft lastiklerle tur atamadigi seansta, Vettel, 2. Hamilton'un yarim saniye(!) õnünde en hizli isim oldu. Ayrica Alonso'ya da tam 1 saniye fark atti. Vettel yumusak lastiklerde de en hizli pilottu.
    Yaris simulasyonlarinda Ferrari ve Mclaren'in de RedBull kadar hizli oldugu ölçümlenmiş. Vettel pole'ü kazanacak ama yaris Japonya'daki kadar kolay olmayacak. Yarin guzel bir yaris olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Difuzor derken RBR şimdi de D-DRS ile uçuyor. Vettel değil de rbr-horner ikilisine kıl kapmaya başladım.
  • Red bull daki kilit isim newey dir.

• Rai pisti cozmus gibi duruyor.

• ulen az daha hami ile alon eleniyordu.
  • Macca haminin ustunu cizmis, bu saatten sonra haminin ayarı tutturması zor. Seneye amerikada rihanna, scherzinger ....... Filan ayarı bulur belki

• Mersonun fabrika abd florida bolgesinde diye biliyorum.

• Burda Vettel'i durdurabilecek tek şey, uzun düzlük yüzünden yaşanabilecek bi alternatör sorunu daha sanırım..
    Yoksa uçuyor yine geçen senenin tekrarı bi moda girdi.. En önden başlayıp tempoyu kontrol et ve yarışı bitir.
  • vettel yarın ki yarışta uçar. aynen geçen yılki dominasyon modundalar yine...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.