Şimdi Ara

144 Hz Monitör Almaya Değer Mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
9.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Furkan573 (5 mesaj) darkdevil35 (4 mesaj) TormentedSoul (3 mesaj) kmlhyt (1 mesaj) Glorfindel1907 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (9 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> 144 Hz Monitör Almaya Değer Mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    134 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar şu an elimde 1366x768 çözünürlükte 60 hz bir monitör var ve yeni bir sistem toplamak istiyorum.Sizce 144 hz monitör almaya değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan573 -- 17 Haziran 2017; 19:51:23 >

|
    |
  • 144 hz hikaye diyen arkadaşlar hiç 144 hz monitör ile fps oyun deneyimi yaşadı mı onu sormak gerekir. Single player oyunlar için gereksiz olabilir ama multiplayer fps oyunlarında bence diğer oyuncularla eşitliği sağlayabilmeniz için gerekliliktir.
  • Yarbay
    5538 Mesaj
    144hz i bilemem ama full hd monitöre gecmen lazim diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    || Gigabyte Z390 AORUS PRO || Intel® Core™ i9-9900K 3.6GHz || CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz RGB PRO LED || MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11GB || CORSAIR Obsidian Series® 500D Premium || CORSAIR Hydro Series™ H150i PRO RGB || Corsair RM750x 750W 80Plus Gold || Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 - x2 || Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 - x2 || Asus 24" MG248Q Full HD 1ms 144Hz || Logitech G213 Prodigy || Logitech G102 Prodigy || SteelSeries Qck+ Gaming Mousepad || Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset || Logitech F710 Wireless Gamepad || Logitech F310 Gamepad ||
  • Teğmen
    134 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam şimdi ben laptopu monitöre bağladığım zaman acayip derecede bir canlılık geliyor oyuna ama illa full hd alacaksam 144 hz mi almalıyım yoksa 75 hz falanda yeter mi ? Bu arada 60 hz bana akıcı geliyor ama yorumları okuyunca kesinlikle değer diyor herkes.Benimde kafam karıştı açıkçası.

|
    |
    KacaKTV kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Pro oyuncu değilsen değmez. Kaldıki o fps değerini yakalaman gerekir. Yani sürekli en iyi ekran kartını kullanman gerekir.. 75 hz full hd yeterde artar. Bakma sen millete en iyisi olsun dursun diye kafayı bozmuş.

|
    |
    Furkan573 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Alacağın sisteme bağlı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ses Kartı: Creative Sound Blaster AudigyFx Kulaklık: HyperX Cloud II - Sony MDR-1ABT
    Mouse: Steelseries Rival 600 - Qck+ Medium Klavye: Logitech G213 Prodigy RGB
  • Yüzbaşı
    651 Mesaj
    ekran kartın işlemcin ne olacak?

144hz için 75fps üzeri alacak hatta 100fps üzeri alacak sistem lazım

144 keyif oyuncusuna gereksiz

kaldı ki halen fullhd panele geçmediyseniz pro oyuncu turnuva oyuncusu değilsiniz

paranıza yazık 144hz ile...

3-4 bin liralık bir sistem toplamayı düşünüyorum.144 hz istememin nedeni ise cs goyu daha çok oynadığım içindi ama galiba vazgeçtim 144hzden.

|
    |
    TormentedSoul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cs go da 144 hz hikaye dostum emin ol dün deli gibi cs go oynadım gayette kafalar rahat göründü :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welyu789 -- 19 Haziran 2017; 13:3:11 >

Valla hocam yukarda denildiği gibi hep iyisi olsun istiyoruz ve alanda alıyor.Peki nasıl bir monitör almalıyım sizce ?
    |
    |
    welyu789 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    144 hz hikaye diyen arkadaşlar hiç 144 hz monitör ile fps oyun deneyimi yaşadı mı onu sormak gerekir. Single player oyunlar için gereksiz olabilir ama multiplayer fps oyunlarında bence diğer oyuncularla eşitliği sağlayabilmeniz için gerekliliktir.

Orijinalden alıntı: TormentedSoul

kaldı ki halen fullhd panele geçmediyseniz pro oyuncu turnuva oyuncusu değilsiniz

Neye dayanarak bunları yazıyorsun? merak ettim,144hz bırak oyunları masa üstünde bile büyük fark yaratıyor.Hele 144 hz ile oyun oynamak çok zevkli tabi yanında gsync ile.

Orijinalden alıntı: Furkan573

Valla hocam yukarda denildiği gibi hep iyisi olsun istiyoruz ve alanda alıyor.Peki nasıl bir monitör almalıyım sizce ?

Hocam şöyle söyleyim 60ile 144 hz arasında çok büyük fark fark.İkincisi 144 hz gsync monitör ile gsync olmayan monitör arasında büyük fark var,sonuncusu ips 144 hz monitörle ips olmayan 144 gsync monitör arasında büyük fark

var.Bütçene göre tercih yapmalısın,en iyisini istiyorum dersen 144 hz gsync ips monitör almalısın tabi fiyatlarıda ona göre.Gerek yok diyen kişileri dikkatte alma dünyadan bir haberler,zaten hayatında 144 hz monitör kullanmamış

insanlar.144 hz monitörü bırak oyunu pc de masa üstünde kullan,sonra 60 hz ye çek birdaha 60 hz kullanamassın o kadar büyük fark var.
    |
    |

• Yarbay
    2659 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Greqorian

144 hz hikaye diyen arkadaşlar hiç 144 hz monitör ile fps oyun deneyimi yaşadı mı onu sormak gerekir. Single player oyunlar için gereksiz olabilir ama multiplayer fps oyunlarında bence diğer oyuncularla eşitliği sağlayabilmeniz için gerekliliktir.

Oyunu bırak oyun oynamayan insan için bile gerekli masa üstünde büyük fark oluyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Neye dayanarak bunları yazıyorsun? merak ettim,144hz bırak oyunları masa üstünde bile büyük fark yaratıyor.Hele 144 hz ile oyun oynamak çok zevkli tabi yanında gsync ile.

full hd 144hz ve 75hz yanyana karşılaştırmıştım

ciddi bir fark yok

kaliteli 75hz alınır

kalan para ekran kartına yatırılır

kalan para 1070 ile 1080 arasındaki farka yakın yurtdışı alırsa ekran kartını

freesync monitörlerde bile 21.5'lik monitörde 400tl oynuyor...

cs go yüksek fps verir

ama

diğer çoğu oyunlarda moba hariç 75fps bile göremez o bütçeyle

ha bütçesi vardır

alır 2K 144hz monitör 1080ti anlarım

ama adamın bütçesi belli bf1'de 40-60 fps arası alacak mesela

ne işine yarayacak 144hz ??

sizin o fark gördüğünüz panel full hd mi 2K mı?

full hd'de 144hz'nin farkını ancak film masaüstü vs'de görürsünüz

2K monitörler çok güzel ancak dediğim givi bütçe lazım...

ayrıca

hz ile fps denk olmalı

ne 150fps'ye 60hz önerebiliriz

ne de 144hz monitörde 60fps oyun önerebiliriz

adamın g-sync monitöre verecek parası varsa alınır güzel teknolojisi var

ancak adam 1050ti 1060 veya 570 ekran kartı alacaksa monitörüne o parayı vermesi çok anlamsız

ana yatırımı ekran kartı olmalı

bütçesi 3.000 olan insana 1.200tl monitöre ayır diyemem açıkcası ancak alabiliyorsa alsın 4-5 yıl kullanır rahat rahat

• Teğmen
    134 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam alırsam 1060 ya da 1070 almayı düşünüyorum bütçeyi minimum yazdım.144 hz olarakta 1200 liralık bir monitör alabilirdim.144 hz almak istememin tek nedeni cs go ama almamaya karar verdim illaki farkı vardır ama şu an yeni bir pc ve fullhd monitörün bana casper laptoptan sonra ilaç gibi geleceğini düşünüyorum.

|
    |
    TormentedSoul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Furkan573

Hocam alırsam 1060 ya da 1070 almayı düşünüyorum bütçeyi minimum yazdım.144 hz olarakta 1200 liralık bir monitör alabilirdim.144 hz almak istememin tek nedeni cs go ama almamaya karar verdim illaki farkı vardır ama şu an yeni bir pc ve fullhd monitörün bana casper laptoptan sonra ilaç gibi geleceğini düşünüyorum.

hocam

alacağınız çoğu 75hz monitör amd freesync olacak

o kısma çok takılmayın

yaklaşık 600tl vereceksiniz

1080 ve üzeri kart almayacaksanız

gelecekte ekran kartına yatırım olmayacaksa size yetecektir

4-5yıl pc upgrade yapmam derseniz 1070 ve 75hz monitör alın

değişime gideceğinizde 2K 144hz veya 4K alırısınız

2K almayacaksanız fullhd ciddi bir fark yok

bütçem yeterli içimde kalmasın derseniz vatan mediamarkt va bir yere gidip inceleyin öyle karar verin

birde tüm oyuncular 144hz 1ms 40ms gecikme ile oynuyor gibi aman 144 al geri kalma olayı var

oyuncuların çoğunda sizin sisteminiz olmayacak merak etmeyin

turnuva oyuncusu değilsiniz nihayetinde

keyif için birkaç saat oyun oynayacaksınız

bütçesi olana itirazım yok 1080ti yanına 2K alır geçer

|
    |

• Yarbay
    2659 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

full hd 144hz ve 75hz yanyana karşılaştırmıştım

ciddi bir fark yok

kaliteli 75hz alınır

kalan para ekran kartına yatırılır

kalan para 1070 ile 1080 arasındaki farka yakın yurtdışı alırsa ekran kartını

freesync monitörlerde bile 21.5'lik monitörde 400tl oynuyor...

cs go yüksek fps verir

ama

diğer çoğu oyunlarda moba hariç 75fps bile göremez o bütçeyle

ha bütçesi vardır

alır 2K 144hz monitör 1080ti anlarım

ama adamın bütçesi belli bf1'de 40-60 fps arası alacak mesela

ne işine yarayacak 144hz ??

sizin o fark gördüğünüz panel full hd mi 2K mı?

full hd'de 144hz'nin farkını ancak film masaüstü vs'de görürsünüz

2K monitörler çok güzel ancak dediğim givi bütçe lazım...

ayrıca

hz ile fps denk olmalı

ne 150fps'ye 60hz önerebiliriz

ne de 144hz monitörde 60fps oyun önerebiliriz

adamın g-sync monitöre verecek parası varsa alınır güzel teknolojisi var

ancak adam 1050ti 1060 veya 570 ekran kartı alacaksa monitörüne o parayı vermesi çok anlamsız

ana yatırımı ekran kartı olmalı

bütçesi 3.000 olan insana 1.200tl monitöre ayır diyemem açıkcası ancak alabiliyorsa alsın 4-5 yıl kullanır rahat rahat

Siz konuyu anlamamışsınski,soran arakdaş bütçe belirtmemiş zaten yazdıklarım benim bütçe sıkıntısı olmayan için,yoksa gsync olmayan 144 hz monitör bile oyunda fazla birşey değil,ama masa üstü için bile 144 hz monitör

alınır,bütçe iyise tabiki 2k 144 hz gsync ips monitör alınmalı,tabi fiyatları yüksek.Yoksa bütçe belirtseydi bende ona göre belirtirdim.
    |
    |

• Yarbay
    6212 Mesaj
    144hz bir şart asla değildir ama her oyuncu 144hzde FPS oyunlarında mutlaka randımanını arttırır.

60hz de çok iyi bir oyuncu olsan bile 144hzde daha iyi olursun.
    |
    |
    Intel i7 10700f /// MSI Z490 Tomahawk /// GTX 1080 /// Corsair Vengance Pro 16gb (@2400mhz) /// WD 1TB /// Kingston SSDnow 120GB /// Sandisk Plus 480GB ///ASUS P279QE /// Logitech G613 Klavye /// Corsair RM750 /// Corsair iCUE465x /// Logitech G305 /// Logitech G533 ///
  • Yarbay
    19576 Mesaj
    Bence öncelik sistemi toplamak olmalı, Sistemine göre monitör tercihi yapılır bana göre.
    |
    |
    bu saatten sonra 144hz olmayan sıfır monitöre para verilipte alınmaz arada uçurum var dikkat eden masaüstü kullanımında bile farkı anlayabilir anlamayanında 75hz almasınada gerek 60hz monitörle devam etsin.

ek not: gerçekte 60hz ile 75hz arasında fark yok gibi birşey ama 144hz farkı bariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 23 Haziran 2017; 18:48:19 >
    |
    |
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Radyo Dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.