Şimdi Ara

[ 12 OYUN ] XFX RX5600XT THICC 3 Ultra İNCELEMESİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
7.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
145 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beklediğimden düşük fark var. 16gb Ramin daha fazla skor dusunecegini düşünmüştüm , gerçi min ve Max. FPS Ler de fark var , bu oyun içi oynanabilirligi etkiler muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu inceleme yapan adı sanı belli adamlardan daha kaliteli inceleme olmuş emeğinize sağlık.
    Xfx in zamanında 7870 ini kullanmıştım kaliteli işler yapan bir firma ama keşke bu kartın rami biraz daha fazla olsaydı demeden edemiyor insan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

Çoğu inceleme yapan adı sanı belli adamlardan daha kaliteli inceleme olmuş emeğinize sağlık.
    Xfx in zamanında 7870 ini kullanmıştım kaliteli işler yapan bir firma ama keşke bu kartın rami biraz daha fazla olsaydı demeden edemiyor insan

• Hocam inceleme için teşekkür ederiz, konuyu geç gördüm kusuruma bakma 

Genel olarak XFX üretimli kartları şahsen kaliteli buluyorum, RX580 GTS varken de memnundum, sessiz ve harika serin çalışan bir karttı, ayrıca driver sorunu yaşamadım hiç, maalesef bu yazılımsal sorunların çoğu kullanıcı yüzünden, istisnai durumlarda da üretici tarafında da eksiklikler olabiliyor tabi, ancak sözü edilen sorunların çoğunu hiç yaşamadım hatta hem Amd hem de Nvidia kartlarım da hiç bir zaman denk gelmedim.

RX5600XT THICC 3 Ultra modeline gelince de kartın görseli ve yapısı hakkında verdiğin bilgilere göre gayet kaliteli olduğu anlaşılıyor, ayrıca soğutucunun pcb'yi komple kaplaması da gayet iyi, çoğu modelde soğutucunun bir kısmı dışarıda kalıyor. D9WCW kodlu Micron yongalarıyla donatılmış GDDR6 belleklere sahip ama sanırım çok iyi o.c olmuyor diye biliyorum ? beraberinde güç tüketimi yüksek, RTX 2060 ile benzer performans.

• teşekkürler

• Çok güzel bir inceleme elinize sağlık. Bende Thicc II modeli bulunuyor kartın. Isınma konusunda uzun saatler oyun oynamadım fakat oynadığım sürelerde de 70 derece üstünü görmedim. Yalnız bende bi ara fanlardan cızırtı şeklinde ses geliyordu sanki fana kablo değiyormuş gibi. Kartı servise gönderecektim ama bişey yapmayacaklarını tahmin ettiğimden göndermedim. Bu aralar ses kendi kendine kesildi. Bende driver olarak bir problem yaşamadım dediğim gibi benim için kartın tek problemi fandan gelen sesti oda kendi kendine kesildi. Bu arada benim kasam Delta RGB buna rağmen sıcaklar gayet iyi bence.

• Merhaba,

Anakarttan memnun musunuz? Yarın almayı düşünüyorum 1068 liraya buldum b450 anakartım arızalandı bakarken fiyatı dikkatimi çekti b450 fiyatlarında bir kart

• Valla özlemişim bu tarz yazıları. Ustam eline sağlık çok başarılı bir paylaşım olmuş. Keşke eskisi gibi böyle yazıları bol bol okusak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @LEON-X Nerelerdesin abi smoking oldun buraları unuttun , kart zaten oc li geliyor , bu sebeple tabi üzerine oynanacak miktar çok kalmamış. Evet aslında düz RTX2060 ile benzer performansı var diyebilirim , belki bir tık da önde olabilir.

@BekirTemel @S.Soylu @tokay6767

Teşekkürler.

@Tornedo

1068TL ye nerden buldun link atsana hocam , öyle bir fiyat varsa sormana gerek yok. Vakit kaybetmeden almalısın.

• Hocam ellerinize sağlık, yaptığınız şu incelemeyi kendine teknoloji kanalı diyen bir çok insan yapmıyor bile. Tebrik ederim.

Şimdi diğer kart emekli mi oldu ?

• Akşam yazdığım saatlerde vatanda o fiyattı şimdi zam gelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornedo

Akşam yazdığım saatlerde vatanda o fiyattı şimdi zam gelmiş

Şuan 1385TL görünüyor , fiyat çok iyi ihtiyaç varsa direk alın. O fiyatlara biz alalı aylar geçti. Normalde 2000TL üzeri olması lazim.

• RmzBurak kullanıcısına yanıt

Zaten benim sistemimde uzun süre yattı, bundan sonra kartla render alacak bir üyemize gitti hocam. Piyasa oturana kadar 5600XT ile devam edeceğiz bakalım neler olacak , belki big navi incelemesi de yaparız forumda.

• Birisi almış kaçırdık

• Sapphire Pulse denk getirmek istemiştim ama fiyatlarının 2500'ün altına inmemesinden sonra XFX THICC II Pro buldum ve 2 aylık kartı 2000 tl'ye aldım. Kart için çok sesli ve sıcak demişlerdi ama konu sahibi arkadaşımızın dediği gibi kartın fanları %30'u geçmiyor. Haliyle sıcaklıklar 72 derecelere çıkıyor.

Fan seviyesini %40'a getirdiğimde, kasanın dibinde oturmama rağmen çok aşırı bir ses duymuyorum. Bu şekilde 3-4 saatlik oyun sonunda bile sıcaklıklar 68 dereceyi geçmiyor. Karttan bu kadarını beklemiyordum. THICC III'ün daha da başarılı olacağını az çok tahmin edebiliyorum. XFX için önyargıları olan arkadaşlara her türlü soru ve sorunlarında yardımcı olabilirim.

• Emek harcanmış , inceleme için teşekkürler 1080p de fiyat eğrisi de göze alındığında rakibi olmayan bir kart geçenlerde aynı markanın çift fanlı modelini bir yakınıma aldık güle güle kullanın.

• Öncelikle emeğin için eline sağlık. 7-8 saatlik emek var gibi görünüyor.

Baskı devreyi büyük soğutucu ile büyük göstermek, oldukça zekice! olmuş.

GTX 670 vardı öyle daha uç örnek olarak. Baskı devre, kartın boyutunun 2/3'ü idi resmen.

Kartın Hot spot değeri ne görünüyordu?

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Öncelikle emeğin için eline sağlık. 7-8 saatlik emek var gibi görünüyor.

Baskı devreyi büyük soğutucu ile büyük göstermek, oldukça zekice! olmuş.

GTX 670 vardı öyle daha uç örnek olarak. Baskı devre, kartın boyutunun 2/3'ü idi resmen.

Kartın Hot spot değeri ne görünüyordu?

Arkadaşın 3 fanlı belki biraz farklı olabilir ama benim oluşturduğum fan profili ile, çift fanlı modelinde ben hot spot'ta 77'yi gördüm maksimum. Fanlar orijinal bırakılırsa 80+ görülebiliyor.

• Eline sağlık gerçekten. Bizi 10-15 sene öncesine götürdün...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.