Şimdi Ara

12. nesil Core i5-12400'ün benchmark skorları ortaya çıktı: Ryzen 5 5600X geride kalıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yepyeni mimari ezsin geçsin istiyor gönül AMD de radikal değişime geçirsin işlemcilerini ama bu şekilde bir sonraki ryzen zaten öne geçer

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fotifoti kullanıcısına yanıt

Soba gibi derken bazen çok saçma konuşmalara şahit oluyorum. İşlemci R5 5600x üstünde R9 5900x ile tek çekirdekte benzer sonuçlar vermiş R9 5900x millet stock soğutucu ile mi kullanıyor bu işlemciye soba diyorsunuz.

i5 11400f i5 12400f R5 5600x hatta R5 3600 bile aftermarket ucuz 120mm kule tipi soğutucu ihtiyaç duyuyor.

• Bu saatten sonra Intel isterse fark atsın, manevi olarak bitti bende. Adamlar Ryzen çıkmasa bize senelerce her nesilde %3-4 performans artışı sunan işlemcileri kakalayacaklardı. Nasıl korkudan hemen i9 serisini çıkardılar hala aklımda.

• Fanboyluğa gerek yok
    Intel performans olarak (oyun tarafında) daha etkili. Amd bu tarafı güçlendirmek durumunda.
    Amd 7 nm olayına çok iyi zamanda geçti. Intel bu konuda hareket etmeli.
    İkisini de atıyorum 5 nm ve oyun tarafında aynı koşullarda görmek gerekiyor. Yoksa farklı şartlarda kıyaslama yaparsan bir o tokatlar bir diğeri tokatlar. Bu argümanlar ve s.dik yarışı aynen böyle devam eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotifoti kullanıcısına yanıt
    Ezbere yorumlar. 11700 kullanıyorum. 70 dereceyi geçtiği yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gamer nexus incelemesi çıksın bakalım belki tercih ederiz.

• 12400F için baya heyecanlıyım. Zaten AMD zirveye geçtiği için alt sınıf işlemciler ve ucuzluk durumu öldü, artık intel işlemciler daha ucuz. Mevcut 11400 ve 5600x'in durumunda bile f/p olarak 11400'ün daha iyi olduğunu düşündüğümüzde 12400 zamanın 3600'ün piyasaları tokatladığı gibi f/p şampiyonu olarak yeniden Intel saflarına geçiş yolunu başlatır.

• Bi zahmet rekabet edebilsin artık, teknolojik gelişmeleri de ekler ve anakart fiyatları da ucuzlarsa tercih edilebilir yoksa ağzıyla kuş tutsa intel kullanmam şu sıralar..

• Yusuf_Ozkan kullanıcısına yanıt

Zor, daha pci 4.0 desteği gelmedi ve anakartları pahalı, ek olarak da sıvı soğutma şart koşuyor intel işlemciler. Ne anlamı kaldı o zaman. AMD neredeyse 10 yıldır itibarını en fanatik zihinlere bile vazgeçilmez olarak ekledi şu an, intel sadece alternatif olarak kalır 5 sene daha..

• Fiyat?

• Son AMD işlemcim RYZEN 3 5300 G gayet memnunum. İşlemci tarafında AMD ile devam.

• Eğer oyun işlemcisi olacak ise Cinebench skoru çok anlamsız. Mesela 5600x'den çok çekirdeği

olan önceki nesil işlemciler cinebench'de daha iyi iken, oyunlarda nal topluyorlar.

• benchmark sitesine göre i5-11400 de hali hazırda ryzen 5 5600X'ten daha performanslı

edit: ...ama nanoreview.net/en sitesine göre AMD pek çok alanda ve genel olarak daha iyi, performanslı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stableRevulation -- 13 Ekim 2021; 16:23:57 >
  • 150 dolarlık işlemciye 300-350 dolar ödeyen Amd fanları bu haberi beğenmedi)))
    Sevinin işte Amd'ciler Lisa Su mecbur fiyat indiricek, size eski pahalı fiyattan satamıycak işlemcileri. Ama yine de beğenmezsiniz bu haberi siz)))

• Yusuf_Ozkan kullanıcısına yanıt

Valla rekabet olmasa İntel seni beni düşünür müydü? Ben 2019 da 3600 aldım şimdi de 5600x e geçtim. İntele geçmek istesem daha çok masraf yapıcam. İntel beni kazanamadı maalesef... 12400 de fiyat olarak kaçtan çıkacakta F/P olacak göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theKing_90_03 -- 13 Ekim 2021; 18:26:37 >
  • Tamam 6600x de 12400 ü geride bırakır amd gene öne geçer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd kullanıcısı olarak sevindim. rekabet artarsa fiyatlar düşer.

• 2.elde 2200tl Peynir ekmek gibi giden 5600x önünü bu nesilde geçti sanıyorlar Amd 3d v-cache modelleri çok yakında geliyo 5600x 3d olarak çıkacak ve rakibi yeni nesil İntel li geçecek, Farklı Mimarı değil bakın sadece Çip üstü çip işlemci aynı Modefiye edilmiş :)

9600k kullanıyorum Asus Maximus XI extreme ile

• Bu testleri yapanlar var ya tam bir denyo.

12. nesil Core i5-12400'ün benchmark skorları ortaya çıktı: Ryzen 5 5600X geride kalıyor

CPU'yu al Bios'tan otomatiğe bırak alacağın sonuç bu!

yok 610 yok multi 4400 falan bsg.

3600x skorunu almış koymuşlar 5600x diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 14 Ekim 2021; 12:20:53 >
  • AMD'de bu durumu izleyecek zaten, Ryzen 5 5600X'den başka işlemci üretmeyecek. i5-12400 rakip olarak Ryzen 5 5600X ile kalacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.