Şimdi Ara

110 120 km/h hızda titreme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sıfır dizel ejoy plus aracımi 1 ay önce aldım. Direksiyon da 110 120 titreme oluyor.biraz bin düzelir dedi servis.sonra lastikler gidik deyip garantiden değişti. Hala titreme var araçtan soğuyacak hale geldim.yardım. şimdi servis balans yapamıyor olabilirmi bir balans ustası na gitsem.birde başka neden olur bu titreme sizdede varmı. Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jantların eğikse bundanda yapabilir düşük hızda belli olmaz ama hızlandıkça hissettirir jantlarada baktır sonra arabayı ele al derim yeni aldıysanız kurcalatmayın fazla.
  • Hocam aynı olay bende de var 100-110 arası oluyor jantlara baktır benimkinin derdi jant.
  • Aynı olay benim aracımda da vardı.

100 km/s hızdan sonra acayip titriyordu.

Jant düzeltildi+rot balans cillop gibi oldu maşallah.

2010 520d bu arada. Tabi biraz pahalıya patladı....

• Lastiklere balans ayarı yaptırın geçer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belirttiğiniz hızlarda giderken frene basınca mı titreme yapıyor yoksa seyir halinde mi? Frene basınca yapıyorsa diskleri baktırın. Aksi taktirde jantları baktırın ve rot balans ayarlarını yaptırın.

• Janttaki yamukluktan ve balans ayarından kaynaklanıyor olabilir. Rot-Balans işiyle ilgilenen iyi bir yer bulup baktırın Sıkmayın canınızı düzelir
  • merhaba benim aracımda salıncak burcları değişmişti diye hatırlıyorum yanılıyor da olabılırım
  • 2008 model aracimizda 230bin km nin verdigi yorgunlukla sol on teker rotil ve rot kolu degisti, dediginiz titresim buyuk olcude azaldi, motor kulakciklari da degisecek titresimler son bulacak gibi. Janttan oturu de sikinti olabilir.

• burada kim ne derse desin havada kalır, o hızlarda titreme birçok şeyden olabilir, akstan bile olabilir, bir rot balansçıya git o zaten anlar nereden olduğunu

bu kadar kafana takılıp çözülemeyecek bir sorun değil, üstelik aracın daha yeni, sorunu öğrenir gider servise çözülmesini istersen hallederler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

burada kim ne derse desin havada kalır, o hızlarda titreme birçok şeyden olabilir, akstan bile olabilir, bir rot balansçıya git o zaten anlar nereden olduğunu

bu kadar kafana takılıp çözülemeyecek bir sorun değil, üstelik aracın daha yeni, sorunu öğrenir gider servise çözülmesini istersen hallederler

Hocam benim aracımda da şu an 50 ve 70 km/h arası hızlarda titreme oluyor. Lastikçi baktığında sorun aksta diyebilir mi bana net bir şekilde ?

Güvendiğim iki ustaya gösterdim ikisi de aks dedi ama ben emin olamadığım için direkt söktürmek istemiyorum. Çünkü daha arabanın altına üstüne bakmadan bir tur atıp şak diye aks diyorlar. Az para da değil işçilik dahil 900TL'ye geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

burada kim ne derse desin havada kalır, o hızlarda titreme birçok şeyden olabilir, akstan bile olabilir, bir rot balansçıya git o zaten anlar nereden olduğunu

Hocam benim aracımda da şu an 50 ve 70 km/h arası hızlarda titreme oluyor. Lastikçi baktığında sorun aksta diyebilir mi bana net bir şekilde ?

Güvendiğim iki ustaya gösterdim ikisi de aks dedi ama ben emin olamadığım için direkt söktürmek istemiyorum. Çünkü daha arabanın altına üstüne bakmadan bir tur atıp şak diye aks diyorlar. Az para da değil işçilik dahil 900TL'ye geliyor.

Alıntıları Göster
    Aks tamiri yapam yerler var, benim eski aracımda aks değişti yine düzelmedi, aksci daha ucuza hallediyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.