Şimdi Ara

1 METRELİK SUDA BOĞULDU !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaynak :http://www.ntv.com.tr/turkiye/emniyet-kemerini-acamayinca-1-metre-suda-boguldu,NA74VBLH402tuXJk6xqvKg

Adana’nın Karataş ilçesinde denize uçan otomobilde Elif Yalçın, emniyet kemerini çıkaramayınca bir metre suda boğularak yaşamını yitirdi. Aynı otomobilde bulunan 4 kişi ise araçtan çıkarak kurtulmayı başardı.

Denize uçan otomobilde, kemerini açamayınca boğuldu.

Kaza, saat 05.00 sıralarında ilçe merkezinde bulunan Ata Park'ta meydana geldi. İddiaya göre aşırı hızlı giden Ersin Sabahi yönetimindeki içinde gençlerin bulunduğu otomobil, sahil yolunda sürücünün kontrolden çıkarak denize uçtu.
    Otomobilde Bilgi Belenli, Bahadır Özsüt, Emre Sabahi ve Ersin Sabahi kendi olanakları ile araçtan çıkmayı başardı. Emniyet kemeri takılı olan Elif Yalçın, kemerini açamayınca araçtan çıkamadı.

ARAÇTAN İTFAİYE ÇIKARDI

İhbar üzerine olay yerine gelen Karataş Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarılan Yalçın, ambulansla kaldırıldığı Karataş Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Üniversite mezunu olduğu belirtilen Elif Yalçın'ın cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsisinin ardından, gözyaşları arasında yakınları tarafından alınarak toprağa verildi. Alkollü olduğu öne sürülen Ersin Sabahi, sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadri.abi -- 14 Aralık 2015; 9:03:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu olayı yorumlamak zor. Eceli gelmiş diyelim.

• Kemeri ters takti kesin ters takınca bayagi bi ugras gerek

• zaten kemeri pek takmıyoruz şimdi bu haberle hiç takılmaz, bahane de hazır artık.
  • Kemer can almış dersek eğer;

Airbagler de zaman zaman can alıyor, esp devreye girmemesi gereken (girmese daha iyi) durumlarda kaza yaptırıp can alıyor. Güvenlik ekipmanlarının amacı imkanlar dahilin de hayat kurtarmak yoksa ölümün çaresi yok.

2 gün önce sohbet ederken arkadaşlardan biri bir hikaye anlattı;

Azrail Allah'ın huzura çıkmış demiş ki: Ya Rab melekler içinde en zor görev benim, her gün onca kişinin canını alacağım insanlar benim hakkımda ne der ne düşünür demiş. Allah (cc) de ben öyle sebepler bulacağım ki kimse senden bilmeyecek diye cevap vermiş.

(Evet hikaye anlatamıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farks -- 14 Aralık 2015; 11:48:19 >
  • Güzel bir laf vardır Sagopa dan bilirim "İstisnalar kaideyi bozmaz"

Kurtardığı canlara bakarsak takılmalı ve takmayanlar için en az 500 TL ceza kesilmeli.

hayatını kaybedene Allah'tan rahmet diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Aralık 2015; 23:55:48 >
  • Emniyet kemeri değil, alkollü kullandığı için kaza yapmış. İyiki bir başka araca çarpmamış alkollü araba sürenlere acımıyorum.

• Saçmalık. Başlık ilgi çekmek, tık almak için atılmış. Bende emniyet kemeri kafasını falan kopardı zannettim. Böyle hafif bir kazada da emniyet kemerini çıkaramaması için bir sebep yok. Ha panik olmuş çıkaramamış olabilir ama onun tarafında bulunan kapı da sıkışabilirdi. Her gün onca hayat bu kemer sayesinde kurtulurken 40 yılda bir böyle oldu diye saçma sapan bir başlık atılmaz.
    Ayrıca kemeri çıkaramadığını nerden biliyorlar? Yanından kaçan arkadaşları onu öyle mi görmüş?
  • olaya kemer yönünden bakmamak lazım aşırı hız her zaman için tehlikelidir 5 dakika geç git temiz git dikkatli olmak lazım
  • Alkol ve panik bir araya gelmiş, allah rahmet eylesin.

Kemeri cikaramamasinin sebebi de yukarıda yazdığım. Arkada oturanlar dahil takmali. Refleks olmalı takmak ve çıkarmak.

• Sudayken panik yaparsan kurtulma şansın yoktur. Allah rahmet eylesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

olaya kemer yönünden bakmamak lazım aşırı hız her zaman için tehlikelidir 5 dakika geç git temiz git dikkatli olmak lazım

Asıl konu bu sürat. Allah rahmet eylesin
  • Kaza veya anormal bir durumda kemer kapi acma falan olmuyor mu kimi araclarda? Yoksa sart boyle birsey

• He hemen kemere suc atin .

Aman takmayin abi en ufak kazada firlayin yola . Kemer oldurur ve sizi ezik gosterir arkadaslariniz dalga gecer kemer mi takiyorsunuz diye erkek adam kemer takmzz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 14 Aralık 2015; 0:46:03 >
  • Sanmıyorum kemerden olsun, bu kurtulan dört dallama arkadaşları boğulurken ne yapıyorlardı pardonda.

• Kemer takmak şart da el freni olayı ilginç geliyor bana. Hareket halindeyken varsayalım ki çantanın ipi dolandı ve yolculardan biri çantayı çekip el frenini çekmiş oldu. Bence ya elektronik el freni standart olmalı ya da el frenini çekmek için basmak şart olmalı.
  • Adanada osmaniyede cok fazla kanal var Aliskanlik oldu bende. Kanal yanindan gecerken kemeri cikaririm. Hele yol mucurluysa.. Osmaniyeliler bilir Aslantaşa giderken kanal boyundan gidersin yol da kotudur. Hatta sene 90 yillarda belediye baskanimiz ailesiyle suya dusmus, karisini cocuklarini kurtarmis ancak ne yazik ki kendisini kurtaramamisti.

Gecen yaz da fethiye kaş antalya yolunu sahilden geldim. Sag tarafin ucurum ve alti deniz. Yine aliskanlik kemeri cikardim.

• Milyonda bir ucak duser oda adam denk gelir simdi suclu ucakmi pilotmu
    Ecel ya bu ne zaman nerede olacagi belli olmaz
    Emniyet kemeri hayat kurtarir panik yapmistir acamamistir v.s buradan yorum yapmak dogru olmaz
    Allah kimsenin basina vermesin

• Şimdi, bilinçli şoförlerde bile bulunmayan (kendimi bilinçli addederim ama bende de yok) bir ürün var, bunun her araçta standart olması lazım: Emniyet kemeri kesici. Bu olmazsa Allah korusun böyle şeyler yaşanması işten bile değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Şimdi, bilinçli şoförlerde bile bulunmayan (kendimi bilinçli addederim ama bende de yok) bir ürün var, bunun her araçta standart olması lazım: Emniyet kemeri kesici. Bu olmazsa Allah korusun böyle şeyler yaşanması işten bile değil...

Emniyet Kemeri Nasıl kesilir ? adlı konumda hepsi mevcut falcatayla çizik atmam yataylamasına yani tereyagının üstündeki bıcak gibi. sanıye sürmedi. yanlamasına çok dayanaksız

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.