Şimdi Ara

1.3 Multijet'in Garip Performansı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
4.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu motorun kimileri ölü olduğunu kimileri ise 1400 Kg astrayı bile yeterli götürdüğünü söylüyor.Bazıları ilk vites hantal diğer vitesler normal diyor.Hatta 200 Km'ye kadar gayet rahat çıkıyor.Bütün rampaları 4.-5.Vites'te çıkıyorum diyendeBen seneler önce bir kere 75 lik punto kullanmıştım onuda hatırlamıyorum bile o yüzden sizin Bu 1.3 95 Ps multijet oyuncağı ve kullanıldığı araçların üzerindeki düşüncenizi öğrenmek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 4 Ocak 2016; 0:24:18 >

• Ölü motor olsa bukadar insanın tercihi olurmu. Birçok araçta multijet motorlar tercih ediliyor. Örn jeep. 1.3 ü ele alırsak 1. Vites sadece aracı yerinden kaldırmak için varmış gibi 2 ye atınca gayet atik. 5. Vites de ise 130 dan sonra bariz motor bağırmaya başlıyor ama gitmiyorum demiyor. Zaten bu motordan 1.6 performansı beklememek lazım. Kısacası aracı 2000 ve 3000 devirde kullanılırsa hiçbir problem yok.
  • 1.3. 75 lik puntom var uzun yolda sakin kullanimda mazot ibresi oynamiyor resmen performansta gayet yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: acme45

1.3. 75 lik puntom var uzun yolda sakin kullanimda mazot ibresi oynamiyor resmen performansta gayet yeterli
    Beni koltuğa yapıştıran ilk arabamdır kendileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Beni koltuğa yapıştıran ilk arabamdır kendileri.

Alıntıları Göster
    Uzun yıllar doblo da kullandım,linea da kullandım, astra h kasada kullandım...Bence gayet güzel sağlam bir motor 1.3.multjet.dobloda o kadar yük ile bayır dağ taş demeden kötü mazotla 70 bin km kullandık bana mısın demedi.Taksici arkadaşımda var albea multijet 1.3 75 hp, 230 bin km de turbo değiştirip yoluna devam etti.Kullanmasını bilince gayet güzel performansı olan bir motor.Birazcık astra h de 1. viteste kötü bir performansı vardı , yüksek viteslerde sorun gidiyordu.Ancak 1.3 kendi sınıfına göre iyi bir motor, yoksa onun performansını daha yüksek hacimli dizellerle motorla kıyaslamak yanlış...

• 2000 altı ölü sonra canlanıyor fena değil performansı
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Bu konuda haklisiniz ..
    Seneler once ilk nultijet motorlardan sanirim 2006 2007 civarlari bir adet albea kiralamistim..
    Araba yeni nakimdan cikmis ti zannerdersem pompa ve turbo ayarlari felanda yapilmis.. Oyle demisti rent acarci arkadas... Samimiyetmiz vardi cunku...
    Neyse konuya geleyim isim con acildi antalyadan karabuk e gitmem gerekiyordu
    Inanamicaksiniz ama arac oyle bir ani hizlaniyorduki... Yerinde tutamiyordum araci...
    Son hiz olan 200 km hizi gormekle kalmiyor dahada otesine geciriyordu ibreyi ve cok hizli bir sekilde cikiyordu son hizlara hic kasmada....
    Tabi donuste yolda kaldigimizida ifade etmem lazim...
    Arac molaya girdikten sonra calismadi servise gittik cekiciyle orda tek marsta aldi.... Cidden cok garip araclar
  • sağlam motordur üzmez bakımı ve parçası ucuz ustası bol kullananı çoktur.
    Yılın motoru ödülü vardır ve yüksek km yapmış örnekleri vardır.
    1.3 75 ve 90 bg araçtan 1.8 2.0 performansı bekleyeni üzer ama sakin kullanan ekonomi için alan bir insanı üzmez.
    triger zincirlidir 160 binde değişir bakımı 10 bin de mazot filtresi 20 binde değişir.
    zincir değişimi yağ değişimi devirdaim devirdaim değişmi ve tüm sıvı bakımların toplamda 750-850 tl arası yaparsınız.
    yan sanayi turbo 400 tl (1.3 75 ) orjinali 750 tl arasıdır
    yakıtı pek seçmez ama kötü yakıtta sesli çalışır.
    1800-2000 devir altı cansızdır.
    1,3 motordan ne beklediğini bilirsen seni üzmez o kadar.

örnek vermek gerekirse 4 kişi dolu bagaj ankaraya giderken elmadağa 5. vites girdim 5.vitesle çıktım dik yokuşlarda devir 2binin altına gelince vites düşürmek gerekiyor.
    120 ye kadar hatta 130 a kadar yakıtı normal ama 130 dan sonra yakıt tüketimi artıyor.
    şehir içi max 6,2 gördüm
    şehir arası ise 4,0 4,1 klima açık 4,7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoctorEconomy -- 31 Mayıs 2016; 19:16:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

sağlam motordur üzmez bakımı ve parçası ucuz ustası bol kullananı çoktur.
    Yılın motoru ödülü vardır ve yüksek km yapmış örnekleri vardır.
    1.3 75 ve 90 bg araçtan 1.8 2.0 performansı bekleyeni üzer ama sakin kullanan ekonomi için alan bir insanı üzmez.
    triger zincirlidir 160 binde değişir bakımı 10 bin de mazot filtresi 20 binde değişir.
    zincir değişimi yağ değişimi devirdaim devirdaim değişmi ve tüm sıvı bakımların toplamda 750-850 tl arası yaparsınız.
    yan sanayi turbo 400 tl (1.3 75 ) orjinali 750 tl arasıdır
    yakıtı pek seçmez ama kötü yakıtta sesli çalışır.
    1800-2000 devir altı cansızdır.
    1,3 motordan ne beklediğini bilirsen seni üzmez o kadar.

örnek vermek gerekirse 4 kişi dolu bagaj ankaraya giderken elmadağa 5. vites girdim 5.vitesle çıktım dik yokuşlarda devir 2binin altına gelince vites düşürmek gerekiyor.
    120 ye kadar hatta 130 a kadar yakıtı normal ama 130 dan sonra yakıt tüketimi artıyor.
    şehir içi max 6,2 gördüm
    şehir arası ise 4,0 4,1 klima açık 4,7
    sağlam abi sen burdakilere bakma burdakilerin çoğu 15yasında arbaa kaçıran velet

bu motor 3310 hesabı bizim doblo kurban bayramı bagajda 4tane davar hakiki davar ama zar zor sıkıştırdık yokuşu mis gibi çekti su gibiydi

• Türkiyede 1.3 mjet ile sol şeridi kapatabilirsin. Tabi belli başlı araçlar var tabii ki uçup kaçan ama ülkenin geneli onlara binemediği için bununla bayağı bir araba tokatlarsınız. Zaten Türkiye'de basanı pek görmüyorum
  • Yahu 1.3 75 hp motorlu dobloya biniyorum, 76 binde. Motorun bir arizasi yok, ama neden herkesin gidiyorda benimki gitmiyor ben anlamadım. Bir kere albea punto ya da herhangi ufak bir aracı bilmiyorum ama doblo yüklü iken sollamaya çıkarken düşündürüyor. 5.vites hafif rampaya girerseniz araba yavaş yavaş boguluyor. Bunlari 20000km dir kullanarak söylüyorum.
  • 1.3 tam tr pazarı için üretilmiş, vergisi en alt dilimde ve bu hacmi sonuna kadar kullanıyor, 75lik zaten yürüyordu 95lik motorlar 200 kmh basmak istemeyene her koşulda yetiyor, ben sadece kalkışlarda hantal görüyorum ama onun için de 1.6 olanını almak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

1.3 tam tr pazarı için üretilmiş, vergisi en alt dilimde ve bu hacmi sonuna kadar kullanıyor, 75lik zaten yürüyordu 95lik motorlar 200 kmh basmak istemeyene her koşulda yetiyor, ben sadece kalkışlarda hantal görüyorum ama onun için de 1.6 olanını almak lazım
    2007 den beri kulllanıyorum(grande punto dizel)
    145,000 km oldu.
    1. vites gerçekten ağır.
    diğerleri sorunsuz.
    hatta broadway dan sonra ilk kullandığımda çok şaşırmıştım
    gitmiyor bu araba demiştim
    2-3 gün içinde alıştım.
    1750 devirden sonra atak.
    yokuş ortasında araç dolu halde iken,
    kalkmaya çalıştığında, bağırtarak(çok gaz vererek) kalkmak lazım.
    hatta bazen klima açıksa, geçici olarak klimayı kapatarak kalkmak lazım.
    performans düşkünü isen seni memnun etmeyebilir.
    ben çok memnunum, tavsiye ederim.

• Bu motora yüksek devir çevirtirsen gidiyor, 2000 devir altında kullanırsan çok ölü oluyor, kısacası deviri seven bir motor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Bu motora yüksek devir çevirtirsen gidiyor, 2000 devir altında kullanırsan çok ölü oluyor, kısacası deviri seven bir motor.

3000 den sonra ölü essek gibi ne devir sevmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Bu motora yüksek devir çevirtirsen gidiyor, 2000 devir altında kullanırsan çok ölü oluyor, kısacası deviri seven bir motor.

3000 den sonra ölü essek gibi ne devir sevmesi

Alıntıları Göster
    J kasa yağ gibi Astra J Cosmo'yu bana sattıran motordur kendileri. Hala astralara öyle bi bakarım :)

• Abimin 2005 puntoda chipli olarak kullandım normalde 70 hp olan motor tahminimce 90 bg falandı ve 0-100 hızlanması 10 sn altındaydı yakıt olarakta inanılmaz düşüktü şehir içinde 5.5 lt şehir dışında 5 lt altında tüketirdi.Sonra 2007 fiesta 1.4 tdci aldı puntoya göre hem gitmiyor hem çok yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet3976 -- 4 Ocak 2016; 9:12:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Abimin 2005 puntoda chipli olarak kullandım normalde 70 hp olan motor tahminimce 90 bg falandı ve 0-100 hızlanması 10 sn altındaydı yakıt olarakta inanılmaz düşüktü şehir içinde 5.5 lt şehir dışında 5 lt altında tüketirdi.Sonra 2007 fiesta 1.4 tdci aldı puntoya göre hem gitmiyor hem çok yakıyor.
    90 hp linea'sını baya kullandım, alt devirlerdeki cansızlık yüzünden aracın içerisinde çok yoruluyordum.
    Bu sebeple hiçbir zaman tercih etmeyeceğim bir motor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Abimin 2005 puntoda chipli olarak kullandım normalde 70 hp olan motor tahminimce 90 bg falandı ve 0-100 hızlanması 10 sn altındaydı yakıt olarakta inanılmaz düşüktü şehir içinde 5.5 lt şehir dışında 5 lt altında tüketirdi.Sonra 2007 fiesta 1.4 tdci aldı puntoya göre hem gitmiyor hem çok yakıyor.
    Bu konuda aklımıza hep motor geliyor fakat ben şanzumanında etkili olduğunu düşünüyorum.

Aynı motorlu linea ve astra h kullanmışlığım var,bunların sürümünü hiç beğenmemiştim.

Ama eskisi 6 vitesliyken, 1400 kiloluk j kasada 5 vitesli şanzuman kullandılar,haliyle aracın karakterinde değişiklik oldu. Bu kasanın performansını beğenmiştim.
  • 1.3 95 lik Linea doluykende boşkende gayet yeterli performans veriyordu.

Ucarim kacarim diyene gelmez ama az yaksin makul ölçülerde gitsin diyeni cok cok mutlu eder 95 lik mjet
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.