Şimdi Ara

1.3 Multijet'in Garip Performansı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
4.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.3 75 ligi tatmin etmez ama 1.3 90 ligi öve öve bitiremiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 model 31000 km de 1.3 95 hp linea sahibiyim. Bolu dağı rampasını cc açık 5yetişkin 2250 devir 100 km hızla 5. Viteste çıktım. Hiç devirden de düşmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 4 Ocak 2016; 11:04:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

J kasa yağ gibi Astra J Cosmo'yu bana sattıran motordur kendileri. Hala astralara öyle bi bakarım :)

Tamam 1.3 multijet performanslı bir motor değil ama J kasa Astra da
    o kadar ağır bir araba ki hangi motor olursa olsun araba yürümüyor ve çok yakıyor.
  • 200 km hız diyenler, arabayı yerinde tutamıyordum diyenler vs.vs.
    Mübarek 1,3 motor değil Devel Sixteen V16 5000HP
  • 2. vites 40. km'ye kadar sütçü beygiri. Ondan sonra ingiliz yarış atı gibi.
  • ülke şartlarına uyumlu bir motor o kadar, ne bir psa grubu kadar az yakıyor ne de hyundai/kia grubu gibi iyi gidiyor, ortasında uzun ömürlü ticari araçlarla gelebilen bir dizel motor, turbo güç verene kadar alt devirlerde haliyle hantal, yüksek devirlerde de her dizel gibi ölü, ortalama bir motor, hafif araçlarda güzel astra gibi ağır araçlarda bazen sıkıntılı
  • 75lik için konuşuyorum. 1. vites ölü, bir şey beklemeyin. 1800 devir ve altı her viteste ölü, yine bir şey beklemeyin. 3000 devir üstü de torkunu yitirdiğinden ölü olmasa da zorlanıyor (95 likler 3000 devir üstü de güzel gidiyor) Bu motor bir tek 2000-3000 gibi kısa bir devir aralığında iyi gidiyor. Bu aralıkta 1.3 olduğunu hissettirmiyor. Orta yaş ve üstünü her türlü tatmin eder. Bana biraz yetersiz geliyor. Ayrıca yeni nesil 4 silindirli dizellere göre biraz sesli ve sarsıntılı çalışıyor.
  • 5 yıl bu aracı kullandım astra h sedanda bir daha asla bu motora astranın kasasında bulaşmam.Gidiyor diyrenler anlık tork patlamasına kanıyorlar ama ibreye baksalar hiçte gitmediğini görecekler.Biraz arabada yük varsa klima felan açma.Yalnız karıştırılan bir husus var arabanın rampa performansı fena değil.Şehir dışında devrini ve hızını aldımı problem yaşatmıyor.Ama şehir içi bence hantal ve kimseye önermiyorum.Bu motor corsa dagüzel hafif araba için ideal lafım yok ama astraya küçük kalıyor.
  • Linea ya 95 lik multijet motor çok iyi uyum sağlamış. Kalkışta biraz fazla gaz verirseniz o hantallık da kalmıyor. Soğukta çalışmama, yaktı seçme, boğulma v.b. hiçbir huyu yoktur. Bakımı yapıldıkça eşşeğe biner gibi binilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

quote:

J kasa yağ gibi Astra J Cosmo'yu bana sattıran motordur kendileri. Hala astralara öyle bi bakarım :)

o kadar ağır bir araba ki hangi motor olursa olsun araba yürümüyor ve çok yakıyor.

Orası da doğru.

Aslında astra h ve j altında ezilmesini beklediğim, yüksek devirle kullanımlak zorunda kalınan bu motorun arıza istatistiğinin düşük olması da takdire şayandır. Ağır kasda devirli kullanmayla yağ eksiltme, erken tükenme durumları olmadığına göre blok dayanıklı demek ki. Yine de almam o ayrı :)

• O kadar dizel araba kullandım ilk vitesi hantal olmayan dizel görmedim.bi yerde okumuştum,ilk vitesi kısa yapılmazsa Araç kalkmazmış.belki 2 litre BMW'ler uzuyordur ama ilk viteste benzinli gibi uzayıp giden dizele henüz rastlamadım.2000 devir altı yürüyor ama Çok performanslı değil.zaten Allah aşkına araç 75-90 bg.

• Valla onu bunu bilmem de 1.6 multijet Linea feci gidiyor.Benle kapışıyor yolda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

quote:

Orası da doğru.

Aslında astra h ve j altında ezilmesini beklediğim, yüksek devirle kullanımlak zorunda kalınan bu motorun arıza istatistiğinin düşük olması da takdire şayandır. Ağır kasda devirli kullanmayla yağ eksiltme, erken tükenme durumları olmadığına göre blok dayanıklı demek ki. Yine de almam o ayrı :)

Aynen öyle. Bu motorların motor blokları yeni bir çok motor gibi alüminyum değil dökme demir. Bunun dezavantajı da motor küçük olmasına rağmen çok geç ısınıyor.

• 1,3 95 hp motorlu aveo sedan var, düz yolda yanımdan yapıştırıp geçen nice arabaları yokuşta yakalayıp geçiyorum. :)
    bolu tüneli yokuşunu bile 5. viteste rahat çıkıyorum. (not: araç 6 ileri)
    trafikteki albea linea taksilerin çoğunda bu motor var, 1 milyon km yi motora anahtar değdirmeden deviriyorlar.
    şuan kendi aracımda 60 bin km de , 3 yıldır ne motor ne de başka kaynaklı bir sorun da yaşamadım.
    varsa multijet yaslan arkana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Bu motora yüksek devir çevirtirsen gidiyor, 2000 devir altında kullanırsan çok ölü oluyor, kısacası deviri seven bir motor.

3000 den sonra ölü essek gibi ne devir sevmesi

Devirci gelmis

• yağını suyunu eksik etmezsen uzun zaman sıkıntı çıkarmayan ödüllü motor bu yüzden tercih ediliyor. 1. vites yani kalkış kötü bazen ışıklarda önde durunca ben kalkana kadar arkadaki dibimde oluyor. Yokuşlara filan eğer devri düşürmeden aşağıdan iyi şekilde gelirsen 4 te 5 te rahat çıkıyorsun. Cinnah cad. 4 vites tırmanıyorum önüme biri atlamazsa 5 lede çok çıktım incekteki yokuşları vs.

1,6 2,0 performansı beklenemez ama şehir içi 1 depoyla 750 800 km gidiyorum. 5.5 lt yakıyor yakıt konusunda çok iyi. Turbo nun devreye girmesi de etkiliyor , bazen toparlamıyor ama bazende toparlayıp turbo devreye girince iyi oluyor

eğer motor uzun yolda iyi açılırsa canavar gibi çoğu araca kafa tutuyor. Arkadaşımın fiorino 1.3 multijeti vardı 75 lik. 160-180 sürekli uzun yol yapıyordu ve tonluk malzemelerle. Kalkışlarda bmw lerle kapışıyordu tabi bmw 120 den sonra falan alıp yürüyodu. 200 bin kmde sattı motor ömrü %74 tü

• Astra H ve J de birkaç defa kullandığım motor, 75Hp liğini 100.000km dir Doblo Classic aracımda kullanmaktayız.

Astra J de kalkış biraz zor ama alışılıyor; kasa ağır ve motorun da alt devirleri biraz boş olduğundan debriyaj+gaz kombinasyonu biraz alışkanlık gerektirse de esasen zamanının en yüksek devirli dizellerinden bir olan bu motor aracı 3-4 ve 5. viteste gayet tatminkar yürütüyor.

Aklımda kaldığı kadarıyla üst viteslerde gelen turbo basıncı ile daha yüksek güce daha iyi 0-100 e sahip pekçok 1.6 atmosferik benzinliden daha güçlü.
  • Bak ben şirket aracı 1.3 multijet kullanıyorum, 75 beygir olanlar bile gayet yeterli eğer kullanmayı bilirsen. Ölü devire düşürme yeterki, canavar gibi gider, çok da dayanıklı bir motor. 200 binleri 250 bin km'leri sorunsuz geçersin.
  • tLqA kullanıcısına yanıt
    75 likler gitmiyor bende de vardı bunalım resmen.
  • Bende euro4 90 bg olan var. en sevdiğim motordur Bağımlılık yapıyor. benzinli arabalara bindiğim zaman gitmediğini hissediyorum. gerçi bunun yaşadığım yerle alakası var çünkü her yer rampa ve viraj Bu saatten sonra benzinli, lpg li bir araba almam. Elektrikliler ucuzlar ve menzilleri uzarsa orası ayrı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.