Şimdi Ara

Kia Sportage 1.6 Gdi yağ eksiltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
110
Cevap
3
Favori
41.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kia Sportage 2012 model arabam 4.000km de ortalama 1 lt’ye yakın yağ eksiltiyor. Yani bunu 3 seferdir yaptı. Bu 1.6gdi ler hakkında hiç duymamıştım böyle birşey. Hayır araba daha 53bin km de daha yepyeni motor var ne yağ eksiltmesi bu kia ya güveniyordum ancak bu benim moralimi bozdu.
    Bu arada dışarda herhangi bir yağ kaçağı yok büyük ihtimal motorun içinde birşey var sizin tavsiyelerini nelerdir? Nereye baktırmam gerek motorla ilgili?

• Yağı nerede değiştiryorsunuz servistemi?
  • AO A kullanıcısına yanıt
    Evet yetkili kia servisi izmir de borovalı otomotiv
  • Servis ne diyor bu işe bir teşhisleri vardır herhalde.
  • AO A kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası bakımdan önce eksilttiğinde kendim doldurdum 50bin de bakıma girdi dedim düzeldi heralde ama yine aynı sonuç servis 2 bin km sonea tekrar gelin dedi ama eksilticek yine eminim.
  • Bu yüzden tavsiyelerinizi istiyoruö 2 bin km daha beklemek mantıklı değil motora işlem yaptırayım mı?
  • 2012 ix35'te hiç yaşamamıştık... takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliCingene

Bu yüzden tavsiyelerinizi istiyoruö 2 bin km daha beklemek mantıklı değil motora işlem yaptırayım mı?
    Lpg yok di mi ilginç
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam arabaya hiç lpg falan takılmadı yok.
  • Acaba silindir kapak contasından falan kaçırıyor olabilir mi?
  • quote:

Hayır hocam arabaya hiç lpg falan takılmadı yok.
    Yağ olarak hep ne kullanıldı bu da önemli 5 30 mu 5 40 mı motora işlemden önce yağın kalınlığını bi tık arttırabilirsiniz km düşük ama
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Hocam servisten aldığım yağı kullandım onu geçtim bakımdan sonra yağ eksiltmemesi lazım değil mi ya:/ çok canımı sıktı bu durum arabadan soğutuyor
  • quote:

Hocam servisten aldığım yağı kullandım onu geçtim bakımdan sonra yağ eksiltmemesi lazım değil mi ya:/ çok canımı sıktı bu durum arabadan soğutuyor
    Hocam servis bile olsa bazen uygun vizikositede ve teknik spesifikasyonu karşılayan yağ koymayabiliyo .Araç faturasına bakıp periyodik bakımlarda konulan yağ numarasına ve markasına bakın geçmiş hepsine .5 30 mu 5 40 mı merak ettim
  • Beklemeye gerek yok servise gidin baksınlar. Buradan akıl vermek sizin zararınıza olur.
  • Yağ eksiltmeyi kullanılan yağdan da yapar.Benim Egea'da Opar marka yağ kullanırsam yağ eksiltiyor.Shell ya da Liqui Molly kullanırsam eksiltmiyor.Yetkili servisler ucuz yağı pahalı fiyattan satıyor.Size tavsiyem başka marka bir yağ denemeniz.
  • Dostum egzozdan mavi renk duman çıkıyor mu? Belki araba yağ yakıyordur. Silindirlerin içine yağ kaçıyor olabilir.
  • 1L yakıt eksilttigini nereden anliyorsunuz?
    Çubuğu çekip çizgisine mi bakiyorsunuz. Cizgideki ölçü 1L yağa tekabül etmeyebilir. El kitabindan önce yağ çizgisinin kac Ml tekabül ettiğine bakın.
  • Araba 55 bine geldi yine yağ uyarısı aldım motorun içini açacaz neden yapmış olabilir acaba bunu? Kafayı yicem ya
  • Hayır sorunsuz atmosferik araba bu turbo olsa neyse dicem.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.