Şimdi Ara

0212 - 0216 dan arayan sahte çağrı merkezleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gündür 212'li bir telefon numarası musallat oldu. genelde bilmediğim numaraları internette aramadan açmam. nette dolandırıcı yorumu varsa engellerim. zaten 212 yada 850 ile başlıyorsa %90 dolandırıcı çıkıyor. bu numara da 102 kişi tarıdından artılmış hangi numara sayfalarında ama bir yorum yok. ben tekrar aradığımda neredeyse telefon çalmadan açıyorlar ve arkadan çağrı merkezi gibi sesler geliyor. 10 kere üstüste aradım 10 kere de bu şekide açıldı. bu iş nasıl oluyor ? telekomun bu numaralardan haberi yokmu ? dolandırıcı olduğu belli olan numaralrın adreslerini bilmiyorlarmı ? yoksa bir danışıklı dövüşmü var ?

• Buradan onay verdiklerinizi reddedin. Tekrar aramaları durumunda da şikayet edin.

https://www.turkiye.gov.tr/ticari-elektronik-ileti-yonetim-sistemi?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Şikayet etmek için ise;
    https://tiss.gtb.gov.tr/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 17 Ekim 2022; 22:17:16 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• agoli zaten 850 ya da mobil hat ise engelliyorum. benim aklımın almadığı sabit hattan nasıl yapıyorlar bu işi. enselenmeme şansın yok normalde.

• 0212 - 0216 dan arayan sahte çağrı merkezleri

İnternet tahhüthüt süreniz sonuna gelmiş bulunmaktasın diyorlar şikayet edin direk uğraşmayın.

0212 - 0216 dan arayan sahte çağrı merkezleritiss.gtb.gov.tr
    Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi
    https://tiss.gtb.gov.tr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt

bu sefer konuşmadım. 102 kişi aratmış bu numarayı. şikayet bir işe yarıyor mu ? normalde yabancıların üstüne cep telefonu hattı açıp yapıyorlar bu işi ve genelde yakalanıyorlar ama sabit telefon oldu mu sabit de bir adres olması lazım. 2 günde de vur kaç yapamayacaklarına göre bu işin içimnde başka bir iş var gibi geliyor bana. tam çözemedim sitemi

• Baya işe yarıyor, sonu mahkemeye ve para cezasına kadar gidebiliyor diye biliyorum. Hala aramaya devam ederlerse işletmeye ceza kesiliyor.

• İşe yarıyor mu derken ?

çözümünüz burası konuşmanıza gerek yok.

ekran görüntünüz olsun içeriği mutlaka yazın gerisine karışmayın .

• anlaşıldı abi "para cezası" o iş yaş. sahte çağrı merkezi açarsan sorun yok. polis, savcıyım diye ararsan 5-10 sene 0212 - 0216 dan arayan sahte çağrı merkezleri 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 17 Ekim 2022; 23:22:30 >
  • Cezai işlem uygulandı yazılanlar 2022 nin ilk aylarından

Kalan 9 ay ve öncesi yok alayına ceza uyguladılar.

para cezası ise caydırıcı olmaz. onların çoğu aynı kişilerdir.

• @krkmz1666 hocam Cezai İşlem uygulandığına dair screenshot yolladı. Gerçekten affetmiyor tiss.gov.tr hocam.

Para Cezası caydırıcı olmaz demişsiniz. " Taşı delen suyun gücü değil, devamlılığıdır. " Latince bir atasözüdür.

Onlar aradıkça biz şikayet ettikçe, zarar onlaradır. Para cezasını yer otururlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 18 Ekim 2022; 0:15:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Başka ne yapsınlar peki?

Bu cezalar farklı günler için katlanarak kesiliyor.

• bu gelen aramaların tek sorumlusu TÜRKNET tir. Numaralar çalınıyor mu kendileri mi veriyorlar bilmiyorum.

• berkay956 B kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum! Forum temsilcisi konuya gelse, hangi numara ne zaman aradı diye sorar yüzsüzce!!

Hocam gelen SMS lerde telefon numarası yok. Bunları şikayet etmenin bir yolu yokmu? Sadece KALDERLMKL yazıyor görderici.

• allah belalarını versin beni de arıyorlar bloklamak engellemek çare değil

• Çok ciddi problem o kadar eminim ki Türknet'ten kaynaklandığına.

2 arkadaşım başvurdu, kurye imzaları alır almaz, ikisine de bu tarz aramalar gelmeye başladı.

Türknet'in bu sorunu acilen çözmesi gerekmektedir.

@TurkNetDestek

• fofer kullanıcısına yanıt

Şikayette telefon numarası varsa

İletiyi gönderen telefon numarası kısmına

NO yoksa iletinin başlığı kısmına yazacaksınız

2 sinide aynı anda yazamıyorsun zaten

İçeriği ve ekran görüntüsünü eklemeyi unutmayın.

• google play store'da numara angelleme programı var. apk yeşil renk

cidden işe yarıyor 0850 numaraları ekliyorsunuz o numaralar sizi arayamıyor ama arka planda ciddi pil tüketiyor

bir ara kullandım telefona format attıktan sonra kurmadım tekrar aramaya başladılar

• Numara sabit hat numarası ama sanal numara. Yani 212 9xx diye devam eden numara ile 850'li numara aynı yapıdadır. Sanal Sabit Hat numarasıdır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.