Şimdi Ara

0 KM araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Golf mk7 tdi manuel kullanıcısıyım. Aracımın uzun dönemli yakıt ortalaması 4,6 bu zaman zaman 4,8 hatta 5,0lt’ye kadar yükseliyor. Genellikle otoban sürüşleri yapıyorum.. dolayısıyla aracımla trafiksiz ortamda sabit hızlarda 90KM/saat kolaylıkla 3.5litre ortalamalara ulaşabiliyorum. Bu araçtan bunu elbette beklemiyorum. Fakat yılda 20bin KM yapan bir sürücü olarak aracın yakıt ortalama değerleri benim için kritik öneme sahip.. sizce durum nasıl? Köprü trafiğine zaman zaman giriyorum…

XV’yi çok beğendim. Çok kaliteli bir araç..

Tucson elite plus 4x4 de seçeneklerden bir diğeri

kıymetli ve objektif görüşleriniz benim için çok kıymetli

iyi akşamlar…

• Hyundailar genelde çok yakarlar, benzinlisi de dizeli de. Yakıtı düşünüyorum diyorsanız bulaşmayın Hyundai grubuna. Yakıt düşünüyorsanız en mantıklısı LPG uyumlu bir motora sahip araç almaktır.
  • Deníz kullanıcısına yanıt
    Hyundai/Kia ların bu ününü biliyorum. Ayrıca bütünsel anlamda baktığımızda çift kavrama şanzımanlar ve turbo şarjlı motorlar da uzun vadede ayrı birer risk…

Otomobillerimizi yürütme maliyeti yakıt tüketiminden ibaret değil.

Honda Civic’in fabrika çıkışlı turbo motora uyguladığı lpg kitiyle ilgili olumsuz şeyler okudum.. ne kadar doğrudur bilmiyorum ama kulak ardı etmek mümkün değil

Subaru XV atmosferik bir motora sahip fakat boxer motor ve üstelik stepne alanı olmadığı için zaten küçük olan bagaj alanını iyice daraltıyor kullanılacak olan lpg deposu. Daha da önemlisi LPG uzun vadede subap erimesi, subap ayarı vs. gibi sorunlara neden olduğunu çokça duyuyor ve görüyoruz… motor 100bin kmden sonra sıkıntı çıkaracaksa LPG taktırmanın hiçbir anlamı kalmıyor benim adıma
  • @photographer1987

Yılda 20000 km yapacağım diyorsunuz, basit hesapla kmde 1 tl yaksanız sadece yılda 20000 TL sadece yakıt masrafınız olur.

1.6 atmosferik benzinli araç diyorsunuz, hemde lpgsiz kullanmayı düşünüyorsunuz sene de 20 bin km hemde. Tek söyleyeceğim ocağınıza incir ağacı diker. İsterseniz deneyin derim. Fabrika verisi bile çok yüksekken, maceraya aramaya gerek yok bence. Hemde atmosferik motorun bağırtısını çekmeye de gerek yok. Bu segmentte 3008 bakabilirsiniz tork konvertörlü, adblue hariç sorunu yok. Adblueyi ilerde iptal ettirirsiniz rahat rahat binersiniz.

Zaten sıfır araç alacağınızı söylüyorsunuz, bakımlarını düzgün yaptırırsanız kronik sorunuda yoksa 100000 km rahat binersiniz.

0 KM araç tavsiyesi

• 4x4 bir araç 1 litre fazla yakar direk.Üzerine japon grubu dizelde fazla yakıyor zaten.

Xv ye gelince.0-100 ü 14 saniye ve bagajı 385 litre olan bir suv almazdım.

Yakıt önceliğiniz ise tavsiyem 3008 1.5 bluehdi+eat8.Yakıt tüketimi ve araç ağırlığı fabrika verisi olarak mevcut golf aracınızla aynı.

• Deníz kullanıcısına yanıt
    Fikrinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Adblue sistrminin problem çıkardığını bilmiyordum…

Tüketim konusunda, evet oldukça ürkütüyor düşününce..

Hybrid bir araç da gündemimde…
  • ogzdrk O kullanıcısına yanıt
    Haklısınız..

Araç çok cezbedici olsa da uzun vadede tüketim olarak ürkütmüyor değil..

Hybrid araçlar da listemde…
  • Uzun yol ise d sedan alıp konfor peşine düşün. Dizel mondeo olabilir passat olabilir insignia olabilir. Xv bana göre kötü bir araba motor bize uygun değil malzeme kalitesi vs. İyi değil Donanım olarak fena sayılmaz.
  • road35 R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • 2.5 senedir 3008 kullanıyorum. Şu ana kadar adblue sorunu yaşamadım. Aracı çok üst limitlerde kullanmayan birisiyim. İstanbul içi çok trafiğe girmeden 6-6.5 lt, şehir dışı ortalama 100-110 km hızla 5.5 lt gibi değerlerim var. Fikir olması bakımından paylaşmak istedim.
  • Subaru XV performans olarak berbat bir araç. Asla o paraları vermeyin .

• size iki araç lazım. kaliteli ve gezme tozmada kullanılacak üst segment bir araç

küçük motorlu şehir içinde lpg ile bedava gezilecek parçası ucuz alt segment bir araç

0km diye takilmazsaniz insignia ve şehir içine palio önerebilirim

• bluerdem kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler Erdem Bey
  • kkvan kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Iki kez test surusune ciktim..

Bana keyif vermekle beraber yol sesini bir hayli aldigini fark ettim..

Performanstan cok, tuketimde beni uzmeyecek, full donanimli, uzun omurlu bir otomobil bakiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.